Remont mieszkania i domu w Przysusze

Porównaj oferty od Specjalistów od Remontów Mieszkań z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 8 911 677 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
614 677 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wiele osób decyduje się na zakup i remont starego budynku w celu zamieszkania w nim. Podobnie sprawa ma miejsce w przypadku remontów mieszkań oraz remontów biur, gdzie zakup starych pomieszczeń często jest bardzo opłacalną inwestycją. Budynki tego rodzaju mogą posiadać atrakcyjną lokalizację oraz cenę. Remonty budynków zdarzają się być formą podniesienia standardu nieruchomości – poprzez niewielki wkład w odświeżenie wyglądu pomieszczenia można odsprzedać posiadłość z dużym zyskiem. Poznaj najważniejsze informacje o remontach budynków sprawdzając nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Koniecznie zobacz też ranking najlepszych specjalistów.

Kapitalny remont budynku gospodarczego często bywa dużym wyzwaniem i doprowadzenie go do aktualnych norm może okazać się problematyczne. Przed rozpoczęciem prac warto zadbać o wszystkie niezbędne formalności oraz projekt remontu budynku, by bez przeszkód można przejść do zadań właściwych. Podczas odnawiania budynków przez firmy remontowe, wyróżniamy zazwyczaj kilka głównych etapów prac:

 • Podbijanie fundamentów - w wielu przypadkach jest to niezbędne rozwiązanie umożliwiające wykonywanie dalszych robót. Fundamenty są bardzo ważną częścią budynku, na której spoczywa cała jego konstrukcja. Z czasem mogą coraz bardziej osiadać, bądź ulegać podmywaniu. Z tego powodu konieczne może stać się ich podbicie oraz wzmocnienie, co w późniejszym czasie umożliwi także powiększenie piwnicy bądź stworzenie nadbudowy. Podbijanie fundamentów polega na wykopaniu gruntu, zadeskowaniu i zabetonowaniu wymienionej ławy oraz zamontowaniu skutecznej izolacji przeciwwilgociowej.
 • Osuszanie konstrukcji - proces ten powinien zawsze być poprzedzony zlokalizowaniem przyczyny problemu. Bez jej usunięcia na nic zda się nawet najdokładniejsze osuszenie murów. Remont budynku zabytkowego często rozpoczyna się od usunięcia wilgoci ze ścian i pomieszczeń, która powoduje wysokie straty ciepła, powstawanie toksycznych grzybów na ścianach oraz odpadanie tynku. Aby temu zapobiec, konieczne jest osuszenie ścian budynku i sprawdzenie szczelności wszystkich instalacji. Proces osuszania najczęściej wykonuje się poprzez wietrzenie i ogrzewanie pomieszczeń, jednak jest on czasochłonny i problematyczny. Dużo lepiej zastosować profesjonalne osuszacze powietrza, które sprawnie usuną wilgoć zalegającą w ścianach. W najgorszym stanie są przeważnie toalety, które mogą wymagać osobnego remontu łazienki.
 • Odnowienie elewacji - po zakończonym osuszaniu ścian, można bez przeszkód przystąpić do odnowienia stanu wizualnego budynku. W starym budownictwie najczęściej nie stosowano żadnych ociepleń i zdecydowanie warto je uzupełnić. Przed wykonaniem elewacji należy zaizolować wszystkie zewnętrzne ściany budynku, co pozwoli znacząco zmniejszyć rachunki za ogrzewanie.
 • Remont konstrukcji oraz pokrycia dachu - dach jest jednym z najważniejszych elementów każdego budynku. Odpowiednio zbudowany i zaizolowany może przynieść znaczące oszczędności na ogrzewaniu, a także mocno zwiększyć nasz komfort życia za sprawą izolacji akustycznej. Remont starego budynku musi zawierać sprawdzenie stanu więźby dachowej i jej ewentualną naprawę. W przypadku naprawy starych domów pierwotne pokrycie dachowe często jest usuwane, a na jego miejsce montowane jest nowe. Obecnie istnieje kilka rodzajów pokryć dachowych, a każde z nich ma swoje zalety oraz wady.

Ranking najlepszych specjalistów od remontów mieszkań w Przysusze

Remonty mieszkań Przysucha

Świetne Remonty Mieszkań Przysucha

2 opinie

Wciąż potrzebujesz specjalisty od remontów mieszkań? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Remonty I Wykończenia. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Usługi Ogólnobudowlane Mariusz Białkowski - Pierwszorzędna Firma Remontowa w Przysusze

Pierwszorzędna Firma Remontowa w Przysusze

11 opinii

Uwierz w wieloletnie doświadczenie Usługi Ogólnobudowlane Mariusz Białkowski. Ta renomowana firma remontowa jest rozchwytywana w branży w rejonie Przysuchy za szczegółowe realizowanie usług remontowych. Otrzymaj propozycję już teraz i sprawdź co firma może zaoferować.

MG System - Porządne Remonty Mieszkań Przysucha

Porządne Remonty Mieszkań Przysucha

21 opinii

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od remontów mieszkań? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia MG System. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej oferty - skontaktuj się od razu!

D-FACH - Fachowe Usługi Remontowe Przysucha

D-FACH

16 opinii

Nadal poszukujesz dobrej firmy od remontów mieszkań? Skorzystaj z doświadczenia D-FACH. Wybierz ich numer natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

ORZEŁ Zarzycki D - Najlepsze Remonty Mieszkań Przysucha

ORZEŁ Zarzycki D

2 opinie

Właśnie wybierasz dobrego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? ORZEŁ Zarzycki D jest na to najlepszym rozwiązaniem. Zadzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

SEIT SIECI ELEKTRYCZNE I TELETECHNICZNE - Wiarygodna Firma Remontowa Przysucha

SEIT SIECI ELEKTRYCZNE I TELETECHNICZNE

1 opinia

Gdy interesuje Cię wiarygodna firma remontowa działająca na terenie Przysuchy to wykorzystaj doświadczenie SEIT SIECI ELEKTRYCZNE I TELETECHNICZNE. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

TAR-BUD - Najwyższej Klasy Firma Remontowa Przysucha

TAR-BUD

3 opinie

Ta najwyższej klasy firma remontowa z miejscowości Przysucha to prawdziwi fachowcy, z którymi warto współpracować, gdyż mają wieloletnie doświadczenie. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

DK Domy - Pierwszorzędne Remonty Mieszkań Przysucha

DK Domy

1 opinia

Na wypadek jeśli wciąż potrzebujesz ekspertów od remontów mieszkań to zaufaj doświadczeniu DK Domy. Przysucha i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Jacek Wiśniewski - Znakomite Remonty Mieszkań Przysucha

Jacek Wiśniewski

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie remontów mieszkań i zatrudnij Jacek Wiśniewski. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Magna House - Perfekcyjna Firma Remontowa Przysucha

Perfekcyjna Firma Remontowa

Ta wiarygodna firma remontowa z miejscowości Przysucha to prawdziwi specjaliści, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają doświadczenie. Jeśli chcesz uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Najnowsze z 7 zleceń na remonty mieszkań w Przysusze

Zlecę remont w domu, 11-20m², Wieniawa

Jeszcze możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako specjalista od remontów mieszkań. Pozwól Klientom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

 • Wieniawa

2023-10-02 do 2023-10-10

Zapotrzebowanie na remont w domu, 11-20m², Przysucha

Oczaruj Zleceniodawcę sprawnym działaniem w miejscowości Przysucha. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma remontowa podejmij się zlecenia o treści "Zapotrzebowanie na remont w domu, 11-20m²" i zapewnij, że realizacja remontów mieszkań zostanie zakończona z należytą uwagą. Umów się na rozmowę jak najszybciej.

 • Przysucha

2023-09-25 do 2023-10-03

Remontowanie Mieszkań Przysucha

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Remontowane pomieszczenia: klatka schodowa Liczba remontowanych pomieszczeń: 3 Powierzchnia pomieszczeń: 81-100m² Rodzaj prac do wykonania: układanie płytek Projekt wykończenia wnętrza: Klien...

 • Wieniawa

2023-08-29 do 2023-09-06

Szukam ekipy remontowej, remont w domu, 151-200m², Przysucha

Jeśli oferujesz znakomite usługi remontu mieszkania na terenie Przysuchy oraz pobliskich miast to to zapytanie ofertowe jest zorientowane na właśnie Ciebie. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Przysucha

2023-08-25 do 2023-09-02

Remontowanie Mieszkań

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i wykonujesz usługi z zakresu wysokiej klasy remontowania mieszkań odpowiedz na zapytanie ofertowe, które brzmi - Szukam ekipy remontowej, remont w domu, 101-150m² i zostało złożone przez sprawdzonego Konsumenta. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Zawady

2023-08-24 do 2023-09-01

Poszukuję ekipy remontowej, remont w domu, 51-80m², Gielniów

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Remontowane pomieszczenia: pokój, łazienka, kuchnia Liczba remontowanych pomieszczeń: 3 Powierzchnia pomieszczeń: 51-80m² Rodzaj prac do wykonania: malowanie, układanie płytek, montaż armatury...

 • Gielniów

2023-07-23 do 2023-07-31

Pierwszorzędne Remontowanie Mieszkań

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Remontowane pomieszczenia: kuchnia Liczba remontowanych pomieszczeń: 1 Powierzchnia pomieszczeń: 11-20m² Rodzaj prac do wykonania: układanie płytek, położenie gładzi, usunięcie starych powłok ...

 • Odrzywół

2023-05-25 do 2023-06-02

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Remontów Mieszkań

Najczęstsze pytania o remontach mieszkań

Kiedy należy przeprowadzić generalny remont budynku?

Prace remontowe należy planować wtedy, gdy korzystanie z danego budynku stwarza realne zagrożenie zdrowia lub życia jego mieszkańców. Pleśń na ścianach bądź wysoka wilgoć w pomieszczeniach są bardzo szkodliwe i powinny natychmiast zostać usunięte poprzez ocieplenie budynku. Podobnie wygląda sprawa z wszelkimi pęknięciami oraz nieszczelnością dachu. Gdy naprawa poszczególnych awarii przestaje być opłacalna, warto zdecydować się na wykonanie kapitalnego remontu budynku. Prace najlepiej dostosować do aktualnych pór roku, tak by nie kolidowały one z wymaganymi czynnościami.

Jakie koszty trzeba ponieść w przypadku remontu całego budynku?

Koszty remontów starego budownictwa nie są niskie. Uśredniając wszystkie koszty, można przyjąć, że remontując dom o powierzchni około 100 m2 za same materiały przyjdzie nam zapłacić od 40 000 do 70 000 złotych. Cena robocizny jest jeszcze wyższa i za dom podobnej wielkości wyniesie od 50 000 do 100 000 złotych. Koszty te i tak są znacznie mniejsze niż w przypadku budowy nowego domu, dlatego remonty starych budynków cieszą się tak dużym powodzeniem. Istnieją budynki tak bardzo zniszczone, że koszt ich naprawy będzie znacznie przewyższał koszt budowy nowego domu. Z tego powodu na samym wstępie należy się zastanowić, czy remont budynku jest opłacalny.

Jeśli chodzi o odnowienie budynku mieszkalnego – można uzyskać nawet 90% dofinansowania przy wymianie poszczególnych elementów podczas remontu, jeżeli osoby mieszkające w nim posiadają niskie dochody. W przypadku zabytkowych budynków, można uzyskać dotację na remont sięgające nawet do 100% nakładu. Należy pamiętać, że dofinansowania przy pracach remontowych zabytków są obwarowane restrykcyjnymi wymogami nakładanymi przez państwo.

Gdzie znaleźć specjalistę zajmującego się przeprowadzaniem remontów budynków?

Planując remont budynku mieszkalnego, warto poszukać sprawdzonych specjalistów do wykonania najważniejszych prac. Szczególnie mowa tutaj o remoncie fundamentów oraz dachu, gdzie każde niedociągnięcie będzie pociągać za sobą kolejne konsekwencje. Poszukiwania odpowiedniej firmy warto oprzeć o Internet, gdzie dostępne są wszystkie działalności obecne na rynku. Przed decyzją warto zapoznać się z opiniami innych osób na temat interesujących nas firm, ponieważ mogą one trafnie zobrazować rzeczywistą jakość oferowanych usług. Ważne jest również doświadczenie firmy w podobnych zleceniach. Sprawdzonych fachowców znajdziesz w naszym rankingu najlepszych specjalistów od remontów budynków

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Remontów Mieszkań