Elektryk w Wągrowcu

Porównaj oferty od Elektryków z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 458 169 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 565 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Elektryk jest osobą, która może pracować w branży budowlanej i motoryzacyjnej. Do wykonywania tego zawodu potrzebne jest posiadanie odpowiednich uprawnień, które zdobyć można kończąc szkołę średnią i zdając egzamin.

Wiele osób wybierając szkołę średnią zastanawia się, ile zarabia elektryk. Decyzja o nauce tego zawodu wydaje się być dobra, bo średnia pensja na samodzielnym stanowisku wynosi około 5000 zł brutto. Więcej może zarobić auto elektryk oraz osoba zajmująca się systemami alarmowymi, ale również branża budowlana gwarantuje całkiem solidne wynagrodzenie.

Największą pensję otrzymać mogą osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, ale w tym przypadku zachodzi konieczność samodzielnego opłacania składek ubezpieczeniowych i prowadzenie ksiąg rachunkowych, co sprawia, że ostateczny zarobek wcale nie musi być wyższy niż na etacie. Pamiętajmy, że praca elektryka wymaga sporej wiedzy i dużego doświadczenia, a wszelkie błędy na etapie prac instalacyjnych mogą skończyć się nawet porażeniem prądem. To właśnie dlatego zawód ten powinny wykonywać osoby odpowiedzialne i odpowiednio wykształcone. Dzięki nim cała instalacja w naszym domu działać będzie zgodnie z oczekiwaniami.

Cena usług elektrycznych waha się w zależności od zakresu prac, jakie trzeba przeprowadzić oraz regionu, w którym będzie wykonywana. Zdecydowanie najdroższe są usługi w dużych miastach. Jeśli zamierzamy wykonać nową instalację w stolicy, elektryk z miasta Warszawa bez wątpienia policzy za usługę zdecydowanie więcej, niż taki sam fachowiec w Rzeszowie czy Zabrzu. W branży budowlanej bardzo często rozlicza się na podstawie ilości punktów, jakie wykonuje specjalista. Każdy włącznik światła, gniazdko elektryczne czy punkt oświetleniowy wyceniany jest na określoną stawkę. Znając projekt instalacji elektrycznej można więc bez trudu policzyć, ile będzie nas kosztować jego realizacja.

Uśredniając stawki krajowe, można przyjąć, że wykonanie jednego punktu elektrycznego to koszt około 50-70 zł. Cena ta zawiera wyłącznie prace instalacyjne. Tzw. biały montaż liczony jest według odrębnej stawki. Musimy się jednak liczyć, że w trakcie prac monterskich pojawiają się również dodatkowe opłaty takie jak montaż skrzynki z bezpiecznikami, założenie alarmu czy innych rzeczy potrzebnych inwestorowi w domu. Warto więc poprosić o ostateczny kosztorys, by mieć absolutną pewność, iż wyliczona przez nas na podstawie ilości punktów kwota nie przekroczy naszego budżetu.


Ranking najlepszych elektryków w Wągrowcu

Elektryk Wągrowiec

Dolata Electric

41 opinii

Zacznij działać z Dolata Electric jeśli szukasz kompetentnych elektryków oferujących swoje usługi na terenie Wągrowca i w okolicy. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Usługi elektryczne Tomasz Przybylski - Wyjątkowe Wykonanie Instalacji Elektrycznych Wągrowiec

Usługi elektryczne Tomasz Przybylski

13 opinii

Potrzebujesz elektryków od wyjątkowego wykonania instalacji elektrycznej w rejonie Wągrowca lub w okolicznych miastach? Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - sprawdź!

MORTEK SLAWOMIR PHU - Dobra Firma Elektryczna Wągrowiec

Dobra Firma Elektryczna Wągrowiec

13 opinii

Firma MORTEK SLAWOMIR PHU świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Wągrowiec i z sąsiednich miast. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

FALX Sp. z o.o. - Wiarygodna Firma Elektryczna Wągrowiec

FALX Sp. z o.o.

8 opinii

Uwierz w wykwalifikowaną grupę pracowników FALX Sp. z o.o.. Ta renomowana firma elektryczna jest ceniona w branży w rejonie Wągrowca za drobiazgowe podejście do usług elektrycznych. ABC instalacji elektrycznych dla domu, mieszkania, firmy i biura od drobnych prac naprawczych po realizację kompletnej instalacji oraz pomoc w pozyskaniu potrzebnych materiałów instalacyjnych to dla tych znających swoja branżę fachowców typowy pakiet usług.

Elektro-Dom - Fantastyczna Wymiana Instalacji Elektrycznej Wągrowiec

Elektro-Dom

1 opinia

Uniknij problemów i zleć prace specjalistom od wymiany instalacji elektrycznej z Wągrowca. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Warsztat Usług Elektrycznych - Najwyższej Klasy Firma Elektryczna Wągrowiec

Najwyższej Klasy Firma Elektryczna Wągrowiec

1 opinia

Nie wątp w doświadczoną kadrę Warsztat Usług Elektrycznych. Ta renomowana firma elektryczna jest rozchwytywana w branży w miejscowości Wągrowiec za kompletne realizowanie usług elektrycznych. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

EL-Jar Usługi Elektroinstalacyjne Jarosław Stachyra - Staranne Instalacje Elektryczne Wągrowiec

Staranne Instalacje Elektryczne

2 opinie

Zrealizowanie instalacji elektrycznych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. EL-Jar Usługi Elektroinstalacyjne Jarosław Stachyra ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby poznać wycenę.

Install-radex.pl - Porządne Instalacje Elektryczne w Wągrowcu

Porządne Instalacje Elektryczne w Wągrowcu

1 opinia

Wykonanie instalacji elektrycznych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Install-radex.pl ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Mają ofertę dla każdego.

USŁUGI HANDLOWO-BUDOWLANE BOB-BUD Sebastian Liszka - Fantastyczny Elektryk Wągrowiec

Fantastyczny Elektryk

4 opinie

Gdy szukasz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z USŁUGI HANDLOWO-BUDOWLANE BOB-BUD Sebastian Liszka perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zarezerwuj termin!

Elektro Home - Dobry Elektryk Wągrowiec

Dobry Elektryk

2 opinie

Kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to główne cechy firmy, której specjalnością jest wykonanie instalacji elektrycznych. Instalacje elektryczne od A do Z dla domu i firmy od serwisu instalacji po wykonanie całej instalacji od podstaw oraz wsparcie w skompletowaniu potrzebnych materiałów instalacyjnych to dla tych zdolnych profesjonalistów standardowa metoda działania.

Najnowsze z 14 zleceń na instalacje elektryczne w Wągrowcu

Solidne Instalatorstwo Elektryczne Wągrowiec

Zakres prac: montaż nowej instalacji elektrycznej Typ budynku: budynek przemysłowy Liczba punktów elektrycznych: 51 - 100 Projekt instalacji: Klient posiada projekt Zakres usługi: montaż okablowania i puszek, montaż rozdzielni...

 • Wągrowiec

2023-02-06 do 2023-02-07

Profesjonalne Instalatorstwo Elektryczne

Dla Klienta znalezienie profesjonalnej firmy elektrycznej to nie jest prosta sprawa, dlatego polecamy Ci poznać szczegóły zlecenia, z własnej inicjatywy jako prawdziwy profesjonalista w kwestii instalatorstwa elektrycznego działający na terenie Wągrowca, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Dzięki temu, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Wągrowiec

2023-01-18 do 2023-01-26

Doskonałe Instalacje Elektryczne Wągrowiec

Wpraw w zachwyt tego Zleceniodawcę profesjonalnym działaniem w rejonie Wągrowca. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma elektryczna wykonaj zlecenie o treści "Zlecę wykonanie projektu inst. elektrycznej, dom, do 50m²" i udowodnij, że realizacja instalacji elektrycznych zostanie wykonana szybko i z dokładnością. Przedłóż bezkonkurencyjną propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt niezwłocznie.

 • Wągrowiec

2023-01-17 do 2023-01-25

Utalentowany Elektryk Wągrowiec

Ten Klient uważa, że najlepsze instalacje elektryczne to niełatwy temat. Napisał zapytanie o treści "Zlecenie dla elektryka, drobne prace elektryczne, dom, 99pkt. el.". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako elektryk doradzisz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Wągrowiec

2023-01-08 do 2023-01-16

Zapytanie dla firmy na wykonanie przyłącza elek. do domu, do 10mb, Wągrowiec

Udowodnij Zleceniodawcy, że lepszej propozycji robót elektrycznych szybko nie znajdzie w miejscowości Wągrowiec i okolicy, więc jeśli szuka tanich robót elektrycznych to bez wahania powinien wybrać Twoją Firmę. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Wągrowiec

2022-12-16 do 2022-12-24

Szukam firmy, przeniesienie punktów elektrycznych, do 50m², Wągrowiec

Dla Zleceniodawcy, który nadesłał zlecenie o treści - Szukam firmy, przeniesienie punktów elektrycznych, do 50m², znalezienie rewelacyjnych prac elektrycznych może być skomplikowane, ale pracownicy Twojej firmy będą na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu dopasowanego rozwiązania. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Wągrowiec

2022-12-06 do 2022-12-14

Usługi Elektryczne Wągrowiec

Zakres zlecenia: przeniesienie punktów elektrycznych Rodzaj obiektu: Budynek gospodarczy Liczba punktów elektrycznych: Klient prosi o poradę Powierzchnia obiektu: do 50m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapy...

 • Siedleczko

2022-11-03 do 2022-11-11

Świetne Instalacje Elektryczne

Zakres zlecenia: wykonanie przyłącza elektrycznego Rodzaj obiektu: garaż i sauna Liczba punktów elektrycznych: 30 Powierzchnia obiektu: do 50m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia dostawca materiałów Klient składa ...

 • Skoki

2022-09-27 do 2022-10-05

Zapytanie dla firmy, montaż instalacji elektrycznej, do 50m², Wągrowiec

Zakres zlecenia: montaż instalacji elektrycznej Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Liczba punktów elektrycznych: 51 - 100 Powierzchnia obiektu: do 50m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ...

 • Wągrowiec

2022-09-25 do 2022-10-03

Szukam firmy, montaż instalacji elektrycznej, 51-100m², Wągrowiec

Jako profesjonalista zaproponuj najlepszą ofertę robót elektrycznych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim przywiązaniu do obowiązków. Bez wątpienia zapytanie o treści "Szukam firmy, montaż instalacji elektrycznej, 51-100m²" jest idealne dla Twojej firmy. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Wągrowiec

2022-09-21 do 2022-09-29

Otrzymaj zlecenia dla Elektryków

Najczęstsze pytania o usługach elektrycznych

Jakie usługi świadczy elektryk?

Elektryk odpowiada za wszelkie prace związane z instalacją elektryczną. W ramach kompleksowych usług elektrycznych wykonuje:

 • projekt instalacji elektrycznej,
 • przyłącze elektryczne do domu,
 • nową instalację elektryczną,
 • wymianę instalacji elektrycznej,
 • punkty elektryczne,
 • montaż rozdzielni,
 • przeróbki instalacyjne,
 • montaż urządzeń elektrycznych,
 • montaż osprzętu elektrycznego,
 • pomiary elektryczne wraz z raportem pomiarowym.

Jeśli w Twoim mieszkaniu doszło do awarii elektrycznej, skorzystaj z usług elektryka w ramach pogotowia elektrycznego. W krótkim czasie fachowiec przyjedzie do Ciebie i naprawi usterkę.

Jak wybrać elektryka?

Wybór elektryka powinien być przemyślany. Przed podjęciem decyzji sprawdź, czy firma świadcząca usługi elektryczne:

 1. Posiada legalną działalność.
 2. Mile widziana jest też strona www.
 3. Posiada odpowiednie i aktualne uprawnienia do wykonywania instalacji i pomiarów elektrycznych.
 4. Podpisuje umowy.
 5. Zapewnia gwarancję na darmowe naprawy elektryczne w ustalonym w umowie okresie.
 6. Bierze na siebie załatwienie wszystkich formalności w zakładzie energetycznym.
 7. Oferuje ceny rynkowe, czy może zawyża/zaniża stawkę.

Szukając elektryka, rozeznaj się wśród rodziny i znajomych czy na portalach ogłoszeniowych (np. Oferteo.pl). Wybierz osobę kompetentną, doświadczoną i polecaną.

Jakie uprawnienia powinien mieć elektryk?

Do legalnego wykonywania zawodu każdy elektryk powinien posiadać niezbędne i aktualne uprawnienia.

Do najpopularniejszych należą uprawnienia SEP oraz uprawnienia budowlane (UB).

Uprawnienia SEP dzielą się na trzy różne grupy:

 • G1 kursy elektryczne (uprawnienia do pracy na stanowisku eksploatacji E i dozoru D przy prądzie do 1 KV),
 • G2 kursy energetyczne,
 • G3 kursy gazowe.

Świadectwa kwalifikacyjne D oraz E mają okres ważności do 5 lat.

Jaki jest koszt wymiany instalacji elektrycznej?

Koszt wymiany instalacji elektrycznej przede wszystkim zależy od zakresu i skomplikowania wykonywanych prac.

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu średnio kosztuje od ok. 80 do 100 zł za m2.

W przypadku samej robocizny za punkt elektryczny zapłacisz ok. 55 zł, natomiast za okablowanie 5 – 15 zł/mb. Oczywiście do robocizny trzeba też doliczyć materiały elektryczne.

Jeśli zdecydujesz się na wymianę instalacji elektrycznej w starszym mieszkaniu ok. 50 m2, zapłacisz mniej więcej 5000 zł.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Elektryków