Fundamenty w Sokołowie Podlaskim

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 396 982 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 539 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Sokołowie Podlaskim

Fundamenty Sokołów Podlaski

DOMAG Andrzej Domagała

1 opinia

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie płyt betonowych i zatrudnij DOMAG Andrzej Domagała. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Inwest-kom - Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów Sokołów Podlaski

Inwest-kom

2 opinie

Powierz prace dotyczące wykonania fundamentów specjalistom z miejscowości Sokołów Podlaski. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. W okolicy Sokołowa Podlaskiego są jednymi z najlepszych. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

BRH Bracia Hudony usługi budowlane i wykończeniowe Maciej Hudon - Pierwszorzędny Fundament Sokołów Podlaski

BRH Bracia Hudony usługi budowlane i wykończeniowe Maciej Hudon

1 opinia

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom BRH Bracia Hudony usługi budowlane i wykończeniowe Maciej Hudon. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Zakład Ogólnobudowlany Krzysztof Giziński - Wyjątkowa Izolacja Fundamentów Sokołów Podlaski

Wyjątkowa Izolacja Fundamentów Sokołów Podlaski

Po prostu zleć zadanie izolacji fundamentów profesjonalistom z miejscowości Sokołów Podlaski. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. W okolicy Sokołowa Podlaskiego są jednymi z najlepszych. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Usługi Remontowo-Budowlane Stanisław Kierylak - Świetne Fundamenty Sokołów Podlaski

Świetne Fundamenty

Jeśli wciąż potrzebujesz ekspertów od fundamentów to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Usługi Remontowo-Budowlane Stanisław Kierylak. Sokołów Podlaski i okolice to główny obszar ich działania. Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma może zaoferować.

CEKOP P.U.H - Perfekcyjne Wzmacnianie Fundamentów Sokołów Podlaski

CEKOP P.U.H

Uważasz, że perfekcyjne wzmacnianie fundamentów to trudny temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z CEKOP P.U.H poradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

Usługi budowlano-remontowe Michał Grądzki - Staranne Wzmacnianie Fundamentów w Sokołowie Podlaskim

Staranne Wzmacnianie Fundamentów w Sokołowie Podlaskim

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od wzmacniania fundamentów? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Usługi budowlano-remontowe Michał Grądzki. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Remonty, przebudowy, adaptacje "Sati" - Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Sokołów Podlaski

Perfekcyjne Kopanie Fundamentów

Pragniesz znaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu perfekcyjnego kopania fundamentów z Sokołowa Podlaskiego, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Remonty przebudowy adaptacje Sati jest gotowa Ci pomóc. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Inst Bud Michał Replin - Profesjonalne Kopanie Fundamentów Sokołów Podlaski

Inst Bud Michał Replin

Pragniesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę z zakresu profesjonalnego kopania fundamentów z Sokołowa Podlaskiego do realizacji zaplanowanych działań? Firma Inst Bud Michał Replin jest do Twojej dyspozycji. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Usługi budowlano - remontowo - wykonczeniowe - Pierwszorzędne Fundamenty Sokołów Podlaski

Pierwszorzędne Fundamenty Sokołów Podlaski

Zaufaj ekspertom w dziedzinie fundamentów i zatrudnij Usługi budowlano - remontowo - wykonczeniowe. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Najnowsze z 28 zleceń na fundamenty w Sokołowie Podlaskim

Rewelacyjne Fundamenty Sokołów Podlaski

Zrealizowanie fundamentów dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Pokaż dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę jak najszybciej.

 • Repki

2023-01-06 do 2023-01-14

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 45m², Węgrów

To zlecenie o treści - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 45m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z Węgrowa oraz przyległych powiatów. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Węgrów

2023-01-15 do 2023-01-23

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 48m², Węgrów

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę opłacalnych konstrukcji betonowych gwarantując przy tym fachową obsługę, a na życzenie także usługi dodatkowe, bez wątpienia zaciekawisz tego Zleceniodawcy, który pisze - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 48m². Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Węgrów

2022-11-30 do 2022-12-08

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów Sokołów Podlaski

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Suchożebry

2022-10-24 do 2022-11-01

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Drohiczyn

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Drohiczyn

2022-11-12 do 2022-11-20

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Przesmyki

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: domek letniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: realizacja w gminie przesmyki Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Przesmyki

2022-07-14 do 2022-07-22

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 301-500m², Siedlce

Dzięki precyzji wykonania usługi wykonania fundamentów Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Reputacja, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie zachwycić Klientów. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Siedlce

2022-08-11 do 2022-08-19

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe Sokołów Podlaski

Podjęcie decyzji o wyborze konstrukcji betonowych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec daj wskazówki i znajdź dostosowane do wymagań rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 37m². Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Siedlce

2023-01-14 do 2023-01-22

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów Sokołów Podlaski

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: domek letniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Siedlce

2022-07-14 do 2022-07-22

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 70m², Siedlce

Szukane są solidne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 70m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca wykwalifikowanych fachowców do sprostania oczekiwaniom Klientów z zakresu fundamentów, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Ustal pasujący termin już teraz!

 • Siedlce

2023-01-28 do 2023-02-05
dodano wczoraj o 11:12

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 35m², Siedlce

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Siedlce

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 2 dni temu

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 120m², Sokółka

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 120m² Informacje dodatkowe: Projekt Z515 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Sokółka

2022-11-04 do 2022-11-12

Dobre Usługi Wykonania Fundamentów

Oferując usługi wykonania fundamentów od wielu lat, głównie na obszarze miejscowości Mazowieckie, ale także pobliskich powiatów możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Przedłóż dopasowaną ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie.

 • Brok

2022-10-17 do 2022-10-25

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Brok

Dla Zleceniodawcy, który pisze - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², dotarcie do świetnych konstrukcji betonowych może być trudne, ale Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Brok

2022-10-17 do 2022-10-25

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Brzuza

Jeśli perfekcyjne usługi wykonania fundamentów w najlepszym wydaniu to obszar działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. zainteresowany zgłosił "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²". Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Brzuza

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 2 dni temu

Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Siemiatycze

2022-10-02 do 2022-10-10

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Siemiatycze

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Siemiatycze

2022-11-29 do 2022-12-07

Pierwszorzędne Fundamenty

Wykonanie fundamentów dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Siemiatycze

2023-01-16 do 2023-01-24

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Zbuczyn

To zapytanie o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Mazowieckiego i z sąsiednich miast. Nie trać czasu i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Zbuczyn

2023-01-16 do 2023-01-24

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 94m², Jadów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 94m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Jadów

2022-07-16 do 2022-07-16

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Homekoncept 81 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Ostrów Mazowiecka

2022-09-20 do 2022-09-28

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: projekt obejmuje przebudowę oraz rozbudowę istniejącego budynku drewnianego. Zakres ...

 • Ostrów Mazowiecka

2023-01-08 do 2023-01-31
dodano 2023-01-08 11:53

Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Ostrów Mazowiecka

2022-11-27 do 2022-11-27

Doskonałe Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 108m² Informacje dodatkowe: płyta fundamentowa 15,52mx6,9m w miejscowości Sitne. Termin rozpoczęcia prac: ...

 • Sitne

2022-09-20 do 2022-09-28

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Urle

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: Dom szkieletowy z uzytkowym poddaszem Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesię...

 • Urle

2022-11-19 do 2022-11-27

Najlepsze Wykonanie Fundamentów

Zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 45m² jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z Mazowieckiego i okolic. Ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Rudka

2022-07-18 do 2022-07-26

Fundamenty

Ten Zlecający w dalszym ciągu szuka dobrej firmy od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Już teraz określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Brańszczyk

2022-08-22 do 2022-08-24

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Wysokie Mazowieckie

2023-01-01 do 2023-01-01

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów