Kierownik budowy w Gryfinie

Porównaj oferty od Kierowników Budowy z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 438 874 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 655 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Niezależnie od rodzaju i wielkości inwestycji – nie obejdzie się ona bez osoby, która będzie nadzorować czynności wykonywane na placu budowy. Kierownik budowy odpowiedzialny jest za nadzór działań przeprowadzanych w miejscu inwestycji. Muszą one być zgodne z przepisami, sztuką budowlaną oraz projektem budowy. W przypadku wykrycia wszelkich usterek i uchybień – odpowiedzialność spoczywa na jego barkach. Dowiedz się z naszego artykułu, kim jest kierownik budowy, a także poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli poszukujesz koordynatora przy pracach budowlanych – sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za cały nadzór budowlany, począwszy od zaznaczenia wszelkich prac, które będą niewidoczne po ukończeniu czynności. Do nich zalicza się m.in. fundamenty, czy zbrojenia. Bierze on także udział przy dalszych etapach wznoszenia budynku. Zaznacza on wszystkie przeprowadzone fazy inwestycji: od kompleksowego wykonania elewacji, po montaż pokrycia dachowego. Uprawnienia kierownika budowy reguluje ustawa o prawie budowlanym. Osoba taka musi mieć ukończone studia wyższe na kierunku architektonicznym bądź budowlanym oraz mieć uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych. Może je nabyć po kilkuletniej praktyce bądź ukończeniu studiów wyższych. Kierownik budowy musi zdać również odpowiednie egzaminy.

Obowiązki kierownika budowy można podzielić na trzy etapy: początkowe, w trakcie oraz po zakończeniu budowy.

Na początku inwestycji niezbędne jest oświadczenie kierownika budowy. Składa je on do wydziału nadzoru budowlanego, gdzie zaświadcza, że przejmuje nadzór nad daną inwestycją. Ponadto, kierownik budowy przyjmuje od inwestora cały sprzęt, zabezpiecza całą budowę, ogradza jej teren, sporządza plan bezpieczeństwa danej inwestycji i organizuje geodetę do wytyczenia terenu budynku.

W trakcie trwania budowy, kierownik nadzoruje wszelkie działania prowadzone na placu, a także przygotowuje dokładną dokumentację robót. W przypadku pojawienia się zagrożenia zdrowia lub życia na budowie – wstrzymuje działania budowlane. Do jego obowiązków należy również przestrzeganie zaleceń inspektora nadzoru budowlanego (jeżeli został on zatrudniony przez inwestora) oraz zgłasza mu ukończenie budowy.

Obowiązkiem kierownika budowy po zakończeniu działań na placu jest powiadomienie inwestora o jej zakończeniu, a także przekazanie oświadczenia o zgodności danego obiektu ze wszelkimi przepisami i planem budowy. Koordynator prac musi też złożyć właścicielowi oświadczenie o doprowadzeniu do porządku terenu budowy. Kierownik budowy uczestniczy w procesie odbioru budynku oraz odpowiada za wszelkie ewentualne usterki.

Koszt zatrudnienia kierownika budowy jest w dużej mierze uzależniony od lokalizacji i skomplikowania danego projektu. Specjalistę, który może nadzorować prace budowlane można znaleźć na wielu stronach branżowych lub portalach ogłoszeniowych. Warto pamiętać, aby przy wyborze kierować się kompetencjami fachowca.

Ranking najlepszych kierowników budowy w Gryfinie

Kierownik budowy Gryfino

PHU ARCHIPRO

34 opinie

Pracownicy PHU ARCHIPRO to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z dziedziny profesjonalnego nadzoru budowlanego. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Usługi Ogólnobudowlane - Wybitny Kierownik Budowy w Gryfinie

Wybitny Kierownik Budowy w Gryfinie

5 opinii

Wybitny kierownik budowy proponuje swoje doświadczenie w miejscowości Gryfino oraz w przyległych powiatach. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

"JOHNBUD" Usługi remontowo-budowlane - Doskonałe Nadzorowanie Budowy Gryfino

Doskonałe Nadzorowanie Budowy

9 opinii

Stworzona z pasji do nadzoru budowlanego firma oferuje doskonałe nadzorowanie budowy na obszarze Gryfina, jak również okolicznych miast i powiatów. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Usługi Budowlane Drywa Janusz - Rewelacyjny Kierownik Budowy Gryfino

Rewelacyjny Kierownik Budowy Gryfino

2 opinie

Nadzorowanie budowy to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są zawodowcami w fachu kierownika budowy. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - zadzwoń!

Remonter Tomasz Fryska - Doskonały Nadzór Budowlany Gryfino

Remonter Tomasz Fryska

4 opinie

Nadzór budowlany to temat, w którym są najlepsi, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Kierownik robót elektrycznych-nadzór inwestycyjny - Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy Gryfino

Kierownik robót elektrycznych-nadzór inwestycyjny

Po prostu zleć prace dotyczące nadzorowania budowy ekspertom firmy Kierownik robót elektrycznych-nadzór inwestycyjny z miejscowości Gryfino. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. Na terenie Gryfina są jednymi z najlepszych. Organizacja budowy dowolnego obiektu i troszczenie się o jej prawidłowy przebieg to nie prosta rzecz, dlatego postaw na tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Firma ogólnobudowlana - Profesjonalne Nadzorowanie Budowy Gryfino

Firma ogólnobudowlana

Firma Firma ogólnobudowlana zajmuje się usługami z zakresu nadzorowania budowy. Wyróżnia się ponadprzeciętnymi efektami. Ci kierownicy budowy nie mają sobie równych. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź.

Dom-ex usługi budowlane - Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy Gryfino

Dom-ex usługi budowlane

Po prostu zleć zadanie nadzorowania budowy profesjonalistom firmy Dom-ex usługi budowlane z miejscowości Gryfino. Urzekną Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. Na terenie Gryfina są jednymi z najlepszych. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Zaklad remontowo-budowlany - Solidne Nadzorowanie Budowy Gryfino

Solidne Nadzorowanie Budowy Gryfino

Wybierz firmę Zaklad remontowo-budowlany jeśli potrzebujesz doświadczonych ludzi do solidnego nadzorowania budowy na terenie Gryfina lub okolicy. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Przedsiebiorstwo budowlane Lipiec Piotr - Wysokiej Klasy Kierownik Budowy Gryfino

Przedsiebiorstwo budowlane Lipiec Piotr

Potrzebujesz kierowników budowy od wysokiej klasy nadzorowania budowy w miejscowości Gryfino lub w pobliskim rejonie? Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Najnowsze z 30 zleceń na kierowników budowy w Gryfinie

Nadzorca Budowlany Gryfino

Zleceniodawca napisał "Szukam kierownika budowy, 15m²". Skontaktuj się w odpowiedzi na chęć zatrudnienia nadzorcy budowlanego do realizacji usług z zakresu nadzorowania budowy. Udowodnij Klientowi, że nie musi już dłużej szukać, a wybór Twojej firmy jest słuszną decyzją. Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Gryfino

2023-01-25 do 2023-02-02

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, do 100m², Radziszewo

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Radziszewo

2022-12-12 do 2022-12-20

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, do 100m², Gryfino

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Gryfino

2022-11-12 do 2022-11-20

Dobry Nadzór Budowlany Gryfino

Spraw, że nadzór budowlany nie będzie dla Zleceniodawcy problemem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny ekspert z dziedziny nadzoru budowlanego stwórz idealną ofertę pod zlecenie - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m². Skontaktuj się z nimi już teraz, aby zaprezentować ofertę.

 • Gryfino

2022-09-30 do 2022-10-08

Kompetentny Kierownik Budowy Gryfino

Kierowanie budową to Twoja specjalność? Wykonaj zapytanie jako doświadczony fachowiec w fachu kierownika budowy. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Mieszkowice

2022-09-26 do 2022-10-04

Potrzebuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-200m², Gryfino

Podjęcie decyzji o wyborze nadzoru budowlanego nie jest łatwe, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista posłuż radą i dobierz dostosowane do potrzeb rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Potrzebuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-200m². Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Gryfino

2022-09-07 do 2022-09-15

Nieprzeciętny Nadzorca Budowlany

Będąc w gronie nadzorców budowlanych z tak dużym doświadczeniem realizujesz prace na terenie miejscowości Gryfino i w całym powiecie? Jesteś świetnym ekspertem do tego zlecenia. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Gryfino

2022-08-08 do 2022-08-16

Dobry Nadzorca Budowlany

Kierowanie budową to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako doświadczony fachowiec w fachu nadzorcy budowlanego. Już teraz umów się z nim na rozmowę, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Ławy

2022-12-27 do 2023-01-04

Pierwszorzędny Nadzór Budowlany

Dla Zleceniodawcy, który pisze - Dam zlecenie kierownikowi do wykonania remontu, 101-200m², wybranie pierwszorzędnego nadzoru budowlanego jest trudniejsze niż może się wydawać, jednak Ty będziesz na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego rozwiązania. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Myślibórz

2022-12-01 do 2022-12-09

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 81m², Myślibórz

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 81m² Informacje dodatkowe: projekt bardzo prosty kwadrat 9/9 projekt miarodajny z muratora Termin skorzystania z oferty: moż...

 • Myślibórz

2022-10-20 do 2022-10-28

Wysokiej Klasy Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom letniskowy Powierzchnia budynku: 73m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Myślibórz

2022-08-04 do 2022-08-12

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Myślibórz

Jako kierownik budowy proponujesz swoje doświadczenie na terenie Myśliborza i w rejonie powiatu? Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

 • Myślibórz

2022-11-13 do 2022-11-21

Rewelacyjne Kierowanie Budową Gryfino

Przyjmij zadanie rewelacyjnego kierowania budową o treści "Poszukuję kierownika do wykonania remontu, 101-200m²", jako ekspert z miejscowości Myślibórz. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Pokaż, że w okolicy Myśliborza nie masz sobie równych. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Myślibórz

2022-08-01 do 2022-08-09

Znakomity Kierownik Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie remontu Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej lub biurowy Powierzchnia budynku: 5000m² Informacje dodatkowe: - remont 4 budynków - praca na cały etat Termin skorzystania z of...

 • Pyrzyce

2022-10-30 do 2022-11-07

Korzystny Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Pyrzyce

2022-11-20 do 2022-11-28

Szukam kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Pyrzyce

Zrealizuj zlecenie doskonałego nadzorowania budowy o treści "Szukam kierownika do budowy obiektu, 101-200m²", jako ekspert z miejscowości Pyrzyce. Przekonaj klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Pyrzyc nie masz sobie równych. Przez to, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Pyrzyce

2022-08-25 do 2022-09-02

Szukam kierownika budowy, do 100m², Pyrzyce

Rodzaj prac objętych nadzorem: Rozbudowa sieci wodociagowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Pyrzyce

2023-01-02 do 2023-01-10

Wykwalifikowany Nadzorca Budowlany

Klient szuka wykwalifikowanego nadzorcy budowlanego dla siebie i zgłosił zainteresowanie, które brzmi - Poszukuję kierownika do wykonania remontu, 800m². Jeśli wykonujesz szeroki zakres usług w bezkonkurencyjnych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Pyrzyce

2022-09-24 do 2022-10-02

Szukam kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Pyrzyce

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej lub biurowy Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: konstytucja ramowa drewniana Termin skorzystania z oferty: do uzgo...

 • Pyrzyce

2022-10-12 do 2022-10-20

Poszukuję kierownika do przebudowy, do 100m², Boleszkowice

To zapytanie o treści - Poszukuję kierownika do przebudowy, do 100m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Zachodniopomorskie i z sąsiednich miast. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Boleszkowice

2023-01-02 do 2023-01-10

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 122m², Dębno

Jako firma zatrudniająca świetnych nadzorców budowlanych i cechująca się nieprzeciętnym profesjonalizmem, zapytanie o treści - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 122m² jest skierowane do Ciebie. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Dębno

2022-11-20 do 2022-11-28

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 120m², Dębno

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 120m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Dębno

2023-01-20 do 2023-01-25

Nadzorca Budowlany

Klient szuka solidnego nadzorcy budowlanego i napisał - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m². Jeśli realizujesz całe spektrum usług w konkurencyjnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

 • Bobolin

2022-08-13 do 2022-08-21

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, do 100m², Przecław

Zrealizuj usługę profesjonalnego nadzorowania budowy o treści "Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, do 100m²", jako ekspert z miejscowości Zachodniopomorskie. Zadziw klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Zachodniopomorskiego jesteś jednym z najlepszych. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej.

 • Przecław

2022-08-15 do 2022-08-23

Pierwszorzędne Kierowanie Budową

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia budynku: 301-500m² Informacje dodatkowe: Firma budowlana poszukuje pracownika, na stanowisko INŻYNIER BUDOWY / MISTRZ BUDOWY do na...

 • Gąski

2022-09-15 do 2022-09-23

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 2000m², Sarbinowo

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy lub przemysłowy Powierzchnia budynku: 2000m² Informacje dodatkowe: budowa 2 obiektów handlowo-usługowych po 1000 m2 Termin skorzystania z o...

 • Sarbinowo

2023-01-14 do 2023-01-22

Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 149m² Informacje dodatkowe: Willa Miranda 21 Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Kobylanka

2022-12-17 do 2022-12-25

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, do 100m², Krzywice

Jeśli tylko wykonujesz zlecenia na perfekcyjne kierowanie budową w rejonie Zachodniopomorskiego i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Poszukuję kierownika do budowy obiektu, do 100m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej doświadczonej firmy. Wybierz numer i prześlij ofertę.

 • Krzywice

2022-07-25 do 2022-08-02

Solidny Kierownik Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: parterowy, szkieletowy Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Węgorza

2022-07-28 do 2022-08-05

Pierwszorzędne Kierowanie Budową

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 260m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Szczecin

2022-07-30 do 2022-08-07

Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Najczęstsze pytania o kierownikach budowy

Czy kierownik budowy jest potrzebny do każdej czynności na budowie?

W prawie budowlanym przedstawiono jasno, kiedy należy zatrudnić kierownika budowy. Warto pamiętać, że istnieją wyjątki, przy których nie trzeba poszukiwać specjalisty nadzorującego budowę. Przy wykonywaniu prostych czynności, do których nie potrzeba zezwolenia na budowę – obecność kierownika budowy nie jest wymagana. Należy także pamiętać, że w przypadku prowadzenia budowy na podstawie zgłoszenia sytuacja wygląda identycznie. Wówczas to obowiązek nadzoru spoczywa po stronie inwestora.

Jak znaleźć dobrego kierownika budowy?

Chcąc znaleźć dobrego fachowca, należy pamiętać o kilku rzeczach. Najlepiej jest, jeśli nie ma on powiązań z wykonawcami projektu – w przeciwnym wypadku może on przymykać oko na pewne nieścisłości. Zaliczyć można w nich m.in. używanie niewłaściwych materiałów budowlanych. Należy pamiętać, że dobrego kierownika budowy cechuje aktywne i zaangażowane działanie w trakcie prac budowlanych. Jeśli istnieje opcja wybrania koordynatora, który nie nadzoruje aktualnie żadnej inwestycji – należy go wybrać. Unikniemy tym samym sytuacji, gdzie kierownik nadzorujący wiele projektów wykonuje swoje obowiązki w niestaranny sposób.

Podczas poszukiwań kierownika budowy warto oprzeć się o Internet. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie portali ogłoszeniowych, na których możemy znaleźć specjalistów oferujących usługę nadzorowania budowania nieruchomości. Pomóc w tym może nasz ranking Najlepszych kierowników budowy. Jeżeli znajdziemy potencjalnego kandydata – należy sprawdzić jego cennik, a także opinie i komentarze od poprzednich zleceniodawców. Wtedy zyskamy pewność, że zatrudniona osoba spełni pokładane w niej nadzieje.

Ile kosztuje zatrudnienie kierownika budowy?

Koszt zatrudnienia kierownika budowy zależny jest od kilku czynników. Najważniejszymi przyczynami są lokalizacja danej inwestycji oraz po stopień skomplikowania danego projektu budowlanego. Możemy jednak pokusić się o pewne uśrednione ceny, które zaczynają się od 1500 złotych. W skomplikowanych przypadkach kwoty za koordynowanie pracy budowlanej mogą wynosić od 8 do 15 tysięcy złotych. Na kosztkierownika budowy ma wpływ doświadczenie danej osoby. Jeżeli ma on za sobą wiele przeprowadzonych inwestycji, cena naturalnie będzie wyższa od usług specjalisty, który rozpoczyna swoją działalność w tej branży.

Czy można zmienić kierownika budowy w trakcie jej trwania?

Prawo budowlane przewiduje taką możliwość. Jest to sytuacja stosunkowo rzadka, lecz istnieje taka opcja. Zmiana kierownika budowy może wynikać z kilku aspektów. Jeżeli dana osoba nie radzi sobie z nadzorowaniem budowy, bywa na niej rzadko bądź nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, możemy dokonać takiej zmiany.

Jeżeli chcemy to zrobić, musimy pamiętać, aby dołączyć oświadczenie nowego kierownika budowy o przejęciu przez niego obowiązków poprzednika. Poprzedni kierownik budowy musi umieścić adnotację z podpisem w dzienniku budowy, w której informuje o zakończeniu działań koordynatorskich przy projekcie. Wskazane jest jednak, aby za daną inwestycję odpowiadał tylko jeden kierownik. Zmiana może spowodować niepotrzebne zamieszanie – powinna mieć ona miejsce jedynie w uzasadnionych przypadkach.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Kierowników Budowy