Fundamenty w Żyrardowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 389 968 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 184 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Żyrardowie

Fundamenty Żyrardów

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Starasz się odnaleźć solidnego specjalistę z zakresu wysokiej klasy kopania fundamentów z Żyrardowa, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. jest do Twojej dyspozycji. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Termico Janusz Prusiński - Perfekcyjne Fundamenty Żyrardów

Perfekcyjne Fundamenty Żyrardów

49 opinii

Nadal poszukujesz profesjonalistów od fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Termico Janusz Prusiński. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź.

Krzysztof Ślaga ECO INWEST - Świetny Fundament Żyrardów

Krzysztof Ślaga ECO INWEST

43 opinie

Zaufaj fachowcom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Krzysztof Ślaga ECO INWEST. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

BEST-EW Emil Woźniak - Doskonałej Jakości Fundament Żyrardów

BEST-EW Emil Woźniak

10 opinii

Zrealizowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. BEST-EW Emil Woźniak ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Usługi Budowlane - Fantastyczne Kopanie Fundamentów w Żyrardowie

Fantastyczne Kopanie Fundamentów w Żyrardowie

5 opinii

Powierz zadanie fantastycznego kopania fundamentów profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Żyrardów i przyległych powiatów. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Transbud-Energo - Doskonały Fundament Żyrardów

Transbud-Energo

5 opinii

Właśnie wybierasz sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Transbud-Energo z Żyrardowa jest na to skuteczną metodą. Zapraszamy do kontaktu - nie pożałujesz.

PIONPAL Daniel Sztobryn - Znakomite Fundamenty Pod Dom Żyrardów

Znakomite Fundamenty Pod Dom Żyrardów

2 opinie

Na wypadek jeśli potrzebujesz ekspertów od fundamentów pod dom to trafiłeś w dobre miejsce - PIONPAL Daniel Sztobryn jest do Twoich usług. Żyrardów i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Dłużej nie zwlekaj i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

Jukomex - Solidne Ławy Fundamentowe Żyrardów

Jukomex

2 opinie

Zrealizowanie ław fundamentowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. Jukomex ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Barts-bud - Wyjątkowe Kopanie Fundamentów Żyrardów

Barts-bud

1 opinia

Zrealizowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. Barts-bud ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

mcsPETRA - Staranny Fundament Żyrardów

mcsPETRA

1 opinia

Wykonanie fundamentu będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. mcsPETRA ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Najnowsze z 30 zleceń na fundamenty w Żyrardowie

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów Żyrardów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Podbicie fundamentów Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Potrzebujemy wykonać podbicie istniejącego fundamentu, ma on 36mb długości, w cel...

 • Żyrardów

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 2 dni temu

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, do 100m², Żyrardów

Będąc obecnym w branży usług wykonania fundamentów od kilku lat, głównie na obszarze Żyrardowa, ale także pobliskich powiatów możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

 • Żyrardów

2023-01-03 do 2023-01-11

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 143m², Radziejowice

Na wypadek jeśli nadal jako ekspert od fundamentów poszukujesz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 143m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z miejscowości Mazowieckie na pewno pokażesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Radziejowice

2022-11-06 do 2022-11-14

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Czekaj

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: 11x12m, glebokosc 1.2m, po 4 stopy z kazdej strony polaczone bel...

 • Czekaj

2022-11-06 do 2022-11-14

Wykonanie Fundamentów Żyrardów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Żyrardów

2022-11-03 do 2022-11-11

Znakomite Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Wymiary: 14x10, projekt indywidualny Termin rozpoczęcia prac: możliwy od za...

 • Mszczonów

2022-10-18 do 2022-10-26

Solidne Usługi Wykonania Fundamentów

Szukane są solidne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 150m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca wykwalifikowanych fachowców do realizacji zleceń z dziedziny fundamentów, poznaj szczegóły zlecenia. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Mszczonów

2022-10-03 do 2022-10-11

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Radziejowice

Chcesz znaleźć zlecenia jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Radziejowice

2022-09-20 do 2022-09-28

Budowa Fundamentów Żyrardów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Żyrardów

2022-08-18 do 2022-08-18

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 106m², Żyrardów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 106m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Żyrardów

2022-08-17 do 2022-08-25

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów

Przyjmij zlecenie perfekcyjnego wykonania fundamentów o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m²", jako fachowiec z miejscowości Żyrardów. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i fachowością. Pokaż, że w okolicy Żyrardowa nie masz sobie równych. Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

 • Żyrardów

2022-08-17 do 2022-08-18

Konstrukcje Betonowe Żyrardów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Żyrardów

2022-07-18 do 2022-07-26

Wykonanie Fundamentów

Wykonaj zlecenie dotyczące solidnego wykonania fundamentów od pewnych Klientów zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Mazowieckie lub okolicy. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Bartniki

2022-07-17 do 2022-07-25

Idealne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 200m² Informacje dodatkowe: Witam serdecznie. Wymiar planowany 10m x 20m Dom parterowy z antresolą z możl...

 • Henryszew

2022-09-29 do 2022-10-07

Najlepsze Wykonanie Fundamentów

Zlecenie o treści - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 70m² jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z Mazowieckiego i okolic. Ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Stare Budy

2022-07-24 do 2022-08-01

Świetne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Budy michałowskie

2022-07-23 do 2022-07-31

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Jaktorów-Kolonia

Zdecyduj się na zapytanie dotyczące najlepszego wykonania fundamentów od wiarygodnych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Mazowieckie lub sąsiednim mieście. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Jaktorów-Kolonia

2022-08-08 do 2022-08-16

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Jaktorów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Dzień dobry. Proszę o ofertę z przybliżoną ceną za wykonanie usługi. Wymurowanie oko...

 • Jaktorów

2022-10-27 do 2022-11-04

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 174m², Chylice

Wybranie konstrukcji betonowych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista poradź i wybierz spełniające wymagania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 174m². Złóż dobrą ofertę dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Chylice

2023-01-22 do 2023-01-30
dodano 5 dni temu

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów

Dzięki precyzji wykonania usługi wykonania fundamentów Twoja firma przewyższa konkurentów. Renoma, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania odbiorców. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

 • Jaktorów

2022-08-14 do 2022-08-22

Profesjonalne Fundamenty Żyrardów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Marynin Mazowieckie

2023-01-19 do 2023-01-27
dodano 8 dni temu

Doskonała Budowa Fundamentów

Jeśli kusząca cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to Twoje najważniejsze mocne strony jako fachowca od budowy fundamentów to wykonaj zlecenie - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m². Już teraz skontaktuj się z nim.

 • Żaby

2022-09-08 do 2022-09-16

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m², Baranów

Udowodnij Zlecającemu, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie w miejscowości Mazowieckie i okolicy, więc jeśli szuka znakomitych konstrukcji betonowych to niezwłocznie powinien poznać Twoją Firmę. Zadzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Baranów

2022-09-24 do 2022-10-02

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Nazwa projektu dom pod Lipką 2 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Stanisławów

2022-11-12 do 2022-11-20

Rewelacyjne Fundamenty

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Wykonanie fundamentów, łącznie ok. 1130m2". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie fundamentów daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Żeby poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - warto.

 • Urszulin

2022-07-29 do 2022-08-28

Staranne Fundamenty

Poszukiwane są staranne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m². Jako firma z wieloletnim stażem, mająca wykwalifikowanych fachowców do realizacji wymagań Klienta z dziedziny fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Jeśli chcesz poznać Klienta skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Grodzisk Mazowiecki

2022-10-24 do 2022-11-05

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Grodzisk Mazowiecki

Klient poszukuje doskonałej współpracy, pisząc - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Napisz krótko co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Grodzisk Mazowiecki

2022-11-27 do 2022-12-05

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 301-500m², Grodzisk Mazowiecki

Dla Zlecającego, który nadesłał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 301-500m², znalezienie bezkonkurencyjnych konstrukcji betonowych jest trudniejsze niż może się wydawać, ale Twoja firma będzie na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego rozwiązania. Zadzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Grodzisk Mazowiecki

2022-07-18 do 2022-07-26

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 70m², Grodzisk Mazowiecki

Usługi wykonania fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako prawdziwy ekspert w tym fachu. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

 • Grodzisk Mazowiecki

2023-01-21 do 2023-01-29
dodano 6 dni temu

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 120m², Grodzisk Mazowiecki

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 120m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Grodzisk Mazowiecki

2022-10-26 do 2022-11-03

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów