Fundamenty w Radomsku

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 968 765 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
653 333 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Radomsku

Fundamenty Radomsko

Krzysztof Ślaga ECO INWEST

50 opinii

Uwierz fachowcom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Krzysztof Ślaga ECO INWEST. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Nie czekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Przedsiębiorstwo Projektowo-Budowlane Dariusz Korpas - Rewelacyjne Fundamenty Radomsko

Rewelacyjne Fundamenty

1 opinia

Planujesz wybrać godnego zaufania partnera do realizacji swoich planów? Przedsiębiorstwo Projektowo-Budowlane Dariusz Korpas jest na to najlepszym rozwiązaniem. Ustal pasujący termin!

MUR-BET Dominik Daros - Rewelacyjne Płyty Betonowe Radomsko

MUR-BET Dominik Daros

2 opinie

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od płyt betonowych? Skorzystaj z doświadczenia MUR-BET Dominik Daros. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Szyk-Bruk Bartłomiej Szyler - Świetne Wzmacnianie Fundamentów Radomsko

Świetne Wzmacnianie Fundamentów

1 opinia

Jeżeli szukasz świetnej współpracy to eksperci z Szyk-Bruk Bartłomiej Szyler są dla Ciebie idealni. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

F.H.U KUB-BUD - Porządna Płyta Fundamentowa Radomsko

Porządna Płyta Fundamentowa Radomsko

1 opinia

Jeszcze poszukujesz specjalisty od płyty fundamentowej? Wykorzystaj doświadczenie F.H.U KUB-BUD. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Usługi Budowlane "MAX-BUD" Piskorz Tomasz - Pierwszorzędny Fundament Radomsko

Pierwszorzędny Fundament

1 opinia

Wciąż szukasz profesjonalistów od fundamentu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Usługi Budowlane MAX-BUD Piskorz Tomasz. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Usługi budowlane - Doskonałej Jakości Fundament Radomsko

Usługi budowlane

1 opinia

Przygotowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. Usługi budowlane ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

KRYS-BUD - Doskonałej Jakości Fundamenty Pod Dom Radomsko

KRYS-BUD

1 opinia

Planujesz wybrać godnego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? KRYS-BUD będzie najszybszą drogą. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - sprawdź!

Usługi Remontowo-Budowlane - Perfekcyjna Płyta Fundamentowa w Radomsku

Perfekcyjna Płyta Fundamentowa w Radomsku

4 opinie

Zrealizowanie płyty fundamentowej będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Usługi Remontowo-Budowlane ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę od razu, a otrzymasz ofertę.

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe SZWAGRO-BUD, Grzegorz Szpeciński - Znakomity Fundament Radomsko

Znakomity Fundament Radomsko

2 opinie

Potrzebujesz specjalisty od fundamentu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe SZWAGRO-BUD Grzegorz Szpeciński. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Najnowsze z 28 zleceń na fundamenty w Radomsku

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Radomsko

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Radomsko

2024-07-20 do 2024-07-28
dodano 13 godzin temu

Zlecę wykonanie fundamentów, 36-70m², Kamieńsk

Jeżeli realizujesz zlecenia na najlepsza budowa fundamentów w rejonie Łódzkiego i szukasz najlepszych zleceń to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zlecę wykonanie fundamentów, 36-70m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej doświadczonej firmy. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Kamieńsk

2024-07-15 do 2024-07-23
dodano 5 dni temu

Szukam firmy do wykonania fundamentów, 36-70m², Łowicz

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Łowicz

2024-06-16 do 2024-06-24

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Radomsko

Ten Klient w dalszym ciągu poszukuje specjalisty od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Radomsko

2024-05-28 do 2024-06-05

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów Radomsko

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Przedbórz

2024-05-25 do 2024-05-25

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Radomsko

Usługi wykonania fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako prawdziwy ekspert w tym fachu. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

 • Radomsko

2024-05-13 do 2024-05-21

Staranne Fundamenty Radomsko

Wykonanie fundamentów dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-150m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Radomsko

2024-05-13 do 2024-05-21

Budowa Fundamentów Radomsko

W przypadku, gdy realizujesz zlecenia na doskonała budowa fundamentów w rejonie Radomska i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na fundamenty, 71-100m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej kompetentnej firmy. Ustal pasujący termin już teraz!

 • Radomsko

2024-04-22 do 2024-04-30

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Radomsko

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Domek 9 na 12 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Radomsko

2024-04-10 do 2024-04-18

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Radomsko

Zleceniodawca szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m². To zlecenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Radomsko

2024-04-04 do 2024-04-12

Staranne Usługi Wykonania Fundamentów Radomsko

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który zleca - "Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 36-70m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Radomsko

2024-03-27 do 2024-04-04

Tanie Konstrukcje Betonowe Radomsko

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Radomsko

2024-03-24 do 2024-04-01

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Radomsko

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-08-05...

 • Radomsko

2024-03-21 do 2024-03-29

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m², Kamieńsk

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kamieńsk

2024-03-14 do 2024-03-22

Znakomite Konstrukcje Betonowe

Zdecydowanie o wyborze konstrukcji betonowych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec pomóż i znajdź dopasowane rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m². Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Dobryszyce

2024-02-20 do 2024-02-28

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 1000m², Radomsko

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: handlowo-usługowy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 1000 Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Radomsko

2024-02-19 do 2024-02-27

Budowa Fundamentów

Chcesz przyjąć zlecenie na budowa fundamentów, a nie masz Klienta? Odpowiedź na ogłoszenie o treści Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m² to dobry pomysł. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Żytno

2024-02-11 do 2024-02-19

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Radomsko

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m²". Wykonaj zadanie wyjątkowego wykonania fundamentów jako ekspert w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia prac z Radomska i sąsiednich miast. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Klienta.

 • Radomsko

2024-02-11 do 2024-02-19

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Kozia Woda

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Kozia woda

2024-01-30 do 2024-02-07

Solidne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Radomsko

2024-01-15 do 2024-01-23

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Sudzin

2024-01-14 do 2024-01-22

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Pracę od marca 2024 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Sudzin

2024-01-14 do 2024-01-22

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Rembieszów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Rembieszów

2024-07-19 do 2024-07-27
dodano wczoraj o 23:54

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 1500m², Gorzkowice

Zakres prac: Posadzka betomowa Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 1500 Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Gorzkowice

2024-05-29 do 2024-06-06

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Wymiary budynku 21x10 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Rzerzęczyce

2024-06-27 do 2024-07-05

Zlecę wykonanie fundamentów, 201-300m², Kłomnice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Kłomnice

2024-05-13 do 2024-05-21

Fundamenty

Wciąż masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako profesjonalista od fundamentów. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Aby poznać Klienta skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

 • Kluczewsko

2024-03-14 do 2024-03-22

Zlecę wykonanie fundamentów, 36-70m², Kruszyna

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia wykonania fundamentów poznaj szczegóły zlecenia, które brzmi - Zlecę wykonanie fundamentów, 36-70m². Umów się na rozmowę od razu.

 • Kruszyna

2024-03-12 do 2024-03-20

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów