Fundamenty w Grójcu

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 401 839 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 804 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Grójcu

Fundamenty Grójec

Solidny Fundament

5 opinii

Jeszcze szukasz profesjonalistów od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie Król-Budowy. Wybierz ich numer i dowiedz się więcej.

Silva budownictwo - Rewelacyjna Płyta Fundamentowa Grójec

Silva budownictwo

5 opinii

Wciąż szukasz dobrej firmy od płyty fundamentowej? Wykorzystaj doświadczenie Silva budownictwo. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Usługi Budowlane - Staranny Fundament Grójec

Usługi Budowlane

5 opinii

Zaufaj specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Usługi Budowlane. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Raf-Trans - Pierwszorzędny Fundament Grójec

Pierwszorzędny Fundament Grójec

2 opinie

Jeśli jeszcze szukasz dobrej firmy od fundamentu to wykorzystaj doświadczenie Raf-Trans. Grójec to główny obszar ich działania. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

PIONPAL Daniel Sztobryn - Profesjonalny Fundament Grójec

PIONPAL Daniel Sztobryn

2 opinie

Gdy poszukujesz jakości wykonywanych usług to specjaliści z PIONPAL Daniel Sztobryn są dla Ciebie stworzeni. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Barts-bud - Profesjonalne Wykonanie Fundamentów Grójec

Barts-bud

1 opinia

Wykonanie fundamentów to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są jednymi z najlepszych w branży. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

PHU.PiK KLAUDIA GŁUSZCZ - Znakomite Fundamenty Pod Dom w Grójcu

Znakomite Fundamenty Pod Dom w Grójcu

2 opinie

Na wypadek jeśli potrzebujesz ekspertów od fundamentów pod dom to trafiłeś w dobre miejsce - PHU.PiK KLAUDIA GŁUSZCZ jest do Twoich usług. Grójec i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Dłużej nie zwlekaj i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

Usługi Remontowo-Budowlane - Rewelacyjne Fundamenty Grójec

Rewelacyjne Fundamenty Grójec

1 opinia

Planujesz wybrać godnego zaufania partnera do realizacji swoich planów? Usługi Remontowo-Budowlane jest na to najlepszym rozwiązaniem. Ustal pasujący termin!

Firma Remontowo-Wykończeniowa Robert Turek - Staranne Ławy Fundamentowe Grójec

Staranne Ławy Fundamentowe

36 opinii

Właśnie wybierasz wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Firma Remontowo-Wykończeniowa Robert Turek jest na to skuteczną metodą. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

OLBUD - PROJEKT SP. z.o.o. - Porządna Płyta Fundamentowa Grójec

Porządna Płyta Fundamentowa

4 opinie

Jeszcze poszukujesz specjalisty od płyty fundamentowej? Wykorzystaj doświadczenie OLBUD - PROJEKT SP. z.o.o.. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Najnowsze z 24 zleceń na fundamenty w Grójcu

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe Grójec

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Domek letniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 55m² Informacje dodatkowe: Budowa słupów fundamentowych tzw pecki e ilości 44 sztuk. Termin rozpoczęcia pra...

 • Warka

2023-01-20 do 2023-01-28

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Chynów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Chynów

2023-01-17 do 2023-01-25

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 96m², Wola Łęczeszycka

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 96m² Informacje dodatkowe: Archon Sasanki 6 z niewielkimi modyfikacjami Termin rozpoczęcia prac: możliwy od...

 • Wola łęczeszycka

2023-01-11 do 2023-01-19

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów Grójec

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zapytania, które ma treść "Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m²". Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

 • Grójec

2022-12-05 do 2022-12-13

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 180m², Grójec

Usługi wykonania fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako prawdziwy ekspert w tym fachu. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

 • Grójec

2022-12-01 do 2022-12-09

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów Grójec

Zdecyduj się na zapytanie dotyczące wysokiej klasy budowy fundamentów od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych daniem pracy na terenie Mazowieckiego. Już teraz zadzwoń do niego.

 • Chynów

2022-11-11 do 2022-11-19

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 108m², Drwalew

Wybierz prace dotyczące perfekcyjnego wykonania fundamentów od sprawdzonych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Mazowieckiego lub okolicy. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Drwalew

2022-11-01 do 2022-11-09

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów Grójec

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Do wykonania roboty ziemne i fundamentowe w zakres: Roboty ziemne, fundamentowe, ż...

 • Grójec

2022-10-10 do 2022-10-18

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Pniewy

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Pniewy

2022-10-04 do 2022-10-12

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Dąbrówka Nowa

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Chodzi o wyprowadzenie 4/5 warstw z ławy bloczkami betonowymi. Termin rozpoczęcia ...

 • Dąbrówka nowa

2022-09-19 do 2022-09-27

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Grójec

Klient szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Grójec

2022-09-15 do 2022-09-23

Porządne Fundamenty Grójec

Przygotowanie fundamentów dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Czachów

2022-09-08 do 2022-09-09

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Grójec

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to prawdziwy majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia budowy fundamentów nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem, które ma treść - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Ledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Grójec

2022-09-06 do 2022-09-14

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m², Pniewy

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta tajemnicą i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany pracownik z zakresu konstrukcji betonowych sporządź skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m². Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Pniewy

2022-07-25 do 2022-08-02

Staranne Fundamenty

Klient napisał zlecenie o treści "Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie fundamentów wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Zaprezentuj wyjątkową ofertę temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej.

 • Lesznowola

2022-08-09 do 2022-08-11

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 13m², Lesznowola

Wciąż masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Zleceniodawcy jako specjalista od fundamentów. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Lesznowola

2022-11-30 do 2022-12-08

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Ławki

2022-08-24 do 2022-09-01

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Budynek gospodarczy 35 m Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Dobrzenica

2022-08-07 do 2022-08-15

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 35m², Dobrzenica

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: 35m Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Budynek gospodarczy murowany Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Dobrzenica

2022-08-07 do 2022-08-15

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 35m², Dobrzenica

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Budynek gospodarczy 35 m Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Budynek gospodarczy 35 m Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Dobrzenica

2022-08-07 do 2022-08-15

Zlecę wykonanie fundamentów, 35m², Dobrzenica

Zaoszczędź sobie kłopotów i wybierz zapytanie o wysokiej klasy budowa fundamentów w Mazowieckim. Przedzwoń jeszcze dzisiaj.

 • Dobrzenica

2022-08-07 do 2022-08-15

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 24m², Dobrzenica

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 24m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Dobrzenica

2022-10-19 do 2022-10-27

Doskonałe Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Błonie

2022-12-23 do 2022-12-31

Korzystne Konstrukcje Betonowe

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny zaufania fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania z Mazowieckiego. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Już teraz umów się z nim na rozmowę, aby przesłać wycenę.

 • Zawodne

2023-01-07 do 2023-01-15

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów