Fundamenty w Sierpcu

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 430 207 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 221 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Sierpcu

Fundamenty Sierpc

Porządny Fundament w Sierpcu

1 opinia

Jeszcze szukasz profesjonalistów od fundamentu? Powierz tę kwestię specjalistom z F.P.H.U.TEMAR. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie.

StarBet posadzki przemysłowe Meller Kinga - Doskonałe Kopanie Fundamentów Sierpc

Doskonałe Kopanie Fundamentów

4 opinie

Konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to główne zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest kopanie fundamentów. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

STAN -BUD - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Sierpc

Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów

1 opinia

Chesz znaleźć godnego zaufania specjalistę z zakresu pierwszorzędnej izolacji fundamentów, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma STAN -BUD jest do Twojej dyspozycji. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Błysk-Dach Auto-Handel Sławomir Malec - Znakomita Płyta Fundamentowa Sierpc

Znakomita Płyta Fundamentowa

1 opinia

Firma Błysk-Dach Auto-Handel Sławomir Malec świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Sierpca i okolic. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Usługi Remontowo Budowlane - Profesjonalny Fundament Sierpc

Profesjonalny Fundament Sierpc

1 opinia

Wykonanie fundamentu będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Usługi Remontowo Budowlane ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Wybierz ich numer, aby otrzymać ofertę - nie pożałujesz.

Adrian Dymek - Fantastyczne Wykonanie Fundamentów Sierpc

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów

5 opinii

Pragniesz znaleźć solidnego fachowca z zakresu fantastycznego wykonania fundamentów z Sierpca, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Adrian Dymek jest gotowa Ci pomóc. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - zobacz!

Lux Dom Usługi Remontowo-Budowlane - Doskonałe Fundamenty Sierpc

Lux Dom Usługi Remontowo-Budowlane

6 opinii

Jeśli szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Lux Dom Usługi Remontowo-Budowlane perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

REMONT-TECH - Staranne Fundamenty Sierpc

REMONT-TECH

1 opinia

Izolacja fundamentów to specjalność ekipy z firmy REMONT-TECH - są jednymi z najlepszych w tym fachu. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Mar-bud - Znakomity Fundament Sierpc

Mar-bud

Właśnie wybierasz rzetelnego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Mar-bud jest na to skuteczną metodą. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę i poznaj ofertę.

Poziom - Wyjątkowe Wylewanie Fundamentów Sierpc

Wyjątkowe Wylewanie Fundamentów Sierpc

Starasz się odnaleźć solidnego fachowca z zakresu wyjątkowego wylewania fundamentów z Sierpca, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Poziom jest Twoim rozwiązaniem. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Najnowsze z 29 zleceń na fundamenty w Sierpcu

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 65m², Golejewo

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 65m² Informacje dodatkowe: Dom ok. 65m. Prosta bryła. Projekt indywidualny. Termin rozpoczęcia prac: 2024-04-01...

 • Golejewo

2023-01-10 do 2023-01-18

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów Sierpc

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Ligowo

2022-12-07 do 2022-12-15

Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 100m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-03-27...

 • Tłuchowo

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 5 dni temu

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Bielsk

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Posiadam działkę , interesuje mnie wykonanie płyty od gołej ziemi na gotowo ...

 • Bielsk

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 3 dni temu

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 118m², Drobin

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 118m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Drobin

2023-01-25 do 2023-02-02

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Płock

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Płock

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 6 dni temu

Solidna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 90m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Nowy Duninów

2023-01-18 do 2023-01-26

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m², Płock

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Dom modułowy 68 M2 z poddaszem użytkowym. Wymiary 8x10 m Termin rozpoczęcia prac: ...

 • Płock

2022-08-25 do 2022-09-02

Fundamenty Sierpc

Ten Klient jeszcze poszukuje specjalisty od fundamentów. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Jeśli chcesz otrzymać Klienta skontaktuj się od razu - warto.

 • Płock

2022-09-10 do 2022-09-18

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Płock

2022-09-18 do 2022-09-26

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 301-500m², Płock

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Przeanalizuj szczegóły zlecenia o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 301-500m²". Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Płock

2022-11-14 do 2022-11-14

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Płock

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: 10,5 na 8m Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Płock

2022-11-20 do 2022-11-28

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Płock

2023-01-10 do 2023-01-18

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Płock

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: dom o konstrukcji szkieletowej 77m2 fundamentu Termin rozpoczęcia prac: moż...

 • Płock

2022-10-03 do 2022-10-11

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Płock

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Płock

2022-10-26 do 2022-11-03

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 2500m², Płock

Chcesz znaleźć zlecenia jako sprawdzony fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Płock

2022-11-10 do 2022-11-10

Budowa Fundamentów

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 3000m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Płock

2022-11-07 do 2022-11-15

Świetne Konstrukcje Betonowe Sierpc

Zdecydowanie o wyborze konstrukcji betonowych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista poradź i znajdź spełniające wymagania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 150m². Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Dobrzyń nad Wisłą

2022-07-24 do 2022-08-01

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Rypin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Murowany dom letniskowy z żelbetowymi stropami pod antresole Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: Grunt jednorodny ale gliny namuły wie...

 • Rypin

2022-08-23 do 2022-08-31

Doskonałe Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Do wykonania stopy fundamentowe (8 sztuk 50cmx50cm) pod domek BRI w konstrukcji s...

 • Rypin

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 8 dni temu

Fachowe Usługi Wykonania Fundamentów Sierpc

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: słupy fundamentowe w kwadracie 8 x 8m. Głębokość 1,2m 20 stuk słupów 5 kolumn w...

 • Rypin

2022-09-07 do 2022-09-15

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: domek letniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: szukam wykonawcy stopy fundamentowej (przygotowanie i utwardzenie terenu) pod dome...

 • Rypin

2022-10-18 do 2022-10-26

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Rypin

Ten Klient uważa, że świetne fundamenty to trudny temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Rypin

2022-12-31 do 2023-01-08

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 15m², Puszcza Rządowa

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 15m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Puszcza rządowa

2023-01-24 do 2023-02-01

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Lipno

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to,w pełnym tego słowa znaczeniu, majstersztyk? Jako najlepszy partner do współpracy poznaj szczegóły zlecenia, które brzmi - Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m². Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Lipno

2023-01-05 do 2023-01-13

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Smólnik

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: 2022-12-28...

 • Smólnik

2022-12-28 do 2023-01-05

Doskonałe Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: Dom letniskowy 70 m Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: Chcialbym znac jaka jest roznica w cenie w % , piwnicy a normalna lawa Termin...

 • Zaborowo

2022-07-24 do 2022-08-01

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Strzygi

Jeśli usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic to ten Klient jest właśnie dla Ciebie. Bazując na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Zaproponuj termin już teraz!

 • Strzygi

2023-01-19 do 2023-01-27

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę odpowiednich konstrukcji betonowych gwarantując przy tym sympatyczną obsługę, a dla chętnych też usługi dodatkowe, bez wątpienia zaciekawisz tego Zleceniodawcy, który pisze - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 117m². Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Gostynin

2022-08-21 do 2022-08-29

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów