Kierownik budowy w Szczecinku

Porównaj oferty od Kierowników Budowy z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 429 156 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 152 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Niezależnie od rodzaju i wielkości inwestycji – nie obejdzie się ona bez osoby, która będzie nadzorować czynności wykonywane na placu budowy. Kierownik budowy odpowiedzialny jest za nadzór działań przeprowadzanych w miejscu inwestycji. Muszą one być zgodne z przepisami, sztuką budowlaną oraz projektem budowy. W przypadku wykrycia wszelkich usterek i uchybień – odpowiedzialność spoczywa na jego barkach. Dowiedz się z naszego artykułu, kim jest kierownik budowy, a także poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli poszukujesz koordynatora przy pracach budowlanych – sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za cały nadzór budowlany, począwszy od zaznaczenia wszelkich prac, które będą niewidoczne po ukończeniu czynności. Do nich zalicza się m.in. fundamenty, czy zbrojenia. Bierze on także udział przy dalszych etapach wznoszenia budynku. Zaznacza on wszystkie przeprowadzone fazy inwestycji: od kompleksowego wykonania elewacji, po montaż pokrycia dachowego. Uprawnienia kierownika budowy reguluje ustawa o prawie budowlanym. Osoba taka musi mieć ukończone studia wyższe na kierunku architektonicznym bądź budowlanym oraz mieć uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych. Może je nabyć po kilkuletniej praktyce bądź ukończeniu studiów wyższych. Kierownik budowy musi zdać również odpowiednie egzaminy.

Obowiązki kierownika budowy można podzielić na trzy etapy: początkowe, w trakcie oraz po zakończeniu budowy.

Na początku inwestycji niezbędne jest oświadczenie kierownika budowy. Składa je on do wydziału nadzoru budowlanego, gdzie zaświadcza, że przejmuje nadzór nad daną inwestycją. Ponadto, kierownik budowy przyjmuje od inwestora cały sprzęt, zabezpiecza całą budowę, ogradza jej teren, sporządza plan bezpieczeństwa danej inwestycji i organizuje geodetę do wytyczenia terenu budynku.

W trakcie trwania budowy, kierownik nadzoruje wszelkie działania prowadzone na placu, a także przygotowuje dokładną dokumentację robót. W przypadku pojawienia się zagrożenia zdrowia lub życia na budowie – wstrzymuje działania budowlane. Do jego obowiązków należy również przestrzeganie zaleceń inspektora nadzoru budowlanego (jeżeli został on zatrudniony przez inwestora) oraz zgłasza mu ukończenie budowy.

Obowiązkiem kierownika budowy po zakończeniu działań na placu jest powiadomienie inwestora o jej zakończeniu, a także przekazanie oświadczenia o zgodności danego obiektu ze wszelkimi przepisami i planem budowy. Koordynator prac musi też złożyć właścicielowi oświadczenie o doprowadzeniu do porządku terenu budowy. Kierownik budowy uczestniczy w procesie odbioru budynku oraz odpowiada za wszelkie ewentualne usterki.

Koszt zatrudnienia kierownika budowy jest w dużej mierze uzależniony od lokalizacji i skomplikowania danego projektu. Specjalistę, który może nadzorować prace budowlane można znaleźć na wielu stronach branżowych lub portalach ogłoszeniowych. Warto pamiętać, aby przy wyborze kierować się kompetencjami fachowca.

Ranking najlepszych kierowników budowy w Szczecinku

Kierownik budowy Szczecinek

Pierwszorzędny Nadzór Budowlany

1 opinia

Oferuje usługi z zakresu nadzoru budowlanego od wielu lat, zwłaszcza na obszarze Szczecinka, ale także pobliskich miast. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Zakład Produkcyjny Józef Bakowski - Sumienny Kierownik Budowy Szczecinek

Sumienny Kierownik Budowy

1 opinia

Potrzebujesz kierownika budowy do realizacji usług z zakresu nadzorowania budowy? Nie szukaj dalej, firma Zakład Produkcyjny Józef Bakowski jest tym, czego potrzebujesz. Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Usługi projektowe i obsługa inwestycji Dawid Gąsior - Pierwszorzędny Kierownik Budowy Szczecinek

Usługi projektowe i obsługa inwestycji Dawid Gąsior

2 opinie

Ten kierownik budowy działa na terenie miejscowości Szczecinek i oferuje liczne usługi z zakresu pierwszorzędnego nadzoru budowlanego. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

FB Kowbud Z.Kowalczyk - Perfekcyjny Nadzór Budowlany w Szczecinku

Perfekcyjny Nadzór Budowlany w Szczecinku

2 opinie

Planujesz wybrać sprawdzonego partnera do realizacji swoich planów? FB Kowbud Z.Kowalczyk jest na to skuteczną metodą. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

OBSIDO - Dobry Kierownik Budowy Szczecinek

OBSIDO

1 opinia

Jeśli wciąż nie wybrałeś kierownika budowy dla siebie, to zerknij na firmę OBSIDO. Wykonuje szeroki zakres usług w korzystnych cenach. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Nadzór - Profesjonalny Nadzór Budowlany Szczecinek

Profesjonalny Nadzór Budowlany

Profesjonalny kierownik budowy z wieloletnią praktyką w kwestii nadzoru budowlanego dbający o zadowolenie swoich Klientów. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

Biuro Projektowania i Realizacji Inwestycji "HAAS" Maciej Jaroszyński - Perfekcyjny Kierownik Budowy Szczecinek

Perfekcyjny Kierownik Budowy Szczecinek

Kierownik budowy z wieloletnią praktyką z zakresu nadzoru budowlanego cieszący się uznaniem wśród Klientów. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

TP-PROJEKT - Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy Szczecinek

TP-PROJEKT

Dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to najważniejsze zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest nadzorowanie budowy. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Usługi Budowlano Remontowe i Kosztorysowanie,Nadzory, Projektowanie - Doskonały Kierownik Budowy Szczecinek

Doskonały Kierownik Budowy Szczecinek

Nadzór budowlany na najwyższym poziomie to dla firmy Usługi Budowlano Remontowe i KosztorysowanieNadzory Projektowanie pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są zawsze gotowi do owocnej współpracy. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Usługi budowlano-remontowe i kosztorysowanie - Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy Szczecinek

Usługi budowlano-remontowe i kosztorysowanie

Właśnie wybierasz rzetelnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Usługi budowlano-remontowe i kosztorysowanie z Szczecinka będzie najszybszą drogą. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Najnowsze z 27 zleceń na kierowników budowy w Szczecinku

Dobry Nadzorca Budowlany Szczecinek

Rodzaj prac objętych nadzorem: etap rozbiórki Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia budynku: 1200m² Informacje dodatkowe: Poszukujemy kierownika do prowadzenia nadzoru nad pracami rozbiórkowymi kamienicy. Termin s...

 • Szczecinek

2023-01-24 do 2023-02-01

Perfekcyjne Kierowanie Budową Szczecinek

Rodzaj prac objętych nadzorem: rozbiórka stodoły z drewna Rodzaj budynku: rozbiórka stodoły Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Szczecinek

2022-12-16 do 2022-12-24

Dobry Nadzorca Budowlany

Kierowanie budową to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako najlepszy specjalista w fachu nadzorcy budowlanego. Przedzwoń teraz i wyślij ofertę - nie pożałujesz.

 • okolice Szczecinka

2022-11-09 do 2022-11-17

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 70m², Szczecinek

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 70m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Szczecinek

2022-10-31 do 2022-11-08

Szukam kierownika do budowy obiektu, do 100m², Szczecinek

Kierowanie budową to Twoja specjalność? Wykonaj zlecenie jako jeden z najlepszych w tym fachu. Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Szczecinek

2022-10-31 do 2022-11-08

Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy Szczecinek

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Szczecinek

2022-10-25 do 2022-11-02

Kierowanie Budową

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Dom szkieletowy Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Czaplinek

2022-08-16 do 2022-08-24

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 2400m², Czaplinek

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy lub przemysłowy Powierzchnia budynku: 2400m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Czaplinek

2022-09-28 do 2022-10-06

Doskonałe Kierowanie Budową

Jeśli konkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to Twoje najważniejsze walory jako fachowca od kierowania budową to wykonaj zlecenie - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 60m². Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Czaplinek

2022-08-08 do 2022-08-16

Nadzór Budowlany Szczecinek

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Koczała

2022-12-26 do 2023-01-03

Potrzebuję kierownika budowy, 6m², Czarne Woj Pomorskie

Bądź pewny, że Konsumenci zlecający kierowanie budową są dobrej jakości. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako ekspert od kierowania budową. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Czarne woj pomorskie

2022-10-19 do 2022-10-27

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, do 100m², Kępa Świeszyńska

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Kępa świeszyńska

2022-12-22 do 2022-12-30

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m², Świdwin

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Świdwin

2022-08-02 do 2022-08-10

Znakomity Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Świdwin

2022-08-03 do 2022-08-11

Profesjonalny Nadzorca Budowlany

Jako nadzorca budowlany oferujesz swoje usługi w miejscowości Świdwin oraz w okolicznych miastach? Zapraszamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

 • Świdwin

2022-09-06 do 2022-09-14

Zapytanie o kierownika do przebudowy, 101-200m², Świdwin

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie przebudowy lub nadbudowy obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Świdwin

2022-11-27 do 2022-09-30

Najwyższej Klasy Kierowanie Budową

Ten Klient złożył zapytanie "Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m²". Odpowiedz na potrzebę kierownika budowy do realizacji usług z zakresu kierowania budową. Udowodnij Klientowi, że dobrze trafił i Twoja firma to dobry pomysł. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

 • Świdwin

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 3 dni temu

Szukam kierownika do budowy obiektu, 800m², Świdwin

Potrzebujesz zlecenia jako fachowiec od pierwszorzędnego nadzorowania budowy w rejonie Świdwina lub w pobliskich powiatach? Żeby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - warto.

 • Świdwin

2023-01-15 do 2023-01-23

Doświadczony Kierownik Budowy Szczecinek

Jako sprawdzona firma oraz doświadczony kierownik budowy działasz na terenie Człuchowa oraz w sąsiednich miastach? Zaproponuj termin od razu!

 • Człuchów

2022-08-10 do 2022-08-18

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 160m², Człuchów

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 160m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Człuchów

2022-07-31 do 2022-08-08

Zapytanie o kierownika do wykonania remontu, 50m², Wałcz

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie remontu Rodzaj budynku: mieszkanie Powierzchnia budynku: 50m² Informacje dodatkowe: Wyburzenie ścianki Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Wałcz

2023-01-10 do 2023-01-18

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, do 100m², Wałcz

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Wałcz

2022-12-05 do 2022-12-13

Pierwszorzędny Nadzorca Budowlany

Klient napisał "Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m²". Nawiąż współpracę w odpowiedzi na zlecenie nadzorcy budowlanego do realizacji usług z zakresu nadzorowania budowy. Udowodnij Klientowi, że spełniasz jego potrzeby i Twoja firma to najlepsze rozwiązanie. Nie zwlekaj - przedzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

 • Wałcz

2022-10-24 do 2022-11-01

Zapytanie o kierownika budowy, 201-300m², Wałcz

Rodzaj prac objętych nadzorem: Inspekcja domu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Założenie księgi przeglądu technicznego tego budynku Termin skorzystania z oferty: do uzgodn...

 • Wałcz

2023-01-16 do 2023-01-24

Fantastyczne Nadzorowanie Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Złotów

2022-08-21 do 2022-08-29

Najlepszy Nadzorca Budowlany

Jako najlepszy nadzorca budowlany realizując się od wczesnej młodości i specjalista stale gotowy do współpracy przy nowym zleceniu odpisz na to zlecenie. Ten Klient zgłosił potrzebę "Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 1900m²". Wybierz numer natychmiast po więcej szczegółów.

 • Złotów

2022-09-02 do 2022-09-10

Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: Brak potrzeby Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Koszalin

2022-08-07 do 2022-08-07

Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Najczęstsze pytania o kierownikach budowy

Czy kierownik budowy jest potrzebny do każdej czynności na budowie?

W prawie budowlanym przedstawiono jasno, kiedy należy zatrudnić kierownika budowy. Warto pamiętać, że istnieją wyjątki, przy których nie trzeba poszukiwać specjalisty nadzorującego budowę. Przy wykonywaniu prostych czynności, do których nie potrzeba zezwolenia na budowę – obecność kierownika budowy nie jest wymagana. Należy także pamiętać, że w przypadku prowadzenia budowy na podstawie zgłoszenia sytuacja wygląda identycznie. Wówczas to obowiązek nadzoru spoczywa po stronie inwestora.

Jak znaleźć dobrego kierownika budowy?

Chcąc znaleźć dobrego fachowca, należy pamiętać o kilku rzeczach. Najlepiej jest, jeśli nie ma on powiązań z wykonawcami projektu – w przeciwnym wypadku może on przymykać oko na pewne nieścisłości. Zaliczyć można w nich m.in. używanie niewłaściwych materiałów budowlanych. Należy pamiętać, że dobrego kierownika budowy cechuje aktywne i zaangażowane działanie w trakcie prac budowlanych. Jeśli istnieje opcja wybrania koordynatora, który nie nadzoruje aktualnie żadnej inwestycji – należy go wybrać. Unikniemy tym samym sytuacji, gdzie kierownik nadzorujący wiele projektów wykonuje swoje obowiązki w niestaranny sposób.

Podczas poszukiwań kierownika budowy warto oprzeć się o Internet. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie portali ogłoszeniowych, na których możemy znaleźć specjalistów oferujących usługę nadzorowania budowania nieruchomości. Pomóc w tym może nasz ranking Najlepszych kierowników budowy. Jeżeli znajdziemy potencjalnego kandydata – należy sprawdzić jego cennik, a także opinie i komentarze od poprzednich zleceniodawców. Wtedy zyskamy pewność, że zatrudniona osoba spełni pokładane w niej nadzieje.

Ile kosztuje zatrudnienie kierownika budowy?

Koszt zatrudnienia kierownika budowy zależny jest od kilku czynników. Najważniejszymi przyczynami są lokalizacja danej inwestycji oraz po stopień skomplikowania danego projektu budowlanego. Możemy jednak pokusić się o pewne uśrednione ceny, które zaczynają się od 1500 złotych. W skomplikowanych przypadkach kwoty za koordynowanie pracy budowlanej mogą wynosić od 8 do 15 tysięcy złotych. Na kosztkierownika budowy ma wpływ doświadczenie danej osoby. Jeżeli ma on za sobą wiele przeprowadzonych inwestycji, cena naturalnie będzie wyższa od usług specjalisty, który rozpoczyna swoją działalność w tej branży.

Czy można zmienić kierownika budowy w trakcie jej trwania?

Prawo budowlane przewiduje taką możliwość. Jest to sytuacja stosunkowo rzadka, lecz istnieje taka opcja. Zmiana kierownika budowy może wynikać z kilku aspektów. Jeżeli dana osoba nie radzi sobie z nadzorowaniem budowy, bywa na niej rzadko bądź nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, możemy dokonać takiej zmiany.

Jeżeli chcemy to zrobić, musimy pamiętać, aby dołączyć oświadczenie nowego kierownika budowy o przejęciu przez niego obowiązków poprzednika. Poprzedni kierownik budowy musi umieścić adnotację z podpisem w dzienniku budowy, w której informuje o zakończeniu działań koordynatorskich przy projekcie. Wskazane jest jednak, aby za daną inwestycję odpowiadał tylko jeden kierownik. Zmiana może spowodować niepotrzebne zamieszanie – powinna mieć ona miejsce jedynie w uzasadnionych przypadkach.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Kierowników Budowy