Fundamenty w Pajęcznie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 968 571 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
653 323 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Pajęcznie

Fundamenty Pajęczno

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

141 opinii

Myślisz, że rewelacyjny fundament to trudny temat? Nic bardziej mylnego - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Już teraz określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Remontada - Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Pajęczno

Remontada

1 opinia

Zaufaj fachowcom w dziedzinie płyty fundamentowej i zatrudnij Remontada. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Budwas - Fantastyczne Wykonanie Fundamentów Pajęczno

Budwas

1 opinia

Właśnie wybierasz sprawdzonego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Budwas z Pajęczna jest na to najlepszym rozwiązaniem. Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Radocha Dmuchańce i Animacje Raciszyn - Świetne Wzmacnianie Fundamentów Pajęczno

Radocha Dmuchańce i Animacje Raciszyn

2 opinie

Nadal szukasz profesjonalistów od wzmacniania fundamentów? Skorzystaj z kwalifikacji Radocha Dmuchańce i Animacje Raciszyn. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Marcin Żurek - Pierwszorzędne Ławy Fundamentowe Pajęczno

Marcin Żurek

1 opinia

Właśnie wybierasz sprawdzonego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Marcin Żurek z Pajęczna jest na to najlepszym rozwiązaniem. Umów się na rozmowę już teraz, aby otrzymać ofertę.

Firma Remontowo Budowlana Hubert Posmyk - Profesjonalny Fundament Pajęczno

Firma Remontowo Budowlana Hubert Posmyk

Na wypadek jeśli wciąż potrzebujesz ekspertów od fundamentu to wykorzystaj kompetencje Firma Remontowo Budowlana Hubert Posmyk. Pajęczno i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

IB Andrzej Kluska - Doskonała Płyta Fundamentowa Pajęczno

Doskonała Płyta Fundamentowa Pajęczno

Chcesz znaleźć godnego uwagi specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? IB Andrzej Kluska jest na to skuteczną metodą. Wybierz ich numer, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

MagicBud - Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów Pajęczno

MagicBud

Powierz prace dotyczące wykonania fundamentów profesjonalistom z miejscowości Pajęczno. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. Na terenie Pajęczna nie mają sobie równych. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Przemysław Leszczyk - Porządne Fundamenty Pajęczno

Przemysław Leszczyk

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie płyty fundamentowej i zatrudnij Przemysław Leszczyk. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Marbud - Perfekcyjny Fundament Pajęczno

Marbud

Zaufaj fachowcom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Marbud. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

Najnowsze z 29 zleceń na fundamenty w Pajęcznie

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Dylów Szlachecki

Chcesz przyjąć zlecenie na wykonanie fundamentów, a nie znalazłeś Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 35m² to wspaniały pomysł. Skontaktuj się z nimi od razu.

 • Dylów szlachecki

2024-03-15 do 2024-03-23

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów Pajęczno

Szukasz Zlecającego jako warty zaufania fachowiec od tanich usług wykonania fundamentów? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Pajęczno

2024-02-19 do 2024-02-27

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m², Dworszowice Kościelne

Jako doskonały specjalista, który świadczy usługi wykonania fundamentów na wysokim poziomie pomóż osiągnąć cele Klientowi, który jest rzetelny. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Dworszowice kościelne

2024-01-26 do 2024-02-03

Budowa Fundamentów Pajęczno

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Dworszowice kościelne

2024-01-26 do 2024-01-26

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Szczerców

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Szczerców

2024-02-21 do 2024-02-29

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 36-70m², Osjaków

Szukasz pracy jako fachowiec od najwyższej klasy budowy fundamentów w rejonie Łódzkiego lub w pobliskim rejonie? Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Osjaków

2024-06-24 do 2024-07-02

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Cykarzew Północny

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to prawdziwy majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia budowy fundamentów nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-150m². Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Cykarzew Północny

2024-05-22 do 2024-05-30

Świetne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Kozia woda

2024-01-30 do 2024-02-07

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m², Kluki

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Kluki

2024-01-05 do 2024-01-13

Doskonałe Konstrukcje Betonowe Pajęczno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Mierzyce

2024-04-13 do 2024-04-21

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Dobryszyce

Będąc obecnym w branży usług wykonania fundamentów od kilku lat, przede wszystkim na obszarze Łódzkiego, ale także przyległych miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Złóż dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Dobryszyce

2024-02-20 do 2024-02-28

Zlecę wykonanie fundamentów, 36-70m², Kruszyna

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to,w pełnym tego słowa znaczeniu, majstersztyk? Jako najlepszy partner do współpracy poznaj szczegóły zlecenia, które brzmi - Zlecę wykonanie fundamentów, 36-70m². Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Kruszyna

2024-03-12 do 2024-03-20

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Pątnów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Pątnów

2024-05-17 do 2024-05-25

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Mykanów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Mykanów

2024-02-27 do 2024-03-06

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 59m², Kuźnica Kiedrzyńska

Jeśli świadczysz świetne usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie Śląskiego oraz przyległych miast to to ogłoszenie jest skierowane do Ciebie. Złóż ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się jak najszybciej.

 • Kuźnica kiedrzyńska

2024-05-26 do 2024-06-03

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Kłobuck

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: Szukam wykonawcy do zrobienia fundamentów tradycyjnych. Jest to dobudowa do istniejącego budynk...

 • Kłobuck

2024-04-15 do 2024-04-24

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: SZKIELETOWY Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Kłobuck

2024-05-21 do 2024-05-29

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Kłobuck

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na rewelacyjne wykonanie fundamentów w rejonie Kłobucka i świadczysz usługi z najwyższej półki to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej fachowej firmy. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Kłobuck

2024-02-06 do 2024-02-14

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Kłobuck

Szukane są solidne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca wykwalifikowanych fachowców do sprostania oczekiwaniom Klientów z zakresu fundamentów, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Ustal pasujący termin już teraz!

 • Kłobuck

2024-03-20 do 2024-03-28

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Kłobuck

Wykonanie fundamentów dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zaproponuj termin już teraz!

 • Kłobuck

2024-04-16 do 2024-04-24

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Radomsko

W dalszym ciągu możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako profesjonalista od fundamentów. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twojego doświadczenia oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Radomsko

2024-03-21 do 2024-03-29

Zlecę wykonanie fundamentów, 36-70m², Radomsko

Jeśli perfekcyjne usługi wykonania fundamentów w najlepszym wydaniu to obszar działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. zainteresowany zgłosił "Zlecę wykonanie fundamentów, 36-70m²". Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Radomsko

2024-01-15 do 2024-01-23

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Radomsko

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Radomsko

2024-02-11 do 2024-02-19

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 36-70m², Radomsko

Dzięki precyzji wykonania usługi wykonania fundamentów Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Reputacja, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie zachwycić Klientów. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Radomsko

2024-03-27 do 2024-04-04

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Powiedz Klientowi, że równie dobrej oferty konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie na terenie Radomska, więc jeżeli poszukuje rewelacyjnych konstrukcji betonowych to bezzwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Radomsko

2024-03-24 do 2024-04-01

Najlepsze Fundamenty Pajęczno

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Domek 9 na 12 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Radomsko

2024-04-10 do 2024-04-18

Najlepsze Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Radomsko

2024-05-28 do 2024-06-05

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Radomsko

2024-07-20 do 2024-07-28
dodano 12 godzin temu

Fundamenty

Ten Klient jeszcze poszukuje specjalisty od fundamentów. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na fundamenty, 71-100m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Jeśli chcesz otrzymać Klienta skontaktuj się od razu - warto.

 • Radomsko

2024-04-22 do 2024-04-30

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów