Elektryk w Krakowie

Porównaj oferty od Elektryków z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 454 494 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 375 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Elektryk jest osobą, która może pracować w branży budowlanej i motoryzacyjnej. Do wykonywania tego zawodu potrzebne jest posiadanie odpowiednich uprawnień, które zdobyć można kończąc szkołę średnią i zdając egzamin.

Wiele osób wybierając szkołę średnią zastanawia się, ile zarabia elektryk. Decyzja o nauce tego zawodu wydaje się być dobra, bo średnia pensja na samodzielnym stanowisku wynosi około 5000 zł brutto. Więcej może zarobić auto elektryk oraz osoba zajmująca się systemami alarmowymi, ale również branża budowlana gwarantuje całkiem solidne wynagrodzenie.

Największą pensję otrzymać mogą osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, ale w tym przypadku zachodzi konieczność samodzielnego opłacania składek ubezpieczeniowych i prowadzenie ksiąg rachunkowych, co sprawia, że ostateczny zarobek wcale nie musi być wyższy niż na etacie. Pamiętajmy, że praca elektryka wymaga sporej wiedzy i dużego doświadczenia, a wszelkie błędy na etapie prac instalacyjnych mogą skończyć się nawet porażeniem prądem. To właśnie dlatego zawód ten powinny wykonywać osoby odpowiedzialne i odpowiednio wykształcone. Dzięki nim cała instalacja w naszym domu działać będzie zgodnie z oczekiwaniami.

Cena usług elektrycznych waha się w zależności od zakresu prac, jakie trzeba przeprowadzić oraz regionu, w którym będzie wykonywana. Zdecydowanie najdroższe są usługi w dużych miastach. Jeśli zamierzamy wykonać nową instalację w stolicy, elektryk z miasta Warszawa bez wątpienia policzy za usługę zdecydowanie więcej, niż taki sam fachowiec w Rzeszowie czy Zabrzu. W branży budowlanej bardzo często rozlicza się na podstawie ilości punktów, jakie wykonuje specjalista. Każdy włącznik światła, gniazdko elektryczne czy punkt oświetleniowy wyceniany jest na określoną stawkę. Znając projekt instalacji elektrycznej można więc bez trudu policzyć, ile będzie nas kosztować jego realizacja.

Uśredniając stawki krajowe, można przyjąć, że wykonanie jednego punktu elektrycznego to koszt około 50-70 zł. Cena ta zawiera wyłącznie prace instalacyjne. Tzw. biały montaż liczony jest według odrębnej stawki. Musimy się jednak liczyć, że w trakcie prac monterskich pojawiają się również dodatkowe opłaty takie jak montaż skrzynki z bezpiecznikami, założenie alarmu czy innych rzeczy potrzebnych inwestorowi w domu. Warto więc poprosić o ostateczny kosztorys, by mieć absolutną pewność, iż wyliczona przez nas na podstawie ilości punktów kwota nie przekroczy naszego budżetu.


Ranking najlepszych elektryków w Krakowie

Elektryk Kraków

Pierwszorzędne Pogotowie Elektryczne Kraków

18 opinii

Jeżeli szukasz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Michsal elektromonter Michał Salamon są dla Ciebie stworzeni. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - sprawdź!

InSE-ET Jarosław Kowalczyk - Rewelacyjne Instalacje Elektryczne Kraków

InSE-ET Jarosław Kowalczyk

17 opinii

Jeżeli interesuje Cię rewelacyjne pogotowie elektryczne od instalacji elektrycznych to skorzystaj z doświadczenia InSE-ET Jarosław Kowalczyk. Usługi elektryczne i oświetleniowe od napraw awarii po wykonanie całej instalacji od podstaw oraz wsparcie w skompletowaniu potrzebnych materiałów instalacyjnych to dla tych wszechstronnych specjalistów od elektryczności pełen standard.

Elektro-Dudek - Fantastyczna Wymiana Instalacji Elektrycznej Kraków

Elektro-Dudek

13 opinii

Przekonaj się, że firma, którą zatrudnisz do wymiany instalacji elektrycznej ma wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby spełnić Twoje oczekiwania. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

JG ELEKTRO Jakub Guzik - Fenomenalny Elektryk w Krakowie

Fenomenalny Elektryk w Krakowie

11 opinii

Fenomenalny elektryk oferuje swoje usługi na terenie Krakowa i w przyległych miastach. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Elektrosystem Maciej Siudek - Solidne Usługi Elektryczne Kraków

Solidne Usługi Elektryczne Kraków

7 opinii

Przez zapewnianie solidnej usługi elektrycznej Elektrosystem Maciej Siudek wybija się w branży. Sławę oddają opinie zadowolonych zleceniodawców. Już nie zwlekaj i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

TOMASZ CZASZYŃSKI BUYHOME - Znakomity Elektryk Kraków

TOMASZ CZASZYŃSKI BUYHOME

7 opinii

Każdy, kto szuka znakomitej usługi elektrycznej winien koniecznie zgłosić się do tego elektryka i poznać niskie ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

PROELEKTRO - Wyjątkowe Pogotowie Elektryczne Kraków

PROELEKTRO

2 opinie

Zlokalizowaliśmy specjalnie dla Ciebie najlepszą ofertę pogotowia elektrycznego. Specjaliści z PROELEKTRO zaplanują i kompleksowo zakończą prace. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

El-Net - Solidna Firma Elektryczna Kraków

Solidna Firma Elektryczna

2 opinie

Jeżeli interesuje Cię rewelacyjne pogotowie elektryczne od instalacji elektrycznych to skorzystaj z doświadczenia El-Net. Usługi elektryczne i oświetleniowe od napraw awarii po wykonanie całej instalacji od podstaw oraz wsparcie w skompletowaniu potrzebnych materiałów instalacyjnych to dla tych wszechstronnych specjalistów od elektryczności pełen standard.

InEl - Doskonała Wymiana Instalacji Elektrycznej Kraków

InEl

1 opinia

Chcesz znaleźć specjalistów od doskonałej wymiany instalacji elektrycznej w miejscowości Kraków lub w przyległych miastach? ABC instalacji elektrycznych dla domu, mieszkania, a także firmy i biura od drobnych prac naprawczych po projekt i realizację kompletnej instalacji i pomoc w zakupie wymaganych produktów instalacyjnych to dla tych zdolnych profesjonalistów zupełny standard.

Progar Kazimierz Korolczuk - Niezawodna Firma Elektryczna Kraków

Niezawodna Firma Elektryczna

1 opinia

Wybranie niezawodnej firmy elektrycznej jest niełatwe, dlatego warto zainteresować się Progar Kazimierz Korolczuk - to prawdziwi profesjonaliści w kwestii instalatorstwa elektrycznego działający na terenie Krakowa, którzy znają się na swojej robocie jak mało kto. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - zadzwoń!

Najnowsze z 312 zleceń na instalacje elektryczne w Krakowie

Pierwszorzędna Elektryka Kraków

Rodzaj płyty: indukcyjna Termin rozpoczęcia prac: jak najszybciej...

 • Kraków

2023-02-08 do 2023-02-16
dodano 5 godzin temu

Zapytanie dla firmy od instalacji elektrycznej, Kraków

Ten Klient pragnąc dotrzeć do prac elektrycznych powinien znaleźć Twoją Ofertę, która jest najwyższej próby. Bez wahania zapoznaj się ze zleceniem - Zapytanie dla firmy od instalacji elektrycznej. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Kraków

2023-02-07 do 2023-02-15
dodano wczoraj o 18:10

Dam zlecenie na montaż instalacji elektrycznej w bud. wielorodzinnym, 11-25pkt. el., Kraków

Zakres prac: montaż nowej instalacji elektrycznej Typ budynku: budynek wielorodzinny Liczba punktów elektrycznych: 11 - 25 Projekt instalacji: Klient posiada projekt Zakres usługi: montaż okablowania i puszek Termin rozpoczęc...

 • Kraków

2023-02-07 do 2023-02-15
dodano wczoraj o 16:25

Doskonałe Instalatorstwo Elektryczne Kraków

Typ budynku: dom Liczba punktów elektrycznych: 2 Zakres prac: przeniesienie punktów elektrycznych, montaż lub naprawa włącznika/włączników światła, montaż oświetlenia, montaż lub naprawa gniazdka/gniazdek Termin rozpoczęcia pra...

 • Kraków

2023-02-07 do 2023-02-15
dodano wczoraj o 12:54

Zlecenie dla elektryka na montaż instalacji elektrycznej w domu, powyżej 100pkt. el., Kraków

Zakres prac: montaż nowej instalacji elektrycznej Typ budynku: dom Liczba punktów elektrycznych: 101 lub więcej Projekt instalacji: Klient nie ma projektu, ale wie czego oczekuje Zakres usługi: montaż gniazdek/włączników, mont...

 • Kraków

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 6 dni temu

Zlecenie dla elektryka na montaż instalacji elektrycznej w domu, 26-50pkt. el., Kraków

Dla Zleceniodawcy, który pisze - Zlecenie dla elektryka na montaż instalacji elektrycznej w domu, 26-50pkt. el., wybranie doskonałych prac elektrycznych może być niełatwe, ale Ty będziesz na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu najlepszego produktu. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Kraków

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 6 dni temu

Zlecenie dla elektryka na wymianę instalacji elektrycznej w mieszkaniu, do 10pkt. el., Kraków

Jeśli Instalatorstwo elektryczne nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zlecenie jest dla Twojej firmy. Polegając na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Kraków

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 6 dni temu

Dobry Elektryk Kraków

Zakres prac: montaż nowej instalacji elektrycznej Typ budynku: dom Liczba punktów elektrycznych: 51 - 100 Projekt instalacji: Klient nie ma projektu, ale wie czego oczekuje Zakres usługi: montaż okablowania i puszek Termin ro...

 • Kraków

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 6 dni temu

Zapytanie dla firmy na wykonanie przyłącza elek. do domu, do 10mb, Kraków

Typ budynku: dom Rodzaj przyłącza: napowietrzne Długość przyłącza: do 10mb Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Kraków

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 6 dni temu

Najwyższej Klasy Firma Elektryczna Kraków

Jako najwyższej klasy firma elektryczna, która nie ma sobie równych na terenie Krakowa - odpowiedz Klientowi i pozwól przekonać mu się samodzielnie jak bardzo jesteś dobry! Zadzwoń, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

 • Kraków

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 8 dni temu

Otrzymaj zlecenia dla Elektryków

Najczęstsze pytania o usługach elektrycznych

Jakie usługi świadczy elektryk?

Elektryk odpowiada za wszelkie prace związane z instalacją elektryczną. W ramach kompleksowych usług elektrycznych wykonuje:

 • projekt instalacji elektrycznej,
 • przyłącze elektryczne do domu,
 • nową instalację elektryczną,
 • wymianę instalacji elektrycznej,
 • punkty elektryczne,
 • montaż rozdzielni,
 • przeróbki instalacyjne,
 • montaż urządzeń elektrycznych,
 • montaż osprzętu elektrycznego,
 • pomiary elektryczne wraz z raportem pomiarowym.

Jeśli w Twoim mieszkaniu doszło do awarii elektrycznej, skorzystaj z usług elektryka w ramach pogotowia elektrycznego. W krótkim czasie fachowiec przyjedzie do Ciebie i naprawi usterkę.

Jak wybrać elektryka?

Wybór elektryka powinien być przemyślany. Przed podjęciem decyzji sprawdź, czy firma świadcząca usługi elektryczne:

 1. Posiada legalną działalność.
 2. Mile widziana jest też strona www.
 3. Posiada odpowiednie i aktualne uprawnienia do wykonywania instalacji i pomiarów elektrycznych.
 4. Podpisuje umowy.
 5. Zapewnia gwarancję na darmowe naprawy elektryczne w ustalonym w umowie okresie.
 6. Bierze na siebie załatwienie wszystkich formalności w zakładzie energetycznym.
 7. Oferuje ceny rynkowe, czy może zawyża/zaniża stawkę.

Szukając elektryka, rozeznaj się wśród rodziny i znajomych czy na portalach ogłoszeniowych (np. Oferteo.pl). Wybierz osobę kompetentną, doświadczoną i polecaną.

Jakie uprawnienia powinien mieć elektryk?

Do legalnego wykonywania zawodu każdy elektryk powinien posiadać niezbędne i aktualne uprawnienia.

Do najpopularniejszych należą uprawnienia SEP oraz uprawnienia budowlane (UB).

Uprawnienia SEP dzielą się na trzy różne grupy:

 • G1 kursy elektryczne (uprawnienia do pracy na stanowisku eksploatacji E i dozoru D przy prądzie do 1 KV),
 • G2 kursy energetyczne,
 • G3 kursy gazowe.

Świadectwa kwalifikacyjne D oraz E mają okres ważności do 5 lat.

Jaki jest koszt wymiany instalacji elektrycznej?

Koszt wymiany instalacji elektrycznej przede wszystkim zależy od zakresu i skomplikowania wykonywanych prac.

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu średnio kosztuje od ok. 80 do 100 zł za m2.

W przypadku samej robocizny za punkt elektryczny zapłacisz ok. 55 zł, natomiast za okablowanie 5 – 15 zł/mb. Oczywiście do robocizny trzeba też doliczyć materiały elektryczne.

Jeśli zdecydujesz się na wymianę instalacji elektrycznej w starszym mieszkaniu ok. 50 m2, zapłacisz mniej więcej 5000 zł.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Elektryków