Fundamenty w Ożarowie Mazowieckim

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 445 028 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 952 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Ożarowie Mazowieckim

Fundamenty Ożarów Mazowiecki

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Planujesz wybrać sprawdzonego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. będzie najszybszą drogą. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Termico Janusz Prusiński - Znakomity Fundament Ożarów Mazowiecki

Termico Janusz Prusiński

49 opinii

Właśnie wybierasz rzetelnego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Termico Janusz Prusiński jest na to skuteczną metodą. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę i poznaj ofertę.

Parati Sp. z o.o. - Świetny Fundament Ożarów Mazowiecki

Parati Sp. z o.o.

20 opinii

Przygotowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Parati Sp. z o.o. ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Aby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się - warto.

DNM ANNA SPYSZEWSKA - Świetne Wzmacnianie Fundamentów Ożarów Mazowiecki

Świetne Wzmacnianie Fundamentów Ożarów Mazowiecki

9 opinii

Firma DNM ANNA SPYSZEWSKA oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z rejonu Ożarowa Mazowieckiego i okolic. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Robert Stępniewski - "ROSTEK" Usługi Remontowo-Budowlane - Fantastyczne Kopanie Fundamentów Ożarów Mazowiecki

Fantastyczne Kopanie Fundamentów Ożarów Mazowiecki

7 opinii

Zrealizuj swoje założenia dzięki doskonałemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi kopania fundamentów na bardzo wysokim poziomie. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN - Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów Ożarów Mazowiecki

LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN

5 opinii

Konkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to główne walory przedsiębiorcy, którego specjalnością jest wykonanie fundamentów. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Metr Kwadratowy Sp. z o.o. - Staranne Wzmacnianie Fundamentów w Ożarowie Mazowieckim

Staranne Wzmacnianie Fundamentów w Ożarowie Mazowieckim

3 opinie

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od wzmacniania fundamentów? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Metr Kwadratowy Sp. z o.o.. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

K&M BUD KAMIL Jaworski - Rewelacyjne Fundamenty Ożarów Mazowiecki

Rewelacyjne Fundamenty

2 opinie

Zrealizowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. KM BUD KAMIL Jaworski ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

KG BUDOWA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Porządny Fundament Ożarów Mazowiecki

Porządny Fundament

2 opinie

Nadal poszukujesz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z doświadczenia KG BUDOWA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Paweł Hrycenko - Solidny Fundament Ożarów Mazowiecki

Paweł Hrycenko

1 opinia

W dalszym ciągu potrzebujesz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Paweł Hrycenko. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Najnowsze z 24 zleceń na fundamenty w Ożarowie Mazowieckim

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 87m², Bramki

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 87m² Informacje dodatkowe: Dom z prefabrykatów keramzytowych lub drewnianych Termin rozpoczęcia prac: w ci...

 • Bramki

2023-01-27 do 2023-02-04

Rewelacyjna Budowa Fundamentów Ożarów Mazowiecki

Jako wieloletni specjalista, który świadczy usługi budowy fundamentów na ponadprzeciętnym poziomie pomóż osiągnąć cele Klientowi, który jest sprawdzony. Już teraz określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Łaźniew

2023-01-24 do 2023-02-01

Najwyższej Klasy Konstrukcje Betonowe Ożarów Mazowiecki

Jesteś w stanie zaoferować korzystną propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz temu Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Ożarów Mazowiecki

2023-01-20 do 2023-01-28

Budowa Fundamentów

Potrzebujesz pracy jako specjalista od wysokiej klasy budowy fundamentów w rejonie Mazowieckiego lub w okolicznych miastach? Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Wąsy-Kolonia

2023-01-18 do 2023-01-26

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 128m², Błonie

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 128m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Błonie

2023-01-17 do 2023-01-25

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Błonie

Ten Klient jest zdania, że perfekcyjne fundamenty to niełatwy temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista pomożesz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Błonie

2023-01-04 do 2023-01-12

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Bieniewice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Bieniewice

2022-12-28 do 2023-01-05

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Łomianki

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Łomianki

2022-12-12 do 2022-12-20

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 115m², Łomianki

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to autentyczny majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia wykonania fundamentów skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 115m². Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Łomianki

2022-11-07 do 2022-11-15

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 16m², Łomianki

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 16m² Informacje dodatkowe: Garaż 4 na 4 metry grubość wylewki 15 do 20 cm Termin rozpoczęcia p...

 • Łomianki

2022-10-26 do 2022-11-03

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: fundament pod schody Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: fundament pod schodu zewnętrzne ok. 4m2 Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zara...

 • Święcice

2022-10-19 do 2022-10-27

Tanie Konstrukcje Betonowe

Daj znać Zlecającemu, że lepszej oferty konstrukcji betonowych nie znajdzie w miejscowości Mazowieckie i okolicy, więc jeżeli szuka tanich konstrukcji betonowych to bez wahania powinien poznać Twoją Firmę. Przedstaw dopasowaną propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt już dziś.

 • Bieniewice

2022-09-30 do 2022-10-03

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Zaborów

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na perfekcyjne wykonanie fundamentów w rejonie Mazowieckiego i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej niezawodnej firmy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Zaborów

2022-09-24 do 2022-10-02

Dobre Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Błonie

2022-09-23 do 2022-10-01

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Nowy Łuszczewek

Ten Zleceniodawca jeszcze potrzebuje profesjonalistów od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Napisz krótko co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Nowy łuszczewek

2022-09-18 do 2022-09-26

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 132m², Błonie

Pokaż Zleceniodawcy, że równie dobrej oferty konstrukcji betonowych nie znajdzie na terenie Mazowieckiego, więc jeżeli szuka tanich konstrukcji betonowych to koniecznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Błonie

2022-09-17 do 2022-09-25

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Wiejca

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Dom w kokryczkach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Wiejca

2022-09-09 do 2022-09-17

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 50m², Dziekanów Leśny

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 50m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie płyty betonowej pod garaż blaszany, wymiary płyty sz...

 • Dziekanów leśny

2022-09-09 do 2022-09-17

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 102m², Błonie

Jeśli usługi wykonania fundamentów to pole działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Zleceniodawca napisał "Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 102m²". Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Błonie

2022-09-06 do 2022-09-14

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 116m², Grądy

Wybierz prace dotyczące perfekcyjnego wykonania fundamentów od sprawdzonych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Mazowieckiego lub okolicy. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Grądy

2022-09-04 do 2022-09-12

Znakomite Fundamenty Ożarów Mazowiecki

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 195m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-06-01...

 • Podkampinos

2022-08-23 do 2022-08-31

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Błonie

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Błonie

2022-08-09 do 2022-08-17

Najwyższej Klasy Usługi Wykonania Fundamentów Ożarów Mazowiecki

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 140m² Informacje dodatkowe: Dom w Aurorach 15 (G) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Bramki

2022-07-27 do 2022-08-04

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 75m², Bramki

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który napisał - "Zlecenie na wykonanie fundamentów, 75m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Bramki

2022-07-25 do 2022-08-02

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów