Elektryk w Gdańsku

Porównaj oferty od Elektryków z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 430 476 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 231 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Elektryk jest osobą, która może pracować w branży budowlanej i motoryzacyjnej. Do wykonywania tego zawodu potrzebne jest posiadanie odpowiednich uprawnień, które zdobyć można kończąc szkołę średnią i zdając egzamin.

Wiele osób wybierając szkołę średnią zastanawia się, ile zarabia elektryk. Decyzja o nauce tego zawodu wydaje się być dobra, bo średnia pensja na samodzielnym stanowisku wynosi około 5000 zł brutto. Więcej może zarobić auto elektryk oraz osoba zajmująca się systemami alarmowymi, ale również branża budowlana gwarantuje całkiem solidne wynagrodzenie.

Największą pensję otrzymać mogą osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, ale w tym przypadku zachodzi konieczność samodzielnego opłacania składek ubezpieczeniowych i prowadzenie ksiąg rachunkowych, co sprawia, że ostateczny zarobek wcale nie musi być wyższy niż na etacie. Pamiętajmy, że praca elektryka wymaga sporej wiedzy i dużego doświadczenia, a wszelkie błędy na etapie prac instalacyjnych mogą skończyć się nawet porażeniem prądem. To właśnie dlatego zawód ten powinny wykonywać osoby odpowiedzialne i odpowiednio wykształcone. Dzięki nim cała instalacja w naszym domu działać będzie zgodnie z oczekiwaniami.

Cena usług elektrycznych waha się w zależności od zakresu prac, jakie trzeba przeprowadzić oraz regionu, w którym będzie wykonywana. Zdecydowanie najdroższe są usługi w dużych miastach. Jeśli zamierzamy wykonać nową instalację w stolicy, elektryk z miasta Warszawa bez wątpienia policzy za usługę zdecydowanie więcej, niż taki sam fachowiec w Rzeszowie czy Zabrzu. W branży budowlanej bardzo często rozlicza się na podstawie ilości punktów, jakie wykonuje specjalista. Każdy włącznik światła, gniazdko elektryczne czy punkt oświetleniowy wyceniany jest na określoną stawkę. Znając projekt instalacji elektrycznej można więc bez trudu policzyć, ile będzie nas kosztować jego realizacja.

Uśredniając stawki krajowe, można przyjąć, że wykonanie jednego punktu elektrycznego to koszt około 50-70 zł. Cena ta zawiera wyłącznie prace instalacyjne. Tzw. biały montaż liczony jest według odrębnej stawki. Musimy się jednak liczyć, że w trakcie prac monterskich pojawiają się również dodatkowe opłaty takie jak montaż skrzynki z bezpiecznikami, założenie alarmu czy innych rzeczy potrzebnych inwestorowi w domu. Warto więc poprosić o ostateczny kosztorys, by mieć absolutną pewność, iż wyliczona przez nas na podstawie ilości punktów kwota nie przekroczy naszego budżetu.


Ranking najlepszych elektryków w Gdańsku

Elektryk Gdańsk

Dobry Elektryk w Gdańsku

58 opinii

Sprawdź Usługi elektryczne jeśli szukasz dobrych elektryków działających na terenie Gdańska lub w okolicy. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

JASZ-ON Usługi Elektryczne Pomorskie - Doświadczony Elektryk Gdańsk

JASZ-ON Usługi Elektryczne Pomorskie

30 opinii

Chcesz znaleźć elektryków od rewelacyjnego wykonania instalacji elektrycznej w miejscowości Gdańsk lub w pobliskich powiatach? Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - zobacz!

Firma Elektryczno-Hydrauliczna "ELDAN" Wiesław Puzdrowski - Fantastyczna Wymiana Instalacji Elektrycznej Gdańsk

Firma Elektryczno-Hydrauliczna "ELDAN" Wiesław Puzdrowski

22 opinie

Podekscytuje Cię profesjonalne działanie Firma Elektryczno-Hydrauliczna ELDAN Wiesław Puzdrowski w rejonie Gdańska. Ta firma elektryczna posiada wykwalifikowanych pracowników, więc możesz być pewny, że wymiana instalacji elektrycznej zostanie wykonane dokładnie. ABC instalacji elektrycznych dla domu i firmy od drobnych prac naprawczych po realizację kompletnej instalacji i pomoc w zakupie niezbędnych materiałów instalacyjnych to dla tych znających swoja branżę specjalistów od elektryczności typowy zakres usług.

Wojtech Elektronik - Rewelacyjne Pogotowie Elektryczne Gdańsk

Rewelacyjne Pogotowie Elektryczne Gdańsk

11 opinii

To rewelacyjne pogotowie elektryczne z Gdańska to prawdziwi profesjonaliści, z którymi opłaca się współpracować, gdyż mają solidne doświadczenie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

ELMAR Instalacje Elektryczne - Wyjątkowe Wykonanie Instalacji Elektrycznych Gdańsk

ELMAR Instalacje Elektryczne

7 opinii

Potrzebujesz elektryków od wyjątkowego wykonania instalacji elektrycznej w rejonie Gdańska lub w okolicznych miastach? Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - sprawdź!

MGO elektryk Mateusz Gosz - Perfekcyjne Wykonanie Instalacji Elektrycznych Gdańsk

Perfekcyjne Wykonanie Instalacji Elektrycznych Gdańsk

6 opinii

Wybierz firmę MGO elektryk Mateusz Gosz jeśli poszukujesz odpowiednich ludzi do perfekcyjnego wykonania instalacji elektrycznej w miejscowości Gdańsk lub sąsiednim mieście. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Usługi elektryczne "Wierzba" Krzysztof Wierzba - Perfekcyjne Instalatorstwo Elektryczne Gdańsk

Perfekcyjne Instalatorstwo Elektryczne

3 opinie

Jeśli szukasz perfekcyjnej usługi elektrycznej w dobrej cenie to firma Usługi elektryczne Wierzba Krzysztof Wierzba jest dla Ciebie idealna. Mają niezbędne przygotowanie do realizacji Twoich wymagań z zakresu instalatorstwa elektrycznego. ABC instalacji elektrycznych dla domu i firmy od drobnych prac naprawczych po projekt i realizację kompletnej instalacji oraz pomoc w pozyskaniu potrzebnych materiałów instalacyjnych to dla tych znających swoja branżę fachowców całkowity standard.

Inzon Group - Fenomenalne Pogotowie Elektryczne Gdańsk

Inzon Group

3 opinie

To fenomenalne pogotowie elektryczne to prawdziwi zawodowcy, z którymi opłaca się współpracować, gdyż mają doświadczenie w branży. Usługi elektryczne i oświetleniowe dla domu i firmy od usług naprawczych po wykonanie całej instalacji od podstaw oraz pomoc w pozyskaniu niezbędnych produktów instalacyjnych to dla tych wszechstronnych fachowców standardowa metoda działania.

ELMAR Usługi elektryczne Michał Armatowski - Wyjątkowe Usługi Elektryczne Gdańsk

Wyjątkowe Usługi Elektryczne

2 opinie

Gdy interesuje Cię fenomenalne pogotowie elektryczne to wykorzystaj doświadczenie ELMAR Usługi elektryczne Michał Armatowski. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

MM ELEKTROTECHNIK - Najwyższej Klasy Wykonanie Instalacji Elektrycznych Gdańsk

MM ELEKTROTECHNIK

1 opinia

Ich specjalność to najwyższej klasy usługi elektryczne i wykonanie instalacji elektrycznych na terenie Gdańska oraz pobliskich miast. Zarezerwuj termin już teraz!

Najnowsze z 237 zleceń na instalacje elektryczne w Gdańsku

Zapotrzebowanie na przegląd lub pomiary inst. elektrycznej, do 50m², Gdańsk

Typ budynku: lokal handlowo-usługowy Powierzchnia pomieszczeń: do 50m² Zakres zlecenia: pomiary elektryczne, przegląd elektryczny Cel przeglądu lub pomiarów: okresowy Informacje dodatkowe: Szukam firmy do wykonania wyceny ,a p...

 • Gdańsk

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 2 dni temu

Zlecenie dla elektryka na wymianę instalacji elektrycznej w domu, do 10pkt. el., Gdańsk

Zakres prac: wymiana starej instalacji elektrycznej Typ budynku: dom Liczba punktów elektrycznych: do 10 Projekt instalacji: Klient nie ma projektu i prosi o sugestie Zakres usługi: nie wiem Termin rozpoczęcia prac: 2023-02-0...

 • Gdańsk

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 2 dni temu

Doskonałe Instalatorstwo Elektryczne Gdańsk

Poszukiwane są doskonałe usługi elektryczne w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zapytanie dla elektryka, podłączenie płyty. Jako firma od lat działająca w branży, mająca wykwalifikowanych fachowców do realizacji wymagań Klienta z zakresu instalatorstwa elektrycznego, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Złóż dobrą ofertę dla tego Klienta - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Gdańsk

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 3 dni temu

Zapytanie dla firmy na wymianę instalacji elektrycznej w domu, do 10pkt. el., Gdańsk

Zakres prac: wymiana starej instalacji elektrycznej Typ budynku: dom Liczba punktów elektrycznych: do 10 Projekt instalacji: Klient nie ma projektu i prosi o sugestie Zakres usługi: montaż okablowania i puszek Informacje doda...

 • Gdańsk

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 4 dni temu

Dobry Elektryk Gdańsk

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: Poszukujemy podwykonawcę na terenie Trójmiasta do stałej współpracy przy instalacjach systemu Smart Home. Instalacje przeprowadzamy w nowo wybudowanych mieszkaniac...

 • Gdańsk

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 5 dni temu

Zlecenie dla elektryka, drobne prace elektryczne, dom, 3pkt. el., Gdańsk

Dla Klienta namierzenie rewelacyjnej firmy elektrycznej jest niełatwe, dlatego warto zainteresować się i nawiązać współpracę, niezależnie jako prawdziwy fachowiec działający na terenie Gdańska, którzy znają się na swojej robocie. Wybierz numer i prześlij ofertę.

 • Gdańsk

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 5 dni temu

Potrzebny elektryk do montażu lub wymiany instalacji, Gdańsk

Zakres prac: montaż nowej instalacji elektrycznej Typ budynku: lokal handlowo-usługowy Liczba punktów elektrycznych: 101 lub więcej Projekt instalacji: Klient posiada projekt Zakres usługi: montaż gniazdek/włączników, montaż o...

 • Gdańsk

2023-01-25 do 2023-02-02

Zlecę montaż instalacji elektrycznej w bud. wielorodzinnym, do 10pkt. el., Gdańsk

Przez zapewnianie doskonałej usługi elektrycznej Twoja firma wybija się w branży. Reputacja, którą tworzysz sprawia, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania Klientów. Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Gdańsk

2023-01-23 do 2023-01-31

Firma Elektryczna Gdańsk

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta z Gdańska. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Gdańsk

2023-01-23 do 2023-01-31

Potrzebny elektryk, Gdańsk

Zakres zlecenia: naprawa trzech lampek stojących Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

 • Gdańsk

2023-01-23 do 2023-01-31

Otrzymaj zlecenia dla Elektryków

Najczęstsze pytania o usługach elektrycznych

Jakie usługi świadczy elektryk?

Elektryk odpowiada za wszelkie prace związane z instalacją elektryczną. W ramach kompleksowych usług elektrycznych wykonuje:

 • projekt instalacji elektrycznej,
 • przyłącze elektryczne do domu,
 • nową instalację elektryczną,
 • wymianę instalacji elektrycznej,
 • punkty elektryczne,
 • montaż rozdzielni,
 • przeróbki instalacyjne,
 • montaż urządzeń elektrycznych,
 • montaż osprzętu elektrycznego,
 • pomiary elektryczne wraz z raportem pomiarowym.

Jeśli w Twoim mieszkaniu doszło do awarii elektrycznej, skorzystaj z usług elektryka w ramach pogotowia elektrycznego. W krótkim czasie fachowiec przyjedzie do Ciebie i naprawi usterkę.

Jak wybrać elektryka?

Wybór elektryka powinien być przemyślany. Przed podjęciem decyzji sprawdź, czy firma świadcząca usługi elektryczne:

 1. Posiada legalną działalność.
 2. Mile widziana jest też strona www.
 3. Posiada odpowiednie i aktualne uprawnienia do wykonywania instalacji i pomiarów elektrycznych.
 4. Podpisuje umowy.
 5. Zapewnia gwarancję na darmowe naprawy elektryczne w ustalonym w umowie okresie.
 6. Bierze na siebie załatwienie wszystkich formalności w zakładzie energetycznym.
 7. Oferuje ceny rynkowe, czy może zawyża/zaniża stawkę.

Szukając elektryka, rozeznaj się wśród rodziny i znajomych czy na portalach ogłoszeniowych (np. Oferteo.pl). Wybierz osobę kompetentną, doświadczoną i polecaną.

Jakie uprawnienia powinien mieć elektryk?

Do legalnego wykonywania zawodu każdy elektryk powinien posiadać niezbędne i aktualne uprawnienia.

Do najpopularniejszych należą uprawnienia SEP oraz uprawnienia budowlane (UB).

Uprawnienia SEP dzielą się na trzy różne grupy:

 • G1 kursy elektryczne (uprawnienia do pracy na stanowisku eksploatacji E i dozoru D przy prądzie do 1 KV),
 • G2 kursy energetyczne,
 • G3 kursy gazowe.

Świadectwa kwalifikacyjne D oraz E mają okres ważności do 5 lat.

Jaki jest koszt wymiany instalacji elektrycznej?

Koszt wymiany instalacji elektrycznej przede wszystkim zależy od zakresu i skomplikowania wykonywanych prac.

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu średnio kosztuje od ok. 80 do 100 zł za m2.

W przypadku samej robocizny za punkt elektryczny zapłacisz ok. 55 zł, natomiast za okablowanie 5 – 15 zł/mb. Oczywiście do robocizny trzeba też doliczyć materiały elektryczne.

Jeśli zdecydujesz się na wymianę instalacji elektrycznej w starszym mieszkaniu ok. 50 m2, zapłacisz mniej więcej 5000 zł.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Elektryków