Fundamenty w Zduńskiej Woli

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 425 199 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
564 971 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Zduńskiej Woli

Fundamenty Zduńska Wola

Znakomite Fundamenty Pod Dom

3 opinie

Na wypadek jeśli potrzebujesz ekspertów od fundamentów pod dom to trafiłeś w dobre miejsce - BUD-HOME jest do Twoich usług. Zduńska Wola i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Dłużej nie zwlekaj i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

Specjalistyczne usługi budowlane Wiesław Laskowski - Porządne Fundamenty Zduńska Wola

Porządne Fundamenty Zduńska Wola

2 opinie

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie fundamentów i zatrudnij Specjalistyczne usługi budowlane Wiesław Laskowski. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby otrzymać ofertę.

Clean Team - Solidny Fundament Zduńska Wola

Solidny Fundament Zduńska Wola

1 opinia

Zrealizowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Clean Team ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Nie trać czasu i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

KAN-EKO - Znakomity Fundament Zduńska Wola

Znakomity Fundament

3 opinie

W dalszym ciągu szukasz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia KAN-EKO. Już teraz określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Szustecki Łukasz - Pierwszorzędne Kopanie Fundamentów w Zduńskiej Woli

Pierwszorzędne Kopanie Fundamentów w Zduńskiej Woli

2 opinie

Wiele długich lat pracownicy firmy Szustecki Łukasz oferują usługi z zakresu pierwszorzędnego kopania fundamentów, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się od razu!

MAX-BUD USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE - Profesjonalna Izolacja Fundamentów Zduńska Wola

MAX-BUD USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE

1 opinia

Sprawdź firmę MAX-BUD USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE jeśli potrzebujesz odpowiednich ludzi do profesjonalnej izolacji fundamentów na terenie Zduńskiej Woli. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

WOLBUD - Świetny Fundament Zduńska Wola

Świetny Fundament

Nadal szukasz profesjonalistów od fundamentu? Powierz tę kwestię specjalistom z WOLBUD. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Michał Jaros - Staranne Płyty Betonowe Zduńska Wola

Michał Jaros

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od płyt betonowych? Powierz tę kwestię specjalistom z Michał Jaros. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Mariusz Kędzierski - Profesjonalne Kopanie Fundamentów Zduńska Wola

Profesjonalne Kopanie Fundamentów

Zleć zadanie kopania fundamentów fachowcom firmy Mariusz Kędzierski z miejscowości Zduńska Wola. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. W okolicy Zduńskiej Woli są w ścisłej czołówce. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Miłosz Palej - Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów Zduńska Wola

Miłosz Palej

Powierz prace dotyczące wykonania fundamentów specjalistom z miejscowości Zduńska Wola. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Zduńskiej Woli są w ścisłej czołówce. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Najnowsze z 24 zleceń na fundamenty w Zduńskiej Woli

Zlecę wykonanie fundamentów, 101-200m², Zduńska Wola

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Zduńska Wola

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano 7 dni temu

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 4000m², Zduńska Wola

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 4000m² Informacje dodatkowe: Do wykonania fundamenty hali produkcyjno magazynowej o powierzchni 4000m2 w Zduńskiej...

 • Zduńska Wola

2022-11-03 do 2022-11-11

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Szadek

Spowoduj, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta problemem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony znawca z zakresu konstrukcji betonowych znajdź najlepszą ofertę pod zlecenie - Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m². Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Szadek

2022-10-15 do 2022-10-23

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Szadek

Jeśli usługi wykonania fundamentów na najwyższym poziomie to sfera działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Zleceniodawca napisał "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m²". Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Szadek

2022-10-15 do 2022-10-23

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 60m², Łodzia

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 60m² Informacje dodatkowe: szerokosc 6x dlugosc10 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Łodzia

2022-08-26 do 2022-09-03

Fundamenty Zduńska Wola

Ten Zlecający w dalszym ciągu szuka dobrej firmy od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Już teraz określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Łask

2022-11-10 do 2022-11-10

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Łask

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Łask

2022-07-30 do 2022-08-07

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe Zduńska Wola

Podjęcie decyzji o wyborze konstrukcji betonowych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec daj wskazówki i znajdź dostosowane do wymagań rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Łask

2022-11-16 do 2022-11-24

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 48m², Sieradz

Zlecający, który poszukuje usługi wykonania fundamentów winien koniecznie zgłosić się do Twojej firmy i poznać niskie ceny oraz oferowaną jakość. Nie zwlekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

 • Sieradz

2022-11-19 do 2022-11-27

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 108m², Sieradz

Jeśli bezkonkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje główne walory jako specjalisty od wykonania fundamentów to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 108m². Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby przesłać wycenę.

 • Sieradz

2022-10-05 do 2022-10-13

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Sieradz

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Garaż jednostanowiskowy, działka ok 21m szeroka Termin rozpoczęcia prac: do uzgodn...

 • Sieradz

2022-11-14 do 2022-11-22

Doskonałe Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 840m² Informacje dodatkowe: wykonanie stóp i podwalin według projektu pod hale przemysłową roboty ziemne po...

 • Sieradz

2022-11-02 do 2022-11-10

Profesjonalne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Sieradz

2022-11-27 do 2022-12-05

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów Zduńska Wola

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Sieradz

2022-11-27 do 2022-11-28

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 1700m² Informacje dodatkowe: Rozbudowa Sieradzkiego Centrum Kultury, budowa od podstaw, do wyk...

 • Sieradz

2022-11-16 do 2022-11-24

Konstrukcje Betonowe

Dla Zlecającego, który pisze - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², znalezienie tanich konstrukcji betonowych jest trudniejsze niż może się wydawać, ale Twoja firma będzie na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Skontaktuj się, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Wodzierady

2022-08-30 do 2022-09-07

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 50m², Kiki

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 50m² Informacje dodatkowe: https:/www.katalpa.com.pl/katalpa-e-11-v3/ Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Kiki

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 2 dni temu

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Wincentów

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Jeśli chcesz otrzymać dokładne informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

 • Wincentów

2023-01-02 do 2023-01-10

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 201-300m², Wymysłów Francuski

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Prace budowlane Wymysłów Francuski (gmiana Dobroń) PIERWSZY ETAP PRAC (do zimy) 1....

 • Wymysłów francuski

2022-11-03 do 2022-11-11

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 97m², Zofiówka

Na wypadek jeśli wciąż jako ekspert od fundamentów szukasz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 97m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Łódzkiego bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Zofiówka

2022-11-06 do 2022-11-14

Usługi Wykonania Fundamentów Zduńska Wola

Będąc obecnym w branży usług wykonania fundamentów od kilkunastu lat, przede wszystkim na obszarze Łódzkiego, ale także pobliskich powiatów możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Lutomiersk

2022-08-24 do 2022-09-01

Profesjonalne Wykonanie Fundamentów

Upewnij się, że Klienci zlecający wykonanie fundamentów są rzetelni. Wyślij ofertę jako specjalista od wykonania fundamentów. Aby poznać dokładne informacje skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Zalew

2022-10-22 do 2022-10-30

Zlecę wykonanie fundamentów, 101-200m², Lutomiersk

Najlepsza budowa fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w branży. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

 • Lutomiersk

2022-08-26 do 2022-09-03

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 153m², Górka Pabianicka

Ten Klient jest zdania, że perfekcyjne fundamenty to niełatwy temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 153m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista pomożesz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Górka pabianicka

2022-12-30 do 2023-01-07

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów