Kierownik budowy w Ostrowie Wielkopolskim

Porównaj oferty od Kierowników Budowy z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 408 472 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Niezależnie od rodzaju i wielkości inwestycji – nie obejdzie się ona bez osoby, która będzie nadzorować czynności wykonywane na placu budowy. Kierownik budowy odpowiedzialny jest za nadzór działań przeprowadzanych w miejscu inwestycji. Muszą one być zgodne z przepisami, sztuką budowlaną oraz projektem budowy. W przypadku wykrycia wszelkich usterek i uchybień – odpowiedzialność spoczywa na jego barkach. Dowiedz się z naszego artykułu, kim jest kierownik budowy, a także poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli poszukujesz koordynatora przy pracach budowlanych – sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za cały nadzór budowlany, począwszy od zaznaczenia wszelkich prac, które będą niewidoczne po ukończeniu czynności. Do nich zalicza się m.in. fundamenty, czy zbrojenia. Bierze on także udział przy dalszych etapach wznoszenia budynku. Zaznacza on wszystkie przeprowadzone fazy inwestycji: od kompleksowego wykonania elewacji, po montaż pokrycia dachowego. Uprawnienia kierownika budowy reguluje ustawa o prawie budowlanym. Osoba taka musi mieć ukończone studia wyższe na kierunku architektonicznym bądź budowlanym oraz mieć uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych. Może je nabyć po kilkuletniej praktyce bądź ukończeniu studiów wyższych. Kierownik budowy musi zdać również odpowiednie egzaminy.

Obowiązki kierownika budowy można podzielić na trzy etapy: początkowe, w trakcie oraz po zakończeniu budowy.

Na początku inwestycji niezbędne jest oświadczenie kierownika budowy. Składa je on do wydziału nadzoru budowlanego, gdzie zaświadcza, że przejmuje nadzór nad daną inwestycją. Ponadto, kierownik budowy przyjmuje od inwestora cały sprzęt, zabezpiecza całą budowę, ogradza jej teren, sporządza plan bezpieczeństwa danej inwestycji i organizuje geodetę do wytyczenia terenu budynku.

W trakcie trwania budowy, kierownik nadzoruje wszelkie działania prowadzone na placu, a także przygotowuje dokładną dokumentację robót. W przypadku pojawienia się zagrożenia zdrowia lub życia na budowie – wstrzymuje działania budowlane. Do jego obowiązków należy również przestrzeganie zaleceń inspektora nadzoru budowlanego (jeżeli został on zatrudniony przez inwestora) oraz zgłasza mu ukończenie budowy.

Obowiązkiem kierownika budowy po zakończeniu działań na placu jest powiadomienie inwestora o jej zakończeniu, a także przekazanie oświadczenia o zgodności danego obiektu ze wszelkimi przepisami i planem budowy. Koordynator prac musi też złożyć właścicielowi oświadczenie o doprowadzeniu do porządku terenu budowy. Kierownik budowy uczestniczy w procesie odbioru budynku oraz odpowiada za wszelkie ewentualne usterki.

Koszt zatrudnienia kierownika budowy jest w dużej mierze uzależniony od lokalizacji i skomplikowania danego projektu. Specjalistę, który może nadzorować prace budowlane można znaleźć na wielu stronach branżowych lub portalach ogłoszeniowych. Warto pamiętać, aby przy wyborze kierować się kompetencjami fachowca.

Ranking najlepszych kierowników budowy w Ostrowie Wielkopolskim

Kierownik budowy Ostrów Wielkopolski

Nieprzeciętny Kierownik Budowy Ostrów Wielkopolski

47 opinii

Potrzebujesz kierownika budowy do realizacji usług z zakresu nadzorowania budowy? Właśnie go znalazłeś, ta firma jest tym, czego potrzebujesz. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Obsługa Budownictwa - Profesjonalne Nadzorowanie Budowy Ostrów Wielkopolski

Profesjonalne Nadzorowanie Budowy

7 opinii

Osiągnij założone cele dzięki doskonałemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi nadzorowania budowy na bardzo dobrym poziomie. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Pre-dom Aleksander Kupczyk - Pierwszorzędny Kierownik Budowy Ostrów Wielkopolski

Pre-dom Aleksander Kupczyk

1 opinia

Chcesz znaleźć kierowników budowy od pierwszorzędnego nadzorowania budowy w miejscowości Ostrów Wielkopolski lub w przyległych miastach? Żeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Przedsiębiorstwo Usług Inżyniersko-Budowlanych Magnus Miłosz Tomicki. Świadectwa energetyczne, certyfikaty energetyczne - Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy Ostrów Wielkopolski

Przedsiębiorstwo Usług Inżyniersko-Budowlanych Magnus Miłosz Tomicki. Świadectwa energetyczne, certyfikaty energetyczne

1 opinia

Z czystym sumieniem powierz zadanie perfekcyjnego nadzorowania budowy profesjonalistom z firmy Przedsiębiorstwo Usług Inżyniersko-Budowlanych Magnus Miłosz Tomicki. Świadectwa energetyczne certyfikaty energetyczne. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Ostrów Wielkopolski i przyległych powiatów. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

J3M CONSULTING - Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy Ostrów Wielkopolski

J3M CONSULTING

6 opinii

Bezkonkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to najważniejsze zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest nadzorowanie budowy. Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

Pracownia Projektowa ZARYS - Dobry Kierownik Budowy Ostrów Wielkopolski

Pracownia Projektowa ZARYS

5 opinii

Zacznij działać z Pracownia Projektowa ZARYS jeśli szukasz dobrych kierowników budowy oferujących swoje usługi na terenie Ostrowa Wielkopolskiego lub w sąsiednich miastach. Ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

PZ-construct Piotr Ziółkowski - Doskonały Nadzór Budowlany Ostrów Wielkopolski

Doskonały Nadzór Budowlany

3 opinie

Zawodowcy z PZ-construct Piotr Ziółkowski to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny nadzoru budowlanego. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

Harmonia Magdalena Zawidzka - Profesjonalny Nadzór Budowlany Ostrów Wielkopolski

Harmonia Magdalena Zawidzka

4 opinie

Zawodowcy z Harmonia Magdalena Zawidzka to specjaliści w każdym calu i są gotowi pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży profesjonalnego nadzoru budowlanego. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

P.P.U.H. PREBET-BUD Sp.J. Piec Radosław - Perfekcyjny Nadzór Budowlany w Ostrowie Wielkopolskim

Perfekcyjny Nadzór Budowlany w Ostrowie Wielkopolskim

2 opinie

Firma P.P.U.H. PREBET-BUD Sp.J. Piec Radosław zajmuje się usługami z zakresu nadzorowania budowy. Wyróżnia się doskonałymi opiniami Klientów. Ci kierownicy budowy nie mają sobie równych. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

PPHU PAZAW - Wyjątkowy Kierownik Budowy Ostrów Wielkopolski

Wyjątkowy Kierownik Budowy Ostrów Wielkopolski

1 opinia

Wyjątkowy kierownik budowy proponuje swoje doświadczenie w miejscowości Ostrów Wielkopolski i w pobliskim rejonie. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby poznać wycenę.

Najnowsze z 25 zleceń na kierowników budowy w Ostrowie Wielkopolskim

Odpowiedni Nadzór Budowlany Ostrów Wielkopolski

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Przygodzice

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano wczoraj o 12:04

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 301-500m², Ostrów Wielkopolski

Jako dobry nadzorca budowlany proponujesz swoje usługi w miejscowości Ostrów Wielkopolski oraz w okolicznych miastach? Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Ostrów Wielkopolski

2022-12-28 do 2023-01-05

Nadzorca Budowlany Ostrów Wielkopolski

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 126m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Ostrów Wielkopolski

2022-12-05 do 2022-12-05

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 126m², Nadstawki

Pierwszorzędne kierowanie budową to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako najlepszy specjalista w tym fachu. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie.

 • Nadstawki

2022-12-05 do 2022-12-05

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Ostrów Wielkopolski

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Ostrów Wielkopolski

2022-11-24 do 2022-12-02

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 301-500m², Ostrów Wielkopolski

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 301-500m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Ostrów Wielkopolski

2022-11-02 do 2022-11-10

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 1000m², Ostrów Wielkopolski

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy lub przemysłowy Powierzchnia budynku: 1000m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Ostrów Wielkopolski

2022-10-20 do 2022-10-28

Najwyższej Klasy Nadzorca Budowlany

Jako firma zatrudniająca najwyższej klasy nadzorców budowlanych i cechująca się nieprzeciętnym zaangażowaniem, ogłoszenie o treści - Poszukuję kierownika do wykonania remontu, do 100m² jest skierowane do Ciebie. Umów się na konkretny termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Ostrów Wielkopolski

2022-09-15 do 2022-09-23

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Ostrów Wielkopolski

Należąc do nadzorców budowlanych z tak dużym doświadczeniem realizujesz prace w miejscowości Ostrów Wielkopolski i w okolicy? Jesteś najlepiej dopasowanym specjalistą do tego zlecenia. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę.

 • Ostrów Wielkopolski

2022-08-29 do 2022-09-06

Szukam kierownika do budowy obiektu, do 100m², Ostrów Wielkopolski

Potrzebujesz zlecenia jako fachowiec od pierwszorzędnego nadzorowania budowy w rejonie Ostrowa Wielkopolskiego lub w pobliskich powiatach? Żeby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - warto.

 • Ostrów Wielkopolski

2022-08-18 do 2022-08-26

Fantastyczny Kierownik Budowy Ostrów Wielkopolski

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Ostrów Wielkopolski

2022-07-27 do 2022-08-04

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Krotoszyn

Będąc w gronie kierowników budowy z tak dużym dorobkiem zawodowym realizujesz prace w miejscowości Krotoszyn i w okolicy? Jesteś idealnym kandydatem do tego zapytania. Skontaktuj się z nimi od razu, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Krotoszyn

2022-10-09 do 2022-10-17

Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy Ostrów Wielkopolski

Zrealizuj usługę najwyższej klasy nadzorowania budowy o treści "Poszukuję kierownika do wykonania remontu, 750m²", jako ekspert z miejscowości Kalisz. Ujmij klientów swoimi kompetencjami i rzetelnością. Pokaż, że w okolicy Kalisza jesteś jednym z najlepszych. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Kalisz

2022-08-11 do 2022-08-19

Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 140m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kalisz

2022-07-31 do 2022-08-08

Solidne Kierowanie Budową Ostrów Wielkopolski

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie przebudowy lub nadbudowy obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kalisz

2022-10-15 do 2022-10-23

Świetny Kierownik Budowy

Jako świetny kierownik budowy z olbrzymim doświadczeniem i specjalista stale przygotowany do podjęcia nowego zlecenia odpisz na to zlecenie. Ten Zleceniodawca zgłosił potrzebę "Szukam kierownika do budowy obiektu, 101-200m²". Aby uzyskać dopasowanego Klienta skontaktuj się dziś - warto.

 • Kalisz

2022-08-29 do 2022-09-06

Zapytanie o kierownika do wykonania remontu, 20m², Kalisz

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie remontu Rodzaj budynku: mieszkanie Powierzchnia budynku: 20m² Informacje dodatkowe: Remont łazienki Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Kalisz

2022-10-16 do 2022-10-24

Kompetentny Nadzorca Budowlany

Jako firma zatrudniająca kompetentnych nadzorców budowlanych i cechująca się wyjątkowym zaangażowaniem, zlecenie o treści - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m² jest skierowane do Ciebie. Już teraz skontaktuj się z nim.

 • Kalisz

2023-01-15 do 2023-01-23

Szukam kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Kalisz

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Kalisz

2022-10-06 do 2022-10-06

Fantastyczne Nadzorowanie Budowy

Chcesz znaleźć zlecenia do wykonania jako solidny fachowiec z zakresu fantastycznego nadzorowania budowy? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zgłębiając detale jego zgłoszenia o treści "XYZ". Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Kalisz

2023-01-06 do 2023-01-07

Potrzebuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-200m², Kalisz

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Kalisz

2022-12-28 do 2023-01-05

Doskonałe Nadzorowanie Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia budynku: 301-500m² Informacje dodatkowe: Zapotrzebowanie na kierownika budowy oraz inspektora , praca na umowę lub kontrakt Termi...

 • Pleszew

2022-12-09 do 2022-12-17

Nadzorca Budowlany

Pierwszorzędne nadzorowanie budowy to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako prawdziwy ekspert w fachu nadzorcy budowlanego. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Cieszków

2022-09-08 do 2022-09-16

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 109m², Cieszków

Dla Zlecającego, który napisał - Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 109m², wybranie korzystnego nadzoru budowlanego może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, jednak pracownicy Twojej firmy będą na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Już nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

 • Cieszków

2022-10-05 do 2022-10-13

Świetny Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: rozważam zakup domu w budowie i zależy mi na opinii doświadczonej osoby nt. tego budynku, tj. sprawdzenie dotychczasowego etapu budowy (niepełny st. surowy otwarty) i weryfikacja stanu faktycznego z ...

 • Międzybórz

2022-11-03 do 2022-11-11

Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Najczęstsze pytania o kierownikach budowy

Czy kierownik budowy jest potrzebny do każdej czynności na budowie?

W prawie budowlanym przedstawiono jasno, kiedy należy zatrudnić kierownika budowy. Warto pamiętać, że istnieją wyjątki, przy których nie trzeba poszukiwać specjalisty nadzorującego budowę. Przy wykonywaniu prostych czynności, do których nie potrzeba zezwolenia na budowę – obecność kierownika budowy nie jest wymagana. Należy także pamiętać, że w przypadku prowadzenia budowy na podstawie zgłoszenia sytuacja wygląda identycznie. Wówczas to obowiązek nadzoru spoczywa po stronie inwestora.

Jak znaleźć dobrego kierownika budowy?

Chcąc znaleźć dobrego fachowca, należy pamiętać o kilku rzeczach. Najlepiej jest, jeśli nie ma on powiązań z wykonawcami projektu – w przeciwnym wypadku może on przymykać oko na pewne nieścisłości. Zaliczyć można w nich m.in. używanie niewłaściwych materiałów budowlanych. Należy pamiętać, że dobrego kierownika budowy cechuje aktywne i zaangażowane działanie w trakcie prac budowlanych. Jeśli istnieje opcja wybrania koordynatora, który nie nadzoruje aktualnie żadnej inwestycji – należy go wybrać. Unikniemy tym samym sytuacji, gdzie kierownik nadzorujący wiele projektów wykonuje swoje obowiązki w niestaranny sposób.

Podczas poszukiwań kierownika budowy warto oprzeć się o Internet. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie portali ogłoszeniowych, na których możemy znaleźć specjalistów oferujących usługę nadzorowania budowania nieruchomości. Pomóc w tym może nasz ranking Najlepszych kierowników budowy. Jeżeli znajdziemy potencjalnego kandydata – należy sprawdzić jego cennik, a także opinie i komentarze od poprzednich zleceniodawców. Wtedy zyskamy pewność, że zatrudniona osoba spełni pokładane w niej nadzieje.

Ile kosztuje zatrudnienie kierownika budowy?

Koszt zatrudnienia kierownika budowy zależny jest od kilku czynników. Najważniejszymi przyczynami są lokalizacja danej inwestycji oraz po stopień skomplikowania danego projektu budowlanego. Możemy jednak pokusić się o pewne uśrednione ceny, które zaczynają się od 1500 złotych. W skomplikowanych przypadkach kwoty za koordynowanie pracy budowlanej mogą wynosić od 8 do 15 tysięcy złotych. Na kosztkierownika budowy ma wpływ doświadczenie danej osoby. Jeżeli ma on za sobą wiele przeprowadzonych inwestycji, cena naturalnie będzie wyższa od usług specjalisty, który rozpoczyna swoją działalność w tej branży.

Czy można zmienić kierownika budowy w trakcie jej trwania?

Prawo budowlane przewiduje taką możliwość. Jest to sytuacja stosunkowo rzadka, lecz istnieje taka opcja. Zmiana kierownika budowy może wynikać z kilku aspektów. Jeżeli dana osoba nie radzi sobie z nadzorowaniem budowy, bywa na niej rzadko bądź nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, możemy dokonać takiej zmiany.

Jeżeli chcemy to zrobić, musimy pamiętać, aby dołączyć oświadczenie nowego kierownika budowy o przejęciu przez niego obowiązków poprzednika. Poprzedni kierownik budowy musi umieścić adnotację z podpisem w dzienniku budowy, w której informuje o zakończeniu działań koordynatorskich przy projekcie. Wskazane jest jednak, aby za daną inwestycję odpowiadał tylko jeden kierownik. Zmiana może spowodować niepotrzebne zamieszanie – powinna mieć ona miejsce jedynie w uzasadnionych przypadkach.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Kierowników Budowy