Fundamenty w Szydłowcu

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 456 338 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 480 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Szydłowcu

Fundamenty Szydłowiec

ZAKŁAD REMONTOWO BUDOWLANY

3 opinie

Zaufaj specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij ZAKŁAD REMONTOWO BUDOWLANY. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Jar-bud - Doskonałej Jakości Fundamenty Pod Dom Szydłowiec

Doskonałej Jakości Fundamenty Pod Dom Szydłowiec

8 opinii

Uwierz fachowcom w dziedzinie fundamentów pod dom i zatrudnij Jar-bud. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Euro Kamień Patryk Dujka - Wysokiej Klasy Kopanie Fundamentów Szydłowiec

Wysokiej Klasy Kopanie Fundamentów Szydłowiec

2 opinie

Zleć zadanie kopania fundamentów fachowcom firmy Euro Kamień Patryk Dujka z miejscowości Szydłowiec. Urzekną Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. W okolicy Szydłowca są w ścisłej czołówce. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

P.P.U.H. "AMARmix" - Pierwszorzędne Fundamenty Szydłowiec

P.P.U.H. "AMARmix"

8 opinii

Wciąż szukasz specjalisty od fundamentów? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom P.P.U.H. AMARmix. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Zachęcamy do kontaktu.

P.P.H.U "M.M. DEPO" - Znakomity Fundament Szydłowiec

Znakomity Fundament

6 opinii

Gdy poszukujesz doskonałej współpracy to eksperci z P.P.H.U M.M. DEPO perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - skontaktuj się od razu!

PRB REFEX RAFAŁ MAŃKO - Najlepsze Wykonanie Fundamentów w Szydłowcu

Najlepsze Wykonanie Fundamentów w Szydłowcu

Pragniesz znaleźć sprawdzonego profesjonalistę z zakresu najlepszego wykonania fundamentów z Szydłowca, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma PRB REFEX RAFAŁ MAŃKO jest Twoim rozwiązaniem. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

DACH-BUD - Porządne Fundamenty Pod Dom Szydłowiec

DACH-BUD

Uwierz specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij DACH-BUD. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

PRIMABAU - Perfekcyjne Wzmacnianie Fundamentów Szydłowiec

Perfekcyjne Wzmacnianie Fundamentów

Firma PRIMABAU świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Szydłowca oraz przyległych powiatów. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

BUDOMAX - Doskonałej Jakości Fundamenty Szydłowiec

BUDOMAX

Jeszcze potrzebujesz specjalisty od fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry BUDOMAX. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

BUDOMiD - Staranne Wzmacnianie Fundamentów Szydłowiec

BUDOMiD

Zaufaj fachowcom w dziedzinie wzmacniania fundamentów i zatrudnij BUDOMiD. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Najnowsze z 30 zleceń na fundamenty w Szydłowcu

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów Szydłowiec

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 145m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Szydłowiec

2023-02-06 do 2023-02-14
dodano 3 dni temu

Znakomite Fundamenty Szydłowiec

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako ekspert od fundamentów szukasz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z Mazowieckiego na pewno uzasadnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Jastrząb

2022-08-07 do 2022-08-15

Profesjonalne Wykonanie Fundamentów Szydłowiec

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Wieniawa

2022-08-07 do 2022-08-15

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Dąbrówka Nowa

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to,w pełnym tego słowa znaczeniu, majstersztyk? Jako najlepszy partner do współpracy poznaj szczegóły zlecenia, które brzmi - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m². Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Dąbrówka nowa

2022-09-19 do 2022-09-27

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Dom w modrakach Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Skarżysko-Kamienna

2022-11-30 do 2022-12-08

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Skarżysko-Kamienna

Zaoszczędź sobie kłopotów i wybierz zapytanie o wysokiej klasy budowa fundamentów w Skarżysku-Kamiennej. Przedzwoń jeszcze dzisiaj.

 • Skarżysko-Kamienna

2023-02-07 do 2023-02-15
dodano 2 dni temu

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe Szydłowiec

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 109m² Informacje dodatkowe: Tracja 5 ,wym 14,5 x 10 m Termin rozpoczęcia prac: 2023-04-03...

 • Zagórze

2022-08-29 do 2022-09-06

Budowa Fundamentów Szydłowiec

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 110m² Informacje dodatkowe: Lancaster 4 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Zakrzew

2023-02-07 do 2023-02-15
dodano 2 dni temu

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 1800m², Jakubów

Na wypadek jeśli nadal jako ekspert od fundamentów poszukujesz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 1800m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z miejscowości Mazowieckie na pewno pokażesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Jakubów

2022-10-31 do 2022-11-08

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 120m², Suchedniów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 120m² Informacje dodatkowe: Dom w cieszyniankach 3, powiększony Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Suchedniów

2022-10-14 do 2022-10-22

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 201-300m², Suchedniów

Wybranie konstrukcji betonowych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista poradź i wybierz spełniające wymagania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 201-300m². Złóż dobrą ofertę dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Suchedniów

2022-08-21 do 2022-08-29

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 137m² Informacje dodatkowe: Chmielniki małe dw 71 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Radom

2022-08-15 do 2022-08-23

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 82m², Radom

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 82m² Informacje dodatkowe: Płyta fundamentowa pod garaż metalowy Termin rozpoczęcia prac: możl...

 • Radom

2022-10-07 do 2022-10-15

Najwyższej Klasy Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Radom

2022-12-02 do 2022-12-10

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 234m²". Przyjmij usługę pierwszorzędnej budowy fundamentów jako fachowiec w tej branży. Zawiadom o gotowości do wykonania zleceń z Radomia i pobliskich miast. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Radom

2023-01-07 do 2023-01-15

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Radom

To zapytanie o treści - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 35m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Radomia i okolic. Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Radom

2022-10-27 do 2022-11-04

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 130m², Radom

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 130m² Informacje dodatkowe: Szukam firmy do wykonania płyty fundamentowej pod dom szkieletowy pod Radomiem....

 • Radom

2022-11-10 do 2022-11-18

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 60m², Radom

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 60m² Informacje dodatkowe: Pawilon z płyt pir Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Radom

2022-11-16 do 2022-11-24

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 135m², Radom

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 135m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Radom

2022-12-04 do 2022-12-12

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Radom

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Radom

2022-10-06 do 2022-10-14

Budowa Fundamentów

Potrzebujesz pracy jako fachowiec od wyjątkowej budowy fundamentów w rejonie Radomia lub w pobliskich miastach? Skontaktuj się z nimi już teraz, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Radom

2023-02-08 do 2023-02-16
dodano wczoraj o 14:33

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m², Radom

Ten Klient w dalszym ciągu poszukuje specjalisty od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Radom

2022-11-02 do 2022-11-10

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 105m², Radom

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 105m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Radom

2022-07-27 do 2022-08-04

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Radom

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Radom

2022-11-06 do 2022-11-14

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 122m², Radom

Zleceniodawca szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 122m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Nie zwlekaj - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Radom

2022-11-29 do 2022-12-07

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, do 100m², Radom

Przygotowanie fundamentów dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, do 100m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Przedłóż wyjątkową ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

 • Radom

2023-01-27 do 2023-02-04

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Stąporków

Zlecający poszukuje świetnej współpracy i pisze - Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m². To zlecenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Stąporków

2022-12-10 do 2022-12-18

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów

Zdecyduj się na zapytanie dotyczące wysokiej klasy budowy fundamentów od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych daniem pracy na terenie Mazowieckiego. Już teraz zadzwoń do niego.

 • Żabia wola

2022-09-19 do 2022-09-27

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Jedlińsk

Usługi wykonania fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako prawdziwy ekspert w tym fachu. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

 • Jedlińsk

2022-08-03 do 2022-08-11

Wykonanie Fundamentów

Najlepsze wykonanie fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako jeden z najlepszych w tej dziedzinie. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Radzanów

2022-10-30 do 2022-11-07

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów