Kierownik budowy w Koszalinie

Porównaj oferty od Kierowników Budowy z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 438 869 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 655 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Niezależnie od rodzaju i wielkości inwestycji – nie obejdzie się ona bez osoby, która będzie nadzorować czynności wykonywane na placu budowy. Kierownik budowy odpowiedzialny jest za nadzór działań przeprowadzanych w miejscu inwestycji. Muszą one być zgodne z przepisami, sztuką budowlaną oraz projektem budowy. W przypadku wykrycia wszelkich usterek i uchybień – odpowiedzialność spoczywa na jego barkach. Dowiedz się z naszego artykułu, kim jest kierownik budowy, a także poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli poszukujesz koordynatora przy pracach budowlanych – sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za cały nadzór budowlany, począwszy od zaznaczenia wszelkich prac, które będą niewidoczne po ukończeniu czynności. Do nich zalicza się m.in. fundamenty, czy zbrojenia. Bierze on także udział przy dalszych etapach wznoszenia budynku. Zaznacza on wszystkie przeprowadzone fazy inwestycji: od kompleksowego wykonania elewacji, po montaż pokrycia dachowego. Uprawnienia kierownika budowy reguluje ustawa o prawie budowlanym. Osoba taka musi mieć ukończone studia wyższe na kierunku architektonicznym bądź budowlanym oraz mieć uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych. Może je nabyć po kilkuletniej praktyce bądź ukończeniu studiów wyższych. Kierownik budowy musi zdać również odpowiednie egzaminy.

Obowiązki kierownika budowy można podzielić na trzy etapy: początkowe, w trakcie oraz po zakończeniu budowy.

Na początku inwestycji niezbędne jest oświadczenie kierownika budowy. Składa je on do wydziału nadzoru budowlanego, gdzie zaświadcza, że przejmuje nadzór nad daną inwestycją. Ponadto, kierownik budowy przyjmuje od inwestora cały sprzęt, zabezpiecza całą budowę, ogradza jej teren, sporządza plan bezpieczeństwa danej inwestycji i organizuje geodetę do wytyczenia terenu budynku.

W trakcie trwania budowy, kierownik nadzoruje wszelkie działania prowadzone na placu, a także przygotowuje dokładną dokumentację robót. W przypadku pojawienia się zagrożenia zdrowia lub życia na budowie – wstrzymuje działania budowlane. Do jego obowiązków należy również przestrzeganie zaleceń inspektora nadzoru budowlanego (jeżeli został on zatrudniony przez inwestora) oraz zgłasza mu ukończenie budowy.

Obowiązkiem kierownika budowy po zakończeniu działań na placu jest powiadomienie inwestora o jej zakończeniu, a także przekazanie oświadczenia o zgodności danego obiektu ze wszelkimi przepisami i planem budowy. Koordynator prac musi też złożyć właścicielowi oświadczenie o doprowadzeniu do porządku terenu budowy. Kierownik budowy uczestniczy w procesie odbioru budynku oraz odpowiada za wszelkie ewentualne usterki.

Koszt zatrudnienia kierownika budowy jest w dużej mierze uzależniony od lokalizacji i skomplikowania danego projektu. Specjalistę, który może nadzorować prace budowlane można znaleźć na wielu stronach branżowych lub portalach ogłoszeniowych. Warto pamiętać, aby przy wyborze kierować się kompetencjami fachowca.

Ranking najlepszych kierowników budowy w Koszalinie

Kierownik budowy Koszalin

GRESZ-BUD inż. Robert Greszata

7 opinii

Stworzona z pasji do nadzoru budowlanego firma oferuje perfekcyjne nadzorowanie budowy na terenie miejscowości Koszalin, a także pobliskich miast i powiatów. Ofertę otrzymasz po kontakcie.

mgr inż. Bartosz Malec - Usługi inżynieryjne - Doskonały Nadzór Budowlany Koszalin

mgr inż. Bartosz Malec - Usługi inżynieryjne

5 opinii

Pracownicy mgr inż. Bartosz Malec - Usługi inżynieryjne to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty z dziedziny doskonałego nadzoru budowlanego. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

LC - Fantastyczne Nadzorowanie Budowy w Koszalinie

Fantastyczne Nadzorowanie Budowy w Koszalinie

3 opinie

Chesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę z zakresu fantastycznego nadzorowania budowy, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma LC jest Twoim rozwiązaniem. Ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

ZAKŁAD REMONTOWO-BUDOWLANY - Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy Koszalin

Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy Koszalin

2 opinie

Jeśli szukasz dobrej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z ZAKŁAD REMONTOWO-BUDOWLANY są dla Ciebie idealni. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

Kierownik Budowy-Nadzory-Obsługa Inwestycji - Świetny Kierownik Budowy Koszalin

Świetny Kierownik Budowy Koszalin

1 opinia

Nawiąż kontakt z Kierownik Budowy-Nadzory-Obsługa Inwestycji jeśli szukasz świetnych kierowników budowy działających na terenie Koszalina oraz w sąsiednich miastach. Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Kamil Kubiszewski - Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy Koszalin

Kamil Kubiszewski

1 opinia

Pragniesz znaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu wyjątkowego nadzorowania budowy z Koszalina, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Kamil Kubiszewski jest gotowa Ci pomóc. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - skontaktuj się!

Biuro projektowo inżynierskie PIEKARSKI - Dobry Kierownik Budowy Koszalin

Biuro projektowo inżynierskie PIEKARSKI

15 opinii

Biuro projektowo inżynierskie PIEKARSKI świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Koszalin i okolic. Prowadzenie budowy dowolnego obiektu z wszystkimi formalnościami i dbanie o jej poprawny przebieg to nie przelewki, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Fundamenty Radosław Paweł Zaręba - Profesjonalny Nadzór Budowlany Koszalin

Fundamenty Radosław Paweł Zaręba

4 opinie

Chcesz znaleźć sprawdzonego specjalistę do realizacji swoich planów? Fundamenty Radosław Paweł Zaręba z Koszalina jest na to skuteczną metodą. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Przedsiębiorstwo Budowlane "ASEPIA" - Utalentowany Kierownik Budowy Koszalin

Utalentowany Kierownik Budowy

8 opinii

Ten kierownik budowy proponuje swoje usługi na terenie Koszalina oraz w pobliskim rejonie. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Q-max Marek Marcinek - Pierwszorzędny Nadzór Budowlany Koszalin

Pierwszorzędny Nadzór Budowlany

3 opinie

Nadzór budowlany nie ma dla Q-max Marek Marcinek żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi w zakresie nadzorowania budowy. Aby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

Najnowsze z 26 zleceń na kierowników budowy w Koszalinie

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, do 100m², Koszalin

Jako wysokiej klasy kierownik budowy oferujesz swoje doświadczenie w miejscowości Koszalin i na obszarze Koszalina? Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Koszalin

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 7 dni temu

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, do 100m², Koszalin

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: mieszkanie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Koszalin

2023-02-03 do 2023-02-04

Zapytanie o kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 201-300m², Koszalin

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Koszalin

2023-02-02 do 2023-02-02

Znakomity Nadzór Budowlany Koszalin

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: 2 x budynki rekreacji indywidualnej Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Koszalin

2023-01-28 do 2023-02-05

Solidne Nadzorowanie Budowy Koszalin

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: farma fotowoltaiczna Powierzchnia budynku: 350m² Informacje dodatkowe: Farma 350 kW ale będą następne większe. Pozwolenie i warunki przyłączenia są. POczątek luty 20...

 • Koszalin

2023-01-03 do 2023-01-11

Szukam kierownika do budowy obiektu, 2000m², Koszalin

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia budynku: 2000m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Koszalin

2022-08-29 do 2022-09-06

Zlecenie na kierownika do przebudowy, do 100m², Koszalin

Jeśli bezkonkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to Twoje główne zalety jako eksperta od kierowania budową to odpowiedz na zapytanie ofertowe - Zlecenie na kierownika do przebudowy, do 100m². Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Koszalin

2022-08-07 do 2022-08-07

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 201-300m², Koszalin

To zlecenie o treści - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 201-300m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z miejscowości Koszalin oraz przyległych powiatów. Przedstaw wyjątkową ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

 • Koszalin

2022-08-07 do 2022-08-07

Kierowanie Budową Koszalin

To zapytanie o treści - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z rejonu Zachodniopomorskiego i z sąsiednich miast. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Sianów

2023-01-23 do 2023-01-31

Znakomity Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Kępa świeszyńska

2022-12-22 do 2022-12-30

Wysokiej Klasy Nadzorowanie Budowy

Pragniesz znaleźć Zlecającego jako warty uwagi specjalista z zakresu wysokiej klasy nadzorowania budowy z Twojego rejonu? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany poznając szczegóły jego zapytania, które ma treść "XYZ". Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

 • Mielno

2022-07-27 do 2022-08-04

Najlepsze Nadzorowanie Budowy

Przyjmij zlecenie najlepszego nadzorowania budowy o treści "Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m²", jako fachowiec z miejscowości Zachodniopomorskie. Ujmij klientów swoimi kompetencjami i dokładnością. Pokaż, że w okolicy Zachodniopomorskiego jesteś w ścisłej czołówce. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Bobolin

2022-09-19 do 2022-09-27

Solidny Kierownik Budowy Koszalin

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia budynku: 1000m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Darłowo

2022-09-13 do 2022-09-21

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Ustronie Morskie

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: - wpisy do dziennika budowy - min. 4 wizyty w miesiącu Termin skorzystania z oferty: w ciąg...

 • Ustronie Morskie

2023-01-10 do 2023-01-18

Szukam kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Sławno

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy lub przemysłowy Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Sławno

2022-09-26 do 2022-10-04

Wysokiej Klasy Nadzorca Budowlany Koszalin

Zlecający poszukuje świetnej współpracy i pisze - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 201-300m². To ogłoszenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Kołobrzeg

2022-11-25 do 2022-11-25

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, do 100m², Kołobrzeg

Nadzorowanie budowy to Twoja specjalność? Wykonaj zlecenie jako prawdziwy ekspert w tej dziedzinie. Umów się na rozmowę już teraz.

 • Kołobrzeg

2023-01-28 do 2023-02-05

Solidny Kierownik Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy lub przemysłowy Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Kołobrzeg

2023-02-03 do 2023-02-11
dodano 3 dni temu

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Kołobrzeg

Jako nadzorca budowlany z wieloletnim doświadczeniem i specjalista stale przygotowany do współpracy odpisz na to zlecenie. Ten Zlecający napisał "Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m²". Już teraz określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Kołobrzeg

2022-10-06 do 2022-10-14

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, do 100m², Kołobrzeg

Zlecający szuka dobrej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, do 100m². To ogłoszenie jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Kołobrzeg

2022-09-02 do 2022-09-10

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, do 100m², Kołobrzeg

Jako kierownik budowy realizując się od wczesnej młodości i specjalista zawsze przygotowany do współpracy przy nowym zleceniu odpowiedz na zapytanie. Ten Zlecający nadesłał zlecenie o treści "Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, do 100m²". Aby otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

 • Kołobrzeg

2022-08-08 do 2022-08-12

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 302m², Kołobrzeg

Pierwszorzędne kierowanie budową to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako najlepszy specjalista w tym fachu. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie.

 • Kołobrzeg

2022-12-03 do 2022-12-11

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Kołobrzeg

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Kołobrzeg

2023-01-09 do 2023-01-17

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Kołobrzeg

Starasz się odnaleźć zlecenia jako warty uwagi specjalista z zakresu perfekcyjnego nadzorowania budowy z Twojego rejonu? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Kołobrzeg

2022-08-09 do 2022-08-17

Solidne Kierowanie Budową

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Kołobrzeg

2023-01-12 do 2023-01-20

Poszukuję kierownika budowy, 120m², Kołobrzeg

Doprowadź do tego, że nadzór budowlany nie będzie dla Klienta zagadką i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony ekspert z zakresu nadzoru budowlanego stwórz skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Poszukuję kierownika budowy, 120m². Zachęcamy do kontaktu.

 • Kołobrzeg

2023-01-24 do 2023-02-01

Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Najczęstsze pytania o kierownikach budowy

Czy kierownik budowy jest potrzebny do każdej czynności na budowie?

W prawie budowlanym przedstawiono jasno, kiedy należy zatrudnić kierownika budowy. Warto pamiętać, że istnieją wyjątki, przy których nie trzeba poszukiwać specjalisty nadzorującego budowę. Przy wykonywaniu prostych czynności, do których nie potrzeba zezwolenia na budowę – obecność kierownika budowy nie jest wymagana. Należy także pamiętać, że w przypadku prowadzenia budowy na podstawie zgłoszenia sytuacja wygląda identycznie. Wówczas to obowiązek nadzoru spoczywa po stronie inwestora.

Jak znaleźć dobrego kierownika budowy?

Chcąc znaleźć dobrego fachowca, należy pamiętać o kilku rzeczach. Najlepiej jest, jeśli nie ma on powiązań z wykonawcami projektu – w przeciwnym wypadku może on przymykać oko na pewne nieścisłości. Zaliczyć można w nich m.in. używanie niewłaściwych materiałów budowlanych. Należy pamiętać, że dobrego kierownika budowy cechuje aktywne i zaangażowane działanie w trakcie prac budowlanych. Jeśli istnieje opcja wybrania koordynatora, który nie nadzoruje aktualnie żadnej inwestycji – należy go wybrać. Unikniemy tym samym sytuacji, gdzie kierownik nadzorujący wiele projektów wykonuje swoje obowiązki w niestaranny sposób.

Podczas poszukiwań kierownika budowy warto oprzeć się o Internet. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie portali ogłoszeniowych, na których możemy znaleźć specjalistów oferujących usługę nadzorowania budowania nieruchomości. Pomóc w tym może nasz ranking Najlepszych kierowników budowy. Jeżeli znajdziemy potencjalnego kandydata – należy sprawdzić jego cennik, a także opinie i komentarze od poprzednich zleceniodawców. Wtedy zyskamy pewność, że zatrudniona osoba spełni pokładane w niej nadzieje.

Ile kosztuje zatrudnienie kierownika budowy?

Koszt zatrudnienia kierownika budowy zależny jest od kilku czynników. Najważniejszymi przyczynami są lokalizacja danej inwestycji oraz po stopień skomplikowania danego projektu budowlanego. Możemy jednak pokusić się o pewne uśrednione ceny, które zaczynają się od 1500 złotych. W skomplikowanych przypadkach kwoty za koordynowanie pracy budowlanej mogą wynosić od 8 do 15 tysięcy złotych. Na kosztkierownika budowy ma wpływ doświadczenie danej osoby. Jeżeli ma on za sobą wiele przeprowadzonych inwestycji, cena naturalnie będzie wyższa od usług specjalisty, który rozpoczyna swoją działalność w tej branży.

Czy można zmienić kierownika budowy w trakcie jej trwania?

Prawo budowlane przewiduje taką możliwość. Jest to sytuacja stosunkowo rzadka, lecz istnieje taka opcja. Zmiana kierownika budowy może wynikać z kilku aspektów. Jeżeli dana osoba nie radzi sobie z nadzorowaniem budowy, bywa na niej rzadko bądź nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, możemy dokonać takiej zmiany.

Jeżeli chcemy to zrobić, musimy pamiętać, aby dołączyć oświadczenie nowego kierownika budowy o przejęciu przez niego obowiązków poprzednika. Poprzedni kierownik budowy musi umieścić adnotację z podpisem w dzienniku budowy, w której informuje o zakończeniu działań koordynatorskich przy projekcie. Wskazane jest jednak, aby za daną inwestycję odpowiadał tylko jeden kierownik. Zmiana może spowodować niepotrzebne zamieszanie – powinna mieć ona miejsce jedynie w uzasadnionych przypadkach.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Kierowników Budowy