Elektryk w Krakowie

Porównaj oferty od Elektryków z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 968 607 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
653 325 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Elektryk jest osobą, która może pracować w branży budowlanej i motoryzacyjnej. Do wykonywania tego zawodu potrzebne jest posiadanie odpowiednich uprawnień, które zdobyć można kończąc szkołę średnią i zdając egzamin.

Wiele osób wybierając szkołę średnią zastanawia się, ile zarabia elektryk. Decyzja o nauce tego zawodu wydaje się być dobra, bo średnia pensja na samodzielnym stanowisku wynosi około 5000 zł brutto. Więcej może zarobić auto elektryk oraz osoba zajmująca się systemami alarmowymi, ale również branża budowlana gwarantuje całkiem solidne wynagrodzenie.

Największą pensję otrzymać mogą osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, ale w tym przypadku zachodzi konieczność samodzielnego opłacania składek ubezpieczeniowych i prowadzenie ksiąg rachunkowych, co sprawia, że ostateczny zarobek wcale nie musi być wyższy niż na etacie. Pamiętajmy, że praca elektryka wymaga sporej wiedzy i dużego doświadczenia, a wszelkie błędy na etapie prac instalacyjnych mogą skończyć się nawet porażeniem prądem. To właśnie dlatego zawód ten powinny wykonywać osoby odpowiedzialne i odpowiednio wykształcone. Dzięki nim cała instalacja w naszym domu działać będzie zgodnie z oczekiwaniami.

Cena usług elektrycznych waha się w zależności od zakresu prac, jakie trzeba przeprowadzić oraz regionu, w którym będzie wykonywana. Zdecydowanie najdroższe są usługi w dużych miastach. Jeśli zamierzamy wykonać nową instalację w stolicy, elektryk z miasta Warszawa bez wątpienia policzy za usługę zdecydowanie więcej, niż taki sam fachowiec w Rzeszowie czy Zabrzu. W branży budowlanej bardzo często rozlicza się na podstawie ilości punktów, jakie wykonuje specjalista. Każdy włącznik światła, gniazdko elektryczne czy punkt oświetleniowy wyceniany jest na określoną stawkę. Znając projekt instalacji elektrycznej można więc bez trudu policzyć, ile będzie nas kosztować jego realizacja.

Uśredniając stawki krajowe, można przyjąć, że wykonanie jednego punktu elektrycznego to koszt około 50-70 zł. Cena ta zawiera wyłącznie prace instalacyjne. Tzw. biały montaż liczony jest według odrębnej stawki. Musimy się jednak liczyć, że w trakcie prac monterskich pojawiają się również dodatkowe opłaty takie jak montaż skrzynki z bezpiecznikami, założenie alarmu czy innych rzeczy potrzebnych inwestorowi w domu. Warto więc poprosić o ostateczny kosztorys, by mieć absolutną pewność, iż wyliczona przez nas na podstawie ilości punktów kwota nie przekroczy naszego budżetu.


Ranking najlepszych elektryków w Krakowie

Elektryk Kraków

Świetne Pogotowie Elektryczne Kraków

83 opinie

To świetne pogotowie elektryczne to prawdziwi profesjonaliści, z którymi warto współpracować, gdyż mają duże doświadczenie. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Instalacje Elektryczne "PROTON" Dawid Knych - Perfekcyjne Instalatorstwo Elektryczne w Krakowie

Perfekcyjne Instalatorstwo Elektryczne w Krakowie

45 opinii

Firma Instalacje Elektryczne PROTON Dawid Knych to wybitni specjaliści od instalatorstwa elektrycznego, obsługujący Klientów z Krakowa i okolicznych miast. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

ELTEMO - Staranne Usługi Elektryczne Kraków

ELTEMO

31 opinii

Utalentowani pracownicy ELTEMO spełnią Państwa oczekiwania w temacie usług elektrycznych. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

EL-INSTALACJE GRZEGORZ KLINOWSKI - Sumienna Firma Elektryczna Kraków

EL-INSTALACJE GRZEGORZ KLINOWSKI

25 opinii

Sprawdź wykwalifikowaną grupę pracowników EL-INSTALACJE GRZEGORZ KLINOWSKI. Ta znana firma elektryczna jest ceniona w branży na terenie Krakowa za kompletne podejście do usług elektrycznych. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

ELEKTRO-ART AUTOMATYKA FOTOWOLTAIKA - Solidne Pogotowie Elektryczne Kraków

Solidne Pogotowie Elektryczne Kraków

24 opinie

Szukasz pogotowia elektrycznego do szybkiej realizacji Twojego zapotrzebowania? Dobrze trafiłeś - ELEKTRO-ART AUTOMATYKA FOTOWOLTAIKA w krótkim czasie od przyjęcia zamówienia przystąpi do wykonania zlecenia. Wybierz ich numer natychmiast po więcej szczegółów.

SimSpecElectro Szymon Niemiec - Wybitny Elektryk Kraków

Wybitny Elektryk

22 opinie

Usługi elektryczne w wykonaniu firmy elektrycznej XYZ to majstersztyk. To wybitny elektryk. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

Elektro-Dudek - Nieprzeciętny Elektryk Kraków

Elektro-Dudek

14 opinii

Zacznij działać z Elektro-Dudek jeśli szukasz nieprzeciętnych elektryków oferujących swoje usługi na terenie Krakowa i w sąsiednich miastach. Instalacje elektryczne od A do Z dla domu, mieszkania, a także firmy i biura od serwisu instalacji po wykonanie całej instalacji od podstaw i pomoc w zakupie niezbędnych materiałów instalacyjnych to dla tych zdolnych fachowców typowy pakiet usług.

JG ELEKTRO Jakub Guzik - Solidne Usługi Elektryczne Kraków

JG ELEKTRO Jakub Guzik

12 opinii

Utalentowani pracownicy firmy JG ELEKTRO Jakub Guzik spełnią Państwa wymagania odnośnie usług elektrycznych. Zarezerwuj termin już teraz!

Piotr Kozak - Tanie Usługi Elektryczne Kraków

Piotr Kozak

8 opinii

Tanie usługi elektryczne na najwyższym poziomie to temat, w którym są najlepsi, dlatego są zawsze gotowi podjąć się nowego wyzwania. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Volprim Instalacje Elektryczne Grzegorz Ciaranek - Niezawodne Pogotowie Elektryczne Kraków

Niezawodne Pogotowie Elektryczne

5 opinii

Volprim Instalacje Elektryczne Grzegorz Ciaranek oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z Krakowa i okolic. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Najnowsze z 444 zleceń na instalacje elektryczne w Krakowie

Usługi Elektryczne Kraków

Wykonaj zlecenie jako fantastyczny elektryk z obszerną wiedzą w temacie fantastycznych usług elektrycznych. Dla Twojej firmy wykorzystanie nowoczesnych metod pracy to standard. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Kraków

2024-07-20 do 2024-07-28
dodano 10 godzin temu

Solidne Instalatorstwo Elektryczne Kraków

Typ budynku: dom Powierzchnia budynku: 201-500m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Kraków

2024-07-20 do 2024-07-28
dodano 11 godzin temu

Dobry Elektryk Kraków

Zakres prac: montaż nowej instalacji elektrycznej Typ budynku: przychodnia Liczba punktów elektrycznych: Klient prosi o poradę Projekt instalacji: Klient posiada projekt Zakres usługi: montaż gniazdek/włączników, monta...

 • Kraków

2024-07-19 do 2024-07-27
dodano wczoraj o 16:08

Perfekcyjne Instalatorstwo Elektryczne

Jako specjalista działający w rejonie Krakowa i świadczący różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnego instalatorstwa elektrycznego zapoznaj się z potrzebami Klienta, który napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na montaż instalacji elektrycznej w lokalu usługowym, 26-50pkt. el.". Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Kraków

2024-07-19 do 2024-07-27
dodano wczoraj o 11:24

Zapytanie dla firmy na wykonanie przyłącza elek. do domu, do 10mb, Kraków

Typ budynku: dom Rodzaj przyłącza: tymczasowe Długość przyłącza: do 10mb Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Kraków

2024-07-18 do 2024-07-26
dodano 2 dni temu

Perfekcyjna Elektryka Kraków

Zakres prac: montaż nowej instalacji elektrycznej Typ budynku: dom Liczba punktów elektrycznych: 180pkt. el. Projekt instalacji: Klient nie ma projektu, ale wie czego oczekuje Zakres usługi: montaż okablowania i puszek, montaż...

 • Kraków

2024-07-18 do 2024-07-26
dodano 2 dni temu

Zlecę pomiary elektryczne, przegląd elektryczny w w bud. wielorodzinnym, 600m², Kraków

Typ budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia pomieszczeń: 600m² Zakres zlecenia: pomiary elektryczne, przegląd elektryczny Cel przeglądu lub pomiarów: okresowy Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Kraków

2024-07-17 do 2024-07-25
dodano 3 dni temu

Zlecenie dla elektryka, montaż lub wymiana instalacji, Kraków

Zakres prac: wymiana starej instalacji elektrycznej Typ budynku: budynek wielorodzinny Liczba punktów elektrycznych: 51 - 100 Projekt instalacji: Klient nie ma projektu, ale wie czego oczekuje Zakres usługi: montaż gniazdek/wł...

 • Kraków

2024-07-16 do 2024-07-24
dodano 4 dni temu

Zlecenie dla elektryka, montaż lub wymiana instalacji, Kraków

Zakres prac: wymiana starej instalacji elektrycznej Typ budynku: budynek wielorodzinny Liczba punktów elektrycznych: 51 - 100 Projekt instalacji: Klient nie ma projektu, ale wie czego oczekuje Zakres usługi: montaż gni...

 • Kraków

2024-07-16 do 2024-07-24
dodano 4 dni temu

Zlecenie na montaż instalacji elektrycznej w domu, 120pkt. el, Kraków

Ten Klient, który nadal nie znalazł robót elektrycznych, chociaż szuka od dawna, wysłał nam ogłoszenie o treści - Zlecenie na montaż instalacji elektrycznej w domu, 120pkt. el. To właśnie Twoja oferta może być wybawieniem z problemu Zleceniodawcy. Wybierz numer i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

 • Kraków

2024-07-16 do 2024-07-24
dodano 4 dni temu

Otrzymaj zlecenia dla Elektryków

Najczęstsze pytania o usługach elektrycznych

Jakie usługi świadczy elektryk?

Elektryk odpowiada za wszelkie prace związane z instalacją elektryczną. W ramach kompleksowych usług elektrycznych wykonuje:

 • projekt instalacji elektrycznej,
 • przyłącze elektryczne do domu,
 • nową instalację elektryczną,
 • wymianę instalacji elektrycznej,
 • punkty elektryczne,
 • montaż rozdzielni,
 • przeróbki instalacyjne,
 • montaż urządzeń elektrycznych,
 • montaż osprzętu elektrycznego,
 • pomiary elektryczne wraz z raportem pomiarowym.

Jeśli w Twoim mieszkaniu doszło do awarii elektrycznej, skorzystaj z usług elektryka w ramach pogotowia elektrycznego. W krótkim czasie fachowiec przyjedzie do Ciebie i naprawi usterkę.

Jak wybrać elektryka?

Wybór elektryka powinien być przemyślany. Przed podjęciem decyzji sprawdź, czy firma świadcząca usługi elektryczne:

 1. Posiada legalną działalność.
 2. Mile widziana jest też strona www.
 3. Posiada odpowiednie i aktualne uprawnienia do wykonywania instalacji i pomiarów elektrycznych.
 4. Podpisuje umowy.
 5. Zapewnia gwarancję na darmowe naprawy elektryczne w ustalonym w umowie okresie.
 6. Bierze na siebie załatwienie wszystkich formalności w zakładzie energetycznym.
 7. Oferuje ceny rynkowe, czy może zawyża/zaniża stawkę.

Szukając elektryka, rozeznaj się wśród rodziny i znajomych czy na portalach ogłoszeniowych (np. Oferteo.pl). Wybierz osobę kompetentną, doświadczoną i polecaną.

Jakie uprawnienia powinien mieć elektryk?

Do legalnego wykonywania zawodu każdy elektryk powinien posiadać niezbędne i aktualne uprawnienia.

Do najpopularniejszych należą uprawnienia SEP oraz uprawnienia budowlane (UB).

Uprawnienia SEP dzielą się na trzy różne grupy:

 • G1 kursy elektryczne (uprawnienia do pracy na stanowisku eksploatacji E i dozoru D przy prądzie do 1 KV),
 • G2 kursy energetyczne,
 • G3 kursy gazowe.

Świadectwa kwalifikacyjne D oraz E mają okres ważności do 5 lat.

Jaki jest koszt wymiany instalacji elektrycznej?

Koszt wymiany instalacji elektrycznej przede wszystkim zależy od zakresu i skomplikowania wykonywanych prac.

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu średnio kosztuje od ok. 80 do 100 zł za m2.

W przypadku samej robocizny za punkt elektryczny zapłacisz ok. 55 zł, natomiast za okablowanie 5 – 15 zł/mb. Oczywiście do robocizny trzeba też doliczyć materiały elektryczne.

Jeśli zdecydujesz się na wymianę instalacji elektrycznej w starszym mieszkaniu ok. 50 m2, zapłacisz mniej więcej 5000 zł.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Elektryków