Elektryk we Wrocławiu

Porównaj oferty od Elektryków z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 432 498 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 327 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Elektryk jest osobą, która może pracować w branży budowlanej i motoryzacyjnej. Do wykonywania tego zawodu potrzebne jest posiadanie odpowiednich uprawnień, które zdobyć można kończąc szkołę średnią i zdając egzamin.

Wiele osób wybierając szkołę średnią zastanawia się, ile zarabia elektryk. Decyzja o nauce tego zawodu wydaje się być dobra, bo średnia pensja na samodzielnym stanowisku wynosi około 5000 zł brutto. Więcej może zarobić auto elektryk oraz osoba zajmująca się systemami alarmowymi, ale również branża budowlana gwarantuje całkiem solidne wynagrodzenie.

Największą pensję otrzymać mogą osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, ale w tym przypadku zachodzi konieczność samodzielnego opłacania składek ubezpieczeniowych i prowadzenie ksiąg rachunkowych, co sprawia, że ostateczny zarobek wcale nie musi być wyższy niż na etacie. Pamiętajmy, że praca elektryka wymaga sporej wiedzy i dużego doświadczenia, a wszelkie błędy na etapie prac instalacyjnych mogą skończyć się nawet porażeniem prądem. To właśnie dlatego zawód ten powinny wykonywać osoby odpowiedzialne i odpowiednio wykształcone. Dzięki nim cała instalacja w naszym domu działać będzie zgodnie z oczekiwaniami.

Cena usług elektrycznych waha się w zależności od zakresu prac, jakie trzeba przeprowadzić oraz regionu, w którym będzie wykonywana. Zdecydowanie najdroższe są usługi w dużych miastach. Jeśli zamierzamy wykonać nową instalację w stolicy, elektryk z miasta Warszawa bez wątpienia policzy za usługę zdecydowanie więcej, niż taki sam fachowiec w Rzeszowie czy Zabrzu. W branży budowlanej bardzo często rozlicza się na podstawie ilości punktów, jakie wykonuje specjalista. Każdy włącznik światła, gniazdko elektryczne czy punkt oświetleniowy wyceniany jest na określoną stawkę. Znając projekt instalacji elektrycznej można więc bez trudu policzyć, ile będzie nas kosztować jego realizacja.

Uśredniając stawki krajowe, można przyjąć, że wykonanie jednego punktu elektrycznego to koszt około 50-70 zł. Cena ta zawiera wyłącznie prace instalacyjne. Tzw. biały montaż liczony jest według odrębnej stawki. Musimy się jednak liczyć, że w trakcie prac monterskich pojawiają się również dodatkowe opłaty takie jak montaż skrzynki z bezpiecznikami, założenie alarmu czy innych rzeczy potrzebnych inwestorowi w domu. Warto więc poprosić o ostateczny kosztorys, by mieć absolutną pewność, iż wyliczona przez nas na podstawie ilości punktów kwota nie przekroczy naszego budżetu.


Ranking najlepszych elektryków we Wrocławiu

Elektryk Wrocław

ELEKTRO-M.A.K.Z.

33 opinie

Rozpocznij współpracę z ELEKTRO-M.A.K.Z. jeśli szukasz perfekcyjnych elektryków działających w miejscowości Wrocław oraz w okolicy. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

PROINSTALER - Profesjonalne Instalacje Elektryczne i Inteligentne - Najlepsze Usługi Elektryczne Wrocław

PROINSTALER - Profesjonalne Instalacje Elektryczne i Inteligentne

26 opinii

Są w branży usług elektrycznych od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Wrocław, ale także pobliskich powiatów. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

OM-INSTAL MACIEJ ZAJĄC - Niezawodna Firma Elektryczna Wrocław

OM-INSTAL MACIEJ ZAJĄC

11 opinii

Firma elektryczna OM-INSTAL MACIEJ ZAJĄC to prawdziwi wyjadacze w temacie instalatorstwa elektrycznego. Swoje najlepsze usługi elektryczne oferują w rejonie miejscowości Wrocław. Przedzwoń i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

ELEKTRORAD - Profesjonalny Elektryk we Wrocławiu

Profesjonalny Elektryk we Wrocławiu

8 opinii

Poszukujesz godnego uwagi specjalisty oferującego usługi elektryczne? Ci elektrycy nie mają sobie równych w mieście Wrocław. Skontaktuj się, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

Elmabo - Wybitny Elektryk Wrocław

Elmabo

5 opinii

Ten elektryk działa na terenie Wrocławia i oferuje szerokie spektrum usług z zakresu profesjonalnego instalatorstwa elektrycznego. Jeśli chcesz otrzymać ofertę skontaktuj się już teraz - warto.

PLETbud - Doskonałe Wykonanie Instalacji Elektrycznych Wrocław

Doskonałe Wykonanie Instalacji Elektrycznych Wrocław

5 opinii

W przypadku, gdy interesuje Cię doskonałe wykonanie instalacji elektrycznych w rejonie Wrocławia i wymagasz wysokiej jakości w korzystnej cenie to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom PLETbud. Już nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

ELMAD - Perfekcyjne Wykonanie Instalacji Elektrycznych Wrocław

Perfekcyjne Wykonanie Instalacji Elektrycznych Wrocław

3 opinie

Wybierz firmę ELMAD jeśli poszukujesz odpowiednich ludzi do perfekcyjnego wykonania instalacji elektrycznej w miejscowości Wrocław lub sąsiednim mieście. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE " FACH-MAN " - Fenomenalna Firma Elektryczna Wrocław

USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE " FACH-MAN "

3 opinie

To jedna z najlepszych firm elektrycznych zatrudniających elektryków z tak dużym doświadczeniem zawodowym, realizujących prace w miejscowości Wrocław i w całym powiecie. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Gromont Sp. z o.o. - Dobry Elektryk Wrocław

Gromont Sp. z o.o.

3 opinie

Ten elektryk realizuje się od wczesnej młodości i jest specjalistą stale gotowym do podjęcia nowego zlecenia - Gromont Sp. z o.o. to doskonały wybór dla Ciebie. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

INSTALPRO - Solidny Elektryk Wrocław

Solidny Elektryk

2 opinie

Dokonaj najlepszego wyboru i powierz prace specjalistom od wykonania instalacji elektrycznej z Wrocławia. Instalacje elektryczne od A do Z dla domu i firmy od drobnych prac naprawczych po realizację kompletnej instalacji oraz pomoc w pozyskaniu wymaganych produktów instalacyjnych to dla tych zdolnych profesjonalistów pełen standard.

Najnowsze z 376 zleceń na instalacje elektryczne we Wrocławiu

Zlecenie na wymianę instalacji elektrycznej w lokalu usługowym, powyżej 100pkt. el., Wrocław

Zakres prac: wymiana starej instalacji elektrycznej Typ budynku: lokal handlowo-usługowy Liczba punktów elektrycznych: 101 lub więcej Projekt instalacji: Klient posiada projekt Zakres usługi: montaż gniazdek/włączników, montaż...

 • Wrocław

2023-02-03 do 2023-02-11
dodano wczoraj o 19:39

Rewelacyjny Elektryk Wrocław

Usługi elektryczne w wykonaniu Twojej firmy to,w pełnym tego słowa znaczeniu, majstersztyk? Jako rewelacyjny elektryk, które ma treść - Szukam projektu instalacji elektrycznej. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

 • Wrocław

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 3 dni temu

Dam zlecenie na wymianę instalacji elektrycznej w domu, powyżej 100pkt. el., Wrocław

Zakres prac: wymiana starej instalacji elektrycznej Typ budynku: dom Liczba punktów elektrycznych: 101 lub więcej Projekt instalacji: Klient posiada projekt Zakres usługi: montaż gniazdek/włączników, montaż oświetlenia, montaż...

 • Wrocław

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 4 dni temu

Zlecenie dla elektryka, podłączenie płyty indukcyjnej, Wrocław

Zlecenie o treści - Zlecenie dla elektryka, podłączenie płyty indukcyjnej jest zaadresowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi oraz skupia się na Klientach z Wrocławia i z sąsiednich miast. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Wrocław

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 5 dni temu

Doskonałe Instalacje Elektryczne Wrocław

Zakres zlecenia: zrobienie nowej tablicy elektrycznej w mieszkaniu Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

 • Wrocław

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 6 dni temu

Zlecenie dla elektryka, montaż lub wymiana instalacji, Wrocław

Zakres prac: montaż nowej instalacji elektrycznej Typ budynku: budynek przemysłowy Liczba punktów elektrycznych: Klient prosi o poradę Projekt instalacji: Klient posiada projekt Zakres usługi: montaż okablowania i pusz...

 • Wrocław

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 8 dni temu

Profesjonalna Elektryka Wrocław

Typ budynku: plac •••••• Rodzaj przyłącza: tymczasowe Długość przyłącza: 30 Informacje dodatkowe: lokalizacja: Pruszowice gmina Długołęka Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Pruszowice

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 8 dni temu

Profesjonalne Instalatorstwo Elektryczne Wrocław

Zakres prac: wymiana starej instalacji elektrycznej Typ budynku: mieszkanie Liczba punktów elektrycznych: 26 - 50 Projekt instalacji: Klient nie ma projektu, ale wie czego oczekuje Zakres usługi: montaż gniazdek/włączników, mo...

 • Wrocław

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 8 dni temu

Zlecę rozbudowa instalacji elektrycznej w mieszkaniu, 1pkt. el, Wrocław

Zakres prac: rozbudowa instalacji elektrycznej Typ budynku: mieszkanie Liczba punktów elektrycznych: 1 Projekt instalacji: Klient nie ma projektu i prosi o sugestie Zakres usługi: montaż gniazdek/włączników, montaż okablowania...

 • Wrocław

2023-02-03 do 2023-02-04

Najwyższej Klasy Firma Elektryczna Wrocław

Jesteś firmą fachową? Jako znana firma elektryczna, która jest ceniona w branży w rejonie Wrocławia za kompletne realizowanie usług elektrycznych, podejmij się zlecenia mówiącego "Dam zlecenie na montaż instalacji elektrycznej w domu, powyżej 100pkt. el.". Przedłóż propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Wrocław

2023-01-30 do 2023-01-30

Otrzymaj zlecenia dla Elektryków

Najczęstsze pytania o usługach elektrycznych

Jakie usługi świadczy elektryk?

Elektryk odpowiada za wszelkie prace związane z instalacją elektryczną. W ramach kompleksowych usług elektrycznych wykonuje:

 • projekt instalacji elektrycznej,
 • przyłącze elektryczne do domu,
 • nową instalację elektryczną,
 • wymianę instalacji elektrycznej,
 • punkty elektryczne,
 • montaż rozdzielni,
 • przeróbki instalacyjne,
 • montaż urządzeń elektrycznych,
 • montaż osprzętu elektrycznego,
 • pomiary elektryczne wraz z raportem pomiarowym.

Jeśli w Twoim mieszkaniu doszło do awarii elektrycznej, skorzystaj z usług elektryka w ramach pogotowia elektrycznego. W krótkim czasie fachowiec przyjedzie do Ciebie i naprawi usterkę.

Jak wybrać elektryka?

Wybór elektryka powinien być przemyślany. Przed podjęciem decyzji sprawdź, czy firma świadcząca usługi elektryczne:

 1. Posiada legalną działalność.
 2. Mile widziana jest też strona www.
 3. Posiada odpowiednie i aktualne uprawnienia do wykonywania instalacji i pomiarów elektrycznych.
 4. Podpisuje umowy.
 5. Zapewnia gwarancję na darmowe naprawy elektryczne w ustalonym w umowie okresie.
 6. Bierze na siebie załatwienie wszystkich formalności w zakładzie energetycznym.
 7. Oferuje ceny rynkowe, czy może zawyża/zaniża stawkę.

Szukając elektryka, rozeznaj się wśród rodziny i znajomych czy na portalach ogłoszeniowych (np. Oferteo.pl). Wybierz osobę kompetentną, doświadczoną i polecaną.

Jakie uprawnienia powinien mieć elektryk?

Do legalnego wykonywania zawodu każdy elektryk powinien posiadać niezbędne i aktualne uprawnienia.

Do najpopularniejszych należą uprawnienia SEP oraz uprawnienia budowlane (UB).

Uprawnienia SEP dzielą się na trzy różne grupy:

 • G1 kursy elektryczne (uprawnienia do pracy na stanowisku eksploatacji E i dozoru D przy prądzie do 1 KV),
 • G2 kursy energetyczne,
 • G3 kursy gazowe.

Świadectwa kwalifikacyjne D oraz E mają okres ważności do 5 lat.

Jaki jest koszt wymiany instalacji elektrycznej?

Koszt wymiany instalacji elektrycznej przede wszystkim zależy od zakresu i skomplikowania wykonywanych prac.

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu średnio kosztuje od ok. 80 do 100 zł za m2.

W przypadku samej robocizny za punkt elektryczny zapłacisz ok. 55 zł, natomiast za okablowanie 5 – 15 zł/mb. Oczywiście do robocizny trzeba też doliczyć materiały elektryczne.

Jeśli zdecydujesz się na wymianę instalacji elektrycznej w starszym mieszkaniu ok. 50 m2, zapłacisz mniej więcej 5000 zł.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Elektryków