Malowanie elewacji w Kaliszu

Porównaj oferty od Specjalistów od Malowania Elewacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 171 203 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
553 103 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Elewacja jest zewnętrzną powierzchnią ścian budynku, pełniącą funkcję reprezentatywną. Oddziałują na nią czynniki zewnętrzne, które przez upływ czasu sprawiają, że fasada może wymagać ponownego malowania. Malowanie elewacji polega na położeniu nowej powłoki farby na poprzednią warstwę, zniszczoną przez czynniki atmosferyczne. Z naszego artykułu dowiesz się, z jakich etapów składa się ten proces, a także poznasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie malowania elewacji. Jeśli poszukujesz specjalisty – sprawdź nasz ranking uwzględniający najlepszych fachowców w tej dziedzinie.

Przed rozpoczęciem ewentualnego malowania elewacji, należy sprawdzić dokładnie jej stan. Należy szczegółowo obejrzeć uprzednio wykonaną elewację i ocieplenia – dzięki temu można oszacować potencjalne prace przy fasadzie. Jeżeli elewacja jest w dobrym stanie, musimy ją wyczyścić (przez lata elewacja na pewno uległa zabrudzeniu). Najlepiej użyć do tego celu papieru ściernego lub szpachelki. Musimy jednak uważać, aby nie zniszczyć tynku, ponieważ w przeciwnym razie niezbędne może okazać się również ponowne tynkowanie elewacji. Jeżeli odkryjemy pewne uszkodzenia – należy usunąć starą elewację, wyczyścić ściany i naprawić je. Może też okazać się, że niezbędne będzie wykonanie nowego ocieplenia elewacji.

Po wykryciu wszelkich niedoskonałości oraz ich naprawieniu, należy przystąpić do umycia elewacji poprzez użycie odpowiedniego płynu. W celu wykonania czynności, jaką jest mycie elewacji, można wykorzystać myjkę ciśnieniową. Kolejnym etapem jest wybór odpowiedniej farby do wykończenia elewacji oraz dobranie jej koloru. Należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta.

Przed podjęciem decyzji o malowaniu, trzeba wziąć pod uwagę gruntowanie elewacji zewnętrznej. Może okazać się to konieczne w sytuacji, gdy do naprawy elewacji użyto masy szpachlowej. Gdy gruntowanie będziemy mieć za sobą, następne co musimy zrobić, to podjąć decyzję o wyborze metody malowania elewacji. Tę czynność można wykonać na kilka sposobów. Mamy trzy techniki do wyboru: natryskowo, za pomocą pistoletu do malowania elewacji, wałkiem albo pędzlem. Jeżeli zdecydowaliśmy się na konkretną metodę – pozostaje nam tylko zabezpieczyć otoczenie i przystąpić do malowania powierzchni.

Na koszt malowania elewacji składa się bardzo wiele czynników. Zależny jest on w dużej mierze od tego, czy będziemy dokonywać malowania samodzielnie, czy skorzystamy z usług firmy malarskiej. Ekipy specjalizujące się w malowaniu elewacji ogłaszają się na wielu stronach branżowych bądź portalach ogłoszeniowych.

Ranking najlepszych malarzy elewacji w Kaliszu

Malowanie elewacji Kalisz

ACORN TEAM

2 opinie

Zrealizowanie fasady domu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. ACORN TEAM ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - zadzwoń!

MALINIAK.pl - Dobry Malarz Elewacji w Kaliszu

Dobry Malarz Elewacji w Kaliszu

1 opinia

Gdy poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z MALINIAK.pl perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

"Środecki" Usługi Remontowo-Budowlane - Solidne Malowanie Elewacji Kalisz

"Środecki" Usługi Remontowo-Budowlane

7 opinii

Solidne malowanie elewacji to specjalność ekipy z firmy Środecki Usługi Remontowo-Budowlane - są jednymi z najlepszych w tym fachu. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Dreks-Bud - Najlepsza Fasada Domu Kalisz

Najlepsza Fasada Domu Kalisz

6 opinii

Jeśli poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Dreks-Bud są dla Ciebie stworzeni. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Przedsiębiorstwo-handlowo-usługowe "Remoking" Mariusz Król - Solidne Malowanie Domów Kalisz

Przedsiębiorstwo-handlowo-usługowe "Remoking" Mariusz Król

1 opinia

Twoje zadanie będzie zrealizowane dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy Przedsiębiorstwo-handlowo-usługowe Remoking Mariusz Król, która świadczy usługi malowania domów na bardzo dobrym poziomie. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Marek Spyrka - Wysokiej Klasy Malarz Elewacji Kalisz

Wysokiej Klasy Malarz Elewacji

1 opinia

Chcesz znaleźć wysokiej klasy malarza elewacji z zakresu malowania elewacji? Nie musisz już dłużej szukać, firma Marek Spyrka jest tym, czego potrzebujesz. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Renmarbud - Tania Farba Do Elewacji Kalisz

Renmarbud

1 opinia

Kiedy poszukujesz bezkonkurencyjnej oferty farby do elewacji na terenie Kalisza, zatrudnij fachowców w branży. Renmarbud wykorzysta swoje kompetencje i zaproponuje Ci zacną propozycję. Żeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

PAW-MIL Usługi Ogólnobudowlane - Doskonałe Malowanie Domów Kalisz

Doskonałe Malowanie Domów Kalisz

1 opinia

Bez oporów zleć usługę doskonałego malowania domów fachowcom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Kalisz i sąsiednich miast. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Marcin Flas - Rewelacyjne Malowanie Elewacji Kalisz

Marcin Flas

1 opinia

Upewnij się, że firma, którą zatrudnisz do malowania elewacji ma wystarczającą wiedzę i doświadczenie do realizacji Twoich potrzeb. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

SZCZYREK - REMONTY - Profesjonalny Malarz Elewacji Kalisz

Profesjonalny Malarz Elewacji

2 opinie

Planujesz wybrać solidnego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? SZCZYREK - REMONTY z Kalisza jest na to skuteczną metodą. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi i poznaj ofertę.

Najnowsze z 239 zleceń na malowanie elewacji w Kaliszu

Pierwszorzędne Malowanie Domów Kalisz

Rodzaj budynku: domu szeregowego Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 101-150m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informac...

 • Kalisz

2022-11-21 do 2022-11-29

Zlecę malowanie domu, 151-200m², Kalisz

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 151-200m² Liczba kondygnacji: 1 Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin ...

 • Kalisz

2022-09-29 do 2022-10-07

Zapotrzebowanie na malowanie elewacji domu, 151-200m², Kalisz

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 151-200m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin r...

 • Kalisz

2022-09-11 do 2022-09-19

Malowanie elewacji budynku, 401-500m², Kalisz

Skontaktuj się z Klientem jako najwyższej klasy malarz elewacji z wieloletnim doświadczeniem z zakresu najwyższej klasy usług malowania elewacji. Dla Twojej firmy dbanie o zadowolenie swoich Klientów to standard. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Kalisz

2022-09-04 do 2022-09-12

Potrzebna firma do malowania elewacji domu, 251-300m², Kalisz

Zlecenie o treści - Potrzebna firma do malowania elewacji domu, 251-300m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Kalisza i z sąsiednich miast. Dłużej nie czekaj i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Kalisz

2022-08-09 do 2022-08-17

Wysokiej Klasy Malowanie Elewacji Kalisz

Poszukujesz zlecenia jako fachowiec od wysokiej klasy malowania elewacji w rejonie Kalisza lub w przyległych powiatach? Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Kalisz

2022-05-27 do 2022-06-04

Zapytanie o malowanie elewacji domu, 151-200m², Jarocin

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 151-200m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje d...

 • Jarocin

2022-10-10 do 2022-10-18

Malowanie elewacji domu, 20m², Koźmin Wielkopolski

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek do 2 lat Powierzchnia prac: 20m² Liczba kondygnacji: 1 Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje dodatkowe: malowa...

 • Koźmin Wielkopolski

2022-11-08 do 2022-11-16

Wysokiej Klasy Malowanie Domów

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 301-400m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin ...

 • Lądek

2022-08-10 do 2022-08-18

Pierwszorzędna Renowacja Elewacji Kalisz

Rodzaj budynku: budynek handlowo-usługowy Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 401-500m² Liczba kondygnacji: 1 Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Termin r...

 • Nowe Skalmierzyce

2022-07-28 do 2022-08-05

Profesjonalne Malowanie Domów

Pragniesz znaleźć zlecenie do wykonania jako warty zaufania fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy z Wielkopolskiego. Przyczyń się do realizacji jego celów. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się już teraz - warto.

 • Skalmierzyce

2022-07-01 do 2022-07-09

Pierwszorzędne Malowanie Elewacji

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zapytanie o malowanie elewacji domu, 151-200m²". Wykonaj zlecenie pierwszorzędnego malowania elewacji jako profesjonalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji prac z okolic Ostrowa Wielkopolskiego i sąsiednich powiatów. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

 • Ostrów Wielkopolski

2022-07-10 do 2022-07-18

Malowanie elewacji domu, 251-300m², Bierzglinek

Nie możesz znaleźć dopasowanego do Ciebie zapytania? Jako wykonawca wykonujący usługi malowania elewacji i malarz elewacji pierwszej klasy na terenie Wielkopolskiego poznaj treść zlecenia o treści "Malowanie elewacji domu, 251-300m²". Wybierz numer i prześlij ofertę - nie będziesz żałować.

 • Bierzglinek

2022-10-01 do 2022-10-09

Zlecę malowanie domu, 101-150m², Wrąbczynek

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 101-150m² Liczba kondygnacji: 1 Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informac...

 • Wrąbczynek

2022-08-15 do 2022-08-23

Pierwszorzędne Malowanie Elewacji

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 101-150m² Liczba kondygnacji: 1 Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informac...

 • Szałe wielkopolskie

2022-07-14 do 2022-07-22

Znakomite Usługi Malowania Elewacji Kalisz

Dzięki precyzji wykonania usługi malowania elewacji Twoja firma prześciga konkurentów. Sława, którą budujesz powoduje, że jesteś w stanie zadowolić odbiorców. Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

 • Słupca

2022-08-17 do 2022-08-25

Zapytanie o malowanie elewacji domu, 80m², Strzałkowo

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 80m² Liczba kondygnacji: 1 Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpo...

 • Strzałkowo

2022-06-12 do 2022-06-20

Zlecę malowanie domu, 101-150m², Września

Poszukiwane są staranne usługi malowania elewacji w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zlecę malowanie domu, 101-150m². Jako firma z wieloletnim stażem, mająca odpowiednie kwalifikacje do realizacji zleceń z zakresu renowacji elewacji, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Więcej informacji prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Września

2022-08-30 do 2022-09-07

Fantastyczne Malowanie Elewacji

Zrealizuj usługę fantastycznego malowania elewacji o treści "Zapotrzebowanie na malowanie elewacji domu, 201-250m²", jako profesjonalista z miejscowości Września. Zdobądź klientów swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Pokaż, że w okolicy Wrześni jesteś jednym z najlepszych. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Września

2022-12-02 do 2022-12-02

Porządna Fasada Domu Kalisz

To zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na malowanie elewacji domu, do 100m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z rejonu Wrześni i okolic. Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

 • Września

2022-06-16 do 2022-06-24

Perfekcyjny Malarz Elewacji

Jako perfekcyjny malarz elewacji z olbrzymim doświadczeniem i specjalista gotowy do pracy odpisz na to zlecenie. Ten Zlecający zgłosił potrzebę "Malowanie elewacji budynku, 1200m²". Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Gostyń

2022-05-24 do 2022-06-01

Malowanie elewacji domu, 201-250m², Gostyń

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek do 2 lat Powierzchnia prac: 201-250m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje dodatkowe: F...

 • Gostyń

2022-11-29 do 2022-12-07

Najwyższej Klasy Malarz Elewacji

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 150m² Liczba kondygnacji: 1 Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpo...

 • Malanów

2022-09-08 do 2022-09-16

Perfekcyjna Renowacja Elewacji

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 151-200m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpo...

 • Kokoszki

2022-11-14 do 2022-11-22

Malarz Elewacji

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 101-150m² Liczba kondygnacji: 1 Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin r...

 • Konin

2022-08-24 do 2022-09-01

Rewelacyjna Renowacja Elewacji

Ten Zleceniodawca poszukuje dobrej firmy od renowacji elewacji. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na malowanie elewacji domu, 101-150m², chcąc doświadczonych specjalistów. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zadzwoń!

 • Konin

2022-08-03 do 2022-08-11

Malowanie Elewacji

Masz zamiar przyjąć zlecenie na malowanie elewacji, a nie masz Klienta? Odpowiedź na ogłoszenie o treści Zapytanie o malowanie elewacji domu, 401-500m² to wspaniały pomysł. Dokładne informacje prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Kórnik

2022-07-31 do 2022-08-08

Najlepsze Malowanie Elewacji

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 151-200m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin ...

 • Turek

2022-07-24 do 2022-08-01

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Malowania Elewacji

Najczęstsze pytania o malowaniu elewacji

Co ile lat należy odmalowywać elewację?

Z racji, że elewacja narażona jest na wiele negatywnych czynników atmosferycznych – niezbędne jest jej regularne odświeżanie. Co ile lat należy odmalować elewację? Jest to zależne, między innymi, od położenia danego budynku. Może zdarzyć się, że dom położony jest przy ruchliwej ulicy – nieruchomość wówczas jest bardziej narażona na degradację właściwości powłoki. Środki ochrony zastosowane w materiałach z czasem się wypłukują. Z reguły przyjmuje się, że należy odnawiać naszą elewację, mniej więcej co 10 lat.

Ile kosztuje odświeżenie elewacji?

Jest to w przeważającej mierze uzależnione od metrażu naszego domu. Zasadniczo możemy przyjąć, że kosztmalowania elewacji to około 35 złotych za metr kwadratowy. Przy założeniu, że nieruchomość liczy około 200 metrów kwadratowych – należy spodziewać się wydatku rzędu 7 tysięcy złotych za wykonanie usługi. Na cenęmalowania elewacji wpływa też sposób wykonania usługi – kwota może się różnić w zależności od wykonywanej techniki pracy (natrysk, wałek lub pędzel). Kluczowym czynnikiem jest także wysokość danego budynku. Na cenę także wpływa miejsce wykonania danej usługi – taniej za usługę zapłacimy w mniejszych miejscowościach.

Jakiego specjalistę należy zatrudnić do pomalowania elewacji?

Malowaniem elewacji zajmują się wyspecjalizowane firmy malarskie. Warto skupić się na poszukiwaniu specjalistów poprzez portale ogłoszeniowe i rankingowe. W tym celu koniecznie sprawdź nasz ranking Najlepszych Specjalistów. Jeżeli zdecydowaliśmy się na zatrudnienie fachowców do pomalowania elewacji, należy podjąć kilka działań w celu zminimalizowania wyboru nietrafionego fachowca.

Na wybór idealnego specjalisty składają się: cena, jakość, terminowość, a także doświadczenie osoby, której zlecimy wykonanie usługi. Warto koniecznie zwracać uwagę na opinie, komentarze i liczbę gwiazdek, jaką posiada dany fachowiec. Jest to najlepsza wskazówka, co do tego, czy warto zatrudnić daną firmę do wykonania danej usługi.

Jakie farby najbardziej nadają się do malowania elewacji?

Należy zwrócić także na odporność danej farby na działanie czynników atmosferycznych. Należy wybierać te, które są odporne na długotrwałe działanie promieni ultrafioletowych, a także charakteryzujące się odpornością na wilgoć i nie wchłaniają zabrudzeń. Obecnie najbardziej popularne są farby na bazie żywic silikonowych oraz akrylowych. Cechują się dobrą jakością koloru oraz stosunkowo sporą paletą dostępnych barw. Farba silikonowa ma właściwości samozmywalne ze względu na zastosowaną powłokę. Farba akrylowa jest nieco mniej odporna na zabrudzenia, lecz pozwala „oddychać” ścianom.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Malowania Elewacji