Elektryk w Kole

Porównaj oferty od Elektryków z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 448 231 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 046 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Elektryk jest osobą, która może pracować w branży budowlanej i motoryzacyjnej. Do wykonywania tego zawodu potrzebne jest posiadanie odpowiednich uprawnień, które zdobyć można kończąc szkołę średnią i zdając egzamin.

Wiele osób wybierając szkołę średnią zastanawia się, ile zarabia elektryk. Decyzja o nauce tego zawodu wydaje się być dobra, bo średnia pensja na samodzielnym stanowisku wynosi około 5000 zł brutto. Więcej może zarobić auto elektryk oraz osoba zajmująca się systemami alarmowymi, ale również branża budowlana gwarantuje całkiem solidne wynagrodzenie.

Największą pensję otrzymać mogą osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, ale w tym przypadku zachodzi konieczność samodzielnego opłacania składek ubezpieczeniowych i prowadzenie ksiąg rachunkowych, co sprawia, że ostateczny zarobek wcale nie musi być wyższy niż na etacie. Pamiętajmy, że praca elektryka wymaga sporej wiedzy i dużego doświadczenia, a wszelkie błędy na etapie prac instalacyjnych mogą skończyć się nawet porażeniem prądem. To właśnie dlatego zawód ten powinny wykonywać osoby odpowiedzialne i odpowiednio wykształcone. Dzięki nim cała instalacja w naszym domu działać będzie zgodnie z oczekiwaniami.

Cena usług elektrycznych waha się w zależności od zakresu prac, jakie trzeba przeprowadzić oraz regionu, w którym będzie wykonywana. Zdecydowanie najdroższe są usługi w dużych miastach. Jeśli zamierzamy wykonać nową instalację w stolicy, elektryk z miasta Warszawa bez wątpienia policzy za usługę zdecydowanie więcej, niż taki sam fachowiec w Rzeszowie czy Zabrzu. W branży budowlanej bardzo często rozlicza się na podstawie ilości punktów, jakie wykonuje specjalista. Każdy włącznik światła, gniazdko elektryczne czy punkt oświetleniowy wyceniany jest na określoną stawkę. Znając projekt instalacji elektrycznej można więc bez trudu policzyć, ile będzie nas kosztować jego realizacja.

Uśredniając stawki krajowe, można przyjąć, że wykonanie jednego punktu elektrycznego to koszt około 50-70 zł. Cena ta zawiera wyłącznie prace instalacyjne. Tzw. biały montaż liczony jest według odrębnej stawki. Musimy się jednak liczyć, że w trakcie prac monterskich pojawiają się również dodatkowe opłaty takie jak montaż skrzynki z bezpiecznikami, założenie alarmu czy innych rzeczy potrzebnych inwestorowi w domu. Warto więc poprosić o ostateczny kosztorys, by mieć absolutną pewność, iż wyliczona przez nas na podstawie ilości punktów kwota nie przekroczy naszego budżetu.


Ranking najlepszych elektryków w Kole

Elektryk Koło

Solidny Elektryk - Arkadiusz Bożęcki

27 opinii

Firma elektryczna Solidny Elektryk - Arkadiusz Bożęcki to prawdziwi wyjadacze w dziedzinie instalatorstwa elektrycznego. Swoje usługi oferują w okolicy Koła. Instalacje elektryczne od A do Z od serwisu instalacji po realizację kompletnej instalacji oraz pomoc w pozyskaniu niezbędnych materiałów instalacyjnych to dla tych zdolnych profesjonalistów typowy pakiet usług.

Instalacje elektryczne Mateusz Borowiak - Rzetelne Pogotowie Elektryczne w Kole

Rzetelne Pogotowie Elektryczne w Kole

6 opinii

Celny wybór rzetelnego pogotowia elektrycznego jest niełatwy, dlatego warto zainteresować się Instalacje elektryczne Mateusz Borowiak - to prawdziwi fachowcy, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Zadzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

Michał Oporski - Wyjątkowa Wymiana Instalacji Elektrycznej Koło

Wyjątkowa Wymiana Instalacji Elektrycznej

3 opinie

W przypadku, gdy potrzebujesz wyjątkowej wymiany instalacji elektrycznej i wymagasz wysokiej jakości w korzystnej cenie to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Michał Oporski. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

SOL FORCE Sebastian Grabowski B2PROF - Fantastyczny Elektryk Koło

Fantastyczny Elektryk Koło

13 opinii

Ten elektryk realizuje się od wczesnej młodości i jest specjalistą stale przygotowanym do współpracy przy nowym zleceniu - SOL FORCE Sebastian Grabowski B2PROF to doskonały zawodowiec dla Ciebie. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może zaoferować.

Vernor Grzegorz Ochędalski - Profesjonalne Wykonanie Instalacji Elektrycznych Koło

Profesjonalne Wykonanie Instalacji Elektrycznych

8 opinii

Chcesz znaleźć elektryka do realizacji usług z zakresu wykonania instalacji elektrycznej? Dobrze trafiłeś, Vernor Grzegorz Ochędalski jest firmą, której szukasz. Ledwie krok dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - zadzwoń!

Marek Dzieciątkowski - Doskonałe Instalatorstwo Elektryczne Koło

Doskonałe Instalatorstwo Elektryczne

1 opinia

Wymiana instalacji elektrycznej to życiowa pasja tego pogotowia elektrycznego - są niekwestionowanym liderem w fachu elektryka. Elektryka w pełnym zakresie dla domu, mieszkania, firmy i biura od serwisu instalacji po projekt i realizację kompletnej instalacji oraz pomoc w pozyskaniu niezbędnych produktów instalacyjnych to dla tych znających swoja branżę specjalistów od elektryczności standardowa metoda działania.

Mirek - Świetne Usługi Elektryczne Koło

Świetne Usługi Elektryczne

1 opinia

Sprawdź fachowość Mirek. Ta renomowana firma elektryczna jest rozchwytywana w branży w okolicy Koła za gruntowne realizowanie usług elektrycznych. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Solarkolo.pl - Najlepszy Elektryk Koło

Najlepszy Elektryk Koło

2 opinie

Potrzebujesz elektryków od najlepszej wymiany instalacji elektrycznej w miejscowości Koło lub w przyległych powiatach? Nie czekaj - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

DREW-DOM Andrzej Antecki - Wykwalifikowany Elektryk Koło

Wykwalifikowany Elektryk

1 opinia

Klient, który poszukuje usługi elektrycznej powinien niezwłocznie zgłosić się do tego elektryka i poznać dobre ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Ustal pasujący termin już teraz!

ECOTECH - Sumienny Elektryk Koło

ECOTECH

2 opinie

Sumienny elektryk proponuje swoje doświadczenie na terenie Koła i w przyległych miastach. Skontaktuj się i poznaj ofertę - naprawdę warto.

Najnowsze z 14 zleceń na instalacje elektryczne w Kole

Potrzebny elektryk, podłączenie płyty indukcyjnej, Koło

Klient, który poszukuje usługi elektrycznej musi koniecznie zgłosić się do elektryka takiego, jak Ty i poznać niskie ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Zadzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania.

 • Koło

2022-12-10 do 2022-12-18

Perfekcyjna Elektryka Koło

Jako fachowiec działający na obszarze powiatu i świadczący różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnej elektryki podejmij współpracę z Klientem, który zgłosił zapytanie o treści "Zlecenie na rozbudowa instalacji elektrycznej w domu, do 10pkt. el.". Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę.

 • Koło

2022-12-09 do 2022-12-17

Doskonała Elektryka

Typ budynku: dom Liczba punktów elektrycznych: 1 Zakres prac: montaż oświetlenia Termin rozpoczęcia prac: 2022-12-16...

 • Ruszków pierwszy

2022-12-08 do 2022-12-16

Staranne Instalacje Elektryczne Koło

Ten Zleceniodawca poszukuje specjalisty od instalacji elektrycznych. Napisał ogłoszenie o treści - Szukam firmy, przeniesienie punktów elektrycznych, 51-100m², chcąc trafić w dobre miejsce. Żeby otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

 • Grodna

2022-11-28 do 2022-12-06

Potrzebny elektryk, przeniesienie punktów elektrycznych, do 50m², Dąbie

Zakres zlecenia: przeniesienie punktów elektrycznych Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Liczba punktów elektrycznych: do 50 Powierzchnia obiektu: do 50m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jak...

 • Dąbie

2022-11-28 do 2022-11-28

Zlecenie dla elektryka, montaż instalacji elektrycznej, 151-200m², Police Mostowe

Zakres zlecenia: montaż instalacji elektrycznej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Liczba punktów elektrycznych: 101 - 300 Powierzchnia obiektu: 151-200m² Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: o...

