Fundamenty w Szamotułach

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 397 850 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 592 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Szamotułach

Fundamenty Szamotuły

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Jeśli wciąż potrzebujesz profesjonalistów od ław fundamentowych to skorzystaj z doświadczenia Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Szamotuły - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Dom Pełen Energii Sp. z o.o. - Staranny Fundament Szamotuły

Dom Pełen Energii Sp. z o.o.

122 opinie

Wykonanie fundamentu będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Dom Pełen Energii Sp. z o.o. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Parati Sp. z o.o. - Solidny Fundament Szamotuły

Parati Sp. z o.o.

20 opinii

W dalszym ciągu potrzebujesz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Parati Sp. z o.o.. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Altius Sp. z o.o. - Porządne Fundamenty Pod Dom Szamotuły

Altius Sp. z o.o.

10 opinii

Jeśli szukasz współpracy to specjaliści z Altius Sp. z o.o. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Dłużej nie czekaj i poproś o ofertę - gwarancja zadowolenia!

LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN - Solidne Ławy Fundamentowe Szamotuły

Solidne Ławy Fundamentowe Szamotuły

5 opinii

Nadal szukasz dobrej firmy od ław fundamentowych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Kaschebe - Rewelacyjne Fundamenty w Szamotułach

Rewelacyjne Fundamenty w Szamotułach

4 opinie

Poszukujesz specjalisty od fundamentów? Skorzystaj z doświadczenia Kaschebe. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Kris-Bud Goździerski Krzysztof - Doskonały Fundament Szamotuły

Kris-Bud Goździerski Krzysztof

1 opinia

Nadal szukasz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Kris-Bud Goździerski Krzysztof. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby poznać dopasowaną ofertę.

ZOLIDD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Staranne Wzmacnianie Fundamentów Szamotuły

ZOLIDD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1 opinia

Jeżeli poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z ZOLIDD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby poznać wycenę.

EKO-ATUT POSADZKI - Profesjonalne Wzmacnianie Fundamentów Szamotuły

Profesjonalne Wzmacnianie Fundamentów Szamotuły

2 opinie

Jeśli poszukujesz rewelacyjnej współpracy to profesjonaliści z EKO-ATUT POSADZKI perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Zakład Ogólnobudowlany OGBUD - Rewelacyjne Ławy Fundamentowe Szamotuły

Zakład Ogólnobudowlany OGBUD

2 opinie

Jeżeli szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Zakład Ogólnobudowlany OGBUD są dla Ciebie stworzeni. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Najnowsze z 29 zleceń na fundamenty w Szamotułach

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Kaźmierz

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kaźmierz

2023-01-24 do 2023-02-01
dodano 5 dni temu

Doskonałe Wykonanie Fundamentów Szamotuły

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie wykonania fundamentów. Zapoznaj się z treścią zlecenia, które brzmi "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 55m²". Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Kaźmierz

2023-01-17 do 2023-01-25

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 201-300m², Szamotuły

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Szamotuły

2022-12-27 do 2023-01-04

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 155m², Szamotuły

Jako doskonały specjalista, który świadczy usługi budowy fundamentów na najwyższym poziomie zrealizuj zadanie powierzone przez Klienta, który jest rzetelny. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Szamotuły

2022-10-28 do 2022-11-05

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m², Szamotuły

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Szamotuły

2022-08-11 do 2022-08-19

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe Szamotuły

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 1000m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Obrzycko

2022-08-10 do 2022-08-18

Zlecę wykonanie fundamentów, 145m², Szamotuły

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 145m² Informacje dodatkowe: Projekt jest indywidualny, ale oparty na projekcie z Archona "Dom w pierwiosnkach 2 (G2...

 • Szamotuły

2022-07-22 do 2022-07-30

Idealne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 50m² Informacje dodatkowe: Budowa fundamentów pod maszynę ,wycięcie starego betonu zbrojenie zalanie wg pro...

 • Modła królewska

2022-08-30 do 2022-09-07

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 100m², Grzebienisko

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 100m² Informacje dodatkowe: Płyta 20cm, zbrojenie Termin rozpoczęcia prac: 2022-09-16...

