Fundamenty w Brzezinach

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 401 349 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 767 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Brzezinach

Fundamenty Brzeziny

Wysokiej Klasy Kopanie Fundamentów Brzeziny

1 opinia

Zaoszczędź sobie kłopotów i zleć twoje zadanie tym fachowcom od kopania fundamentów z Brzezin. Zarezerwuj termin od razu!

DA-GO Dariusz Góralczyk - Doskonałej Jakości Fundament w Brzezinach

Doskonałej Jakości Fundament w Brzezinach

1 opinia

Zrealizowanie fundamentu będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. DA-GO Dariusz Góralczyk ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Ażeby uzyskać wycenę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

ProFUBI Firma Usługowa Budowlano- Instalacyjna - Pierwszorzędny Fundament Brzeziny

ProFUBI Firma Usługowa Budowlano- Instalacyjna

Zrealizowanie fundamentu będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. ProFUBI Firma Usługowa Budowlano- Instalacyjna ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

R-BUD Szymon Ruciński - Doskonałe Kopanie Fundamentów Brzeziny

R-BUD Szymon Ruciński

Pragniesz znaleźć dobrego specjalistę z zakresu doskonałego kopania fundamentów z Brzezin, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma R-BUD Szymon Ruciński jest gotowa Ci pomóc. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, a otrzymasz ofertę.

Tech -mat - Doskonałej Jakości Płyty Betonowe Brzeziny

Tech -mat

Na wypadek jeśli wciąż szukasz dobrej firmy od płyt betonowych to trafiłeś w dobre miejsce - Tech -mat jest do Twoich usług. Brzeziny i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

SOLARNET-automatyka,elektroinstalacje,rolety,solarium,serwis24h7 - Najlepsze Fundamenty Pod Dom Brzeziny

Najlepsze Fundamenty Pod Dom Brzeziny

Gdy szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z SOLARNET-automatykaelektroinstalacjeroletysolariumserwis24h7 są dla Ciebie idealni. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Framer - Wyjątkowe Kopanie Fundamentów Brzeziny

Framer

Starasz się odnaleźć godnego zaufania specjalistę z zakresu wyjątkowego kopania fundamentów z Brzezin do realizacji zaplanowanych działań? Firma Framer jest Twoim rozwiązaniem. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Usługi koparko-ładowarką i transport - Perfekcyjny Fundament Brzeziny

Usługi koparko-ładowarką i transport

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu to powierz tę kwestię specjalistom z Usługi koparko-ładowarką i transport. Brzeziny to główny obszar ich działania. Już teraz skontaktuj się z nimi.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ,,IW-MAR” - Doskonałe Fundamenty Pod Dom Brzeziny

Doskonałe Fundamenty Pod Dom

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od fundamentów pod dom? Wykorzystaj doświadczenie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IW-MAR. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Solarnet - Najlepsze Fundamenty Brzeziny

Najlepsze Fundamenty

Zrealizowanie fundamentów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Solarnet ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Najnowsze z 25 zleceń na fundamenty w Brzezinach

Fachowe Usługi Wykonania Fundamentów Brzeziny

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 74m² Informacje dodatkowe: Wymiary budynku 6,85x11,05m Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Rogów

2022-12-19 do 2022-12-27

Najwyższej Klasy Konstrukcje Betonowe Brzeziny

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Brzeziny

2022-12-17 do 2022-12-25

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów Brzeziny

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Brzeziny

2022-11-26 do 2022-12-04

Wykonanie Fundamentów

Szukane są najlepsze usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 35m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca wykwalifikowanych fachowców do realizacji zleceń z dziedziny wykonania fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Eufeminów

2022-09-03 do 2022-09-11

Rewelacyjna Budowa Fundamentów Brzeziny

Budowa fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w tym fachu. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Jordanów

2022-08-02 do 2022-08-10

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Koluszki

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Koluszki

2022-09-01 do 2022-09-09

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Koluszki

Ten Zleceniodawca, który w dalszym ciągu nie znalazł konstrukcji betonowych, pomimo że próbuje znaleźć od kilku tygodni, zgłosił nam zlecenie o treści - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m². To właśnie Twoja oferta może pomóc rozwiązać problem Zleceniodawcy. Skontaktuj się, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie będziesz żałować.

 • Koluszki

2022-07-14 do 2022-07-22

Pierwszorzędne Usługi Wykonania Fundamentów

Przez zapewnianie pierwszorzędnej usługi wykonania fundamentów Twoja firma wybija się w branży. Reputacja, którą tworzysz sprawia, że jesteś w stanie zachwycić Klientów. Przedzwoń i prześlij ofertę - nie pożałujesz.

 • Lipce Reymontowskie

2022-07-18 do 2022-07-26

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 85m², Lipce Reymontowskie

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 85m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Lipce Reymontowskie

2023-01-17 do 2023-01-25

Budowa Fundamentów

Wykonaj usługę pierwszorzędnej budowy fundamentów o treści "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 48m²", jako profesjonalista z miejscowości Łódzkie. Zdobądź klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Łódzkiego jesteś jednym z najlepszych. Już teraz umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

 • Wiśniowa góra

2022-09-17 do 2022-09-25

Perfekcyjne Fundamenty Brzeziny

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 180m² Informacje dodatkowe: Miranda 18 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Justynów

2022-08-03 do 2022-08-11

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 48m², Wiśniowa Góra

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 48m² Informacje dodatkowe: 4 stopy fundamentowe o wymiarach 50x50, 1m głębokie Termin rozpoczęcia prac...

 • Wiśniowa góra

2022-09-15 do 2022-09-23

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Spraw, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowanym zagadnieniem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany doradca z branży konstrukcji betonowych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Zlecę wykonanie fundamentów, 80m². Pokaż propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę już dziś.

 • Kiełmina

2022-09-16 do 2022-09-24

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Dobra

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Klient, który napisał - "Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Dobra

2023-01-28 do 2023-02-05
dodano wczoraj o 18:04

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 51m², Rokiciny

Jeżeli interesuje Cię zlecenie na wysokiej klasy wykonanie fundamentów w rejonie Łódzkiego i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 51m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej profesjonalnej firmy. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

 • Rokiciny

2022-08-09 do 2022-08-17

Doskonałe Usługi Wykonania Fundamentów

Jako wybitni pracownicy jesteście w stanie spełnić oczekiwania z zakresu usług wykonania fundamentów. Ogłoszenie ma treść "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²". Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

 • Rokiciny-Kolonia

2022-07-30 do 2022-08-07

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów

Zlecający, który szuka rzetelnej usługi wykonania fundamentów musi koniecznie zgłosić się do Twojej firmy i poznać świetne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Maków

2022-08-12 do 2022-08-20

Znakomite Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Bukowiec

2022-12-29 do 2023-01-06

Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: altana Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 30m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie fundamentu punktowego z rur szalunkowych pod altanę (12 stóp). Fundament musi być z...

 • Łagiewniki nowe

2022-12-22 do 2023-01-15

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Łódź

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Dzień dobry, Szukam ekipy budowlanej do wykonania stanu zero budynku jednorodzinne...

 • Łódź

2022-08-30 do 2022-09-07

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów

Dzięki precyzji wykonania usługi wykonania fundamentów Twoja firma przewyższa konkurentów. Renoma, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania odbiorców. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

 • Łódź

2022-09-12 do 2022-09-20

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Łódź

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Wymiary budynku 950x760 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Łódź

2022-07-14 do 2022-07-22

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na rewelacyjne wykonanie fundamentów w rejonie Łodzi i oczekujesz rzetelnego klienta to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 1000m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej kompetentnej firmy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Łódź

2022-12-14 do 2022-12-22

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 40m², Łódź

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: firenze/modułowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 40m² Informacje dodatkowe: ims modular-firenze Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Łódź

2022-11-04 do 2022-11-12

Konstrukcje Betonowe

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę korzystnych konstrukcji betonowych gwarantując przy tym sympatyczną obsługę, a dla zainteresowanych też usługi dodatkowe, na pewno zaciekawisz tego Zleceniodawcy, który napisał - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, do 100m². Przedstaw propozycję temu Zleceniodawcy - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Łódź

2023-01-04 do 2023-01-12

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów