Kierownik budowy w Lesznie

Porównaj oferty od Kierowników Budowy z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 441 607 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 721 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Niezależnie od rodzaju i wielkości inwestycji – nie obejdzie się ona bez osoby, która będzie nadzorować czynności wykonywane na placu budowy. Kierownik budowy odpowiedzialny jest za nadzór działań przeprowadzanych w miejscu inwestycji. Muszą one być zgodne z przepisami, sztuką budowlaną oraz projektem budowy. W przypadku wykrycia wszelkich usterek i uchybień – odpowiedzialność spoczywa na jego barkach. Dowiedz się z naszego artykułu, kim jest kierownik budowy, a także poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli poszukujesz koordynatora przy pracach budowlanych – sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za cały nadzór budowlany, począwszy od zaznaczenia wszelkich prac, które będą niewidoczne po ukończeniu czynności. Do nich zalicza się m.in. fundamenty, czy zbrojenia. Bierze on także udział przy dalszych etapach wznoszenia budynku. Zaznacza on wszystkie przeprowadzone fazy inwestycji: od kompleksowego wykonania elewacji, po montaż pokrycia dachowego. Uprawnienia kierownika budowy reguluje ustawa o prawie budowlanym. Osoba taka musi mieć ukończone studia wyższe na kierunku architektonicznym bądź budowlanym oraz mieć uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych. Może je nabyć po kilkuletniej praktyce bądź ukończeniu studiów wyższych. Kierownik budowy musi zdać również odpowiednie egzaminy.

Obowiązki kierownika budowy można podzielić na trzy etapy: początkowe, w trakcie oraz po zakończeniu budowy.

Na początku inwestycji niezbędne jest oświadczenie kierownika budowy. Składa je on do wydziału nadzoru budowlanego, gdzie zaświadcza, że przejmuje nadzór nad daną inwestycją. Ponadto, kierownik budowy przyjmuje od inwestora cały sprzęt, zabezpiecza całą budowę, ogradza jej teren, sporządza plan bezpieczeństwa danej inwestycji i organizuje geodetę do wytyczenia terenu budynku.

W trakcie trwania budowy, kierownik nadzoruje wszelkie działania prowadzone na placu, a także przygotowuje dokładną dokumentację robót. W przypadku pojawienia się zagrożenia zdrowia lub życia na budowie – wstrzymuje działania budowlane. Do jego obowiązków należy również przestrzeganie zaleceń inspektora nadzoru budowlanego (jeżeli został on zatrudniony przez inwestora) oraz zgłasza mu ukończenie budowy.

Obowiązkiem kierownika budowy po zakończeniu działań na placu jest powiadomienie inwestora o jej zakończeniu, a także przekazanie oświadczenia o zgodności danego obiektu ze wszelkimi przepisami i planem budowy. Koordynator prac musi też złożyć właścicielowi oświadczenie o doprowadzeniu do porządku terenu budowy. Kierownik budowy uczestniczy w procesie odbioru budynku oraz odpowiada za wszelkie ewentualne usterki.

Koszt zatrudnienia kierownika budowy jest w dużej mierze uzależniony od lokalizacji i skomplikowania danego projektu. Specjalistę, który może nadzorować prace budowlane można znaleźć na wielu stronach branżowych lub portalach ogłoszeniowych. Warto pamiętać, aby przy wyborze kierować się kompetencjami fachowca.

Ranking najlepszych kierowników budowy w Lesznie

Kierownik budowy Leszno

Perfekcyjny Kierownik Budowy Leszno

47 opinii

Kierownik budowy z wieloletnią praktyką z zakresu nadzoru budowlanego cieszący się uznaniem wśród Klientów. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

APN Budownictwo Przemysław Kałużny - Profesjonalny Nadzór Budowlany Leszno

APN Budownictwo Przemysław Kałużny

28 opinii

Zawodowcy z APN Budownictwo Przemysław Kałużny to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży nadzoru budowlanego. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

P.H.U. Mirosław Alszkiewicz - Kompetentny Kierownik Budowy Leszno

Kompetentny Kierownik Budowy

1 opinia

Jeśli jeszcze szukasz kompetentnego kierownika budowy, to zwróć uwagę na firmę P.H.U. Mirosław Alszkiewicz. Oferuje bogaty zakres usług w bezkonkurencyjnych cenach. Nie czekaj - przedzwoń i otrzymaj wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Piotr Tomala - Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy Leszno

Piotr Tomala

Powierz usługę nadzorowania budowy ekspertom z miejscowości Leszno. Urzekną Cię swoimi kompetencjami i fachowością. Na terenie Leszna są w ścisłej czołówce. Nie czekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

PREBET Leszno - Perfekcyjny Nadzór Budowlany w Lesznie

Perfekcyjny Nadzór Budowlany w Lesznie

PREBET Leszno świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Skupia się na Klientach z miejscowości Leszno oraz przyległych powiatów. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Hyla - Solidne Nadzorowanie Budowy Leszno

Solidne Nadzorowanie Budowy Leszno

Hyla to eksperci od nadzoru budowlanego i nadzorowania budowy, obsługujący Klientów z Leszna i pobliskich miast. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Mirosław Wesołowski Świadectwa charakterystyki energetycznej - Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy Leszno

Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy

Firma Mirosław Wesołowski Świadectwa charakterystyki energetycznej świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z rejonu Leszna oraz przyległych powiatów. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Usuwanie Eternitu Azbestu - Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy Leszno

Usuwanie Eternitu Azbestu

Zaoszczędź sobie kłopotów i powierz prace specjalistom od nadzorowania budowy z Leszna. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Em-Promo Agencja Interaktywna - Dobry Kierownik Budowy Leszno

Em-Promo Agencja Interaktywna

Nadzór budowlany w najlepszym wydaniu to ich pasja, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich.

Firma Ogólnobudowlana Dariusz Olszewski - Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy Leszno

Firma Ogólnobudowlana Dariusz Olszewski

Firma Ogólnobudowlana Dariusz Olszewski zajmuje się usługami z zakresu nadzorowania budowy. Wyróżnia się doskonałymi efektami. Ci kierownicy budowy nie mają sobie równych. Skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Najnowsze z 27 zleceń na kierowników budowy w Lesznie

Poszukuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 106m², Leszno

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Klient, który zleca - "Poszukuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 106m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Klienta.

 • Leszno

2022-12-19 do 2022-12-27

Wysokiej Klasy Kierowanie Budową Leszno

Rodzaj prac objętych nadzorem: kier robót elektrycznych i sanitarnych Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: potrzebuję kier robót elektrycznych i sanitarnych Termin skorzystani...

 • Leszno

2022-11-22 do 2022-11-30

Nieprzeciętny Nadzorca Budowlany Leszno

Klient szuka nieprzeciętnego nadzorcy budowlanego dla siebie i wysłał zapytanie o treści - Poszukuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-200m². Jeśli świadczysz bogaty zakres usług w konkurencyjnych cenach odpowiedz na to zlecenie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

 • Leszno

2022-11-17 do 2022-11-25

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Leszno

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Leszno

2022-10-20 do 2022-10-28

Nadzorca Budowlany

Klient szuka sumiennego nadzorcy budowlanego dla siebie i napisał - Zlecenie na kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-200m². Jeśli wykonujesz szerokie spektrum usług w dobrych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Leszno

2022-08-23 do 2022-08-31

Fantastyczny Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: szkielet kanadyjski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Osieczna

2022-07-27 do 2022-08-04

Nadzorca Budowlany

Klient szuka świetnego nadzorcy budowlanego dla siebie i napisał - Szukam kierownika do budowy obiektu, do 100m². Jeśli wykonujesz szeroki zakres usług w korzystnych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Zapraszamy do kontaktu.

 • Góra

2023-01-16 do 2023-01-24

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 218m², Gościejewice

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na doskonałe nadzorowanie budowy w rejonie Wielkopolskiego i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 218m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej niezawodnej firmy. Złóż dobrą ofertę dla tego Klienta - zadzwoń już dziś.

 • Gościejewice

2022-10-22 do 2022-10-30

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Krzywiń

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Krzywiń

2022-08-31 do 2022-09-08

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Kościan

Jako nadzorca budowlany oferujesz swoje doświadczenie na terenie Kościana i w rejonie Kościana? Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

 • Kościan

2022-12-14 do 2022-12-14

Kierownik Budowy Leszno

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie przebudowy lub nadbudowy obiektu Rodzaj budynku: mieszkanie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Kościan

2022-08-05 do 2022-08-13

Najwyższej Klasy Nadzór Budowlany Leszno

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Kościan

2022-09-18 do 2022-09-26

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Sława

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Projekt budowlany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Sława

2023-01-25 do 2023-02-02

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, do 100m², Sława

Należąc do kierowników budowy z tak bogatym doświadczeniem realizujesz prace w miejscowości Lubuskie i w całym powiecie? Jesteś idealnym specjalistą do tego ogłoszenia. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

 • Sława

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 4 dni temu

Dobry Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Sława

2023-01-25 do 2023-02-02

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 70m², Sława

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 70m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Sława

2022-09-04 do 2022-09-12

Poszukuję kierownika do przebudowy, 1500m², Rawicz

Jako wiarygodny specjalista oraz dobry kierownik budowy oferujesz swoje usługi na terenie Rawicza i w okolicy? Żeby poznać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - warto.

 • Rawicz

2023-01-13 do 2023-01-21

Pierwszorzędny Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Głogów

2022-10-24 do 2022-11-01

Fantastyczne Nadzorowanie Budowy Leszno

Bądź pewny, że Klienci zlecający nadzorowanie budowy są wiarygodni. Wyślij ofertę jako specjalista od nadzorowania budowy. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Głogów

2022-10-31 do 2022-11-08

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m², Głogów

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Głogów

2022-11-06 do 2022-11-14

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, do 100m², Głogów

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Projekt budowy Erdol Haus 1 .Plus płyta fundamentowa. Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3...

 • Głogów

2022-08-29 do 2022-09-06

Poszukuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 201-300m², Głogów

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Rodzaj budynku: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Głogów -Kamienica ,Stare Miasto, zebranie dokumentów do Nadzoru bud...

 • Głogów

2023-01-13 do 2023-01-21

Rewelacyjne Kierowanie Budową

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Trzęsów

2022-07-27 do 2022-08-04

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Kwielice

Jako firma zatrudniająca profesjonalnych kierowników budowy i odznaczająca się nieprzeciętnym zaangażowaniem, zapytanie o treści - Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m² jest idealne do Ciebie. Złóż propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Kwielice

2023-02-01 do 2023-02-02

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Modła

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Modła

2022-09-28 do 2022-10-06

Szukam kierownika do przebudowy, 95m², Rudna

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie przebudowy lub nadbudowy obiektu Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy lub przemysłowy Powierzchnia budynku: 95m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Rudna

2022-08-16 do 2022-08-24

Świetny Nadzorca Budowlany

Jako nadzorca budowlany pasjonując się tym tematem od dzieciństwa i specjalista przygotowany do współpracy przy nowym zleceniu odpowiedz na zapytanie. Ten Zleceniodawca zgłosił potrzebę "Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m²". Złóż propozycję temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Siedlec

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 8 dni temu

Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Najczęstsze pytania o kierownikach budowy

Czy kierownik budowy jest potrzebny do każdej czynności na budowie?

W prawie budowlanym przedstawiono jasno, kiedy należy zatrudnić kierownika budowy. Warto pamiętać, że istnieją wyjątki, przy których nie trzeba poszukiwać specjalisty nadzorującego budowę. Przy wykonywaniu prostych czynności, do których nie potrzeba zezwolenia na budowę – obecność kierownika budowy nie jest wymagana. Należy także pamiętać, że w przypadku prowadzenia budowy na podstawie zgłoszenia sytuacja wygląda identycznie. Wówczas to obowiązek nadzoru spoczywa po stronie inwestora.

Jak znaleźć dobrego kierownika budowy?

Chcąc znaleźć dobrego fachowca, należy pamiętać o kilku rzeczach. Najlepiej jest, jeśli nie ma on powiązań z wykonawcami projektu – w przeciwnym wypadku może on przymykać oko na pewne nieścisłości. Zaliczyć można w nich m.in. używanie niewłaściwych materiałów budowlanych. Należy pamiętać, że dobrego kierownika budowy cechuje aktywne i zaangażowane działanie w trakcie prac budowlanych. Jeśli istnieje opcja wybrania koordynatora, który nie nadzoruje aktualnie żadnej inwestycji – należy go wybrać. Unikniemy tym samym sytuacji, gdzie kierownik nadzorujący wiele projektów wykonuje swoje obowiązki w niestaranny sposób.

Podczas poszukiwań kierownika budowy warto oprzeć się o Internet. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie portali ogłoszeniowych, na których możemy znaleźć specjalistów oferujących usługę nadzorowania budowania nieruchomości. Pomóc w tym może nasz ranking Najlepszych kierowników budowy. Jeżeli znajdziemy potencjalnego kandydata – należy sprawdzić jego cennik, a także opinie i komentarze od poprzednich zleceniodawców. Wtedy zyskamy pewność, że zatrudniona osoba spełni pokładane w niej nadzieje.

Ile kosztuje zatrudnienie kierownika budowy?

Koszt zatrudnienia kierownika budowy zależny jest od kilku czynników. Najważniejszymi przyczynami są lokalizacja danej inwestycji oraz po stopień skomplikowania danego projektu budowlanego. Możemy jednak pokusić się o pewne uśrednione ceny, które zaczynają się od 1500 złotych. W skomplikowanych przypadkach kwoty za koordynowanie pracy budowlanej mogą wynosić od 8 do 15 tysięcy złotych. Na kosztkierownika budowy ma wpływ doświadczenie danej osoby. Jeżeli ma on za sobą wiele przeprowadzonych inwestycji, cena naturalnie będzie wyższa od usług specjalisty, który rozpoczyna swoją działalność w tej branży.

Czy można zmienić kierownika budowy w trakcie jej trwania?

Prawo budowlane przewiduje taką możliwość. Jest to sytuacja stosunkowo rzadka, lecz istnieje taka opcja. Zmiana kierownika budowy może wynikać z kilku aspektów. Jeżeli dana osoba nie radzi sobie z nadzorowaniem budowy, bywa na niej rzadko bądź nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, możemy dokonać takiej zmiany.

Jeżeli chcemy to zrobić, musimy pamiętać, aby dołączyć oświadczenie nowego kierownika budowy o przejęciu przez niego obowiązków poprzednika. Poprzedni kierownik budowy musi umieścić adnotację z podpisem w dzienniku budowy, w której informuje o zakończeniu działań koordynatorskich przy projekcie. Wskazane jest jednak, aby za daną inwestycję odpowiadał tylko jeden kierownik. Zmiana może spowodować niepotrzebne zamieszanie – powinna mieć ona miejsce jedynie w uzasadnionych przypadkach.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Kierowników Budowy