Malowanie elewacji w Turku

Porównaj oferty od Specjalistów od Malowania Elewacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 517 882 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Elewacja jest zewnętrzną powierzchnią ścian budynku, pełniącą funkcję reprezentatywną. Oddziałują na nią czynniki zewnętrzne, które przez upływ czasu sprawiają, że fasada może wymagać ponownego malowania. Malowanie elewacji polega na położeniu nowej powłoki farby na poprzednią warstwę, zniszczoną przez czynniki atmosferyczne. Z naszego artykułu dowiesz się, z jakich etapów składa się ten proces, a także poznasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie malowania elewacji. Jeśli poszukujesz specjalisty – sprawdź nasz ranking uwzględniający najlepszych fachowców w tej dziedzinie.

Przed rozpoczęciem ewentualnego malowania elewacji, należy sprawdzić dokładnie jej stan. Należy szczegółowo obejrzeć uprzednio wykonaną elewację i ocieplenia – dzięki temu można oszacować potencjalne prace przy fasadzie. Jeżeli elewacja jest w dobrym stanie, musimy ją wyczyścić (przez lata elewacja na pewno uległa zabrudzeniu). Najlepiej użyć do tego celu papieru ściernego lub szpachelki. Musimy jednak uważać, aby nie zniszczyć tynku, ponieważ w przeciwnym razie niezbędne może okazać się również ponowne tynkowanie elewacji. Jeżeli odkryjemy pewne uszkodzenia – należy usunąć starą elewację, wyczyścić ściany i naprawić je. Może też okazać się, że niezbędne będzie wykonanie nowego ocieplenia elewacji.

Po wykryciu wszelkich niedoskonałości oraz ich naprawieniu, należy przystąpić do umycia elewacji poprzez użycie odpowiedniego płynu. W celu wykonania czynności, jaką jest mycie elewacji, można wykorzystać myjkę ciśnieniową. Kolejnym etapem jest wybór odpowiedniej farby do wykończenia elewacji oraz dobranie jej koloru. Należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta.

Przed podjęciem decyzji o malowaniu, trzeba wziąć pod uwagę gruntowanie elewacji zewnętrznej. Może okazać się to konieczne w sytuacji, gdy do naprawy elewacji użyto masy szpachlowej. Gdy gruntowanie będziemy mieć za sobą, następne co musimy zrobić, to podjąć decyzję o wyborze metody malowania elewacji. Tę czynność można wykonać na kilka sposobów. Mamy trzy techniki do wyboru: natryskowo, za pomocą pistoletu do malowania elewacji, wałkiem albo pędzlem. Jeżeli zdecydowaliśmy się na konkretną metodę – pozostaje nam tylko zabezpieczyć otoczenie i przystąpić do malowania powierzchni.

Na koszt malowania elewacji składa się bardzo wiele czynników. Zależny jest on w dużej mierze od tego, czy będziemy dokonywać malowania samodzielnie, czy skorzystamy z usług firmy malarskiej. Ekipy specjalizujące się w malowaniu elewacji ogłaszają się na wielu stronach branżowych bądź portalach ogłoszeniowych.

Ranking najlepszych malarzy elewacji w Turku

Malowanie elewacji Turek

GIFT Usługi Ogólnobudowlane Daniel Lacelt

1 opinia

Zatrudnij tych specjalistów jeśli szukasz doświadczonych ludzi do pierwszorzędnego malowania elewacji na terenie Turka. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Tymbud - Najwyższej Klasy Malowanie Elewacji Turek

Tymbud

12 opinii

Powierz zadanie najwyższej klasy malowania elewacji profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Turek i przyległych miast. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Ekodom - Pawel Horowski - Najlepsze Malowanie Fasady Turek

Ekodom - Pawel Horowski

3 opinie

Powierz usługę malowania fasady fachowcom firmy Ekodom - Pawel Horowski z miejscowości Turek. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Turka są jednymi z najlepszych. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

K4M Zbigniew Najberg - Wykwalifikowany Malarz Elewacji Turek

K4M Zbigniew Najberg

6 opinii

Firma K4M Zbigniew Najberg zajmuje się usługami z zakresu malowania domów. Wyróżnia się doskonałymi opiniami Klientów. Ci malarze elewacji nie mają sobie równych. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

JustEkspert Justyna Kałuża - Profesjonalne Malowanie Elewacji Turek

JustEkspert Justyna Kałuża

1 opinia

Wiele długich lat pracownicy firmy JustEkspert Justyna Kałuża wykonują usługi z zakresu najwyższej klasy malowania elewacji, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje.

SPECMAR - Fantastyczne Malowanie Elewacji Turek

SPECMAR

3 opinie

SPECMAR zajmuje się usługami z zakresu malowania elewacji. Wyróżnia się solidnymi efektami. Ci malarze elewacji nie mają sobie równych. Zarezerwuj termin!

Z.h.u. LIMAX - Najlepsze Malowanie Elewacji w Turku

Najlepsze Malowanie Elewacji w Turku

6 opinii

Wiele długich lat pracownicy firmy Z.h.u. LIMAX realizują usługi z zakresu malowania elewacji, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Łukasz Witkowski Magnat - Najlepszy Malarz Elewacji Turek

Łukasz Witkowski Magnat

4 opinie

Najlepszy malarz elewacji oferuje swoje doświadczenie na terenie Turka i w przyległych powiatach. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

SOLID-TYNK - Rewelacyjny Malarz Elewacji Turek

SOLID-TYNK

1 opinia

Uważasz, że rewelacyjna renowacja elewacji to skomplikowany temat? W takim razie nie trać czasu - malarze elewacji z tej firmy udzielą rad i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

JAC-BUD Usługi Ogólnobudowlane Jacek Kałużny - Rewelacyjna Renowacja Elewacji Turek

Rewelacyjna Renowacja Elewacji Turek

1 opinia

Nadal potrzebujesz profesjonalistów od renowacji elewacji? Zaufaj doświadczeniu JAC-BUD Usługi Ogólnobudowlane Jacek Kałużny. Jeśli chcesz poznać dokładną wycenę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

Najnowsze z 25 zleceń na malowanie elewacji w Turku

Znakomita Renowacja Elewacji Turek

Rodzaj budynku: jednorodzinny Liczba kondygnacji: 2 Powierzchnia budynku: 151-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Koło

2024-01-19 do 2024-01-27

Pierwszorzędne Malowanie Domów Turek

Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Liczba kondygnacji: 2 Powierzchnia budynku: 151-200m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Koło

2024-04-01 do 2024-04-09

Wysokiej Klasy Malowanie Elewacji Turek

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi malowania elewacji na ponadprzeciętnym poziomie pomóż osiągnąć cele Klientowi, który jest sprawdzony. Ledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - zadzwoń!

 • Koło

2024-04-02 do 2024-04-10

Zapotrzebowanie na malowanie elewacji domu, 101-150m², Konin

Nadal masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Klienta jako profesjonalista od fasady domu. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

 • Konin

2024-03-01 do 2024-03-09

Malowanie Domów

Rodzaj budynku: jednorodzinny Liczba kondygnacji: 2-kondygnacje Powierzchnia budynku: 151-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Opatówek

2023-09-26 do 2023-10-04

Znakomita Fasada Domu Turek

Rodzaj budynku: jednorodzinny Liczba kondygnacji: 2 Powierzchnia budynku: 151-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Poddębice

2024-03-30 do 2024-04-07

Potrzebna firma do malowania elewacji bud. wielorodzinnego, 5987m², Kalisz

Rodzaj budynku: wielorodzinny Liczba kondygnacji: 4 Powierzchnia budynku: 5987m² Informacje dodatkowe: Malowanie elewacji Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Kalisz

2024-02-22 do 2024-03-01

Wyjątkowe Usługi Malowania Elewacji Turek

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi malowania elewacji Twoja firma przewyższa konkurentów. Renoma, którą tworzysz sprawia, że jesteś w stanie zachwycić odbiorców. Już teraz skontaktuj się z nim.

 • Kalisz

2023-12-12 do 2023-12-20

Zapytanie o malowanie elewacji domu, 201-300m², Kalisz

Klient złożył zapytanie "Zapytanie o malowanie elewacji domu, 201-300m²". Poznaj szczegóły w odpowiedzi na potrzebę profesjonalnego malarza elewacji z zakresu malowania elewacji. Udowodnij Klientowi, że dobrze trafił i Twoja firma to dobry pomysł. Napisz krótko co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Kalisz

2023-11-13 do 2023-11-21

Rzetelne Usługi Malowania Elewacji

Rodzaj budynku: jednorodzinny Liczba kondygnacji: 1 Powierzchnia budynku: 101-150m² Informacje dodatkowe: Malowanie elewacji domków jedorodzinnych. Ciagłość zleceń. Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Kalisz

2024-02-28 do 2024-03-07

Zapytanie o malowanie elewacji domu, 201-300m², Kalisz

Masz zamiar przyjąć zlecenie na malowanie elewacji, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Zapytanie o malowanie elewacji domu, 201-300m² to doskonały pomysł. Dzięki temu, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Kalisz

2023-11-13 do 2023-11-21

Malowanie elewacji bud. wielorodzinnego, 201-300m², Kalisz

Rodzaj budynku: wielorodzinny Liczba kondygnacji: 3 Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: 2024-10-06...

 • Kalisz

2024-02-08 do 2024-02-16

Solidna Fasada Domu

Jeśli jeszcze jako dobra firma od fasady domu poszukujesz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Dam zlecenie na malowanie elewacji bud. usługowego, 1000m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Kalisza z pewnością dasz dowód Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Kalisz

2024-03-12 do 2024-03-20

Rewelacyjne Malowanie Domów

Rodzaj budynku: jednorodzinny Liczba kondygnacji: 1 Powierzchnia budynku: 71-100m² Informacje dodatkowe: Budynek ma juz połozony tynk i farbe drobnego "baranka. Bedę po wymianie okien i chetnie odswieżę wygląd domu Termin skor...

 • Błaszki

2024-04-08 do 2024-04-16
dodano 5 dni temu

Dam zlecenie na malowanie elewacji domu, 101-150m², Bielawy

Rodzaj budynku: jednorodzinny Liczba kondygnacji: 1 Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Bielawy

2024-03-08 do 2024-03-16

Dobry Malarz Elewacji

Rodzaj budynku: jednorodzinny Liczba kondygnacji: 1 Powierzchnia budynku: 151-200m² Informacje dodatkowe: Farbą termoizolacyjna Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Ujazd

2024-02-03 do 2024-02-11

Zlecę malowanie elewacji domu, 201-300m², Ujazd

Poszukiwane są znakomite usługi malowania elewacji w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zlecę malowanie elewacji domu, 201-300m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednie kwalifikacje do realizacji wymagań Klienta z zakresu malowania domów, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Klienta.

 • Ujazd

2024-04-04 do 2024-04-12

Malowanie Domów

Próbujesz znaleźć zlecenie do wykonania jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania. Przyczyń się do realizacji jego celów. Już nie trać czasu i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Lądek

2024-02-12 do 2024-02-20

Tanie Usługi Malowania Elewacji

Jako znakomici eksperci macie możliwość spełnić oczekiwania z zakresu usług malowania elewacji. Zlecenie ma treść "Potrzebna firma do malowania elewacji domu, do 35m²". Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Kontrewers

2023-12-31 do 2024-01-08

Zapytanie o malowanie elewacji bud. gospodarczego, 71-100m², Sieradz

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta z Sieradza. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Sieradz

2023-10-02 do 2023-10-10

Malowanie elewacji bud. usługowego, 600m², Słupca

Jako pierwszorzędny malarz elewacji z wieloletnim doświadczeniem i specjalista przygotowany do pracy odpowiedz na zapytanie. Ten Zlecający nadesłał zlecenie o treści "Malowanie elewacji bud. usługowego, 600m²". Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Słupca

2023-11-07 do 2023-11-15

Najwyższej Klasy Malarz Elewacji

Rodzaj budynku: jednorodzinny Liczba kondygnacji: 2 Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Szadek

2023-10-26 do 2023-11-03

Doskonałej Jakości Fasada Domu

Rodzaj budynku: jednorodzinny Liczba kondygnacji: 3 Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Zduńska Wola

2024-03-19 do 2024-03-27

Dam zlecenie na malowanie elewacji domu, 101-150m², Ozorków

Rodzaj budynku: jednorodzinny Liczba kondygnacji: 2 Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Ozorków

2024-04-10 do 2024-04-18
dodano 3 dni temu

Wybitny Malarz Elewacji

Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Liczba kondygnacji: 1 Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Wilczyn

2024-04-02 do 2024-04-10

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Malowania Elewacji

Najczęstsze pytania o malowaniu elewacji

Co ile lat należy odmalowywać elewację?

Z racji, że elewacja narażona jest na wiele negatywnych czynników atmosferycznych – niezbędne jest jej regularne odświeżanie. Co ile lat należy odmalować elewację? Jest to zależne, między innymi, od położenia danego budynku. Może zdarzyć się, że dom położony jest przy ruchliwej ulicy – nieruchomość wówczas jest bardziej narażona na degradację właściwości powłoki. Środki ochrony zastosowane w materiałach z czasem się wypłukują. Z reguły przyjmuje się, że należy odnawiać naszą elewację, mniej więcej co 10 lat.

Ile kosztuje odświeżenie elewacji?

Jest to w przeważającej mierze uzależnione od metrażu naszego domu. Zasadniczo możemy przyjąć, że kosztmalowania elewacji to około 35 złotych za metr kwadratowy. Przy założeniu, że nieruchomość liczy około 200 metrów kwadratowych – należy spodziewać się wydatku rzędu 7 tysięcy złotych za wykonanie usługi. Na cenęmalowania elewacji wpływa też sposób wykonania usługi – kwota może się różnić w zależności od wykonywanej techniki pracy (natrysk, wałek lub pędzel). Kluczowym czynnikiem jest także wysokość danego budynku. Na cenę także wpływa miejsce wykonania danej usługi – taniej za usługę zapłacimy w mniejszych miejscowościach.

Jakiego specjalistę należy zatrudnić do pomalowania elewacji?

Malowaniem elewacji zajmują się wyspecjalizowane firmy malarskie. Warto skupić się na poszukiwaniu specjalistów poprzez portale ogłoszeniowe i rankingowe. W tym celu koniecznie sprawdź nasz ranking Najlepszych Specjalistów. Jeżeli zdecydowaliśmy się na zatrudnienie fachowców do pomalowania elewacji, należy podjąć kilka działań w celu zminimalizowania wyboru nietrafionego fachowca.

Na wybór idealnego specjalisty składają się: cena, jakość, terminowość, a także doświadczenie osoby, której zlecimy wykonanie usługi. Warto koniecznie zwracać uwagę na opinie, komentarze i liczbę gwiazdek, jaką posiada dany fachowiec. Jest to najlepsza wskazówka, co do tego, czy warto zatrudnić daną firmę do wykonania danej usługi.

Jakie farby najbardziej nadają się do malowania elewacji?

Należy zwrócić także na odporność danej farby na działanie czynników atmosferycznych. Należy wybierać te, które są odporne na długotrwałe działanie promieni ultrafioletowych, a także charakteryzujące się odpornością na wilgoć i nie wchłaniają zabrudzeń. Obecnie najbardziej popularne są farby na bazie żywic silikonowych oraz akrylowych. Cechują się dobrą jakością koloru oraz stosunkowo sporą paletą dostępnych barw. Farba silikonowa ma właściwości samozmywalne ze względu na zastosowaną powłokę. Farba akrylowa jest nieco mniej odporna na zabrudzenia, lecz pozwala „oddychać” ścianom.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Malowania Elewacji