Kierownik budowy w Świnoujściu

Porównaj oferty od Kierowników Budowy z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 414 242 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Niezależnie od rodzaju i wielkości inwestycji – nie obejdzie się ona bez osoby, która będzie nadzorować czynności wykonywane na placu budowy. Kierownik budowy odpowiedzialny jest za nadzór działań przeprowadzanych w miejscu inwestycji. Muszą one być zgodne z przepisami, sztuką budowlaną oraz projektem budowy. W przypadku wykrycia wszelkich usterek i uchybień – odpowiedzialność spoczywa na jego barkach. Dowiedz się z naszego artykułu, kim jest kierownik budowy, a także poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli poszukujesz koordynatora przy pracach budowlanych – sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za cały nadzór budowlany, począwszy od zaznaczenia wszelkich prac, które będą niewidoczne po ukończeniu czynności. Do nich zalicza się m.in. fundamenty, czy zbrojenia. Bierze on także udział przy dalszych etapach wznoszenia budynku. Zaznacza on wszystkie przeprowadzone fazy inwestycji: od kompleksowego wykonania elewacji, po montaż pokrycia dachowego. Uprawnienia kierownika budowy reguluje ustawa o prawie budowlanym. Osoba taka musi mieć ukończone studia wyższe na kierunku architektonicznym bądź budowlanym oraz mieć uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych. Może je nabyć po kilkuletniej praktyce bądź ukończeniu studiów wyższych. Kierownik budowy musi zdać również odpowiednie egzaminy.

Obowiązki kierownika budowy można podzielić na trzy etapy: początkowe, w trakcie oraz po zakończeniu budowy.

Na początku inwestycji niezbędne jest oświadczenie kierownika budowy. Składa je on do wydziału nadzoru budowlanego, gdzie zaświadcza, że przejmuje nadzór nad daną inwestycją. Ponadto, kierownik budowy przyjmuje od inwestora cały sprzęt, zabezpiecza całą budowę, ogradza jej teren, sporządza plan bezpieczeństwa danej inwestycji i organizuje geodetę do wytyczenia terenu budynku.

W trakcie trwania budowy, kierownik nadzoruje wszelkie działania prowadzone na placu, a także przygotowuje dokładną dokumentację robót. W przypadku pojawienia się zagrożenia zdrowia lub życia na budowie – wstrzymuje działania budowlane. Do jego obowiązków należy również przestrzeganie zaleceń inspektora nadzoru budowlanego (jeżeli został on zatrudniony przez inwestora) oraz zgłasza mu ukończenie budowy.

Obowiązkiem kierownika budowy po zakończeniu działań na placu jest powiadomienie inwestora o jej zakończeniu, a także przekazanie oświadczenia o zgodności danego obiektu ze wszelkimi przepisami i planem budowy. Koordynator prac musi też złożyć właścicielowi oświadczenie o doprowadzeniu do porządku terenu budowy. Kierownik budowy uczestniczy w procesie odbioru budynku oraz odpowiada za wszelkie ewentualne usterki.

Koszt zatrudnienia kierownika budowy jest w dużej mierze uzależniony od lokalizacji i skomplikowania danego projektu. Specjalistę, który może nadzorować prace budowlane można znaleźć na wielu stronach branżowych lub portalach ogłoszeniowych. Warto pamiętać, aby przy wyborze kierować się kompetencjami fachowca.

Ranking najlepszych kierowników budowy w Świnoujściu

Kierownik budowy Świnoujście

Edyta Kwiecień-Woźniak

17 opinii

Stworzona z pasji do nadzoru budowlanego firma oferuje perfekcyjne nadzorowanie budowy na terenie miejscowości Świnoujście, a także pobliskich miast i powiatów. Ofertę otrzymasz po kontakcie.

Biuro Obsługi Inwestycji Budowlanych Michał Jelonek - Wybitny Kierownik Budowy Świnoujście

Biuro Obsługi Inwestycji Budowlanych Michał Jelonek

Biuro Obsługi Inwestycji Budowlanych Michał Jelonek zajmuje się usługami z zakresu nadzorowania budowy. Wyróżnia się doskonałymi efektami. Ci kierownicy budowy nie mają sobie równych. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

Grzegorz Kozioł - Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy w Świnoujściu

Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy w Świnoujściu

Od lat pracownicy Grzegorz Kozioł wykonują usługi z zakresu perfekcyjnego nadzorowania budowy, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Nie czekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

Nadzory i Przeglądy Budowlane - Profesjonalny Nadzór Budowlany Świnoujście

Nadzory i Przeglądy Budowlane

Zawodowcy z Nadzory i Przeglądy Budowlane to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży nadzoru budowlanego. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Dawid Malewski - Doskonały Nadzór Budowlany Świnoujście

Dawid Malewski

Nadzór budowlany to temat, w którym są najlepsi, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

PHU Polinvest - Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy Świnoujście

PHU Polinvest

Zleć zadanie nadzorowania budowy fachowcom firmy PHU Polinvest z miejscowości Świnoujście. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. W okolicy Świnoujścia są jednymi z najlepszych. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę i poznaj ofertę.

Marwit - Perfekcyjny Kierownik Budowy Świnoujście

Perfekcyjny Kierownik Budowy Świnoujście

Nie znajdziesz innych tak perfekcyjnych kierowników budowy z tak dużym doświadczeniem zawodowym, pracujących w miejscowości Świnoujście i w całym powiecie. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

ROMAX Rusakiewicz Roman - Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy Świnoujście

Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy

Ten specjalista działa na obszarze miejscowości Świnoujście i świadczy różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnego nadzoru budowlanego. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych Polinvest Sp. z o.o. - Utalentowany Kierownik Budowy Świnoujście

Utalentowany Kierownik Budowy Świnoujście

Jeśli jeszcze szukasz utalentowanego kierownika budowy, to zerknij na firmę Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych Polinvest Sp. z o.o.. Wykonuje wszechstronne spektrum usług w korzystnych cenach. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Step by Step Sp. K - Dobry Kierownik Budowy Świnoujście

Step by Step Sp. K

Chcesz znaleźć sprawdzonego specjalistę do realizacji swoich planów? Step by Step Sp. K z Świnoujścia jest na to najlepszym rozwiązaniem. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

Najnowsze z 31 zleceń na kierowników budowy w Świnoujściu

Najwyższej Klasy Nadzór Budowlany Świnoujście

Ten Zleceniodawca, który wciąż nie znalazł nadzoru budowlanego, chociaż szuka od niezliczonych dni, zgłosił nam zlecenie o treści - Szukam kierownika do przebudowy, 34m². To właśnie Twoja oferta może zakończyć problem Zleceniodawcy. Pokaż propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt jak najszybciej.

 • Świnoujście

2023-01-15 do 2023-01-23

Najwyższej Klasy Nadzorca Budowlany Świnoujście

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie remontu Rodzaj budynku: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Świnoujście

2022-12-22 do 2022-12-30

Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy Świnoujście

Ten Klient napisał "Dam zlecenie kierownikowi do wykonania remontu, 201-300m²". Przyjmij zlecenie perfekcyjnego nadzorowania budowy jako specjalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji prac z Świnoujścia i przyległych miast. Pokaż dopasowaną ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Świnoujście

2022-10-22 do 2022-10-30

Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy

Zrealizuj usługę najwyższej klasy nadzorowania budowy o treści "Potrzebuję kierownika do wykonania remontu, 301-500m²", jako ekspert z miejscowości Świnoujście. Ujmij klientów swoimi kompetencjami i rzetelnością. Pokaż, że w okolicy Świnoujścia jesteś jednym z najlepszych. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Świnoujście

2022-10-10 do 2022-10-18

Poszukuję kierownika do przebudowy, 301-500m², Świnoujście

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie przebudowy lub nadbudowy obiektu Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej lub biurowy Powierzchnia budynku: 301-500m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Świnoujście

2022-09-24 do 2022-10-02

Zlecenie na kierownika do przebudowy, 101-200m², Międzyzdroje

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie przebudowy lub nadbudowy obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Międzyzdroje

2022-09-26 do 2022-10-04

Doświadczony Kierownik Budowy Świnoujście

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie przebudowy lub nadbudowy obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Nie wypełniona książka budowy przez poprzedniego kierownika Term...

 • Międzyzdroje

2022-09-25 do 2022-10-03

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, do 100m², Ładzin

Jeżeli wykonujesz zlecenia na wyjątkowe kierowanie budową w rejonie Zachodniopomorskiego i szukasz najlepszych zleceń to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, do 100m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej profesjonalnej firmy. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie.

 • Ładzin

2022-07-16 do 2022-07-24

Znakomity Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 70m² Termin skorzystania z oferty: 2023-05-01...

 • Ładzin

2022-09-19 do 2022-09-27

Profesjonalne Kierowanie Budową Świnoujście

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Nowe Warpno

2022-08-29 do 2022-09-06

Poszukuję kierownika budowy, 150m², Dargobądz

Rodzaj prac objętych nadzorem: Budowa domu jednorodzinnego Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 150m² Informacje dodatkowe: Budowa domu w systemie szkieletowy kanadyjskim Termin skorzystania z oferty: w ciąg...

 • Dargobądz

2022-11-11 do 2022-11-19

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Wolin

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Wolin

2022-11-30 do 2022-12-08

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Dargobądz

Jeśli dobra cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to Twoje główne atuty jako eksperta od kierowania budową to odpowiedz na zapytanie ofertowe - Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-200m². Przedstaw dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - zadzwoń już dziś, nie pożałujesz.

 • Dargobądz

2023-01-13 do 2023-01-21

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 140m², Wolin

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 140m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Wolin

2022-11-03 do 2022-11-11

Fenomenalny Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: przegląd budowlany budynku Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: przegląd budowlany 5-letni budynku Termin skorzystania z oferty: możliwy od ...

 • Międzywodzie

2022-11-30 do 2022-12-08

Dam zlecenie kierownikowi do wykonania remontu, 2450m², Międzywodzie

Zdecyduj się na prace dotyczące profesjonalnego nadzorowania budowy od wiarygodnych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Zachodniopomorskie lub okolicy. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Międzywodzie

2023-01-13 do 2023-01-21

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Trzebież

Udowodnij Zleceniodawcy, że takiej oferty nadzoru budowlanego nie znajdzie w miejscowości Zachodniopomorskie i okolicy, więc jeżeli poszukuje idealnego nadzoru budowlanego to bez wahania powinien wybrać Twoją Firmę. Dlatego, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Trzebież

2022-09-25 do 2022-10-03

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, do 100m², Kamień Pomorski

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kamień Pomorski

2022-10-11 do 2022-10-19

Solidne Kierowanie Budową

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 190m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Kamień Pomorski

2023-01-18 do 2023-01-26

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 53m², Kamień Pomorski

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 53m² Termin skorzystania z oferty: 2023-01-02...

 • Kamień Pomorski

2022-11-02 do 2022-11-10

Szukam kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Kamień Pomorski

Jako firma zatrudniająca wybitnych nadzorców budowlanych i charakteryzująca się wyjątkowym zaangażowaniem, zapytanie o treści - Szukam kierownika do budowy obiektu, 101-200m² jest skierowane do Ciebie. Przedstaw ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się jak najszybciej.

 • Kamień Pomorski

2022-08-02 do 2022-08-10

Wybitny Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 85m² Informacje dodatkowe: Murowana tradycyjna. Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Kamień Pomorski

2022-10-23 do 2022-10-31

Wysokiej Klasy Kierowanie Budową

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Rodzaj budynku: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Kamień Pomorski

2022-11-07 do 2022-11-15

Świetny Nadzór Budowlany

Oferujesz dobrą propozycję dotyczącą nadzoru budowlanego? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Kamień Pomorski

2022-08-24 do 2022-09-01

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Kamień Pomorski

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Kamień Pomorski

2022-12-27 do 2023-01-04

Fantastyczne Nadzorowanie Budowy

Masz zamiar wykonać zlecenie na nadzorowanie budowy, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, do 100m² to rewelacyjny wybór. Już teraz zadzwoń do niego i przedstaw ofertę.

 • Wrzosowo

2023-01-08 do 2023-01-16

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Międzywodzie-Zastań

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na doskonałe nadzorowanie budowy w rejonie Zachodniopomorskiego i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-200m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej niezawodnej firmy. Złóż dobrą ofertę dla tego Klienta - zadzwoń już dziś.

 • Międzywodzie-Zastań

2022-09-12 do 2022-09-20

Poszukuję kierownika do przebudowy, 55m², Dziwnów

Zapytanie o treści - Poszukuję kierownika do przebudowy, 55m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz skupia się na Klientach z rejonu Zachodniopomorskiego i okolic. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Dziwnów

2022-12-04 do 2022-12-12

Kierowanie Budową

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 115m² Informacje dodatkowe: Projekt domu Ekonomiczny 5 Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Uniemyśl

2022-09-07 do 2022-09-07

Wykwalifikowany Nadzorca Budowlany

Jako wykwalifikowany nadzorca budowlany proponujesz swoje doświadczenie na terenie Polic i w pobliskich miastach? Złóż dobrą propozycję temu Klientowi - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

 • Police

2022-07-16 do 2022-07-24

Znakomity Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie remontu Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia budynku: 2600m² Informacje dodatkowe: Kierownik budowy do usługi czyszczenia oraz impregnacji elewacji. Budynki wielorodzinne. ...

 • Police

2022-10-10 do 2022-10-18

Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Najczęstsze pytania o kierownikach budowy

Czy kierownik budowy jest potrzebny do każdej czynności na budowie?

W prawie budowlanym przedstawiono jasno, kiedy należy zatrudnić kierownika budowy. Warto pamiętać, że istnieją wyjątki, przy których nie trzeba poszukiwać specjalisty nadzorującego budowę. Przy wykonywaniu prostych czynności, do których nie potrzeba zezwolenia na budowę – obecność kierownika budowy nie jest wymagana. Należy także pamiętać, że w przypadku prowadzenia budowy na podstawie zgłoszenia sytuacja wygląda identycznie. Wówczas to obowiązek nadzoru spoczywa po stronie inwestora.

Jak znaleźć dobrego kierownika budowy?

Chcąc znaleźć dobrego fachowca, należy pamiętać o kilku rzeczach. Najlepiej jest, jeśli nie ma on powiązań z wykonawcami projektu – w przeciwnym wypadku może on przymykać oko na pewne nieścisłości. Zaliczyć można w nich m.in. używanie niewłaściwych materiałów budowlanych. Należy pamiętać, że dobrego kierownika budowy cechuje aktywne i zaangażowane działanie w trakcie prac budowlanych. Jeśli istnieje opcja wybrania koordynatora, który nie nadzoruje aktualnie żadnej inwestycji – należy go wybrać. Unikniemy tym samym sytuacji, gdzie kierownik nadzorujący wiele projektów wykonuje swoje obowiązki w niestaranny sposób.

Podczas poszukiwań kierownika budowy warto oprzeć się o Internet. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie portali ogłoszeniowych, na których możemy znaleźć specjalistów oferujących usługę nadzorowania budowania nieruchomości. Pomóc w tym może nasz ranking Najlepszych kierowników budowy. Jeżeli znajdziemy potencjalnego kandydata – należy sprawdzić jego cennik, a także opinie i komentarze od poprzednich zleceniodawców. Wtedy zyskamy pewność, że zatrudniona osoba spełni pokładane w niej nadzieje.

Ile kosztuje zatrudnienie kierownika budowy?

Koszt zatrudnienia kierownika budowy zależny jest od kilku czynników. Najważniejszymi przyczynami są lokalizacja danej inwestycji oraz po stopień skomplikowania danego projektu budowlanego. Możemy jednak pokusić się o pewne uśrednione ceny, które zaczynają się od 1500 złotych. W skomplikowanych przypadkach kwoty za koordynowanie pracy budowlanej mogą wynosić od 8 do 15 tysięcy złotych. Na kosztkierownika budowy ma wpływ doświadczenie danej osoby. Jeżeli ma on za sobą wiele przeprowadzonych inwestycji, cena naturalnie będzie wyższa od usług specjalisty, który rozpoczyna swoją działalność w tej branży.

Czy można zmienić kierownika budowy w trakcie jej trwania?

Prawo budowlane przewiduje taką możliwość. Jest to sytuacja stosunkowo rzadka, lecz istnieje taka opcja. Zmiana kierownika budowy może wynikać z kilku aspektów. Jeżeli dana osoba nie radzi sobie z nadzorowaniem budowy, bywa na niej rzadko bądź nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, możemy dokonać takiej zmiany.

Jeżeli chcemy to zrobić, musimy pamiętać, aby dołączyć oświadczenie nowego kierownika budowy o przejęciu przez niego obowiązków poprzednika. Poprzedni kierownik budowy musi umieścić adnotację z podpisem w dzienniku budowy, w której informuje o zakończeniu działań koordynatorskich przy projekcie. Wskazane jest jednak, aby za daną inwestycję odpowiadał tylko jeden kierownik. Zmiana może spowodować niepotrzebne zamieszanie – powinna mieć ona miejsce jedynie w uzasadnionych przypadkach.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Kierowników Budowy