Fundamenty w Sochaczewie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 408 248 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Sochaczewie

Fundamenty Sochaczew

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Jeżeli szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. są dla Ciebie stworzeni. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Dom Pełen Energii Warszawa - Doskonałe Fundamenty Pod Dom Sochaczew

Dom Pełen Energii Warszawa

122 opinie

Dom Pełen Energii Warszawa oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z rejonu Sochaczewa i z sąsiednich miast. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

BEST-EW Emil Woźniak - Staranne Ławy Fundamentowe Sochaczew

BEST-EW Emil Woźniak

10 opinii

Zaufaj fachowcom w dziedzinie ław fundamentowych i zatrudnij BEST-EW Emil Woźniak. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Transbud-Energo - Porządny Fundament Sochaczew

Transbud-Energo

5 opinii

Planujesz wybrać wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Transbud-Energo z Sochaczewa jest na to najlepszym rozwiązaniem. Dłużej nie czekaj i poproś o wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

BROS-BUD - Rewelacyjne Fundamenty Sochaczew

BROS-BUD

11 opinii

Jeżeli szukasz świetnej współpracy to eksperci z BROS-BUD są dla Ciebie idealni. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

Usługi Budowlane - Staranne Fundamenty Pod Dom w Sochaczewie

Staranne Fundamenty Pod Dom w Sochaczewie

2 opinie

W dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od fundamentów pod dom? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Usługi Budowlane. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

MK BUDOWNICTWO - Doskonałe Kopanie Fundamentów Sochaczew

MK BUDOWNICTWO

2 opinie

Zleć usługę doskonałego kopania fundamentów profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Sochaczew i pobliskich powiatów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

WOLTPOL Łukasz Woźniak - Znakomity Fundament Sochaczew

Znakomity Fundament Sochaczew

5 opinii

Gdy poszukujesz doskonałej współpracy to eksperci z WOLTPOL Łukasz Woźniak perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - skontaktuj się od razu!

ALWIK-BUD - Solidne Wzmacnianie Fundamentów Sochaczew

Solidne Wzmacnianie Fundamentów Sochaczew

1 opinia

Na wypadek jeśli potrzebujesz dobrej firmy od fundamentu to trafiłeś w dobre miejsce - ALWIK-BUD jest do Twoich usług. Sochaczew i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zadzwoń jeszcze dzisiaj.

Imeks Work Sp z o.o. - Profesjonalne Wzmacnianie Fundamentów Sochaczew

Imeks Work Sp z o.o.

2 opinie

Poszukujesz specjalisty od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj kompetencje Imeks Work Sp z o.o.. Aby otrzymać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Najnowsze z 26 zleceń na fundamenty w Sochaczewie

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 188m², Sochaczew

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 188m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Sochaczew

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano wczoraj o 18:33

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 117m², Teresin

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 117m² Informacje dodatkowe: Dom w zielistkach ver3 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Teresin

2023-01-07 do 2023-01-15

Rewelacyjne Usługi Wykonania Fundamentów Sochaczew

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to majstersztyk? Jako najlepszy partner do współpracy nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem, które brzmi - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m². Przedstaw dopasowaną propozycję temu Klientowi - skontaktuj się niezwłocznie.

 • Sochaczew

2022-11-29 do 2022-12-07

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Sochaczew

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy zagadką i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny konsultant z zakresu konstrukcji betonowych sporządź skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m². Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Sochaczew

2022-10-17 do 2022-10-25

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: Budynek drewniany konstrukcja szkieletowa 7X10 m Fundament nieco mniejszy . Dom V...

 • Sochaczew

2022-10-16 do 2022-10-24

Perfekcyjne Fundamenty Sochaczew

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od fundamentów szukasz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 24m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Sochaczewa z pewnością uzasadnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Sochaczew

2022-09-06 do 2022-09-14

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Sochaczew

Ten Klient jest zdania, że rewelacyjne fundamenty to niełatwe zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec doradzisz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Sochaczew

2022-09-05 do 2022-09-13

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów

Starasz się odnaleźć Zlecającego jako godny zaufania fachowiec od profesjonalnych usług wykonania fundamentów z Sochaczewa? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Sochaczew

2022-08-25 do 2022-09-02

Usługi Wykonania Fundamentów

Zleceniodawca, który potrzebuje usługi wykonania fundamentów musi zgłosić się do Ciebie i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz oferowaną jakość. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Sochaczew

2022-08-10 do 2022-08-18

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 93m², Nowa Sucha

Jeżeli w dalszym ciągu jako ekspert od fundamentów szukasz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 93m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Mazowieckiego na pewno dowiedziesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Nowa Sucha

2022-08-08 do 2022-08-16

Profesjonalna Budowa Fundamentów Sochaczew

Zleceniodawca napisał "Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m²". Zrealizuj zlecenie profesjonalnej budowy fundamentów jako profesjonalista w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do podjęcia prac z Sochaczewa i okolicznych powiatów. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Sochaczew

2022-08-01 do 2022-08-09

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Sochaczew

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie fundamentów wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Sochaczew

2022-07-31 do 2022-08-08

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 117m², Teresin

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 117m² Informacje dodatkowe: Archon. Dom w zielistkach ver3 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Teresin

2022-07-29 do 2022-08-06

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 117m², Sochaczew

Na wypadek jeśli nadal jako profesjonalista od fundamentów potrzebujesz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 117m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Sochaczewa z pewnością dowiedziesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Sochaczew

2022-07-29 do 2022-08-06

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Nowa Wieś-Śladów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: szkieletowy 35m Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Szukam wykonawcy do płyty fundamentowej pod domek o powierzchni 35m kw. Posiadam p...

 • Nowa Wieś-Śladów

2022-07-26 do 2022-08-03

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 70m², Sochaczew

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: 6 m na 11 m Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Sochaczew

2022-07-20 do 2022-07-28

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 390m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Strusy

2022-12-28 do 2023-01-05

Najlepsze Wykonanie Fundamentów Sochaczew

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Słubice

2023-01-10 do 2023-01-18

Budowa Fundamentów

Upewnij się, że Klienci zlecający budowa fundamentów są rzetelni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako profesjonalista od budowy fundamentów. Żeby uzyskać Klienta skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Słubice

2022-08-09 do 2022-08-17

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Słubice

Jako znakomici pracownicy możecie spełnić oczekiwania z zakresu usług wykonania fundamentów. Zapytanie brzmi "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m²". Skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Słubice

2022-12-06 do 2022-12-14

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe Sochaczew

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 195m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-06-01...

 • Podkampinos

2022-08-23 do 2022-08-31

Tanie Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Dom w kokryczkach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Wiejca

2022-09-09 do 2022-09-17

Znakomite Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 288m² Informacje dodatkowe: płyta zbrojona włuknami poliestrowymi które są już wymieszane z betonem wylani...

 • Łowicz

2022-10-24 do 2022-11-01

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 230m², Łowicz

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 230m² Informacje dodatkowe: W modrzewnicy 6 Archon Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Łowicz

2022-08-05 do 2022-08-13

Solidna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 171m² Informacje dodatkowe: Projekt Alwin Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Łowicz

2023-01-11 do 2023-01-19

Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Nazwa projektu dom pod Lipką 2 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Stanisławów

2022-11-12 do 2022-11-20

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów