Kierownik budowy w Drawsku Pomorskim

Porównaj oferty od Kierowników Budowy z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 456 841 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 502 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Niezależnie od rodzaju i wielkości inwestycji – nie obejdzie się ona bez osoby, która będzie nadzorować czynności wykonywane na placu budowy. Kierownik budowy odpowiedzialny jest za nadzór działań przeprowadzanych w miejscu inwestycji. Muszą one być zgodne z przepisami, sztuką budowlaną oraz projektem budowy. W przypadku wykrycia wszelkich usterek i uchybień – odpowiedzialność spoczywa na jego barkach. Dowiedz się z naszego artykułu, kim jest kierownik budowy, a także poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli poszukujesz koordynatora przy pracach budowlanych – sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za cały nadzór budowlany, począwszy od zaznaczenia wszelkich prac, które będą niewidoczne po ukończeniu czynności. Do nich zalicza się m.in. fundamenty, czy zbrojenia. Bierze on także udział przy dalszych etapach wznoszenia budynku. Zaznacza on wszystkie przeprowadzone fazy inwestycji: od kompleksowego wykonania elewacji, po montaż pokrycia dachowego. Uprawnienia kierownika budowy reguluje ustawa o prawie budowlanym. Osoba taka musi mieć ukończone studia wyższe na kierunku architektonicznym bądź budowlanym oraz mieć uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych. Może je nabyć po kilkuletniej praktyce bądź ukończeniu studiów wyższych. Kierownik budowy musi zdać również odpowiednie egzaminy.

Obowiązki kierownika budowy można podzielić na trzy etapy: początkowe, w trakcie oraz po zakończeniu budowy.

Na początku inwestycji niezbędne jest oświadczenie kierownika budowy. Składa je on do wydziału nadzoru budowlanego, gdzie zaświadcza, że przejmuje nadzór nad daną inwestycją. Ponadto, kierownik budowy przyjmuje od inwestora cały sprzęt, zabezpiecza całą budowę, ogradza jej teren, sporządza plan bezpieczeństwa danej inwestycji i organizuje geodetę do wytyczenia terenu budynku.

W trakcie trwania budowy, kierownik nadzoruje wszelkie działania prowadzone na placu, a także przygotowuje dokładną dokumentację robót. W przypadku pojawienia się zagrożenia zdrowia lub życia na budowie – wstrzymuje działania budowlane. Do jego obowiązków należy również przestrzeganie zaleceń inspektora nadzoru budowlanego (jeżeli został on zatrudniony przez inwestora) oraz zgłasza mu ukończenie budowy.

Obowiązkiem kierownika budowy po zakończeniu działań na placu jest powiadomienie inwestora o jej zakończeniu, a także przekazanie oświadczenia o zgodności danego obiektu ze wszelkimi przepisami i planem budowy. Koordynator prac musi też złożyć właścicielowi oświadczenie o doprowadzeniu do porządku terenu budowy. Kierownik budowy uczestniczy w procesie odbioru budynku oraz odpowiada za wszelkie ewentualne usterki.

Koszt zatrudnienia kierownika budowy jest w dużej mierze uzależniony od lokalizacji i skomplikowania danego projektu. Specjalistę, który może nadzorować prace budowlane można znaleźć na wielu stronach branżowych lub portalach ogłoszeniowych. Warto pamiętać, aby przy wyborze kierować się kompetencjami fachowca.

Ranking najlepszych kierowników budowy w Drawsku Pomorskim

Kierownik budowy Drawsko Pomorskie

Wykwalifikowany Kierownik Budowy w Drawsku Pomorskim

15 opinii

Firma PPHU Complex Alina Suchecka zajmuje się usługami z zakresu nadzorowania budowy. Wyróżnia się bardzo dobrymi opiniami Klientów. Ci kierownicy budowy nie mają sobie równych. Organizacja prac budowlanych i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie przelewki, dlatego wybierz tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Projektowanie i Nadzór Robót Budowlanych Jarosław Sawicki - Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy Drawsko Pomorskie

Projektowanie i Nadzór Robót Budowlanych Jarosław Sawicki

1 opinia

Szukasz pierwszorzędnego kierownika budowy z zakresu nadzorowania budowy? Nie szukaj dalej, ta firma jest świetnym wyborem. Nie czekaj - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Biuro Obsługi Inwestycji Piotr Jamroży - Profesjonalne Nadzorowanie Budowy Drawsko Pomorskie

Profesjonalne Nadzorowanie Budowy

1 opinia

Firma Biuro Obsługi Inwestycji Piotr Jamroży zajmuje się usługami z zakresu nadzorowania budowy. Wyróżnia się bardzo dobrymi efektami. Ci kierownicy budowy nie mają sobie równych. Określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Milag Michał Łaga - Profesjonalny Nadzór Budowlany Drawsko Pomorskie

Profesjonalny Nadzór Budowlany

1 opinia

Nadzór budowlany nie ma dla firmy Milag Michał Łaga żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Gtkkujawa LTD - Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy Drawsko Pomorskie

Gtkkujawa LTD

1 opinia

Zaoszczędź sobie kłopotów i powierz prace specjalistom od nadzorowania budowy z Drawska Pomorskiego. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Usługi ogólnobudowlane Groździej Arkadiusz - Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy Drawsko Pomorskie

Usługi ogólnobudowlane Groździej Arkadiusz

3 opinie

Starasz się odnaleźć dobrego profesjonalistę z zakresu wyjątkowego nadzorowania budowy do realizacji zaplanowanych działań? Firma Usługi ogólnobudowlane Groździej Arkadiusz jest do Twojej dyspozycji. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

FHU ZOHR Wioletta Hein - Solidny Nadzór Budowlany Drawsko Pomorskie

Solidny Nadzór Budowlany Drawsko Pomorskie

3 opinie

Oferuje usługi z zakresu nadzoru budowlanego od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Drawsko Pomorskie, ale także pobliskich miast. Nie zwlekaj i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Przedsiębiorstwo usługowo handlowe Lenar-Bud - Solidne Nadzorowanie Budowy Drawsko Pomorskie

Przedsiębiorstwo usługowo handlowe Lenar-Bud

1 opinia

Stworzona z pasji do nadzoru budowlanego firma oferuje solidne nadzorowanie budowy na obszarze miejscowości Drawsko Pomorskie, jak również okolicznych miast i powiatów. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Adam Kartosz - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Drawsko Pomorskie

Perfekcyjny Nadzór Budowlany Drawsko Pomorskie

Stworzona z zamiłowania do nadzoru budowlanego firma oferuje perfekcyjne nadzorowanie budowy na terenie Drawska Pomorskiego, a także okolicznych miast i powiatów. Zadzwoń, aby otrzymać ofertę - nie pożałujesz.

BIURO PROJEKTOWO BUDOWLANE SEWERYN DUSZEWSKI - Sumienny Kierownik Budowy Drawsko Pomorskie

BIURO PROJEKTOWO BUDOWLANE SEWERYN DUSZEWSKI

Jeżeli szukasz solidnego nadzorowania budowy i szukasz najlepszych ofert to skorzystaj z kwalifikacji BIURO PROJEKTOWO BUDOWLANE SEWERYN DUSZEWSKI. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Najnowsze z 27 zleceń na kierowników budowy w Drawsku Pomorskim

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Drawsko Pomorskie

Zrealizuj zlecenie najlepszego nadzorowania budowy o treści "Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-200m²", jako profesjonalista z miejscowości Drawsko Pomorskie. Zadziw klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Drawska Pomorskiego jesteś jednym z najlepszych. Żeby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

 • Drawsko Pomorskie

2022-12-01 do 2022-12-09

Dobry Kierownik Budowy Drawsko Pomorskie

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 82m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Drawsko Pomorskie

2022-11-09 do 2022-11-17

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 301-500m², Drawsko Pomorskie

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: mieszkanie Powierzchnia budynku: 301-500m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Drawsko Pomorskie

2022-11-05 do 2022-11-13

Najwyższej Klasy Kierownik Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy lub przemysłowy Powierzchnia budynku: 2400m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Czaplinek

2022-09-28 do 2022-10-06

Szukam kierownika do budowy obiektu, do 100m², Czaplinek

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Dom szkieletowy Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Czaplinek

2022-08-16 do 2022-08-24

Dobry Nadzorca Budowlany Drawsko Pomorskie

Kierowanie budową to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako najlepszy specjalista w fachu nadzorcy budowlanego. Przedzwoń teraz i wyślij ofertę - nie pożałujesz.

 • Czaplinek

2022-08-08 do 2022-08-16

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, do 100m², Mielno

Szukasz zleceniodawcy jako fachowiec od solidnego kierowania budową w rejonie Zachodniopomorskiego lub w pobliskich powiatach? Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Mielno

2023-02-05 do 2023-02-13
dodano 4 dni temu

Szukam kierownika do przebudowy, 201-300m², Łobez

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie przebudowy lub nadbudowy obiektu Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej lub biurowy Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Potrzebny kierownik budowy do koordynac...

 • Łobez

2023-02-07 do 2023-02-15
dodano 2 dni temu

Zlecenie na kierownika do przebudowy, 201-300m², Łobez

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie przebudowy lub nadbudowy obiektu Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej lub biurowy Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Potrzebuję kierownika budowy ogólnej. S...

 • Łobez

2023-02-07 do 2023-02-15
dodano 2 dni temu

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 120m², Linówko

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 120m² Informacje dodatkowe: Projekt na podstawie Archon : Dom w kosaćcach 3 Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Linówko

2022-08-03 do 2022-08-11

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m², Świdwin

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Świdwin

2022-08-02 do 2022-08-10

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Świdwin

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Świdwin

2022-08-03 do 2022-08-11

Idealny Nadzór Budowlany Drawsko Pomorskie

Dla Klienta, który pisze - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, do 100m², dotarcie do idealnego nadzoru budowlanego może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, jednak Twoja firma będzie na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

 • Świdwin

2022-09-06 do 2022-09-14

Dobry Nadzór Budowlany

Ten Klient, który wciąż nie znalazł nadzoru budowlanego, mimo iż szuka od kilku tygodni, napisał nam zlecenie o treści - Zapytanie o kierownika do przebudowy, 101-200m². To właśnie Twoja oferta może rozwiązać problem Zlecającego. Już nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

 • Świdwin

2022-11-27 do 2022-09-30

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m², Świdwin

To zapytanie o treści - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Świdwin i z sąsiednich miast. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Świdwin

2023-01-31 do 2023-02-08

Wysokiej Klasy Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia budynku: 800m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Świdwin

2023-01-15 do 2023-01-23

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Tuczno

Zleceniodawca złożył zapytanie "Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m²". Skontaktuj się w odpowiedzi na potrzebę kierownika budowy do realizacji usług z zakresu nadzorowania budowy. Udowodnij Klientowi, że dobrze trafił, a wybór Twojej firmy to najlepsze rozwiązanie. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Klienta.

 • Tuczno

2022-12-27 do 2023-01-04

Szukam kierownika do budowy obiektu, 301-500m², Drawno

Wybierz prace dotyczące pierwszorzędnego nadzorowania budowy od rzetelnych Konsumentów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Zachodniopomorskiego. Nie zwlekaj - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Drawno

2022-12-31 do 2023-01-08

Zapytanie o kierownika do wykonania remontu, 50m², Wałcz

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie remontu Rodzaj budynku: mieszkanie Powierzchnia budynku: 50m² Informacje dodatkowe: Wyburzenie ścianki Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Wałcz

2023-01-10 do 2023-01-18

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, do 100m², Wałcz

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Wałcz

2022-12-05 do 2022-12-13

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m², Wałcz

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako dobry specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta z Wałcza. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Wałcz

2022-10-24 do 2022-11-01

Zapytanie o kierownika budowy, 201-300m², Wałcz

Rodzaj prac objętych nadzorem: Inspekcja domu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Założenie księgi przeglądu technicznego tego budynku Termin skorzystania z oferty: do uzgodn...

 • Wałcz

2023-01-16 do 2023-01-24

Najlepsze Kierowanie Budową Drawsko Pomorskie

Upewnij się, że Zleceniodawcy zlecający kierowanie budową są dobrej jakości. Wyślij ofertę jako profesjonalista od kierowania budową. Zadzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

 • Dobrzany

2022-09-02 do 2022-09-10

Szukam kierownika do budowy obiektu, 70m², Okolice Szczecinka

Zdecyduj się na prace dotyczące profesjonalnego nadzorowania budowy od wiarygodnych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Zachodniopomorskie lub okolicy. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • okolice Szczecinka

2022-11-09 do 2022-11-17

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, do 100m², Kania

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, do 100m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Wybierz numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

 • Kania

2022-08-09 do 2022-08-17

Kierowanie Budową

To zapytanie o treści - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 123m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z rejonu Zachodniopomorskiego i z sąsiednich miast. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Sławoborze

2022-11-16 do 2022-11-24

Szukam kierownika do budowy obiektu, 63m², Resko

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 63m² Informacje dodatkowe: Dom prostokąt Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Resko

2022-12-28 do 2023-01-05

Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Najczęstsze pytania o kierownikach budowy

Czy kierownik budowy jest potrzebny do każdej czynności na budowie?

