Dom z cegły w Gorzowie Wielkopolskim

Porównaj oferty od Specjalistów od Domów Murowanych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 408 136 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Posiadanie własnego domu to marzenie oraz cel życiowy wielu osób. Często jednak wiąże się to z koniecznością dopełnienia uciążliwych i kosztownych formalności. Obecnie dostępne są różne rozwiązania, które pozwalają na uproszczenie całej procedury i rozpoczęcie budowy w zdecydowanie krótszym czasie. Domy murowane bez pozwolenia mogą okazać się korzystnym rozwiązaniem. Warto jednak dokładnie zapoznać się z zasadami i kosztami wybudowania tego rodzaju nieruchomości.

Domy bez pozwolenia całoroczne murowane - obecnie przepisy zezwalają na wybudowanie małych rozmiarów budynku, na własnej działce - na zgłoszenie. Powierzchnia nieruchomości nie może przekraczać jednak 35 metrów kwadratowych. Niezbędne jest także, aby dom spełniał wymogi miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - wyjątkiem od tej zasady są działki rekreacyjne.

Tanie domy murowane na zgłoszenie to rozwiązanie, które wymaga dopełnienia jedynie nielicznych formalności. Domy murowane o powierzchni do 35m2 należy zgłosić do Starostwa Powiatowego albo Urzędu Miasta. Dokumenty, które powinny zostać załączone to akt własności działki, indywidualny projekt, a także plan zagospodarowania przestrzennego danego obszaru. Projektowana nieruchomość powinna być określana w dokumentacji jako budynek służący rekreacji indywidualnej. Jeżeli ta zasada zostanie naruszona - niezbędne będzie wystąpienie o pozwolenie na budowę. Domy murowane bez pozwolenia charakteryzują się co prawda niewielkim metrażem, ale mając sensowny pomysł, można tę przestrzeń doskonale wykorzystać. Firmy budowlane często oferują domy murowane pod klucz - decyzja o inwestycji w tego rodzaju nieruchomość jest więc stosunkowo przystępna finansowo, wygodna i szybka do zrealizowania.

Budowa domu murowanego, wraz z budową dachu, bez pozwolenia, to wydatek zdecydowanie mniejszy niż w przypadku budowy tradycyjnej nieruchomości. Domy murowane to inwestycja, której cena może się znacząco różnić zależnie od projektu. Określenie konkretnego przedziału cenowego jest praktycznie niemożliwe, gdyż na ostateczne koszty ma wpływ wiele czynników, np. wybór materiałów. To one odgrywają tutaj znaczącą rolę. Również wybrany rodzaj wykończenia poszczególnych elementów może odegrać znaczącą rolę i wpłynąć znacząco na ostateczną sumę realizacji. W końcu - lokalizacja i wybrana firma. Zdecydowanie tańsze stawki będą mieli pracownicy indywidualni, a inne renomowane firmy z ugruntowaną pozycją na rynku.

Ranking najlepszych specjalistów od budowania domu w stanie surowym w Gorzowie Wielkopolskim

Domy murowane Gorzów Wielkopolski

Dom Pełen Energii Sp. z o.o.

122 opinie

Oddaj sprawę we właściwe ręce i zleć prace tym fachowcom od budowania domu murowanego z miejscowości Gorzów Wielkopolski. Ażeby uzyskać wycenę skontaktuj się - naprawdę warto.

Skibicki Adrian - Porządny Dom Tradycyjny w Gorzowie Wielkopolskim

Porządny Dom Tradycyjny w Gorzowie Wielkopolskim

10 opinii

Poszukujesz specjalisty od domu tradycyjnego? Trafiłeś w dobre miejsce - Skibicki Adrian jest do Twoich usług. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

KB Kompleksowa Obsługa Budownictwa Kamil Bartkowiak - Porządne Domy Murowane Gorzów Wielkopolski

KB Kompleksowa Obsługa Budownictwa Kamil Bartkowiak

6 opinii

Zrealizowanie domów murowanych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. KB Kompleksowa Obsługa Budownictwa Kamil Bartkowiak ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Usługi ogólnobudowlane Łukasz Kucharski - Porządny Dom Jednorodzinny Gorzów Wielkopolski

Porządny Dom Jednorodzinny

3 opinie

Zaufaj specjalistom w dziedzinie domu jednorodzinnego i zatrudnij Usługi ogólnobudowlane Łukasz Kucharski. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Dom-Bud usługi ogólnobudowlane - Opłacalna Budowa Domu Murowanego Gorzów Wielkopolski

Opłacalna Budowa Domu Murowanego Gorzów Wielkopolski

3 opinie

Każdy, kto potrzebuje budowy domu murowaego powinien niezwłocznie zgłosić się do Dom-Bud usługi ogólnobudowlane i zobaczyć na własne oczy dobre oferty oraz pochlebne opinie zadowolonych Klientów. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

BART-BUD Krystian Malinowski Usługi Ogólnobudowlane - Znakomite Domy Murowane Gorzów Wielkopolski

BART-BUD Krystian Malinowski Usługi Ogólnobudowlane

7 opinii

Zrealizowanie domów murowanych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. BART-BUD Krystian Malinowski Usługi Ogólnobudowlane ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Usługi Ogólnobudowlane MARBUD - Rewelacyjne Budowanie Domu Murowanego Gorzów Wielkopolski

Usługi Ogólnobudowlane MARBUD

3 opinie

Powierz usługę budowania domu murowanego ekspertom z miejscowości Gorzów Wielkopolski. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. W okolicy Gorzowa Wielkopolskiego są jednymi z najlepszych. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

FX invest Sp. z o.o. - Świetne Domy Murowane Gorzów Wielkopolski

Świetne Domy Murowane Gorzów Wielkopolski

2 opinie

Zaoszczędź pieniądze i powierz prace specjalistom od budowania domu murowanego z Gorzowa Wielkopolskiego. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - skontaktuj się!

Usługi ogólnobudowlane Michał Tokarczyk - Staranne Domy Murowane Pod Klucz Gorzów Wielkopolski

Usługi ogólnobudowlane Michał Tokarczyk

1 opinia

Nadal szukasz profesjonalistów od domów murowanych pod klucz? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Usługi ogólnobudowlane Michał Tokarczyk. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

R.B usługi budowlane. - Profesjonalny Dom Jednorodzinny Gorzów Wielkopolski

Profesjonalny Dom Jednorodzinny

1 opinia

Przygotowanie domu jednorodzinnego będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. R.B usługi budowlane. ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Nie czekaj - skontaktuj się i otrzymaj ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Najnowsze z 46 zleceń na budowanie domów w stanie surowym w Gorzowie Wielkopolskim

Rewelacyjny Stan Surowy Domu Gorzów Wielkopolski

Technologia: tradycyjna murowana z Suporeksa Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan "pod klucz" - z całkowitym wykończeniem Powierzchnia obiektu: 36-100m² Materiał na dach: blachodachówka Budynek podpiwniczo...

 • Gorzów Wielkopolski

2023-01-24 do 2023-02-01
dodano 7 dni temu

Dobra Firma Budująca Domy w Stanie Surowym Gorzów Wielkopolski

Oczaruj Klienta profesjonalnym działaniem na terenie Gorzowa Wielkopolskiego. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma budująca domy w stanie surowym wykonaj zapytanie o treści "Zlecę budowę domu z Ytonga, SSZ, 101-150m²" i zapewnij, że budowa domu w stanie surowym zostanie zakończone błyskawicznie. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Gorzów Wielkopolski

2023-01-23 do 2023-01-31
dodano 8 dni temu

Rewelacyjna Firma Budująca Domy w Stanie Surowym

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan "pod klucz" - z całkowitym wykończeniem Powierzchnia obiektu: 101-150m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek ...

 • Gorzów Wielkopolski

2023-01-18 do 2023-01-26

Stan Deweloperski Domu Gorzów Wielkopolski

Jeżeli jeszcze jako dobra firma od stanu deweloperskiego domu szukasz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecę budowę domu z Ytonga, stan deweloperski, 101-150m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z miejscowości Lubuskie z pewnością pokażesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Wawrów

2023-01-18 do 2023-01-18

Budowa domu z Ytonga, stan deweloperski, 106m², Gorzów Wielkopolski

Pragniesz znaleźć zlecenia do wykonania jako sprawdzony specjalista z zakresu profesjonalnego budowania domów w stanie surowym. Przyczyń się do realizacji celów Klienta poznając szczegóły jego zapytania o treści - Budowa domu z Ytonga, stan deweloperski, 106m². Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

 • Gorzów Wielkopolski

2023-01-16 do 2023-01-24

Zlecę budowę domu z Ytonga, SSZ, 101-150m², Gorzów Wielkopolski

Chcesz znaleźć Zlecającego jako warty zaufania profesjonalista z zakresu pierwszorzędnego budowania domów w stanie surowym. Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi - Zlecę budowę domu z Ytonga, SSZ, 101-150m². Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Gorzów Wielkopolski

2023-01-11 do 2023-01-19

Świetny Dom w Stanie Surowym Gorzów Wielkopolski

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan "pod klucz" - z całkowitym wykończeniem Powierzchnia obiektu: 350m² Materiał na dach: blacha Budynek podpiwniczony: ta...

 • Gorzów Wielkopolski

2023-01-10 do 2023-01-18

Zlecę budowę domu murowanego, stan deweloperski, 114m², Gorzów Wielkopolski

Ten Klient myśli, że znakomity dom w stanie surowym to niełatwe zagadnienie. Wysłał zapytanie o treści "Zlecę budowę domu murowanego, stan deweloperski, 114m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec dasz mu wskazówki i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

 • Gorzów Wielkopolski

2023-01-09 do 2023-01-17

Zapytanie o budowę domu z Ytonga, SSZ, 36-100m², Gorzów Wielkopolski

Wykonaj usługę doskonałego budowania domów w stanie surowym o treści "Zapytanie o budowę domu z Ytonga, SSZ, 36-100m²", jako ekspert z miejscowości Gorzów Wielkopolski. Zadziw klientów swoimi kwalifikacjami i fachowością. Pokaż, że na terenie Gorzowa Wielkopolskiego nie masz sobie równych. Zaprezentuj dopasowaną propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej.

 • Gorzów Wielkopolski

2023-01-05 do 2023-01-05

Wyjątkowe Budowanie Domów w Stanie Surowym Gorzów Wielkopolski

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan deweloperski - z instalacjami Powierzchnia obiektu: 151-200m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek podpiwniczony:...

 • Gorzów Wielkopolski

2023-01-02 do 2023-01-10

Dam zlecenie na budowę domu z Ytonga, SSZ, 36-100m², Gorzów Wielkopolski

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty - z oknami i dachem Powierzchnia obiektu: 36-100m² Materiał na dach: blachodachówka Budynek podpiwnic...

 • Gorzów Wielkopolski

2022-12-29 do 2023-01-06

Budowanie Domów w Stanie Surowym

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan deweloperski - z instalacjami Powierzchnia obiektu: 101-150m² Materiał na dach: blachodachówka Budynek podpiwniczony: ...

 • Gorzów Wielkopolski

2022-12-16 do 2022-12-24

Budowa domu z Porothermu, SSZ, 101-150m², Gorzów Wielkopolski

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty - z oknami i dachem Powierzchnia obiektu: 101-150m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek podpiwn...

 • Gorzów Wielkopolski

2022-12-10 do 2022-12-18

Dom w Stanie Surowym

Zlecający napisał zlecenie o treści "Budowa domu z Porothermu, SSZ, 101-150m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie domu w stanie surowym daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Złóż ofertę temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej.

 • Gorzów Wielkopolski

2022-12-05 do 2022-12-13

Szukam firmy do budowy domu murowanego, SSZ, 201-300m², Gorzów Wielkopolski

Technologia: tradycyjna murowana z chela Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty - z oknami i dachem Powierzchnia obiektu: 201-300m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek podpiwniczon...

 • Gorzów Wielkopolski

2022-12-01 do 2022-12-09

Szukam firmy do budowy domu z Porothermu, SSO, 212m², Gorzów Wielkopolski

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: 212m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek podpiwniczony...

 • Gorzów Wielkopolski

2022-12-01 do 2022-12-09

Dom w Stanie Surowym

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty - z oknami i dachem Powierzchnia obiektu: 101-150m² Materiał na dach: dachówka cementowa Budynek podp...

 • Gorzów Wielkopolski

2022-11-27 do 2022-12-05

Budowa obiektu przemysłowego murowanego, SSO, 151-200m², Gorzów Wielkopolski

Ten Klient jest zdania, że doskonałej jakości dom w stanie surowym to skomplikowane zagadnienie. Napisał zgłoszenie o treści "Budowa obiektu przemysłowego murowanego, SSO, 151-200m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista doradzisz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

 • Gorzów Wielkopolski

2022-11-13 do 2022-11-21

Najwyższej Klasy Budowa Domu w Stanie Surowym

Jeżeli wykonujesz zlecenia na najwyższej klasy budowa domu w stanie surowym w rejonie Gorzowa Wielkopolskiego i oczekujesz rzetelnego klienta to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Budowa budynku, stan deweloperski, 151-200m²", jest gotowy wybrać Twoją ofertę jako doświadczonej firmie. Jeśli chcesz uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

 • Gorzów Wielkopolski

2022-11-03 do 2022-11-11

Stan Deweloperski Domu

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan "pod klucz" - z całkowitym wykończeniem Powierzchnia obiektu: 36-100m² Materiał na dach: blachodachówka Budynek podpiw...

 • Gorzów Wielkopolski

2022-10-20 do 2022-10-28

Dobra Firma Budująca Domy w Stanie Surowym

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty - z oknami i dachem Powierzchnia obiektu: 36-100m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek podp...

 • Gorzów Wielkopolski

2022-10-19 do 2022-10-27

Dam zlecenie na budowę budynku murowanego, SSO, 300m², Gorzów Wielkopolski

Ten Klient jest zdania, że profesjonalny stan deweloperski domu to skomplikowany temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na budowę budynku murowanego, SSO, 300m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista doradzisz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Gorzów Wielkopolski

2022-10-18 do 2022-10-26

Zapytanie o budowę bliźniaka z Porothermu, 36-100m², Gorzów Wielkopolski

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom w zabudowie bliźniaczej Zakres zlecenia: zerowy Powierzchnia obiektu: 36-100m² Materiał na dach: blacha Budynek podpiwniczony: nie Projekt: indywidualny Rod...

 • Gorzów Wielkopolski

2022-10-12 do 2022-10-20

Rewelacyjne Domy w Surowym Stanie

Technologia: tradycyjna murowana z silikatów Budowany obiekt: budynek handlowo-usługowy Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: 201-300m² Materiał na dach: papa Budynek podpiwniczony: ni...

 • Gorzów Wielkopolski

2022-10-05 do 2022-10-13

Dam zlecenie na budowę domu z Porothermu, SSZ, 36-100m², Gorzów Wielkopolski

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty - z oknami i dachem Powierzchnia obiektu: 36-100m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budyne...

 • Gorzów Wielkopolski

2022-09-30 do 2022-10-08

Najlepszy Dom w Stanie Surowym

Technologia: tradycyjna murowana z silikatów Budowany obiekt: budynek handlowo-usługowy Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: 201-300m² Materiał na dach: Papa Budynek podpiwniczony: ni...

 • Gorzów Wielkopolski

2022-09-16 do 2022-09-24

Budowa domu z Ytonga, SSZ, 36-100m², Gorzów Wielkopolski

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty - z oknami i dachem Powierzchnia obiektu: 36-100m² Materiał na dach: blachodachówka Budynek...

 • Gorzów Wielkopolski

2022-09-16 do 2022-09-24

Pierwszorzędna Budowa Domu w Stanie Surowym

Zrealizuj zlecenie pierwszorzędnej budowy domu w stanie surowym o treści "Szukam firmy do budowy domu z Ytonga, "pod klucz", 36-100m²", jako specjalista z miejscowości Gorzów Wielkopolski. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i dokładnością. Pokaż, że na terenie Gorzowa Wielkopolskiego jesteś jednym z najlepszych. Wybierz numer i dowiedz się więcej - nie będziesz żałować.

 • Gorzów Wielkopolski

2022-09-15 do 2022-09-23

Zapytanie o budowę domu z Ytonga, SSO, 151-200m², Gorzów Wielkopolski

Ten Klient poszukuje specjalisty od stanu deweloperskiego domu. Napisał zlecenie o treści - Zapytanie o budowę domu z Ytonga, SSO, 151-200m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zadzwoń!

 • Gorzów Wielkopolski

2022-09-14 do 2022-09-22

Szukam firmy do budowy domu z Ytonga, SSO, 151-200m², Gorzów Wielkopolski

Zapytanie o treści - Szukam firmy do budowy domu z Ytonga, SSO, 151-200m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi oraz skupia się na Klientach z Gorzowa Wielkopolskiego oraz przyległych powiatów. Zaprezentuj dobrą propozycję temu Klientowi - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Gorzów Wielkopolski

2022-09-14 do 2022-09-22

Doskonałej Jakości Stan Deweloperski Domu

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan deweloperski - z instalacjami Powierzchnia obiektu: 50m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek podpiwniczony: ...

 • Gorzów Wielkopolski

2022-09-13 do 2022-09-21

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Domów Murowanych

Najczęstsze pytania o domach murowanych

Ile kosztuje budowa domu?

Koszt budowy domu jednorodzinnego murowanego z roku na rok staje się coraz wyższy. Mają na to wpływ rosnące ceny materiałów, robocizny oraz działek budowlanych.

Najmniejsze koszty generuje budowa domu do stanu surowego, natomiast największe – do stanu deweloperskiego lub nawet pod klucz. Postawienie domu 70 m2 do stanu surowego wiąże się z wydatkami rzędu ok. 130 – 150 tys. zł, do stanu deweloperskiego aż do 350 tys. zł.

Jak możesz zaoszczędzić? Zdecyduj się na indywidualny projekt domu oraz budynek o prostej formie (parterowy i bez piwnicy).

Ile trzeba mieć pieniędzy, żeby zacząć budowę domu?

Zanim zdecydujesz się na budowę domu jednorodzinnego, dowiedz się, ile kosztuje budowa domu oraz oszacuj swój budżet. Jednym ze sposobów jest sporządzenie kosztorysu. Możesz przygotować go samodzielnie, zamówić z projektem lub zlecić jego wykonanie (ok. 1000 zł). Dzięki temu określisz orientacyjne koszty oraz formę finansowania inwestycji (środki własne czy kredyt).

W 2022 roku cena budowy domu w średnim standardzie (wraz z kupnem działki, ogrodem i ogrodzeniem) za m2 powierzchni użytkowej wynosi ok. 5000 – 6000 zł. Czyli na kompleksową budowę domu 100 m2 musisz mieć ok. 500 000 – 600 000 zł.

Budowa domu – od czego zacząć?

Przygotowania do budowy domu zacznij od oszacowania budżetu na tę inwestycję. Następnie przeanalizuj miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP) lub decyzję o warunkach zabudowy oraz przejrzyj księgi wieczyste nieruchomości. Te czynności należy wykonać jeszcze przed zakupem działki.

Po zakupie działki wybierz projekt (indywidualny lub gotowy projekt domu jednorodzinnego) oraz zgłoś budowę do urzędu.

Pamiętaj także, aby:

 • wybrać sposób prowadzenia budowy,
 • opracować harmonogram prac wraz z kosztorysem,
 • zatrudnić sprawdzoną firmę budującą domy i kierownika do nadzoru.

Jak wybrać firmę budującą domy?

Wybór firmy budującej domy powinien być przemyślany. Przede wszystkim zwracaj uwagę na ekipy budowlane, które:

 • zatrudniają przynajmniej kilku pracowników,
 • mają doświadczenie branżowe w danym regionie,
 • mogą pochwalić się swoimi realizacjami domów jednorodzinnych,
 • oferują usługi zgodne z Twoimi oczekiwaniami,
 • mają odpowiedni sprzęt i narzędzia do pracy,
 • organizują zaplecze budowlane, dostawę materiałów budowlanych na plac budowy,
 • nie są dostępne od zaraz,
 • przeprowadzają rzeczowe rozmowy,
 • podpisują umowy.

Pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania i wybieraj tylko sprawdzone i polecane firmy.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Domów Murowanych