Kierownik budowy w Bydgoszczy

Porównaj oferty od Kierowników Budowy z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 438 752 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 649 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Niezależnie od rodzaju i wielkości inwestycji – nie obejdzie się ona bez osoby, która będzie nadzorować czynności wykonywane na placu budowy. Kierownik budowy odpowiedzialny jest za nadzór działań przeprowadzanych w miejscu inwestycji. Muszą one być zgodne z przepisami, sztuką budowlaną oraz projektem budowy. W przypadku wykrycia wszelkich usterek i uchybień – odpowiedzialność spoczywa na jego barkach. Dowiedz się z naszego artykułu, kim jest kierownik budowy, a także poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli poszukujesz koordynatora przy pracach budowlanych – sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za cały nadzór budowlany, począwszy od zaznaczenia wszelkich prac, które będą niewidoczne po ukończeniu czynności. Do nich zalicza się m.in. fundamenty, czy zbrojenia. Bierze on także udział przy dalszych etapach wznoszenia budynku. Zaznacza on wszystkie przeprowadzone fazy inwestycji: od kompleksowego wykonania elewacji, po montaż pokrycia dachowego. Uprawnienia kierownika budowy reguluje ustawa o prawie budowlanym. Osoba taka musi mieć ukończone studia wyższe na kierunku architektonicznym bądź budowlanym oraz mieć uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych. Może je nabyć po kilkuletniej praktyce bądź ukończeniu studiów wyższych. Kierownik budowy musi zdać również odpowiednie egzaminy.

Obowiązki kierownika budowy można podzielić na trzy etapy: początkowe, w trakcie oraz po zakończeniu budowy.

Na początku inwestycji niezbędne jest oświadczenie kierownika budowy. Składa je on do wydziału nadzoru budowlanego, gdzie zaświadcza, że przejmuje nadzór nad daną inwestycją. Ponadto, kierownik budowy przyjmuje od inwestora cały sprzęt, zabezpiecza całą budowę, ogradza jej teren, sporządza plan bezpieczeństwa danej inwestycji i organizuje geodetę do wytyczenia terenu budynku.

W trakcie trwania budowy, kierownik nadzoruje wszelkie działania prowadzone na placu, a także przygotowuje dokładną dokumentację robót. W przypadku pojawienia się zagrożenia zdrowia lub życia na budowie – wstrzymuje działania budowlane. Do jego obowiązków należy również przestrzeganie zaleceń inspektora nadzoru budowlanego (jeżeli został on zatrudniony przez inwestora) oraz zgłasza mu ukończenie budowy.

Obowiązkiem kierownika budowy po zakończeniu działań na placu jest powiadomienie inwestora o jej zakończeniu, a także przekazanie oświadczenia o zgodności danego obiektu ze wszelkimi przepisami i planem budowy. Koordynator prac musi też złożyć właścicielowi oświadczenie o doprowadzeniu do porządku terenu budowy. Kierownik budowy uczestniczy w procesie odbioru budynku oraz odpowiada za wszelkie ewentualne usterki.

Koszt zatrudnienia kierownika budowy jest w dużej mierze uzależniony od lokalizacji i skomplikowania danego projektu. Specjalistę, który może nadzorować prace budowlane można znaleźć na wielu stronach branżowych lub portalach ogłoszeniowych. Warto pamiętać, aby przy wyborze kierować się kompetencjami fachowca.

Ranking najlepszych kierowników budowy w Bydgoszczy

Kierownik budowy Bydgoszcz

Perfekcyjny Nadzór Budowlany Bydgoszcz

16 opinii

Perfekcyjny nadzór budowlany to najważniejszy temat dla ekipy z firmy Firma Handlowo - Usługowa KPLUS Karol Buda - są zawodowcami w tym fachu. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

nmbud - Najlepsze Nadzorowanie Budowy Bydgoszcz

nmbud

13 opinii

Nadzorowanie budowy to życiowa pasja ekipy z firmy nmbud - nie mają sobie równych w branży. Kierowaniem przebiegiem budowy domu wraz z dokumentacją i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie przelewki, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Dariusz Majchrzak - Solidny Nadzór Budowlany Bydgoszcz

Solidny Nadzór Budowlany

8 opinii

Starasz się odnaleźć solidnego specjalistę z zakresu najlepszego nadzorowania budowy, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Dariusz Majchrzak jest Twoim rozwiązaniem. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Kompleksowy Nadzor Budowlany Marcin Ziółkowski - Pierwszorzędny Nadzór Budowlany Bydgoszcz

Kompleksowy Nadzor Budowlany Marcin Ziółkowski

4 opinie

Wybitni pracownicy firmy Kompleksowy Nadzor Budowlany Marcin Ziółkowski spełnią Państwa oczekiwania odnośnie nadzoru budowlanego. Nadzór nad przebiegiem budowy domu wraz z całą papierologią i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie łatwa sprawa, dlatego postaw na tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

ADAMBUD Adam Duroł - Wysokiej Klasy Nadzorowanie Budowy Bydgoszcz

ADAMBUD Adam Duroł

2 opinie

Nadzór budowlany nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki solidnemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi w zakresie nadzorowania budowy. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Andrzej Arczyński - Profesjonalne Nadzorowanie Budowy w Bydgoszczy

Profesjonalne Nadzorowanie Budowy w Bydgoszczy

1 opinia

Pracownicy Andrzej Arczyński to specjaliści w swoim fachu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z branży solidnego nadzoru budowlanego. Mają propozycję dla każdego.

Remak Andrzej Kowalski - Najlepszy Kierownik Budowy Bydgoszcz

Najlepszy Kierownik Budowy

1 opinia

Chcesz znaleźć kierownika budowy do realizacji usług z zakresu nadzorowania budowy? Nie szukaj dalej, Ten przedsiębiorca jest tym, czego potrzebujesz. Kierowaniem przebiegiem prac budowlanych wraz z całą papierologią i dbanie o jej bezbłędny przebieg to nie przelewki, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Obsługa Inwestycji Budowlanych Kamil Szychulski - Fantastyczne Nadzorowanie Budowy Bydgoszcz

Obsługa Inwestycji Budowlanych Kamil Szychulski

3 opinie

Obsługa Inwestycji Budowlanych Kamil Szychulski oferuje usługi z zakresu nadzoru budowlanego od kilkunastu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Bydgoszcz, ale także okolicznych powiatów. Umów się na rozmowę jeszcze dziś i poznaj ofertę.

Ciepło Mont Piotr Andersohn - Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy Bydgoszcz

Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy Bydgoszcz

6 opinii

Potrzebujesz kierowników budowy od wyjątkowego nadzorowania budowy w miejscowości Bydgoszcz lub w przyległych miastach? Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - zobacz!

Nadzory Milinkiewicz - Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy Bydgoszcz

Nadzory Milinkiewicz

6 opinii

Perfekcyjny nadzór budowlany to życiowa pasja ekipy z firmy Nadzory Milinkiewicz - nie mają sobie równych w tej dziedzinie. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Najnowsze z 29 zleceń na kierowników budowy w Bydgoszczy

Zlecenie na kierownika do wykonania remontu, 201-300m², Bydgoszcz

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie remontu Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy lub przemysłowy Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Bydgoszcz

2023-01-25 do 2023-01-25

Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy Bydgoszcz

Jeśli atrakcyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to Twoje najważniejsze atuty jako eksperta od nadzorowania budowy to wykonaj zlecenie - Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-200m². Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Bydgoszcz

2023-01-12 do 2023-01-17

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 130m², Bydgoszcz

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 130m² Informacje dodatkowe: Projekt indywidualny, dom jednorodzinny tak zwany klocek piętrowy z płaskim dachem . Termin skor...

 • Bydgoszcz

2023-01-10 do 2023-01-16

Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Bydgoszcz

2022-12-31 do 2023-01-08

Poszukuję kierownika budowy, do 100m², Bydgoszcz

Jako sprawdzony wykonawca oraz sumienny kierownik budowy oferujesz swoje usługi na terenie Bydgoszczy oraz w sąsiednich miastach? Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

 • Bydgoszcz

2022-12-27 do 2022-12-27

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, do 100m², Bydgoszcz

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Bydgoszcz

2022-12-07 do 2022-12-15

Dobry Nadzorca Budowlany Bydgoszcz

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Dom jednorodzinny typu nowoczesna stodola, fundamenty - lawa. teriva Termin skorzystania z o...

 • Bydgoszcz

2022-11-29 do 2022-12-07

Świetny Nadzór Budowlany Bydgoszcz

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Bydgoszcz

2022-11-18 do 2022-11-26

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Bydgoszcz

Bądź pewny, że Zleceniodawcy zlecający nadzorowanie budowy są wiarygodni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako profesjonalista od nadzorowania budowy. Złóż bezkonkurencyjną propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt już dziś.

 • Bydgoszcz

2022-11-10 do 2022-11-18

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Bydgoszcz

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Bydgoszcz

2022-10-30 do 2022-11-07

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m², Bydgoszcz

Zlecający szuka doskonałej współpracy i pisze - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m². To ogłoszenie jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Żeby otrzymać Klienta skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

 • Bydgoszcz

2022-10-19 do 2022-10-27

Perfekcyjne Kierowanie Budową Bydgoszcz

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Bydgoszcz

2022-10-05 do 2022-10-13

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Bydgoszcz

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Bydgoszcz

2022-10-04 do 2022-10-12

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Bydgoszcz

Szukasz zlecenia jako specjalista od rewelacyjnego nadzorowania budowy w rejonie Bydgoszczy lub w pobliskim rejonie? Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Bydgoszcz

2022-09-27 do 2022-10-05

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, do 100m², Bydgoszcz

Wykonaj prace dotyczące rewelacyjnego nadzorowania budowy od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych daniem pracy na terenie Bydgoszczy. Żeby otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

 • Bydgoszcz

2022-09-17 do 2022-09-25

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m², Bydgoszcz

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Bydgoszcz

2022-09-08 do 2022-09-16

Fantastyczne Kierowanie Budową

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Projekt domu wg ARCHON Dom pod jarząbem 17 (NT) Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 mies...

 • Bydgoszcz

2022-09-08 do 2022-09-16

Potrzebuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 201-300m², Bydgoszcz

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Bydgoszcz

2022-09-06 do 2022-09-14

Kierowanie Budową

Zleceniodawca złożył zapytanie "Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m²". Nawiąż współpracę w odpowiedzi na zlecenie kierownika budowy do realizacji usług z zakresu kierowania budową. Przekonaj Klienta, że dobrze trafił, a wybór Twojej firmy jest najlepszą decyzją. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Bydgoszcz

2022-09-06 do 2022-09-14

Dobry Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Bydgoszcz

2022-09-03 do 2022-09-11

Szukam kierownika budowy, do 100m², Bydgoszcz

Jako wiarygodny specjalista i doskonały nadzorca budowlany oferujesz swoje usługi w miejscowości Bydgoszcz oraz w sąsiednich miastach? Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Bydgoszcz

2022-08-25 do 2022-09-02

Dobry Kierownik Budowy Bydgoszcz

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako dobry profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania z Bydgoszczy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Dłużej nie czekaj i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

 • Bydgoszcz

2022-08-24 do 2022-09-01

Rewelacyjny Nadzór Budowlany

Możesz zaoferować solidną propozycję dotyczącą nadzoru budowlanego? Na pewno pomożesz Klientowi mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Bydgoszcz

2022-08-23 do 2022-08-31

Najlepsze Kierowanie Budową

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Bydgoszcz

2022-08-12 do 2022-08-20

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Bydgoszcz

Ten Klient, który wciąż nie znalazł nadzoru budowlanego, chociaż próbuje znaleźć od kilku tygodni, zgłosił nam ogłoszenie o treści - Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m². To właśnie Twoja oferta może zakończyć problem Zlecającego. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę.

 • Bydgoszcz

2022-08-09 do 2022-08-17

Najwyższej Klasy Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Bydgoszcz

2022-08-08 do 2022-08-16

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Bydgoszcz

To zapytanie o treści - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Bydgoszczy i okolic. Zaprezentuj dopasowaną propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Bydgoszcz

2022-08-07 do 2022-08-15

Szukam kierownika budowy, 301-500m², Bydgoszcz

Starasz się odnaleźć zlecenia jako warty uwagi specjalista z zakresu perfekcyjnego nadzorowania budowy z Twojego rejonu? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Bydgoszcz

2022-07-30 do 2022-08-07

Szukam kierownika do budowy obiektu, 440m², Bydgoszcz

Zdecyduj się na prace dotyczące profesjonalnego nadzorowania budowy od wiarygodnych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Bydgoszcz lub okolicy. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Bydgoszcz

2022-07-22 do 2022-07-30

Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Najczęstsze pytania o kierownikach budowy

Czy kierownik budowy jest potrzebny do każdej czynności na budowie?

W prawie budowlanym przedstawiono jasno, kiedy należy zatrudnić kierownika budowy. Warto pamiętać, że istnieją wyjątki, przy których nie trzeba poszukiwać specjalisty nadzorującego budowę. Przy wykonywaniu prostych czynności, do których nie potrzeba zezwolenia na budowę – obecność kierownika budowy nie jest wymagana. Należy także pamiętać, że w przypadku prowadzenia budowy na podstawie zgłoszenia sytuacja wygląda identycznie. Wówczas to obowiązek nadzoru spoczywa po stronie inwestora.

Jak znaleźć dobrego kierownika budowy?

Chcąc znaleźć dobrego fachowca, należy pamiętać o kilku rzeczach. Najlepiej jest, jeśli nie ma on powiązań z wykonawcami projektu – w przeciwnym wypadku może on przymykać oko na pewne nieścisłości. Zaliczyć można w nich m.in. używanie niewłaściwych materiałów budowlanych. Należy pamiętać, że dobrego kierownika budowy cechuje aktywne i zaangażowane działanie w trakcie prac budowlanych. Jeśli istnieje opcja wybrania koordynatora, który nie nadzoruje aktualnie żadnej inwestycji – należy go wybrać. Unikniemy tym samym sytuacji, gdzie kierownik nadzorujący wiele projektów wykonuje swoje obowiązki w niestaranny sposób.

Podczas poszukiwań kierownika budowy warto oprzeć się o Internet. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie portali ogłoszeniowych, na których możemy znaleźć specjalistów oferujących usługę nadzorowania budowania nieruchomości. Pomóc w tym może nasz ranking Najlepszych kierowników budowy. Jeżeli znajdziemy potencjalnego kandydata – należy sprawdzić jego cennik, a także opinie i komentarze od poprzednich zleceniodawców. Wtedy zyskamy pewność, że zatrudniona osoba spełni pokładane w niej nadzieje.

Ile kosztuje zatrudnienie kierownika budowy?

Koszt zatrudnienia kierownika budowy zależny jest od kilku czynników. Najważniejszymi przyczynami są lokalizacja danej inwestycji oraz po stopień skomplikowania danego projektu budowlanego. Możemy jednak pokusić się o pewne uśrednione ceny, które zaczynają się od 1500 złotych. W skomplikowanych przypadkach kwoty za koordynowanie pracy budowlanej mogą wynosić od 8 do 15 tysięcy złotych. Na kosztkierownika budowy ma wpływ doświadczenie danej osoby. Jeżeli ma on za sobą wiele przeprowadzonych inwestycji, cena naturalnie będzie wyższa od usług specjalisty, który rozpoczyna swoją działalność w tej branży.

Czy można zmienić kierownika budowy w trakcie jej trwania?

Prawo budowlane przewiduje taką możliwość. Jest to sytuacja stosunkowo rzadka, lecz istnieje taka opcja. Zmiana kierownika budowy może wynikać z kilku aspektów. Jeżeli dana osoba nie radzi sobie z nadzorowaniem budowy, bywa na niej rzadko bądź nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, możemy dokonać takiej zmiany.

Jeżeli chcemy to zrobić, musimy pamiętać, aby dołączyć oświadczenie nowego kierownika budowy o przejęciu przez niego obowiązków poprzednika. Poprzedni kierownik budowy musi umieścić adnotację z podpisem w dzienniku budowy, w której informuje o zakończeniu działań koordynatorskich przy projekcie. Wskazane jest jednak, aby za daną inwestycję odpowiadał tylko jeden kierownik. Zmiana może spowodować niepotrzebne zamieszanie – powinna mieć ona miejsce jedynie w uzasadnionych przypadkach.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Kierowników Budowy