Fundamenty w Przysusze

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 430 217 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 221 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Przysusze

Fundamenty Przysucha

Najwyższej Klasy Wylewanie Fundamentów Przysucha

1 opinia

Bezkonkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to główne cechy firmy, której specjalnością jest wylewanie fundamentów. Umów się na rozmowę od razu, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

MIR-BUD - Najlepsze Płyty Betonowe Przysucha

MIR-BUD

3 opinie

Gdy szukasz dobrej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z MIR-BUD są dla Ciebie idealni. Nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Zakład Usługowo- Handlowy "MARKOP" Marek Niewadzisz - Świetne Fundamenty Pod Dom Przysucha

Zakład Usługowo- Handlowy "MARKOP" Marek Niewadzisz

W dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od fundamentów pod dom? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Zakład Usługowo- Handlowy MARKOP Marek Niewadzisz. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - zobacz!

Zakład Robót Budowlanych Dariusz Wojtunik - Profesjonalne Kopanie Fundamentów Przysucha

Profesjonalne Kopanie Fundamentów

Zleć zadanie kopania fundamentów fachowcom firmy Zakład Robót Budowlanych Dariusz Wojtunik z miejscowości Przysucha. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. W okolicy Przysuchy są w ścisłej czołówce. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

KMIECIAK - Rewelacyjne Kopanie Fundamentów w Przysusze

Rewelacyjne Kopanie Fundamentów w Przysusze

Powierz usługę kopania fundamentów fachowcom firmy KMIECIAK z miejscowości Przysucha. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Przysuchy są w ścisłej czołówce. Zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Usługi Budowlane Kamil Kądziela - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Przysucha

Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Przysucha

Pragniesz znaleźć solidnego specjalistę z zakresu pierwszorzędnej izolacji fundamentów z Twojego rejonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Usługi Budowlane Kamil Kądziela jest Twoim rozwiązaniem. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Piotr Jędrzejczak Usługi Ogólnobudowlane - Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Przysucha

Piotr Jędrzejczak Usługi Ogólnobudowlane

Po prostu zleć prace dotyczące kopania fundamentów specjalistom firmy Piotr Jędrzejczak Usługi Ogólnobudowlane z miejscowości Przysucha. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. W okolicy Przysuchy są jednymi z najlepszych. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

LukBud - Doskonałe Wykonanie Fundamentów Przysucha

Doskonałe Wykonanie Fundamentów

Chesz znaleźć wartego zaufania fachowca z zakresu doskonałego wykonania fundamentów do realizacji zaplanowanych działań? Firma LukBud jest Twoim rozwiązaniem. Żeby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

U.R.B Mateusz Kucharczyk - Doskonałej Jakości Fundament Przysucha

U.R.B Mateusz Kucharczyk

Planujesz wybrać sprawdzonego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? U.R.B Mateusz Kucharczyk będzie najszybszą drogą. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Kobi - Najlepszy Fundament Przysucha

Kobi

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to specjaliści z Kobi perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

Najnowsze z 24 zleceń na fundamenty w Przysusze

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Wieniawa

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na fantastyczne wykonanie fundamentów w rejonie Mazowieckiego i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej niezawodnej firmy. Żeby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się - to Ci się opłaci.

 • Wieniawa

2022-08-07 do 2022-08-15

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 1800m², Jakubów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 1800m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Jakubów

2022-10-31 do 2022-11-08

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Przysucha

Chcesz wykonać zlecenie na wykonanie fundamentów, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m² to doskonały pomysł. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Zakościele

2023-01-30 do 2023-01-30

Usługi Wykonania Fundamentów Przysucha

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Radzanów

2022-10-30 do 2022-11-07

Budowa Fundamentów Przysucha

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Radzanów

2022-10-30 do 2022-11-07

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m², Michałowice

Starasz się odnaleźć zlecenia jako warty zaufania fachowiec z zakresu najwyższej klasy budowy fundamentów z Mazowieckiego? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Michałowice

2022-12-17 do 2022-12-25

Wykonanie Fundamentów

Klient napisał "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 235m²". Wykonaj zadanie najlepszego wykonania fundamentów jako specjalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania prac z Mazowieckiego i pobliskich miast. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Michałowice-Osiedle

2022-08-16 do 2022-08-24

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Michałowice

Będąc obecnym w branży usług wykonania fundamentów od kilku lat, przede wszystkim na obszarze Mazowieckiego, ale także przyległych miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Złóż dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Michałowice

2022-10-02 do 2022-10-10

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 201-300m², Michałowice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Urządzenia odwadniające Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Przedmiot zamówienia obejmuje: - rozbudowę odwodnienia: - przy rowie meliorac...

 • Michałowice

2022-11-03 do 2022-11-11

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Michałowice

Zlecający szuka rewelacyjnej jakości wykonywanych usług, pisząc - Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

 • Michałowice

2022-08-22 do 2022-08-30

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Planujesz przyjąć zlecenie na wykonanie fundamentów, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie współpracy w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m² to wspaniały pomysł. Zadzwoń i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Opoczno

2022-09-04 do 2022-09-12

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Opoczno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Wiata fotowoltaiczna Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Fundamenty pod car port Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Opoczno

2022-12-20 do 2022-12-28

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Żabia Wola

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Klient, który napisał - "Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 70m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Żabia wola

2022-09-19 do 2022-09-27

Idealne Konstrukcje Betonowe Przysucha

Oferujesz godną uwagi propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz temu Klientowi mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego wymagań. Jeśli chcesz uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się - warto.

 • Jastrząb

2022-08-07 do 2022-08-15

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 35m², Poświętne

Jako doskonały specjalista, który świadczy usługi budowy fundamentów na najwyższym poziomie zrealizuj zadanie powierzone przez Klienta, który jest rzetelny. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Poświętne

2022-12-26 do 2023-01-03

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Stąporków

Klient napisał zgłoszenie o treści "Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie fundamentów wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Przedstaw dobrą ofertę dla tego Klienta - zadzwoń już dziś.

 • Stąporków

2022-12-10 do 2022-12-18

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 40m², Końskie

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 40m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie fundamentów wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Końskie

2022-08-25 do 2022-09-02

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 120m² Informacje dodatkowe: 12x10 plan prostokąta Termin rozpoczęcia prac: 2023-03-31...

 • Końskie

2022-12-04 do 2022-12-12

Świetne Usługi Wykonania Fundamentów

Jako wysoko wykwalifikowani profesjonaliści dacie radę spełnić wymagania z zakresu usług wykonania fundamentów. Zapytanie ma treść "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m²". Już nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Jedlińsk

2022-08-03 do 2022-08-11

Porządne Fundamenty Przysucha

Nadal masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako profesjonalista od fundamentów. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Dąbrówka nowa

2022-09-19 do 2022-09-27

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 137m², Radom

Nie marnuj energii i wybierz zapytanie o profesjonalna budowa fundamentów w Radomiu. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Radom

2022-08-15 do 2022-08-23

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 82m² Informacje dodatkowe: Płyta fundamentowa pod garaż metalowy Termin rozpoczęcia prac: możl...

 • Radom

2022-10-07 do 2022-10-15

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Jeśli oferujesz najwyższej klasy usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie miejscowości Radom oraz sąsiednich powiatów to to zapytanie jest zorientowane na Ciebie. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

 • Radom

2022-12-02 do 2022-12-10

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 234m², Radom

Zleceniodawca szuka rewelacyjnej współpracy, pisząc - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 234m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Już nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Radom

2023-01-07 do 2023-01-15

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów