Elektryk w Gdańsku

Porównaj oferty od Elektryków z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 529 307 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
639 169 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Elektryk jest osobą, która może pracować w branży budowlanej i motoryzacyjnej. Do wykonywania tego zawodu potrzebne jest posiadanie odpowiednich uprawnień, które zdobyć można kończąc szkołę średnią i zdając egzamin.

Wiele osób wybierając szkołę średnią zastanawia się, ile zarabia elektryk. Decyzja o nauce tego zawodu wydaje się być dobra, bo średnia pensja na samodzielnym stanowisku wynosi około 5000 zł brutto. Więcej może zarobić auto elektryk oraz osoba zajmująca się systemami alarmowymi, ale również branża budowlana gwarantuje całkiem solidne wynagrodzenie.

Największą pensję otrzymać mogą osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, ale w tym przypadku zachodzi konieczność samodzielnego opłacania składek ubezpieczeniowych i prowadzenie ksiąg rachunkowych, co sprawia, że ostateczny zarobek wcale nie musi być wyższy niż na etacie. Pamiętajmy, że praca elektryka wymaga sporej wiedzy i dużego doświadczenia, a wszelkie błędy na etapie prac instalacyjnych mogą skończyć się nawet porażeniem prądem. To właśnie dlatego zawód ten powinny wykonywać osoby odpowiedzialne i odpowiednio wykształcone. Dzięki nim cała instalacja w naszym domu działać będzie zgodnie z oczekiwaniami.

Cena usług elektrycznych waha się w zależności od zakresu prac, jakie trzeba przeprowadzić oraz regionu, w którym będzie wykonywana. Zdecydowanie najdroższe są usługi w dużych miastach. Jeśli zamierzamy wykonać nową instalację w stolicy, elektryk z miasta Warszawa bez wątpienia policzy za usługę zdecydowanie więcej, niż taki sam fachowiec w Rzeszowie czy Zabrzu. W branży budowlanej bardzo często rozlicza się na podstawie ilości punktów, jakie wykonuje specjalista. Każdy włącznik światła, gniazdko elektryczne czy punkt oświetleniowy wyceniany jest na określoną stawkę. Znając projekt instalacji elektrycznej można więc bez trudu policzyć, ile będzie nas kosztować jego realizacja.

Uśredniając stawki krajowe, można przyjąć, że wykonanie jednego punktu elektrycznego to koszt około 50-70 zł. Cena ta zawiera wyłącznie prace instalacyjne. Tzw. biały montaż liczony jest według odrębnej stawki. Musimy się jednak liczyć, że w trakcie prac monterskich pojawiają się również dodatkowe opłaty takie jak montaż skrzynki z bezpiecznikami, założenie alarmu czy innych rzeczy potrzebnych inwestorowi w domu. Warto więc poprosić o ostateczny kosztorys, by mieć absolutną pewność, iż wyliczona przez nas na podstawie ilości punktów kwota nie przekroczy naszego budżetu.


Ranking najlepszych elektryków w Gdańsku

Elektryk Gdańsk

Dobre Pogotowie Elektryczne Gdańsk

66 opinii

Potrzebujesz dobrego pogotowia elektrycznego do wykonania Twojego zlecenia w dobrej cenie? Usługi elektryczne to najlepszy wybór. Usługi elektryczne i oświetleniowe dla domu, mieszkania, a także firmy i biura od drobnych prac naprawczych po realizację kompletnej instalacji i pomoc w zakupie niezbędnych produktów instalacyjnych to dla tych zdolnych profesjonalistów pełen standard.

Firma Elektryczno-Hydrauliczna "ELDAN" Wiesław Puzdrowski - Pierwszorzędny Elektryk Gdańsk

Firma Elektryczno-Hydrauliczna "ELDAN" Wiesław Puzdrowski

32 opinie

Jeśli wciąż nie wybrałeś elektryka, to zwróć uwagę na firmę Firma Elektryczno-Hydrauliczna ELDAN Wiesław Puzdrowski. Realizuje szeroki zakres usług w atrakcyjnych cenach. Już nie trać czasu i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Kamil Wysocki elektryczne instalacje - Rewelacyjna Firma Elektryczna Gdańsk

Kamil Wysocki elektryczne instalacje

23 opinie

Wyszukanie rewelacyjnej firmy elektrycznej nie jest proste, dlatego polecamy Ci Kamil Wysocki elektryczne instalacje - to prawdziwi fachowcy działający na terenie Gdańska, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Usługi elektryczne i oświetleniowe dla domu i firmy od serwisu instalacji po projekt i realizację kompletnej instalacji i pomoc w zakupie wymaganych produktów instalacyjnych to dla tych wszechstronnych specjalistów od elektryczności całkowity standard.

Tom-Bud Sebastian Kaczmarek - Doskonałe Instalatorstwo Elektryczne Gdańsk

Doskonałe Instalatorstwo Elektryczne

19 opinii

Zawodowcy z Tom-Bud Sebastian Kaczmarek to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z branży doskonałego instalatorstwa elektrycznego. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

MGO Mateusz Gosz - Dobra Firma Elektryczna Gdańsk

MGO Mateusz Gosz

13 opinii

Sprawdź wieloletnie doświadczenie MGO Mateusz Gosz. Ta znana firma elektryczna jest szanowana w branży w miejscowości Gdańsk za dokładne realizowanie usług elektrycznych. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Elfach - Najlepsze Usługi Elektryczne Gdańsk

Najlepsze Usługi Elektryczne

13 opinii

Chesz znaleźć dobrego profesjonalistę od najlepszych usług elektrycznych z Gdańska, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Elfach jest Twoim rozwiązaniem. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

ELMAR Instalacje Elektryczne - Rzetelne Pogotowie Elektryczne Gdańsk

Rzetelne Pogotowie Elektryczne

10 opinii

Wybór rzetelnego pogotowia elektrycznego nie jest łatwy, dlatego warto zainteresować się ELMAR Instalacje Elektryczne - to prawdziwi fachowcy, którzy znają się na swojej pracy. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

BEVOINSTALL - Solidny Elektryk w Gdańsku

Solidny Elektryk w Gdańsku

7 opinii

To jedna z najlepszych firm elektrycznych zatrudniających elektryków z tak dużym doświadczeniem zawodowym, realizujących prace w miejscowości Gdańsk i w całym powiecie. Umów odpowiedni dla Ciebie termin bez zbędnej zwłoki!

ELEKTRO-TECH Łukasz Bogdański - Znakomita Firma Elektryczna Gdańsk

Znakomita Firma Elektryczna Gdańsk

5 opinii

Sprawdź kompetentną kadrę ELEKTRO-TECH Łukasz Bogdański. Ta renomowana firma elektryczna jest ceniona w branży w okolicy Gdańska za gruntowne wykonywanie usług elektrycznych. Wybierz ich numer i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Elektryk-gda.pl - Perfekcyjne Instalatorstwo Elektryczne Gdańsk

Elektryk-gda.pl

5 opinii

Ich specjalność to perfekcyjne usługi elektryczne i inne usługi z zakresu instalatorstwa elektrycznego na terenie miejscowości Gdańsk oraz sąsiednich powiatów. Usługi elektryczne i oświetleniowe dla domu, mieszkania, firmy i biura od drobnych prac naprawczych po projekt i realizację kompletnej instalacji i pomoc w zakupie niezbędnych produktów instalacyjnych to dla tych znających swoja branżę specjalistów od elektryczności całkowity standard.

Najnowsze z 286 zleceń na instalacje elektryczne w Gdańsku

Profesjonalna Firma Elektryczna Gdańsk

Zakres prac: montaż nowej instalacji elektrycznej Typ budynku: dom Liczba punktów elektrycznych: 26 - 50 Projekt instalacji: Klient posiada projekt Zakres usługi: montaż okablowania i puszek, montaż rozdzielni Termin rozpoczę...

 • Gdańsk

2024-04-15 do 2024-04-23
dodano 4 godziny temu

Zlecenie dla elektryka na wymianę instalacji elektrycznej w mieszkaniu, 51-100pkt. el., Gdańsk

Wykonaj zlecenie jako profesjonalny elektryk z wyjątkowym doświadczeniem w kwestii instalatorstwa elektrycznego. Dla Twojej firmy śledzenie rynku i dostępnych rozwiązań to zwykła rzecz. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Gdańsk

2024-04-15 do 2024-04-23
dodano 5 godzin temu

Świetne Roboty Elektryczne Gdańsk

Powiedz Zleceniodawcy, że równie dobrej oferty robót elektrycznych nie znajdzie w miejscowości Gdańsk i okolicy, więc jeśli szuka świetnych robót elektrycznych to bez wahania powinien sprawdzić Twoją Firmę. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Gdańsk

2024-04-15 do 2024-04-22
dodano 14 godzin temu

Dam zlecenie na podłączenie płyty indukcyjnej, Gdańsk

Wybranie robót elektrycznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista daj wskazówki i znajdź dostosowane rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Dam zlecenie na podłączenie płyty indukcyjnej. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Klienta.

 • Gdańsk

2024-04-14 do 2024-04-22
dodano wczoraj o 08:15

Doświadczony Elektryk Gdańsk

Będąc w gronie elektryków z tak bogatym doświadczeniem działasz na terenie miejscowości Gdańsk i w okolicy? Jesteś świetnym ekspertem do tego zapytania. Już teraz umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Gdańsk

2024-04-13 do 2024-04-21
dodano 2 dni temu

Potrzebny elektryk do drobnych prac elektrycznych, mieszkanie, 3pkt. el., Gdańsk

Typ budynku: mieszkanie Liczba punktów elektrycznych: 3 Zakres prac: montaż lub naprawa gniazdka/gniazdek Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Gdańsk

2024-04-12 do 2024-04-20
dodano 3 dni temu

Solidna Elektryka Gdańsk

Zakres prac: montaż nowej instalacji elektrycznej Typ budynku: dom Liczba punktów elektrycznych: 400pkt. el Projekt instalacji: Klient posiada projekt Zakres usługi: montaż okablowania i puszek, montaż rozdzielni Termin rozpo...

 • Gdańsk

2024-04-12 do 2024-04-20
dodano 3 dni temu

Doskonałe Instalacje Elektryczne Gdańsk

Poszukiwane są doskonałe usługi elektryczne w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Potrzebny elektryk do montażu lub wymiany instalacji. Jako firma z wieloletnim stażem, mająca najlepszych specjalistów do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny instalacji elektrycznych, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

 • Gdańsk

2024-04-10 do 2024-04-18
dodano 5 dni temu

Znakomita Firma Elektryczna

Zakres prac: montaż nowej instalacji elektrycznej Typ budynku: dom Liczba punktów elektrycznych: 51 - 100 Projekt instalacji: Klient nie ma projektu, ale wie czego oczekuje Zakres usługi: montaż okablowania i puszek, montaż ro...

 • Gdańsk

2024-04-09 do 2024-04-17
dodano 6 dni temu

Profesjonalne Instalatorstwo Elektryczne

Oferując usługi z zakresu instalatorstwa elektrycznego od kilkunastu lat, przede wszystkim na obszarze miejscowości Gdańsk, ale także pobliskich miast możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

 • Gdańsk

2024-04-09 do 2024-04-17
dodano 6 dni temu

Otrzymaj zlecenia dla Elektryków

Najczęstsze pytania o usługach elektrycznych

Jakie usługi świadczy elektryk?

Elektryk odpowiada za wszelkie prace związane z instalacją elektryczną. W ramach kompleksowych usług elektrycznych wykonuje:

 • projekt instalacji elektrycznej,
 • przyłącze elektryczne do domu,
 • nową instalację elektryczną,
 • wymianę instalacji elektrycznej,
 • punkty elektryczne,
 • montaż rozdzielni,
 • przeróbki instalacyjne,
 • montaż urządzeń elektrycznych,
 • montaż osprzętu elektrycznego,
 • pomiary elektryczne wraz z raportem pomiarowym.

Jeśli w Twoim mieszkaniu doszło do awarii elektrycznej, skorzystaj z usług elektryka w ramach pogotowia elektrycznego. W krótkim czasie fachowiec przyjedzie do Ciebie i naprawi usterkę.

Jak wybrać elektryka?

Wybór elektryka powinien być przemyślany. Przed podjęciem decyzji sprawdź, czy firma świadcząca usługi elektryczne:

 1. Posiada legalną działalność.
 2. Mile widziana jest też strona www.
 3. Posiada odpowiednie i aktualne uprawnienia do wykonywania instalacji i pomiarów elektrycznych.
 4. Podpisuje umowy.
 5. Zapewnia gwarancję na darmowe naprawy elektryczne w ustalonym w umowie okresie.
 6. Bierze na siebie załatwienie wszystkich formalności w zakładzie energetycznym.
 7. Oferuje ceny rynkowe, czy może zawyża/zaniża stawkę.

Szukając elektryka, rozeznaj się wśród rodziny i znajomych czy na portalach ogłoszeniowych (np. Oferteo.pl). Wybierz osobę kompetentną, doświadczoną i polecaną.

Jakie uprawnienia powinien mieć elektryk?

Do legalnego wykonywania zawodu każdy elektryk powinien posiadać niezbędne i aktualne uprawnienia.

Do najpopularniejszych należą uprawnienia SEP oraz uprawnienia budowlane (UB).

Uprawnienia SEP dzielą się na trzy różne grupy:

 • G1 kursy elektryczne (uprawnienia do pracy na stanowisku eksploatacji E i dozoru D przy prądzie do 1 KV),
 • G2 kursy energetyczne,
 • G3 kursy gazowe.

Świadectwa kwalifikacyjne D oraz E mają okres ważności do 5 lat.

Jaki jest koszt wymiany instalacji elektrycznej?

Koszt wymiany instalacji elektrycznej przede wszystkim zależy od zakresu i skomplikowania wykonywanych prac.

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu średnio kosztuje od ok. 80 do 100 zł za m2.

W przypadku samej robocizny za punkt elektryczny zapłacisz ok. 55 zł, natomiast za okablowanie 5 – 15 zł/mb. Oczywiście do robocizny trzeba też doliczyć materiały elektryczne.

Jeśli zdecydujesz się na wymianę instalacji elektrycznej w starszym mieszkaniu ok. 50 m2, zapłacisz mniej więcej 5000 zł.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Elektryków