W prawie budowlanym przedstawiono jasno, kiedy należy zatrudnić kierownika budowy. Warto pamiętać, że istnieją wyjątki, przy których nie trzeba poszukiwać specjalisty nadzorującego budowę. Przy wykonywaniu prostych czynności, do których nie potrzeba zezwolenia na budowę – obecność kierownika budowy nie jest wymagana. Należy także pamiętać, że w przypadku prowadzenia budowy na podstawie zgłoszenia sytuacja wygląda identycznie. Wówczas to obowiązek nadzoru spoczywa po stronie inwestora.

Jak znaleźć dobrego kierownika budowy?

Chcąc znaleźć dobrego fachowca, należy pamiętać o kilku rzeczach. Najlepiej jest, jeśli nie ma on powiązań z wykonawcami projektu – w przeciwnym wypadku może on przymykać oko na pewne nieścisłości. Zaliczyć można w nich m.in. używanie niewłaściwych materiałów budowlanych. Należy pamiętać, że dobrego kierownika budowy cechuje aktywne i zaangażowane działanie w trakcie prac budowlanych. Jeśli istnieje opcja wybrania koordynatora, który nie nadzoruje aktualnie żadnej inwestycji – należy go wybrać. Unikniemy tym samym sytuacji, gdzie kierownik nadzorujący wiele projektów wykonuje swoje obowiązki w niestaranny sposób.

Podczas poszukiwań kierownika budowy warto oprzeć się o Internet. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie portali ogłoszeniowych, na których możemy znaleźć specjalistów oferujących usługę nadzorowania budowania nieruchomości. Pomóc w tym może nasz ranking Najlepszych kierowników budowy. Jeżeli znajdziemy potencjalnego kandydata – należy sprawdzić jego cennik, a także opinie i komentarze od poprzednich zleceniodawców. Wtedy zyskamy pewność, że zatrudniona osoba spełni pokładane w niej nadzieje.

Ile kosztuje zatrudnienie kierownika budowy?

Koszt zatrudnienia kierownika budowy zależny jest od kilku czynników. Najważniejszymi przyczynami są lokalizacja danej inwestycji oraz po stopień skomplikowania danego projektu budowlanego. Możemy jednak pokusić się o pewne uśrednione ceny, które zaczynają się od 1500 złotych. W skomplikowanych przypadkach kwoty za koordynowanie pracy budowlanej mogą wynosić od 8 do 15 tysięcy złotych. Na kosztkierownika budowy ma wpływ doświadczenie danej osoby. Jeżeli ma on za sobą wiele przeprowadzonych inwestycji, cena naturalnie będzie wyższa od usług specjalisty, który rozpoczyna swoją działalność w tej branży.

Czy można zmienić kierownika budowy w trakcie jej trwania?

Prawo budowlane przewiduje taką możliwość. Jest to sytuacja stosunkowo rzadka, lecz istnieje taka opcja. Zmiana kierownika budowy może wynikać z kilku aspektów. Jeżeli dana osoba nie radzi sobie z nadzorowaniem budowy, bywa na niej rzadko bądź nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, możemy dokonać takiej zmiany.

Jeżeli chcemy to zrobić, musimy pamiętać, aby dołączyć oświadczenie nowego kierownika budowy o przejęciu przez niego obowiązków poprzednika. Poprzedni kierownik budowy musi umieścić adnotację z podpisem w dzienniku budowy, w której informuje o zakończeniu działań koordynatorskich przy projekcie. Wskazane jest jednak, aby za daną inwestycję odpowiadał tylko jeden kierownik. Zmiana może spowodować niepotrzebne zamieszanie – powinna mieć ona miejsce jedynie w uzasadnionych przypadkach.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Kierowników Budowy