 • Police mostowe

2022-11-04 do 2022-11-12

Solidne Instalatorstwo Elektryczne Koło

Zakres zlecenia: naprawa wtyczek, gniazdek Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Liczba punktów elektrycznych: 3 Powierzchnia obiektu: 51-100m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: ...

 • Koło

2022-10-21 do 2022-10-29

Zapytanie dla firmy, montaż instalacji elektrycznej, 900m², Koło

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: montaż instalacji elektrycznej Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Liczba punktów elektrycznych: 101 - 300 Powierzchnia obiektu: 900m² Dostawca materiałów: d...

 • Koło

2022-09-30 do 2022-10-12

Potrzebny elektryk, wykonanie instalacji odgromowej, 401-500m², Koło

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: wykonanie instalacji odgromowej Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Liczba punktów elektrycznych: Klient prosi o poradę Powierzchnia obiektu: 401-500m² Dosta...

 • Koło

2022-09-11 do 2022-09-19

Opłacalne Roboty Elektryczne Koło

Zakres zlecenia: pomiary elektryczne Rodzaj obiektu: Garaż z pomieszczeniem gospodarczym Liczba punktów elektrycznych: do 50 Powierzchnia obiektu: 51-100m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe ...

 • Kościelec

2022-08-30 do 2022-09-07

Otrzymaj zlecenia dla Elektryków

Najczęstsze pytania o usługach elektrycznych

Jakie usługi świadczy elektryk?

Elektryk odpowiada za wszelkie prace związane z instalacją elektryczną. W ramach kompleksowych usług elektrycznych wykonuje:

 • projekt instalacji elektrycznej,
 • przyłącze elektryczne do domu,
 • nową instalację elektryczną,
 • wymianę instalacji elektrycznej,
 • punkty elektryczne,
 • montaż rozdzielni,
 • przeróbki instalacyjne,
 • montaż urządzeń elektrycznych,
 • montaż osprzętu elektrycznego,
 • pomiary elektryczne wraz z raportem pomiarowym.

Jeśli w Twoim mieszkaniu doszło do awarii elektrycznej, skorzystaj z usług elektryka w ramach pogotowia elektrycznego. W krótkim czasie fachowiec przyjedzie do Ciebie i naprawi usterkę.

Jak wybrać elektryka?

Wybór elektryka powinien być przemyślany. Przed podjęciem decyzji sprawdź, czy firma świadcząca usługi elektryczne:

 1. Posiada legalną działalność.
 2. Mile widziana jest też strona www.
 3. Posiada odpowiednie i aktualne uprawnienia do wykonywania instalacji i pomiarów elektrycznych.
 4. Podpisuje umowy.
 5. Zapewnia gwarancję na darmowe naprawy elektryczne w ustalonym w umowie okresie.
 6. Bierze na siebie załatwienie wszystkich formalności w zakładzie energetycznym.
 7. Oferuje ceny rynkowe, czy może zawyża/zaniża stawkę.

Szukając elektryka, rozeznaj się wśród rodziny i znajomych czy na portalach ogłoszeniowych (np. Oferteo.pl). Wybierz osobę kompetentną, doświadczoną i polecaną.

Jakie uprawnienia powinien mieć elektryk?

Do legalnego wykonywania zawodu każdy elektryk powinien posiadać niezbędne i aktualne uprawnienia.

Do najpopularniejszych należą uprawnienia SEP oraz uprawnienia budowlane (UB).

Uprawnienia SEP dzielą się na trzy różne grupy:

 • G1 kursy elektryczne (uprawnienia do pracy na stanowisku eksploatacji E i dozoru D przy prądzie do 1 KV),
 • G2 kursy energetyczne,
 • G3 kursy gazowe.

Świadectwa kwalifikacyjne D oraz E mają okres ważności do 5 lat.

Jaki jest koszt wymiany instalacji elektrycznej?

Koszt wymiany instalacji elektrycznej przede wszystkim zależy od zakresu i skomplikowania wykonywanych prac.

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu średnio kosztuje od ok. 80 do 100 zł za m2.

W przypadku samej robocizny za punkt elektryczny zapłacisz ok. 55 zł, natomiast za okablowanie 5 – 15 zł/mb. Oczywiście do robocizny trzeba też doliczyć materiały elektryczne.

Jeśli zdecydujesz się na wymianę instalacji elektrycznej w starszym mieszkaniu ok. 50 m2, zapłacisz mniej więcej 5000 zł.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Elektryków