 • Grzebienisko

2022-09-11 do 2022-09-19

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 24m², Mieściska

Jeszcze jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako profesjonalista od fundamentów. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Zadzwoń i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Mieściska

2022-08-19 do 2022-08-27

Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 553m² Informacje dodatkowe: Fundamenty budynku warsztatowo- magazynowego z częścią administracyjno- s...

 • Tarnowo Podgórne

2022-08-19 do 2022-08-27

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 301-500m², Tarnowo Podgórne

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 301-500m² Informacje dodatkowe: Witam. Szukam brygady 8 - 10 osobowej do wybudowania budynku szkoły (...

 • Tarnowo Podgórne

2023-01-09 do 2023-01-17

Fantastyczne Usługi Wykonania Fundamentów Szamotuły

Jako wybitny specjalista z branży fantastycznych usług wykonania fundamentów, obsługujący Klientów z Wielkopolskiego i sąsiednich miast - przeanalizuj zapytanie o treści "Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m²". Wybierz numer, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Białężyn

2022-10-18 do 2022-10-26

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Sierosław

Dla Zleceniodawcy, który nadesłał zlecenie o treści - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², znalezienie idealnych konstrukcji betonowych jest niełatwe, jednak Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego rozwiązania. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Sierosław

2022-09-19 do 2022-09-27

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m², Lusówko

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Długość ław fundamnetowych: 105 mb + 3 stopy pod słupy. Na ten moment działka bez p...

 • Lusówko

2023-01-18 do 2023-01-26

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 35m², Sierosław

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Sierosław

2022-11-02 do 2022-11-10

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 160m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Rokietnica

2022-07-15 do 2022-07-23

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Rokietnica

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Rokietnica

2022-08-04 do 2022-08-12

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 165m², Rokietnica

Przyjmij zlecenie doskonałej budowy fundamentów o treści "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 165m²", jako specjalista z miejscowości Wielkopolskie. Zadziw klientów swoimi kompetencjami i fachowością. Pokaż, że w okolicy Wielkopolskiego nie masz sobie równych. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Rokietnica

2022-09-20 do 2022-09-28

Idealne Konstrukcje Betonowe

Pokaż Zlecającemu, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych prędko nie znajdzie w miejscowości Wielkopolskie i okolicy, więc jeśli szuka idealnych konstrukcji betonowych to koniecznie powinien poznać Twoją Firmę. Zadzwoń teraz i wyślij ofertę.

 • Oborniki wielkopolskie ul.Lukowska

2023-01-17 do 2023-01-25

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Dopiewo

Ten Klient, który jeszcze nie znalazł konstrukcji betonowych, mimo że szuka od dłuższego czasu, wysłał nam ogłoszenie o treści - Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m². To właśnie Twoja oferta może być wybawieniem z problemu Zlecającego. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Dopiewo

2022-11-11 do 2022-11-19

Znakomite Fundamenty Szamotuły

Poszukiwane są znakomite usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 70m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca niezbędne przygotowanie do realizacji wymagań Klienta z dziedziny fundamentów, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Dopiewo

2022-11-23 do 2022-11-28

Staranne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 110m² Informacje dodatkowe: wymiar 7x14m nazwa projektu Maja 3 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Złotkowo

2022-08-18 do 2022-08-26

Perfekcyjna Budowa Fundamentów Szamotuły

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 1500m² Informacje dodatkowe: Wykonanie fundamentów wraz ze stopami pod słupy dla hali magazynowej o powierzchni 15...

 • Stobno, trzcianaka

2022-12-05 do 2022-12-13

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Opalenica

Klient poszukuje doskonałej współpracy, pisząc - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Napisz krótko co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Opalenica

2022-09-19 do 2022-09-27

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: wymiary domu 17m x 8,5m fundamenty tradycyjne dom murowany Termin rozpoczęcia pra...

 • Czarnków

2022-12-30 do 2023-01-07

Solidne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Trzaskowo

2023-01-08 do 2023-01-16

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m², Poznań

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Poznań

2022-07-27 do 2022-08-04

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 190m², Poznań

Jeśli świadczysz świetne usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie Poznania oraz przyległych miast to to ogłoszenie jest skierowane do Ciebie. Złóż ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się jak najszybciej.

 • Poznań

2022-10-01 do 2022-10-09

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów