Fundamenty w Ostrowi Mazowieckiej

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 430 207 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 221 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Ostrowi Mazowieckiej

Fundamenty Ostrów Mazowiecka

MPMComplex Profi

16 opinii

Gdy szukasz rewelacyjnej współpracy to specjaliści z MPMComplex Profi są dla Ciebie idealni. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - skontaktuj się od razu!

Ciepły Domek - Świetny Fundament Ostrów Mazowiecka

Ciepły Domek

1 opinia

Przygotowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Ciepły Domek ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Aby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się - warto.

PPHU KOŁAKOWSKI Daniel KOŁAKOWSKI - Pierwszorzędna Płyta Fundamentowa Ostrów Mazowiecka

Pierwszorzędna Płyta Fundamentowa Ostrów Mazowiecka

11 opinii

Przygotowanie płyty fundamentowej będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. PPHU KOŁAKOWSKI Daniel KOŁAKOWSKI ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Usługi remontowo-budowlane PawBud - Porządne Wzmacnianie Fundamentów w Ostrowi Mazowieckiej

Porządne Wzmacnianie Fundamentów w Ostrowi Mazowieckiej

8 opinii

Jeśli poszukujesz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Usługi remontowo-budowlane PawBud są dla Ciebie stworzeni. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - skontaktuj się od razu!

IZOVIL Kamil Wileński - Pierwszorzędne Wzmacnianie Fundamentów Ostrów Mazowiecka

IZOVIL Kamil Wileński

5 opinii

Wciąż potrzebujesz specjalisty od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj kompetencje IZOVIL Kamil Wileński. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

ArsenBud - Wyjątkowe Wylewanie Fundamentów Ostrów Mazowiecka

Wyjątkowe Wylewanie Fundamentów Ostrów Mazowiecka

2 opinie

Zleć zadanie wylewania fundamentów specjalistom z miejscowości Ostrów Mazowiecka. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. W okolicy Ostrowi Mazowieckiej nie mają sobie równych. Zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

Mar-Bud - Profesjonalne Wykonanie Fundamentów Ostrów Mazowiecka

Mar-Bud

2 opinie

Wykonanie fundamentów to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są jednymi z najlepszych w branży. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

WROMAR Usługi Budowlane Marcin Wróblewski - Rewelacyjna Płyta Fundamentowa Ostrów Mazowiecka

WROMAR Usługi Budowlane Marcin Wróblewski

Wciąż szukasz dobrej firmy od płyty fundamentowej? Wykorzystaj doświadczenie WROMAR Usługi Budowlane Marcin Wróblewski. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Adamo - Doskonałej Jakości Fundamenty Pod Dom Ostrów Mazowiecka

Adamo

Planujesz wybrać godnego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? Adamo będzie najszybszą drogą. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - sprawdź!

Mirosław Gomoliszek - Znakomity Fundament Ostrów Mazowiecka

Mirosław Gomoliszek

Przygotowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Mirosław Gomoliszek ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Najnowsze z 24 zleceń na fundamenty w Ostrowi Mazowieckiej

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Ostrów Mazowiecka

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta zagadką i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny znawca z dziedziny konstrukcji betonowych znajdź idealną ofertę pod zlecenie - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m². Aby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

 • Ostrów Mazowiecka

2023-01-08 do 2023-01-31

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Ostrów Mazowiecka

Upewnij się, że Klienci zlecający wykonanie fundamentów są rzetelni. Wyślij ofertę jako specjalista od wykonania fundamentów. Aby poznać dokładne informacje skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Ostrów Mazowiecka

2022-11-27 do 2022-11-27

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Brok

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: Potrzebuje fundamentu pod budynek garażowo-gospodarczy z wiata, rozm...

 • Brok

2022-10-17 do 2022-10-25

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Brok

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: budynek garazowo-gospodarczy z wiata w Brok Termin rozpoczęcia prac...

 • Brok

2022-10-17 do 2022-10-25

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Ostrów Mazowiecka

Upewnij się, że Zleceniodawcy zlecający wykonanie fundamentów są pewni. Skontaktuj się z nim jako specjalista od wykonania fundamentów. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Ostrów Mazowiecka

2022-09-20 do 2022-09-28

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 120m², Sokółka

Zleceniodawca szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 120m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Nie zwlekaj - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Sokółka

2022-11-04 do 2022-11-12

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 201-300m², Śniadowo

Będąc obecnym w branży usług wykonania fundamentów od kilku lat, głównie na obszarze Podlaskiego, ale także pobliskich powiatów możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

 • Śniadowo

2022-11-06 do 2022-11-14

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Wysokie Mazowieckie

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Wysokie Mazowieckie

2023-01-01 do 2023-01-01

Najwyższej Klasy Budowa Fundamentów Ostrów Mazowiecka

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 99m² Informacje dodatkowe: Budynek drewniany szkieletowy 12,96x7,65m. Termin rozpoczęcia prac: możliwy od ...

 • Małaszek

2022-08-08 do 2022-08-16

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 50m², Długosiodło

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Fundament pod altanę Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 50m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Długosiodło

2022-12-26 do 2023-01-03

Doskonałe Konstrukcje Betonowe Ostrów Mazowiecka

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Długosiodło

2022-08-16 do 2022-08-24

Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-08-14...

 • Repki

2023-01-06 do 2023-01-14

Wykonanie Fundamentów Ostrów Mazowiecka

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi wykonania fundamentów na bardzo dobrym poziomie wykonaj zlecenie od Klienta, który jest sprawdzony. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Brzuza

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 8 dni temu

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Brańszczyk

Zleceniodawca szuka rewelacyjnej współpracy, pisząc - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Już nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Brańszczyk

2022-08-22 do 2022-08-24

Konstrukcje Betonowe

Jako specjalista przedstaw bezkonkurencyjną ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych referencji od Klientów, którzy zapewnili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Niewątpliwie zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m²" jest stworzone dla Ciebie. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Łomża

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 2 dni temu

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Łomża

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Łomża

2022-10-01 do 2022-10-09

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Wykonanie fundamentów to Twoja specjalność? Wykonaj zapytanie jako prawdziwy ekspert w branży. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Łomża

2022-08-31 do 2022-09-08

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Łomża

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Letniskowy 5x7 Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: 5m x 7m Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Łomża

2022-10-10 do 2022-10-18

Fantastyczne Usługi Wykonania Fundamentów Ostrów Mazowiecka

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi wykonania fundamentów Twoja firma prześciga konkurentów. Marka, którą tworzysz powoduje, że jesteś w stanie zachwycić Klientów. Już nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Łomża

2022-08-24 do 2022-09-01

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę odpowiednich konstrukcji betonowych gwarantując przy tym solidną obsługę, a na życzenie też usługi dodatkowe, bez dwóch zdań zaciekawisz tego Klienta, który pisze - Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 1000m². Przedstaw propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę jak najszybciej.

 • Łomża

2022-11-09 do 2022-11-17

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 6500m², Łomża

Zdecyduj się na zlecenie dotyczące solidnej budowy fundamentów od wiarygodnych zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Łomży. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Łomża

2023-01-10 do 2023-01-18

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 45m², Węgrów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 45m² Informacje dodatkowe: budynek szkieletowy Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Węgrów

2023-01-15 do 2023-01-23

Wyjątkowe Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 48m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Węgrów

2022-11-30 do 2022-12-08

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 108m², Sitne

Pragniesz znaleźć zlecenia jako godny uwagi fachowiec od starannych usług wykonania fundamentów z Mazowieckiego? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Sitne

2022-09-20 do 2022-09-28

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów