Dom z cegły w Ostrowie Wielkopolskim

Porównaj oferty od Specjalistów od Domów Murowanych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 454 494 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 374 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Posiadanie własnego domu to marzenie oraz cel życiowy wielu osób. Często jednak wiąże się to z koniecznością dopełnienia uciążliwych i kosztownych formalności. Obecnie dostępne są różne rozwiązania, które pozwalają na uproszczenie całej procedury i rozpoczęcie budowy w zdecydowanie krótszym czasie. Domy murowane bez pozwolenia mogą okazać się korzystnym rozwiązaniem. Warto jednak dokładnie zapoznać się z zasadami i kosztami wybudowania tego rodzaju nieruchomości.

Domy bez pozwolenia całoroczne murowane - obecnie przepisy zezwalają na wybudowanie małych rozmiarów budynku, na własnej działce - na zgłoszenie. Powierzchnia nieruchomości nie może przekraczać jednak 35 metrów kwadratowych. Niezbędne jest także, aby dom spełniał wymogi miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - wyjątkiem od tej zasady są działki rekreacyjne.

Tanie domy murowane na zgłoszenie to rozwiązanie, które wymaga dopełnienia jedynie nielicznych formalności. Domy murowane o powierzchni do 35m2 należy zgłosić do Starostwa Powiatowego albo Urzędu Miasta. Dokumenty, które powinny zostać załączone to akt własności działki, indywidualny projekt, a także plan zagospodarowania przestrzennego danego obszaru. Projektowana nieruchomość powinna być określana w dokumentacji jako budynek służący rekreacji indywidualnej. Jeżeli ta zasada zostanie naruszona - niezbędne będzie wystąpienie o pozwolenie na budowę. Domy murowane bez pozwolenia charakteryzują się co prawda niewielkim metrażem, ale mając sensowny pomysł, można tę przestrzeń doskonale wykorzystać. Firmy budowlane często oferują domy murowane pod klucz - decyzja o inwestycji w tego rodzaju nieruchomość jest więc stosunkowo przystępna finansowo, wygodna i szybka do zrealizowania.

Budowa domu murowanego, wraz z budową dachu, bez pozwolenia, to wydatek zdecydowanie mniejszy niż w przypadku budowy tradycyjnej nieruchomości. Domy murowane to inwestycja, której cena może się znacząco różnić zależnie od projektu. Określenie konkretnego przedziału cenowego jest praktycznie niemożliwe, gdyż na ostateczne koszty ma wpływ wiele czynników, np. wybór materiałów. To one odgrywają tutaj znaczącą rolę. Również wybrany rodzaj wykończenia poszczególnych elementów może odegrać znaczącą rolę i wpłynąć znacząco na ostateczną sumę realizacji. W końcu - lokalizacja i wybrana firma. Zdecydowanie tańsze stawki będą mieli pracownicy indywidualni, a inne renomowane firmy z ugruntowaną pozycją na rynku.

Ranking najlepszych specjalistów od budowania domu w stanie surowym w Ostrowie Wielkopolskim

Domy murowane Ostrów Wielkopolski

Dom Pełen Energii Sp. z o.o.

122 opinie

Jeżeli szukasz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Dom Pełen Energii Sp. z o.o. są dla Ciebie idealni. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

PKN Construction sp. z o.o. [dawniej PK Construction Paweł Kaczmarek] - Staranne Domy Murowane Ostrów Wielkopolski

PKN Construction sp. z o.o. [dawniej PK Construction Paweł Kaczmarek]

44 opinie

Gdy szukasz doskonałej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z PKN Construction sp. z o.o. dawniej PK Construction Paweł Kaczmarek są dla Ciebie stworzeni. Wybierz ich numer, aby otrzymać ofertę.

Tombud - Doskonałej Jakości Domy Murowane Ostrów Wielkopolski

Tombud

7 opinii

Firma Tombud świadczy swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z Ostrowa Wielkopolskiego oraz przyległych powiatów. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

OZEEXPERT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Rewelacyjne Budowanie Domu Murowanego Ostrów Wielkopolski

OZEEXPERT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7 opinii

Zleć zadanie rewelacyjnego budowania domu murowanego specjalistom z firmy OZEEXPERT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Ostrowa Wielkopolskiego i okolicznych miast. Nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

Zakład Robót Ogólnobudowlanych "ZROBUD" - Rewelacyjny Dom z Pustaka Ostrów Wielkopolski

Zakład Robót Ogólnobudowlanych "ZROBUD"

6 opinii

Gdy poszukujesz jakości wykonywanych usług to specjaliści z Zakład Robót Ogólnobudowlanych ZROBUD perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

CEG-BET - Staranny Dom Tradycyjny w Ostrowie Wielkopolskim

Staranny Dom Tradycyjny w Ostrowie Wielkopolskim

3 opinie

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od domu tradycyjnego to zaufaj doświadczeniu CEG-BET. Ostrów Wielkopolski i okolice to główny obszar ich działania. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Firma budowlana Kompleks-Bud - Znakomite Domy w Technologii Tradycyjnej Ostrów Wielkopolski

Firma budowlana Kompleks-Bud

2 opinie

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od domów w technologii tradycyjnej? Skorzystaj z doświadczenia Firma budowlana Kompleks-Bud. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

Adam - Tania Budowa Domu Murowanego Ostrów Wielkopolski

Tania Budowa Domu Murowanego Ostrów Wielkopolski

2 opinie

Podjęcie decyzji o wyborze budowy domu murowaego nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z Adam pomogą Ci i dobiorą dopasowne rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

OVB Allfinanz - Porządne Domy Murowane Pod Klucz Ostrów Wielkopolski

Porządne Domy Murowane Pod Klucz Ostrów Wielkopolski

1 opinia

Firma OVB Allfinanz świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Ostrowa Wielkopolskiego i okolic. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Inwest Bud Jarosław Grell - Najlepsze Domy Murowane Ostrów Wielkopolski

Najlepsze Domy Murowane

3 opinie

Wykonanie domów murowanych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Inwest Bud Jarosław Grell ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Najnowsze z 41 zleceń na budowanie domów w stanie surowym w Ostrowie Wielkopolskim

Szukam firmy do budowy domu z Ytonga, stan deweloperski, 101-150m², Ostrów Wielkopolski

Zrealizowanie stanu deweloperskiego domu z tego zlecenia będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Szukam firmy do budowy domu z Ytonga, stan deweloperski, 101-150m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Ostrów Wielkopolski

2023-02-07 do 2023-02-15
dodano wczoraj o 22:46

Dobra Firma Budująca Domy w Stanie Surowym Ostrów Wielkopolski

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: 151-200m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek podpiwnic...

 • Ostrów Wielkopolski

2023-02-07 do 2023-02-15
dodano wczoraj o 09:19

Zlecę budowę domu z Porothermu, SSO, 101-150m², Ostrów Wielkopolski

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: 101-150m² Materiał na dach: blacha Budynek podpiwniczony: nie Pr...

 • Ostrów Wielkopolski

2023-02-01 do 2023-02-04

Doskonałej Jakości Stan Surowy Domu Ostrów Wielkopolski

Ten Klient jest zdania, że doskonałej jakości stan surowy domu to skomplikowane zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Zapytanie o budowę domu z Porothermu, SSO, 101-150m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Ostrów Wielkopolski

2023-01-31 do 2023-02-01

Świetny Dom w Stanie Surowym Ostrów Wielkopolski

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: 36-100m² Materiał na dach: blacha Budynek podpiwniczony: nie Pro...

 • Przygodzice

2023-01-30 do 2023-02-07

Dam zlecenie na budowę domu z Porothermu, SSZ, 101-150m², Ostrów Wielkopolski

Chcesz znaleźć Zlecającego jako warty zaufania profesjonalista z zakresu pierwszorzędnego budowania domów w stanie surowym. Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi - Dam zlecenie na budowę domu z Porothermu, SSZ, 101-150m². Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Ostrów Wielkopolski

2023-01-29 do 2023-02-06

Szukam firmy do budowy domu z Ytonga, "pod klucz", 151-200m², Ostrów Wielkopolski

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan "pod klucz" - z całkowitym wykończeniem Powierzchnia obiektu: 151-200m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek ...

 • Ostrów Wielkopolski

2023-01-24 do 2023-02-01

Znakomite Domy w Surowym Stanie Ostrów Wielkopolski

Zapytanie o treści - Dam zlecenie na budowę budynku z Ytonga, SSO, 1876m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz skupia się na Klientach z Ostrowa Wielkopolskiego i z sąsiednich miast. Dłużej nie czekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Ostrów Wielkopolski

2023-01-22 do 2023-01-30

Zapytanie o budowę domu z Porothermu, SSO, 201-300m², Ostrów Wielkopolski

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: 201-300m² Materiał na dach: blachodachówka Budynek podpiwniczony:...

 • Ostrów Wielkopolski

2023-01-10 do 2023-01-18

Dam zlecenie na budowę domu z Ytonga, SSO, 124m², Gorzyce Wielkie

To zapytanie o treści - Dam zlecenie na budowę domu z Ytonga, SSO, 124m² jest zaadresowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Wielkopolskie oraz przyległych powiatów. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Gorzyce wielkie

2023-01-08 do 2023-01-16

Budowa domu z Ytonga, stan deweloperski, 101-150m², Tarchały Wielkie

Olśnij Zleceniodawcę sprawnym działaniem w rejonie Wielkopolskiego. Jako znana firma budująca domy w stanie surowym wykonaj zapytanie o treści "Budowa domu z Ytonga, stan deweloperski, 101-150m²" i udowodnij, że budowa domu w stanie surowym zostanie zakończone szybko. Skontaktuj się z nimi od razu, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Tarchały wielkie

2023-01-06 do 2023-01-14

Szukam firmy do budowy bliźniaka z Porothermu, SSO, 201-300m², Ostrów Wielkopolski

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom w zabudowie bliźniaczej Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: 201-300m² Materiał na dach: dachówka cementowa Budynek ...

 • Ostrów Wielkopolski

2023-01-05 do 2023-01-13

Szukam firmy do budowy domu murowanego, SSZ, 100m², Ostrów Wielkopolski

Technologia: tradycyjna murowana z Pustak Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty - z oknami i dachem Powierzchnia obiektu: 100m² Materiał na dach: blachodachówka Budynek podpiwniczony: nie ...

 • Ostrów Wielkopolski

2023-01-04 do 2023-01-12

Dam zlecenie na budowę domu z Porothermu, SSO, 151-200m², Ostrów Wielkopolski

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: 151-200m² Materiał na dach: blachodachówka Budynek podpiwniczony:...

 • Ostrów Wielkopolski

2023-01-02 do 2022-12-21

Dam zlecenie na budowę domu z Porothermu, SSZ, 36-100m², Topola Wielka

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty - z oknami i dachem Powierzchnia obiektu: 36-100m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek podpiwni...

 • Topola wielka

2023-01-01 do 2023-01-09

Budowa domu z Porothermu, SSO, 101-150m², Ostrów Wielkopolski

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: 101-150m² Materiał na dach: blacha Budynek podpiwniczony: nie Pr...

 • Ostrów Wielkopolski

2023-01-01 do 2023-01-09

Najlepsze Budowanie Domów w Stanie Surowym Ostrów Wielkopolski

Zapytanie o treści - Budowa domu z Ytonga, stan deweloperski, 50m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z Ostrowa Wielkopolskiego i okolic. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

 • Ostrów Wielkopolski

2022-12-03 do 2022-12-11

Budowa domu z Porothermu, SSZ, 151-200m², Ostrow Wlkp

Szukasz zlecenia do wykonania jako dobry profesjonalista z zakresu wyjątkowej budowy domu w stanie surowym z Twojego rejonu. Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia o treści - Budowa domu z Porothermu, SSZ, 151-200m². Ustal pasujący termin od razu!

 • Ostrow wlkp

2022-11-24 do 2022-12-02

Zlecę budowę domu z Ytonga, "pod klucz", 36-100m², Ostrów Wielkopolski

Zrealizuj zlecenie dotyczące doskonałego budowania domów w stanie surowym od sprawdzonych Konsumentów zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Ostrów Wielkopolski lub sąsiednim mieście. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

 • Ostrów Wielkopolski

2022-11-21 do 2022-11-21

Pierwszorzędne Budowanie Domów w Stanie Surowym

Planujesz przyjąć zlecenie na budowanie domów w stanie surowym, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Budowa domu z Ytonga, "pod klucz", 36-100m² to świetny pomysł. Tylko chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Ostrów Wielkopolski

2022-11-15 do 2022-11-23

Najwyższej Klasy Budowa Domu w Stanie Surowym

Jeśli tylko realizujesz zlecenia na najwyższej klasy budowa domu w stanie surowym w i świadczysz usługi z najwyższej półki to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zlecę budowę domu z Porothermu, stan deweloperski, 55m²", jest gotowy wybrać Twoją ofertę jako profesjonalnej firmie. Umów się na rozmowę od razu.

 • Ostrów Wielkopolski

2022-11-12 do 2022-11-20

Staranny Dom w Stanie Surowym

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: 101-150m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek podpiwnic...

 • Ostrów Wielkopolski

2022-11-07 do 2022-11-07

Zlecę budowę domu z Ytonga, stan deweloperski, 101-150m², Odolanów

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan deweloperski - z instalacjami Powierzchnia obiektu: 101-150m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek podpiwnicz...

 • Odolanów

2022-11-01 do 2022-11-09

Staranny Dom w Stanie Surowym

Technologia: tradycyjna murowana z pustak ceramiczny Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan deweloperski - z instalacjami Powierzchnia obiektu: 101-150m² Materiał na dach: plaska Budynek podpiwniczony: nie ...

 • Ostrów Wielkopolski

2022-11-01 do 2022-11-15

Dom w Stanie Surowym

Wciąż jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Klienta jako dobra firma od domu w stanie surowym. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Rososzyca

2022-10-31 do 2022-11-08

Zlecę budowę domu z Porothermu, "pod klucz", 151-200m², Ostrów Wielkopolski

Nadal możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako profesjonalista od domu w stanie surowym. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - zadzwoń!

 • Ostrów Wielkopolski

2022-10-31 do 2022-11-08

Solidna Budowa Domu w Stanie Surowym

Szukasz Zlecającego jako dobry fachowiec z zakresu solidnej budowy domu w stanie surowym z Twojego rejonu. Przyczyń się do realizacji celów Klienta poznając szczegóły jego zapytania, które ma treść - Szukam firmy do budowy domu z Porothermu, SSO, 101-150m². Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Ostrów Wielkopolski

2022-10-24 do 2022-11-01

Zapytanie o budowę domu z Ytonga, SSO, 125m², Ołobok

Wciąż możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zlecającego jako dobra firma od stanu surowego domu. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twoich usług i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Ołobok

2022-09-22 do 2022-09-30

Doskonałej Jakości Stan Deweloperski Domu

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan deweloperski - z instalacjami Powierzchnia obiektu: 101-150m² Materiał na dach: blacha Budynek podpiwniczony: nie Projekt...

 • Ostrów Wielkopolski

2022-09-17 do 2022-09-25

Szukam firmy do budowy domu z Porothermu, stan deweloperski, 201-300m², Ostrów Wielkopolski

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan deweloperski - z instalacjami Powierzchnia obiektu: 201-300m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek podpiwniczony:...

 • Ostrów Wielkopolski

2022-09-14 do 2022-09-22

Szukam firmy do budowy domu z Ytonga, "pod klucz", 36-100m², Ostrów Wielkopolski

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan "pod klucz" - z całkowitym wykończeniem Powierzchnia obiektu: 36-100m² Materiał na dach: blachodachówka Budynek podpiw...

 • Ostrów Wielkopolski

2022-09-08 do 2022-09-16

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Domów Murowanych

Najczęstsze pytania o domach murowanych

Ile kosztuje budowa domu?

Koszt budowy domu jednorodzinnego murowanego z roku na rok staje się coraz wyższy. Mają na to wpływ rosnące ceny materiałów, robocizny oraz działek budowlanych.

Najmniejsze koszty generuje budowa domu do stanu surowego, natomiast największe – do stanu deweloperskiego lub nawet pod klucz. Postawienie domu 70 m2 do stanu surowego wiąże się z wydatkami rzędu ok. 130 – 150 tys. zł, do stanu deweloperskiego aż do 350 tys. zł.

Jak możesz zaoszczędzić? Zdecyduj się na indywidualny projekt domu oraz budynek o prostej formie (parterowy i bez piwnicy).

Ile trzeba mieć pieniędzy, żeby zacząć budowę domu?

Zanim zdecydujesz się na budowę domu jednorodzinnego, dowiedz się, ile kosztuje budowa domu oraz oszacuj swój budżet. Jednym ze sposobów jest sporządzenie kosztorysu. Możesz przygotować go samodzielnie, zamówić z projektem lub zlecić jego wykonanie (ok. 1000 zł). Dzięki temu określisz orientacyjne koszty oraz formę finansowania inwestycji (środki własne czy kredyt).

W 2022 roku cena budowy domu w średnim standardzie (wraz z kupnem działki, ogrodem i ogrodzeniem) za m2 powierzchni użytkowej wynosi ok. 5000 – 6000 zł. Czyli na kompleksową budowę domu 100 m2 musisz mieć ok. 500 000 – 600 000 zł.

Budowa domu – od czego zacząć?

Przygotowania do budowy domu zacznij od oszacowania budżetu na tę inwestycję. Następnie przeanalizuj miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP) lub decyzję o warunkach zabudowy oraz przejrzyj księgi wieczyste nieruchomości. Te czynności należy wykonać jeszcze przed zakupem działki.

Po zakupie działki wybierz projekt (indywidualny lub gotowy projekt domu jednorodzinnego) oraz zgłoś budowę do urzędu.

Pamiętaj także, aby:

 • wybrać sposób prowadzenia budowy,
 • opracować harmonogram prac wraz z kosztorysem,
 • zatrudnić sprawdzoną firmę budującą domy i kierownika do nadzoru.

Jak wybrać firmę budującą domy?

Wybór firmy budującej domy powinien być przemyślany. Przede wszystkim zwracaj uwagę na ekipy budowlane, które:

 • zatrudniają przynajmniej kilku pracowników,
 • mają doświadczenie branżowe w danym regionie,
 • mogą pochwalić się swoimi realizacjami domów jednorodzinnych,
 • oferują usługi zgodne z Twoimi oczekiwaniami,
 • mają odpowiedni sprzęt i narzędzia do pracy,
 • organizują zaplecze budowlane, dostawę materiałów budowlanych na plac budowy,
 • nie są dostępne od zaraz,
 • przeprowadzają rzeczowe rozmowy,
 • podpisują umowy.

Pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania i wybieraj tylko sprawdzone i polecane firmy.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Domów Murowanych