Fundamenty w Pleszewie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 448 567 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 067 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Pleszewie

Fundamenty Pleszew

Zakład Robót Ogólnobudowlanych "ZROBUD"

6 opinii

Potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Zakład Robót Ogólnobudowlanych ZROBUD. Już nie czekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

P.P.H.U WIROWSKI MICHAŁ WIROWSKI - Perfekcyjny Fundament Pleszew

Perfekcyjny Fundament

1 opinia

Uważasz, że perfekcyjny fundament to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z P.P.H.U WIROWSKI MICHAŁ WIROWSKI pomogą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Aby uzyskać ofertę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

RozGardens Zakładanie i pielęgnacja ogrodów Patryk Różański - Staranny Fundament Pleszew

RozGardens Zakładanie i pielęgnacja ogrodów Patryk Różański

6 opinii

Wykonanie fundamentu będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. RozGardens Zakładanie i pielęgnacja ogrodów Patryk Różański ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

F.H.U Kris Paw Mar Krzysztof Marcisz - Doskonałe Wylewanie Fundamentów Pleszew

Doskonałe Wylewanie Fundamentów Pleszew

5 opinii

Wiele długich lat pracownicy F.H.U Kris Paw Mar Krzysztof Marcisz realizują usługi z zakresu wylewania fundamentów, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Bud- mat Grzegorz Matuszewski - Profesjonalny Fundament Pleszew

Bud- mat Grzegorz Matuszewski

1 opinia

Gdy poszukujesz jakości wykonywanych usług to specjaliści z Bud- mat Grzegorz Matuszewski są dla Ciebie stworzeni. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

ANDBUD Sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Fundamenty Pod Dom w Pleszewie

Doskonałej Jakości Fundamenty Pod Dom w Pleszewie

Uwierz fachowcom w dziedzinie fundamentów pod dom i zatrudnij ANDBUD Sp. z o.o.. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Przedsiebiorstwo budowlane DOM-BUD - Fantastyczne Kopanie Fundamentów Pleszew

Fantastyczne Kopanie Fundamentów

Powierz zadanie fantastycznego kopania fundamentów profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Pleszew i przyległych powiatów. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Aron Filipiak "AR-CON" - Znakomity Fundament Pleszew

Aron Filipiak "AR-CON"

Firma Aron Filipiak AR-CON oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z rejonu Pleszewa i okolic. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

PHUB AND-BUD - Profesjonalne Płyty Betonowe Pleszew

PHUB AND-BUD

Na wypadek jeśli poszukujesz dobrej firmy od płyt betonowych to wykorzystaj doświadczenie PHUB AND-BUD. Pleszew i okolice to główny obszar ich działania. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Max-Pol Przedśiębiorstwo Budowlane Grzegorz Duda - Najlepszy Fundament Pleszew

Najlepszy Fundament Pleszew

Potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Max-Pol Przedśiębiorstwo Budowlane Grzegorz Duda. Już nie czekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

Najnowsze z 25 zleceń na fundamenty w Pleszewie

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe Pleszew

Podjęcie decyzji o wyborze konstrukcji betonowych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec daj wskazówki i znajdź dostosowane do wymagań rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 201-300m². Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Jarocin

2023-01-20 do 2023-01-28

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów Pleszew

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Garby

2022-11-30 do 2022-12-08

Perfekcyjna Budowa Fundamentów Pleszew

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Gniazdów

2022-10-24 do 2022-11-01

Rewelacyjna Budowa Fundamentów

Budowa fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w tym fachu. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Kalisz

2022-10-24 do 2022-11-01

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Wymiary budynku 9×11. Projekt Zielistek 16 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 mies...

 • Kalisz

2022-10-02 do 2022-10-10

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Kalisz

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 35m²". Jako zaufany specjalista w dziedzinie fundamentów daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Kalisz

2023-01-08 do 2023-01-16

Usługi Wykonania Fundamentów Pleszew

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Fundamenty pod słupy pergoli Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 10m² Informacje dodatkowe: zlecę wykonanie 4 fundamentów pod słupy pergoli ogrodowej wymiary fundamentó...

 • Kalisz

2022-08-24 do 2022-09-01

Fundamenty Pleszew

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: niepodpiwniczony Powierzchnia budynku: 97m² Informacje dodatkowe: 10,40 x 9,0m Termin rozpoczęcia prac: termin do ustaleni...

 • Kalisz

2022-10-24 do 2022-11-01

Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Kalisz

2022-11-17 do 2022-11-25

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Kalisz

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kalisz

2023-01-06 do 2023-01-09

Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: drewniany Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Kalisz

2022-11-25 do 2022-12-03

Zlecę wykonanie fundamentów, 101-200m², Kalisz

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Kalisz

2022-09-28 do 2022-10-06

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Kalisz

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-02-01...

 • Kalisz

2022-09-29 do 2022-10-07

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 174m², Kalisz

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to prawdziwy majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia wykonania fundamentów poznaj szczegóły zlecenia, które brzmi - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 174m². Zaprezentuj propozycję temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej.

 • Kalisz

2022-12-03 do 2022-12-11

Wyjątkowa Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Kalisz

2022-08-29 do 2022-09-06

Pierwszorzędne Fundamenty

Wykonanie fundamentów dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 50m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Kalisz

2022-10-02 do 2022-10-10

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 32m², Kalisz

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 32m² Informacje dodatkowe: Wykonanie podłogi pod ogrzewanie podłogowe Termin rozpoczęcia prac: 2023-03-01...

 • Kalisz

2023-01-21 do 2023-01-29

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 180m², Sadowie

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 180m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Sadowie

2022-08-09 do 2022-08-17

Doskonałej Jakości Fundamenty

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako profesjonalista od fundamentów poszukujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 70m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z miejscowości Ostrów Wielkopolski z pewnością dasz dowód Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Nie trać czasu i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Ostrów Wielkopolski

2022-07-26 do 2022-08-03

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Ostrów Wielkopolski

Zdecyduj się na zlecenie dotyczące solidnej budowy fundamentów od wiarygodnych zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Ostrów Wielkopolski

2022-08-03 do 2022-08-11

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 16m², Ostrów Wielkopolski

Udowodnij Zlecającemu, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie w miejscowości Ostrów Wielkopolski i okolicy, więc jeśli szuka znakomitych konstrukcji betonowych to niezwłocznie powinien poznać Twoją Firmę. Zadzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Ostrów Wielkopolski

2023-02-03 do 2023-02-11
dodano 4 dni temu

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m², Ostrów Wielkopolski

Jeśli usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic to to ogłoszenie jest właśnie dla Twojej firmy. Opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Już teraz skontaktuj się z nim, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Ostrów Wielkopolski

2022-11-28 do 2022-12-06

Fantastyczna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Ostrów Wielkopolski

2022-08-18 do 2022-08-26

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Ostrów Wielkopolski

Ten Zleceniodawca, który w dalszym ciągu nie znalazł konstrukcji betonowych, chociaż szuka od niezliczonych dni, wysłał nam zlecenie o treści - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m². To właśnie Twoja oferta może rozwiązać problem Zlecającego. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Ostrów Wielkopolski

2022-08-29 do 2022-09-06

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 65m², Ostrów Wielkopolski

Ten Klient, który nadal nie znalazł konstrukcji betonowych, mimo iż poszukuje od sam nie wiesz jak dawna, wysłał nam zapytanie o treści - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 65m². To właśnie Twoja oferta może być wybawieniem z problemu Zleceniodawcy. Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

 • Ostrów Wielkopolski

2022-11-21 do 2022-11-29

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów