Kierownik budowy w Wałczu

Porównaj oferty od Kierowników Budowy z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 433 125 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 355 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Niezależnie od rodzaju i wielkości inwestycji – nie obejdzie się ona bez osoby, która będzie nadzorować czynności wykonywane na placu budowy. Kierownik budowy odpowiedzialny jest za nadzór działań przeprowadzanych w miejscu inwestycji. Muszą one być zgodne z przepisami, sztuką budowlaną oraz projektem budowy. W przypadku wykrycia wszelkich usterek i uchybień – odpowiedzialność spoczywa na jego barkach. Dowiedz się z naszego artykułu, kim jest kierownik budowy, a także poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli poszukujesz koordynatora przy pracach budowlanych – sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za cały nadzór budowlany, począwszy od zaznaczenia wszelkich prac, które będą niewidoczne po ukończeniu czynności. Do nich zalicza się m.in. fundamenty, czy zbrojenia. Bierze on także udział przy dalszych etapach wznoszenia budynku. Zaznacza on wszystkie przeprowadzone fazy inwestycji: od kompleksowego wykonania elewacji, po montaż pokrycia dachowego. Uprawnienia kierownika budowy reguluje ustawa o prawie budowlanym. Osoba taka musi mieć ukończone studia wyższe na kierunku architektonicznym bądź budowlanym oraz mieć uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych. Może je nabyć po kilkuletniej praktyce bądź ukończeniu studiów wyższych. Kierownik budowy musi zdać również odpowiednie egzaminy.

Obowiązki kierownika budowy można podzielić na trzy etapy: początkowe, w trakcie oraz po zakończeniu budowy.

Na początku inwestycji niezbędne jest oświadczenie kierownika budowy. Składa je on do wydziału nadzoru budowlanego, gdzie zaświadcza, że przejmuje nadzór nad daną inwestycją. Ponadto, kierownik budowy przyjmuje od inwestora cały sprzęt, zabezpiecza całą budowę, ogradza jej teren, sporządza plan bezpieczeństwa danej inwestycji i organizuje geodetę do wytyczenia terenu budynku.

W trakcie trwania budowy, kierownik nadzoruje wszelkie działania prowadzone na placu, a także przygotowuje dokładną dokumentację robót. W przypadku pojawienia się zagrożenia zdrowia lub życia na budowie – wstrzymuje działania budowlane. Do jego obowiązków należy również przestrzeganie zaleceń inspektora nadzoru budowlanego (jeżeli został on zatrudniony przez inwestora) oraz zgłasza mu ukończenie budowy.

Obowiązkiem kierownika budowy po zakończeniu działań na placu jest powiadomienie inwestora o jej zakończeniu, a także przekazanie oświadczenia o zgodności danego obiektu ze wszelkimi przepisami i planem budowy. Koordynator prac musi też złożyć właścicielowi oświadczenie o doprowadzeniu do porządku terenu budowy. Kierownik budowy uczestniczy w procesie odbioru budynku oraz odpowiada za wszelkie ewentualne usterki.

Koszt zatrudnienia kierownika budowy jest w dużej mierze uzależniony od lokalizacji i skomplikowania danego projektu. Specjalistę, który może nadzorować prace budowlane można znaleźć na wielu stronach branżowych lub portalach ogłoszeniowych. Warto pamiętać, aby przy wyborze kierować się kompetencjami fachowca.

Ranking najlepszych kierowników budowy w Wałczu

Kierownik budowy Wałcz

Perfekcyjny Nadzór Budowlany

1 opinia

Ten specjalista działa na obszarze miejscowości Wałcz i świadczy różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnego nadzoru budowlanego. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Las-Bud - Profesjonalny Nadzór Budowlany Wałcz

Profesjonalny Nadzór Budowlany Wałcz

2 opinie

Osoby z Las-Bud to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty z branży nadzoru budowlanego. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

PPHU Agras Radosław Sydonowicz - Pierwszorzędny Kierownik Budowy Wałcz

PPHU Agras Radosław Sydonowicz

1 opinia

Ten kierownik budowy działa na terenie miejscowości Wałcz i oferuje liczne usługi z zakresu pierwszorzędnego nadzoru budowlanego. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Firma-Usług Blacharsko-Dekarskich " Grzech-Bud" - Fantastyczny Kierownik Budowy Wałcz

Firma-Usług Blacharsko-Dekarskich " Grzech-Bud"

1 opinia

Firma Firma-Usług Blacharsko-Dekarskich Grzech-Bud oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Wałcz oraz przyległych powiatów. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

KAMAD usługi ogólnobudowlane - Profesjonalne Nadzorowanie Budowy Wałcz

KAMAD usługi ogólnobudowlane

2 opinie

Już od kilku lat pracownicy KAMAD usługi ogólnobudowlane świadczą usługi z zakresu nadzorowania budowy, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Zachęcamy do zadawania pytań.

REPAIRS Tomasz Kozioł - Fantastyczne Nadzorowanie Budowy w Wałczu

Fantastyczne Nadzorowanie Budowy w Wałczu

1 opinia

Bez oporów zleć zadanie fantastycznego nadzorowania budowy fachowcom z firmy REPAIRS Tomasz Kozioł. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Wałcz i przyległych powiatów. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

OBSŁUGA INWESTYCJI BUDOWLANYCH MARCIN GŁODOWSKI - Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy Wałcz

OBSŁUGA INWESTYCJI BUDOWLANYCH MARCIN GŁODOWSKI

Perfekcyjny nadzór budowlany to życiowa pasja ekipy z firmy OBSŁUGA INWESTYCJI BUDOWLANYCH MARCIN GŁODOWSKI - nie mają sobie równych w tej dziedzinie. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Firma Usługowo Handlowa - Solidny Nadzór Budowlany Wałcz

Solidny Nadzór Budowlany

Nadzór budowlany w najlepszym wydaniu to temat, w którym są najlepsi, dlatego są w pełnej gotowości do podjęcia nowego zlecenia. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby poznać dopasowaną ofertę.

Posadzki Maszynowe - Wysokiej Klasy Nadzorowanie Budowy Wałcz

Posadzki Maszynowe

Potrzebujesz specjalistów od wysokiej klasy nadzorowania budowy w rejonie Wałcza lub w przyległych miastach? Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

GMPROJEKT - Wysokiej Klasy Kierownik Budowy Wałcz

Wysokiej Klasy Kierownik Budowy Wałcz

Firma GMPROJEKT oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Wałcz oraz przyległych powiatów. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Najnowsze z 26 zleceń na kierowników budowy w Wałczu

Tani Nadzór Budowlany Wałcz

Rodzaj prac objętych nadzorem: Inspekcja domu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Założenie księgi przeglądu technicznego tego budynku Termin skorzystania z oferty: do uzgodn...

 • Wałcz

2023-01-16 do 2023-01-24

Odpowiedni Nadzór Budowlany

Spraw, że nadzór budowlany nie będzie dla Klienta skomplikowaną kwestią i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony znawca z zakresu nadzoru budowlanego sporządź skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Zapytanie o kierownika do wykonania remontu, 50m². Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Wałcz

2023-01-10 do 2023-01-18

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Tuczno

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Tuczno

2022-12-27 do 2023-01-04

Rewelacyjny Nadzorca Budowlany Wałcz

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Wałcz

2022-12-05 do 2022-12-13

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m², Wałcz

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Wałcz

2022-10-24 do 2022-11-01

Zlecenie na kierownika do wykonania remontu, 5000m², Przelewice

Jako wiarygodny specjalista i dobry kierownik budowy oferujesz swoje usługi na terenie Zachodniopomorskiego i w sąsiednich miastach? Żeby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

 • Przelewice

2022-12-13 do 2022-12-21

Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: Hala Powierzchnia budynku: 1000m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Trzcianka

2022-09-14 do 2022-09-22

Szukam kierownika do budowy obiektu, 301-500m², Drawno

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy lub przemysłowy Powierzchnia budynku: 301-500m² Informacje dodatkowe: Poszukuję Kierownika Budowy na pełen etat powiat drawski i choszczeńsk...

 • Drawno

2022-12-31 do 2023-01-08

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Piła

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: tradycyjna Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Piła

2022-10-12 do 2022-10-20

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m², Piła

Pragniesz znaleźć zlecenia do wykonania jako warty uwagi fachowiec z zakresu fantastycznego kierowania budową? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Piła

2022-09-20 do 2022-09-28

Zlecenie na kierownika budowy, 70m², Piła

Rodzaj prac objętych nadzorem: Budowa domu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 70m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Piła

2022-09-27 do 2022-10-05

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Piła

Jeśli bezkonkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to Twoje główne cechy jako specjalisty od kierowania budową to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m². Zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Piła

2022-09-18 do 2022-09-26

Doświadczony Nadzorca Budowlany

Zakres zlecenia: potrzebny kierownik budowy Powierzchnia nadzoru: 5000m2 Informacje dodatkowe: nadzór przy budowie dachów Termin: możliwy od zaraz...

 • Piła

2022-08-31 do 2022-09-08

Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Piła

2022-10-17 do 2022-10-25

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Piła

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Piła

2022-11-03 do 2022-11-11

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 17m², Piła

To zapytanie o treści - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 17m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Piła i z sąsiednich miast. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Piła

2022-11-23 do 2022-12-01

Zapytanie o kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-200m², Piła

To zlecenie o treści - Zapytanie o kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-200m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z miejscowości Piła oraz przyległych powiatów. Przedstaw wyjątkową ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

 • Piła

2022-07-22 do 2022-07-30

Solidne Kierowanie Budową Wałcz

Rodzaj prac objętych nadzorem: Opinia o konstrukcji sciany Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia budynku: 26m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Piła

2022-09-29 do 2022-10-07

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Piła

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Piła

2022-10-06 do 2022-10-14

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m², Piła

Nadzorowanie budowy to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako najlepszy specjalista w fachu nadzorcy budowlanego. Przedstaw dobrą propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Piła

2023-01-16 do 2023-01-24

Wysokiej Klasy Kierowanie Budową

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Dom szkieletowy Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Czaplinek

2022-08-16 do 2022-08-24

Najwyższej Klasy Kierowanie Budową

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy lub przemysłowy Powierzchnia budynku: 2400m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Czaplinek

2022-09-28 do 2022-10-06

Dobry Nadzorca Budowlany

Zapytanie o treści - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 60m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z Zachodniopomorskiego oraz przyległych powiatów. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

 • Czaplinek

2022-08-08 do 2022-08-16

Szukam kierownika budowy, 70m², Ujście

Klient szuka solidnego kierownika budowy i wysłał zapytanie o treści - Szukam kierownika budowy, 70m². Jeśli oferujesz szeroki zakres usług w korzystnych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Ujście

2022-09-27 do 2022-10-05

Opłacalny Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Czarnków

2023-01-07 do 2023-01-15

Zapytanie o kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-200m², Czarnków

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Czarnków

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 3 dni temu

Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Najczęstsze pytania o kierownikach budowy

Czy kierownik budowy jest potrzebny do każdej czynności na budowie?

W prawie budowlanym przedstawiono jasno, kiedy należy zatrudnić kierownika budowy. Warto pamiętać, że istnieją wyjątki, przy których nie trzeba poszukiwać specjalisty nadzorującego budowę. Przy wykonywaniu prostych czynności, do których nie potrzeba zezwolenia na budowę – obecność kierownika budowy nie jest wymagana. Należy także pamiętać, że w przypadku prowadzenia budowy na podstawie zgłoszenia sytuacja wygląda identycznie. Wówczas to obowiązek nadzoru spoczywa po stronie inwestora.

Jak znaleźć dobrego kierownika budowy?

Chcąc znaleźć dobrego fachowca, należy pamiętać o kilku rzeczach. Najlepiej jest, jeśli nie ma on powiązań z wykonawcami projektu – w przeciwnym wypadku może on przymykać oko na pewne nieścisłości. Zaliczyć można w nich m.in. używanie niewłaściwych materiałów budowlanych. Należy pamiętać, że dobrego kierownika budowy cechuje aktywne i zaangażowane działanie w trakcie prac budowlanych. Jeśli istnieje opcja wybrania koordynatora, który nie nadzoruje aktualnie żadnej inwestycji – należy go wybrać. Unikniemy tym samym sytuacji, gdzie kierownik nadzorujący wiele projektów wykonuje swoje obowiązki w niestaranny sposób.

Podczas poszukiwań kierownika budowy warto oprzeć się o Internet. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie portali ogłoszeniowych, na których możemy znaleźć specjalistów oferujących usługę nadzorowania budowania nieruchomości. Pomóc w tym może nasz ranking Najlepszych kierowników budowy. Jeżeli znajdziemy potencjalnego kandydata – należy sprawdzić jego cennik, a także opinie i komentarze od poprzednich zleceniodawców. Wtedy zyskamy pewność, że zatrudniona osoba spełni pokładane w niej nadzieje.

Ile kosztuje zatrudnienie kierownika budowy?

Koszt zatrudnienia kierownika budowy zależny jest od kilku czynników. Najważniejszymi przyczynami są lokalizacja danej inwestycji oraz po stopień skomplikowania danego projektu budowlanego. Możemy jednak pokusić się o pewne uśrednione ceny, które zaczynają się od 1500 złotych. W skomplikowanych przypadkach kwoty za koordynowanie pracy budowlanej mogą wynosić od 8 do 15 tysięcy złotych. Na kosztkierownika budowy ma wpływ doświadczenie danej osoby. Jeżeli ma on za sobą wiele przeprowadzonych inwestycji, cena naturalnie będzie wyższa od usług specjalisty, który rozpoczyna swoją działalność w tej branży.

Czy można zmienić kierownika budowy w trakcie jej trwania?

Prawo budowlane przewiduje taką możliwość. Jest to sytuacja stosunkowo rzadka, lecz istnieje taka opcja. Zmiana kierownika budowy może wynikać z kilku aspektów. Jeżeli dana osoba nie radzi sobie z nadzorowaniem budowy, bywa na niej rzadko bądź nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, możemy dokonać takiej zmiany.

Jeżeli chcemy to zrobić, musimy pamiętać, aby dołączyć oświadczenie nowego kierownika budowy o przejęciu przez niego obowiązków poprzednika. Poprzedni kierownik budowy musi umieścić adnotację z podpisem w dzienniku budowy, w której informuje o zakończeniu działań koordynatorskich przy projekcie. Wskazane jest jednak, aby za daną inwestycję odpowiadał tylko jeden kierownik. Zmiana może spowodować niepotrzebne zamieszanie – powinna mieć ona miejsce jedynie w uzasadnionych przypadkach.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Kierowników Budowy