Elektryk w Kościanie

Porównaj oferty od Elektryków z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 387 968 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 094 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Elektryk jest osobą, która może pracować w branży budowlanej i motoryzacyjnej. Do wykonywania tego zawodu potrzebne jest posiadanie odpowiednich uprawnień, które zdobyć można kończąc szkołę średnią i zdając egzamin.

Wiele osób wybierając szkołę średnią zastanawia się, ile zarabia elektryk. Decyzja o nauce tego zawodu wydaje się być dobra, bo średnia pensja na samodzielnym stanowisku wynosi około 5000 zł brutto. Więcej może zarobić auto elektryk oraz osoba zajmująca się systemami alarmowymi, ale również branża budowlana gwarantuje całkiem solidne wynagrodzenie.

Największą pensję otrzymać mogą osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, ale w tym przypadku zachodzi konieczność samodzielnego opłacania składek ubezpieczeniowych i prowadzenie ksiąg rachunkowych, co sprawia, że ostateczny zarobek wcale nie musi być wyższy niż na etacie. Pamiętajmy, że praca elektryka wymaga sporej wiedzy i dużego doświadczenia, a wszelkie błędy na etapie prac instalacyjnych mogą skończyć się nawet porażeniem prądem. To właśnie dlatego zawód ten powinny wykonywać osoby odpowiedzialne i odpowiednio wykształcone. Dzięki nim cała instalacja w naszym domu działać będzie zgodnie z oczekiwaniami.

Cena usług elektrycznych waha się w zależności od zakresu prac, jakie trzeba przeprowadzić oraz regionu, w którym będzie wykonywana. Zdecydowanie najdroższe są usługi w dużych miastach. Jeśli zamierzamy wykonać nową instalację w stolicy, elektryk z miasta Warszawa bez wątpienia policzy za usługę zdecydowanie więcej, niż taki sam fachowiec w Rzeszowie czy Zabrzu. W branży budowlanej bardzo często rozlicza się na podstawie ilości punktów, jakie wykonuje specjalista. Każdy włącznik światła, gniazdko elektryczne czy punkt oświetleniowy wyceniany jest na określoną stawkę. Znając projekt instalacji elektrycznej można więc bez trudu policzyć, ile będzie nas kosztować jego realizacja.

Uśredniając stawki krajowe, można przyjąć, że wykonanie jednego punktu elektrycznego to koszt około 50-70 zł. Cena ta zawiera wyłącznie prace instalacyjne. Tzw. biały montaż liczony jest według odrębnej stawki. Musimy się jednak liczyć, że w trakcie prac monterskich pojawiają się również dodatkowe opłaty takie jak montaż skrzynki z bezpiecznikami, założenie alarmu czy innych rzeczy potrzebnych inwestorowi w domu. Warto więc poprosić o ostateczny kosztorys, by mieć absolutną pewność, iż wyliczona przez nas na podstawie ilości punktów kwota nie przekroczy naszego budżetu.


Ranking najlepszych elektryków w Kościanie

Elektryk Kościan

Fachowe Usługi Elektryczne

41 opinii

Nie wątp w wykwalifikowaną grupę pracowników Dolata Electric. Ta znana firma elektryczna jest szanowana w branży w okolicy Kościana za gruntowne realizowanie usług elektrycznych. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie.

Instalatorstwo elektryczne Daniel Gajska - Rewelacyjna Wymiana Instalacji Elektrycznej Kościan

Instalatorstwo elektryczne Daniel Gajska

4 opinie

Jeśli interesuje Cię rewelacyjna wymiana instalacji elektrycznej w rejonie Kościana i wymagasz wysokiej jakości w korzystnej cenie to skorzystaj z doświadczenia Instalatorstwo elektryczne Daniel Gajska. Jeśli chcesz uzyskać wycenę skontaktuj się dziś - warto.

ELMI Michał Matuszewski - Doskonałe Instalatorstwo Elektryczne w Kościanie

Doskonałe Instalatorstwo Elektryczne w Kościanie

1 opinia

ELMI Michał Matuszewski oferuje swoje usługi. Skupia się na Klientach z miejscowości Kościan oraz przyległych powiatów. Ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Instalatorstwo Elektryczne - Doświadczona Firma Elektryczna Kościan

Doświadczona Firma Elektryczna Kościan

1 opinia

Nie wątp w doświadczoną kadrę Instalatorstwo Elektryczne. Ta znana firma elektryczna jest szanowana w branży w rejonie Kościana za całościowe wykonywanie usług elektrycznych. Pełen zakres usług elektrycznych, oświetleniowych i instalacyjnych dla domu, mieszkania, firmy i biura od napraw awarii po projekt i realizację kompletnej instalacji oraz wsparcie w skompletowaniu wymaganych produktów instalacyjnych to dla tych znających swoja branżę fachowców całkowity standard.

Instalatorstwo Elektryczne Tomasz Szczawik - Staranne Usługi Elektryczne Kościan

Instalatorstwo Elektryczne Tomasz Szczawik

2 opinie

Usługi elektryczne w wykonaniu Instalatorstwo Elektryczne Tomasz Szczawik to prawdziwy majstersztyk. To najlepszy partner do współpracy. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Voltic - Doskonała Wymiana Instalacji Elektrycznej Kościan

Voltic

1 opinia

Z czystym sumieniem powierz usługę doskonałej wymiany instalacji elektrycznej ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Kościan i sąsiednich miast. Elektryka w pełnym zakresie dla domu, mieszkania, firmy i biura od serwisu instalacji po projekt i realizację kompletnej instalacji oraz wsparcie w skompletowaniu niezbędnych produktów instalacyjnych to dla tych wszechstronnych specjalistów od elektryczności całkowity standard.

Filip Olejniczak - Perfekcyjne Instalatorstwo Elektryczne Kościan

Filip Olejniczak

12 opinii

Znakomici pracownicy Filip Olejniczak spełnią Państwa oczekiwania odnośnie instalatorstwa elektrycznego. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółową wycenę.

VIS ELECTRICA - Wyjątkowe Pogotowie Elektryczne Kościan

VIS ELECTRICA

4 opinie

Zlokalizowaliśmy specjalnie dla Ciebie najlepszą ofertę pogotowia elektrycznego. Specjaliści z VIS ELECTRICA zaplanują i kompleksowo zakończą prace. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Usługi Remontowe REMEL - Fantastyczna Wymiana Instalacji Elektrycznej Kościan

Usługi Remontowe REMEL

2 opinie

Oferuje usługi z zakresu instalatorstwa elektrycznego od kilku lat, szczególnie na obszarze miejscowości Kościan, ale także pobliskich powiatów. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Eljon Karol Ludwiczak - Wysokiej Klasy Wymiana Instalacji Elektrycznej Kościan

Wysokiej Klasy Wymiana Instalacji Elektrycznej Kościan

1 opinia

Pragniesz znaleźć wartego uwagi fachowca z zakresu wysokiej klasy wymiany instalacji elektrycznej, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Eljon Karol Ludwiczak jest do Twojej dyspozycji. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Najnowsze z 13 zleceń na instalacje elektryczne w Kościanie

Zlecenie na montaż instalacji elektrycznej w domu, 11-25pkt. el., Kościan

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi elektrycznej Twoja firma prześciga konkurentów. Renoma, którą tworzysz sprawia, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania Klientów. Jeśli chcesz poznać dokładne informacje skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Kościan

2023-01-03 do 2023-01-11

Idealne Roboty Elektryczne Kościan

Zakres prac: rozbudowa instalacji elektrycznej Typ budynku: dom Liczba punktów elektrycznych: do 10 Projekt instalacji: Klient nie ma projektu, ale wie czego oczekuje Zakres usługi: montaż rozdzielni Termin rozpoczęcia prac: ...

 • Śmigiel

2022-12-14 do 2022-12-22

Usługi Elektryczne Kościan

Zakres zlecenia: montaż instalacji elektrycznej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Liczba punktów elektrycznych: 51 - 100 Powierzchnia obiektu: 164m² Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: Genera...

 • Kościan

2022-11-27 do 2022-12-06

Dam zlecenie, przegląd elektryczny, 51m², Kościan

Doskonałe instalatorstwo elektryczne to Twoja specjalność? Wykonaj zlecenie jako prawdziwy ekspert w fachu elektryka. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Kościan

2022-11-20 do 2022-11-28

Instalatorstwo Elektryczne Kościan

Zakres zlecenia: montaż agregatu prądotwórczego Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Liczba punktów elektrycznych: Klient prosi o poradę Powierzchnia obiektu: 201-300m² Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofer...

 • Kościan

2022-10-15 do 2022-10-23

Solidna Elektryka Kościan

Zakres zlecenia: montaż instalacji elektrycznej Rodzaj obiektu: mieszkanie Liczba punktów elektrycznych: do 50 Powierzchnia obiektu: 51-100m² Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pry...

 • Kościan

2022-10-07 do 2022-10-15

Dam zlecenie, wymiana instalacji elektrycznej, 51-100m², Czempiń

Perfekcyjna elektryka to Twoja specjalność? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w tym fachu. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Czempiń

2022-09-19 do 2022-09-27

Roboty Elektryczne

Zakres zlecenia: przegląd elektryczny Rodzaj obiektu: Bieżnia elektryczna Liczba punktów elektrycznych: Klient prosi o poradę Powierzchnia obiektu: 1m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako...

 • Kościan

2022-08-22 do 2022-08-23

Korzystne Prace Elektryczne Kościan

Oferujesz korzystną propozycję dotyczącą prac elektrycznych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Aby otrzymać Klienta skontaktuj się już teraz - warto.

 • Kościan

2022-08-06 do 2022-08-14

Pierwszorzędne Roboty Elektryczne

To zlecenie o treści - Zlecenie dla elektryka, wymiana instalacji elektrycznej, 151-200m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Kościana i z sąsiednich miast. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Kościan

2022-08-04 do 2022-08-12

Otrzymaj zlecenia dla Elektryków

Najczęstsze pytania o usługach elektrycznych

Jakie usługi świadczy elektryk?

Elektryk odpowiada za wszelkie prace związane z instalacją elektryczną. W ramach kompleksowych usług elektrycznych wykonuje:

 • projekt instalacji elektrycznej,
 • przyłącze elektryczne do domu,
 • nową instalację elektryczną,
 • wymianę instalacji elektrycznej,
 • punkty elektryczne,
 • montaż rozdzielni,
 • przeróbki instalacyjne,
 • montaż urządzeń elektrycznych,
 • montaż osprzętu elektrycznego,
 • pomiary elektryczne wraz z raportem pomiarowym.

Jeśli w Twoim mieszkaniu doszło do awarii elektrycznej, skorzystaj z usług elektryka w ramach pogotowia elektrycznego. W krótkim czasie fachowiec przyjedzie do Ciebie i naprawi usterkę.

Jak wybrać elektryka?

Wybór elektryka powinien być przemyślany. Przed podjęciem decyzji sprawdź, czy firma świadcząca usługi elektryczne:

 1. Posiada legalną działalność.
 2. Mile widziana jest też strona www.
 3. Posiada odpowiednie i aktualne uprawnienia do wykonywania instalacji i pomiarów elektrycznych.
 4. Podpisuje umowy.
 5. Zapewnia gwarancję na darmowe naprawy elektryczne w ustalonym w umowie okresie.
 6. Bierze na siebie załatwienie wszystkich formalności w zakładzie energetycznym.
 7. Oferuje ceny rynkowe, czy może zawyża/zaniża stawkę.

Szukając elektryka, rozeznaj się wśród rodziny i znajomych czy na portalach ogłoszeniowych (np. Oferteo.pl). Wybierz osobę kompetentną, doświadczoną i polecaną.

Jakie uprawnienia powinien mieć elektryk?

Do legalnego wykonywania zawodu każdy elektryk powinien posiadać niezbędne i aktualne uprawnienia.

Do najpopularniejszych należą uprawnienia SEP oraz uprawnienia budowlane (UB).

Uprawnienia SEP dzielą się na trzy różne grupy:

 • G1 kursy elektryczne (uprawnienia do pracy na stanowisku eksploatacji E i dozoru D przy prądzie do 1 KV),
 • G2 kursy energetyczne,
 • G3 kursy gazowe.

Świadectwa kwalifikacyjne D oraz E mają okres ważności do 5 lat.

Jaki jest koszt wymiany instalacji elektrycznej?

Koszt wymiany instalacji elektrycznej przede wszystkim zależy od zakresu i skomplikowania wykonywanych prac.

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu średnio kosztuje od ok. 80 do 100 zł za m2.

W przypadku samej robocizny za punkt elektryczny zapłacisz ok. 55 zł, natomiast za okablowanie 5 – 15 zł/mb. Oczywiście do robocizny trzeba też doliczyć materiały elektryczne.

Jeśli zdecydujesz się na wymianę instalacji elektrycznej w starszym mieszkaniu ok. 50 m2, zapłacisz mniej więcej 5000 zł.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Elektryków