Elektryk we Wrocławiu

Porównaj oferty od Elektryków z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 968 776 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
653 331 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Elektryk jest osobą, która może pracować w branży budowlanej i motoryzacyjnej. Do wykonywania tego zawodu potrzebne jest posiadanie odpowiednich uprawnień, które zdobyć można kończąc szkołę średnią i zdając egzamin.

Wiele osób wybierając szkołę średnią zastanawia się, ile zarabia elektryk. Decyzja o nauce tego zawodu wydaje się być dobra, bo średnia pensja na samodzielnym stanowisku wynosi około 5000 zł brutto. Więcej może zarobić auto elektryk oraz osoba zajmująca się systemami alarmowymi, ale również branża budowlana gwarantuje całkiem solidne wynagrodzenie.

Największą pensję otrzymać mogą osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, ale w tym przypadku zachodzi konieczność samodzielnego opłacania składek ubezpieczeniowych i prowadzenie ksiąg rachunkowych, co sprawia, że ostateczny zarobek wcale nie musi być wyższy niż na etacie. Pamiętajmy, że praca elektryka wymaga sporej wiedzy i dużego doświadczenia, a wszelkie błędy na etapie prac instalacyjnych mogą skończyć się nawet porażeniem prądem. To właśnie dlatego zawód ten powinny wykonywać osoby odpowiedzialne i odpowiednio wykształcone. Dzięki nim cała instalacja w naszym domu działać będzie zgodnie z oczekiwaniami.

Cena usług elektrycznych waha się w zależności od zakresu prac, jakie trzeba przeprowadzić oraz regionu, w którym będzie wykonywana. Zdecydowanie najdroższe są usługi w dużych miastach. Jeśli zamierzamy wykonać nową instalację w stolicy, elektryk z miasta Warszawa bez wątpienia policzy za usługę zdecydowanie więcej, niż taki sam fachowiec w Rzeszowie czy Zabrzu. W branży budowlanej bardzo często rozlicza się na podstawie ilości punktów, jakie wykonuje specjalista. Każdy włącznik światła, gniazdko elektryczne czy punkt oświetleniowy wyceniany jest na określoną stawkę. Znając projekt instalacji elektrycznej można więc bez trudu policzyć, ile będzie nas kosztować jego realizacja.

Uśredniając stawki krajowe, można przyjąć, że wykonanie jednego punktu elektrycznego to koszt około 50-70 zł. Cena ta zawiera wyłącznie prace instalacyjne. Tzw. biały montaż liczony jest według odrębnej stawki. Musimy się jednak liczyć, że w trakcie prac monterskich pojawiają się również dodatkowe opłaty takie jak montaż skrzynki z bezpiecznikami, założenie alarmu czy innych rzeczy potrzebnych inwestorowi w domu. Warto więc poprosić o ostateczny kosztorys, by mieć absolutną pewność, iż wyliczona przez nas na podstawie ilości punktów kwota nie przekroczy naszego budżetu.


Ranking najlepszych elektryków we Wrocławiu

Elektryk Wrocław

PROINSTALER - Profesjonalne Instalacje Elektryczne i Inteligentne

27 opinii

Nie możesz znaleźć godnego uwagi fachowca świadczącego usługi elektryczne? Ten elektryk jest liderem wśród firm elektrycznych. Zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Wabau Adam Ciejka - Pierwszorzędny Elektryk we Wrocławiu

Pierwszorzędny Elektryk we Wrocławiu

26 opinii

Pierwszorzędny elektryk proponuje swoje doświadczenie na terenie Wrocławia oraz w przyległych miastach. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

"ElTech "Krzysztof Rosochacki Instalacje elektryczne i teletechniczne - Perfekcyjna Firma Elektryczna Wrocław

Perfekcyjna Firma Elektryczna Wrocław

20 opinii

Uwierz w wykwalifikowaną grupę pracowników ElTech Krzysztof Rosochacki Instalacje elektryczne i teletechniczne. Ta uznana firma elektryczna jest rozchwytywana w branży w rejonie Wrocławia za kompletne realizowanie usług elektrycznych. Zapraszamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

TNS Projekt Sp. z o.o. Sp. k. - Rzetelne Usługi Elektryczne Wrocław

TNS Projekt Sp. z o.o. Sp. k.

14 opinii

Usługi elektryczne w wykonaniu tej firmy to prawdziwy majstersztyk. To najlepszy wybór jakiego możesz dokonać. Skontaktuj się z nimi od razu, aby otrzymać ofertę.

ELEKTRORAD - Sumienne Pogotowie Elektryczne Wrocław

ELEKTRORAD

11 opinii

Sumienne pogotowie elektryczne z miejscowości Wrocław to prawdziwi fachowcy, z którymi warto współpracować, gdyż mają solidne doświadczenie. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Instalacje elektryczne Marcin Morąg - Wyjątkowe Usługi Elektryczne Wrocław

Wyjątkowe Usługi Elektryczne Wrocław

10 opinii

Poprzez dbałość o jakość usługi elektrycznej Instalacje elektryczne Marcin Morąg wyróżnia się w swoim rejonie. Markę oddają polecenia spełnionych odbiorców. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnej oferty - zobacz!

OHMAKRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Doskonałe Usługi Elektryczne Wrocław

OHMAKRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

9 opinii

Firma OHMAKRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ to eksperci z branży doskonałych usług elektrycznych, obsługujący Klientów z Wrocławia i sąsiednich powiatów. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby poznać wycenę.

PRO.ELEKTRYK ROMAN HASPARIAN - Profesjonalne Usługi Elektryczne Wrocław

Profesjonalne Usługi Elektryczne

8 opinii

Chesz znaleźć wartego uwagi fachowca od profesjonalnych usług elektrycznych z Twojego rejonu, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma PRO.ELEKTRYK ROMAN HASPARIAN jest gotowa Ci pomóc. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

All2Solve Daniel Król - Fachowe Usługi Elektryczne Wrocław

All2Solve Daniel Król

7 opinii

Uwierz w wykwalifikowaną grupę pracowników All2Solve Daniel Król. Ta znana firma elektryczna jest rozchwytywana w branży na terenie Wrocławia za dokładne wykonywanie usług elektrycznych. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

ELMAT - Solidny Elektryk Wrocław

ELMAT

6 opinii

Solidny elektryk z obszerną wiedzą w temacie solidnych usług elektrycznych cieszący się uznaniem wśród Klientów. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - zadzwoń!

Najnowsze z 392 zleceń na instalacje elektryczne we Wrocławiu

Szukam firmy do instalacji elektrycznej, Wrocław

Szukasz Zlecającego jako dobry profesjonalista od świetnych usług elektrycznych? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Przedzwoń i prześlij ofertę - naprawdę warto.

 • Wrocław

2024-07-19 do 2024-07-27
dodano wczoraj o 08:25

Zlecenie dla firmy na wykonanie inst. odgromowej, dom 101-150m², Wrocław

Przez zapewnianie doskonałej usługi elektrycznej Twoja firma wybija się w branży. Reputacja, którą tworzysz sprawia, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania Klientów. Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Wrocław

2024-07-17 do 2024-07-25
dodano 3 dni temu

Szukam firmy do instalacji elektrycznej, Wrocław

Zakres prac: montaż nowej instalacji elektrycznej Typ budynku: lokal handlowo-usługowy Liczba punktów elektrycznych: Klient prosi o poradę Projekt instalacji: Klient wie czego oczekuje Zakres usługi: CCTV i SSP, montaż...

 • Wrocław

2024-07-17 do 2024-07-25
dodano 3 dni temu

Perfekcyjna Elektryka Wrocław

Zakres prac: montaż nowej instalacji elektrycznej Typ budynku: budynek użyteczności publicznej Liczba punktów elektrycznych: Klient prosi o poradę Projekt instalacji: Klient posiada projekt Zakres usługi: Instalacja od...

 • Wrocław

2024-07-17 do 2024-07-22
dodano 3 dni temu

Najlepszy Elektryk Wrocław

Perfekcyjne instalatorstwo elektryczne to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako prawdziwy ekspert w fachu elektryka. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Wrocław

2024-07-17 do 2024-07-25
dodano 3 dni temu

Zlecenie na rozbudowa instalacji elektrycznej w domu, do 10pkt. el., Wrocław

Jako specjalista przedstaw bezkonkurencyjną ofertę prac elektrycznych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych referencji od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim dużym doświadczeniu. Bez wątpliwości zapytanie o treści "Zlecenie na rozbudowa instalacji elektrycznej w domu, do 10pkt. el." jest stworzone dla Ciebie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Wrocław

2024-07-17 do 2024-07-25
dodano 3 dni temu

Dam zlecenie na wymianę instalacji elektrycznej w mieszkaniu, 11-25pkt. el., Wrocław

Jeśli elektryka to sfera działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Ten Zleceniodawca napisał "Dam zlecenie na wymianę instalacji elektrycznej w mieszkaniu, 11-25pkt. el.". Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Wrocław

2024-07-16 do 2024-07-24
dodano 4 dni temu

Zlecenie dla elektryka na wymianę instalacji elektrycznej w mieszkaniu, 11-25pkt. el., Wrocław

Zakres prac: wymiana starej instalacji elektrycznej Typ budynku: mieszkanie Liczba punktów elektrycznych: 11 - 25 Projekt instalacji: Klient nie ma projektu i prosi o sugestie Zakres usługi: montaż kontaktów Termin rozpoczęci...

 • Wrocław

2024-07-14 do 2024-07-22
dodano 6 dni temu

Zlecę wymianę instalacji elektrycznej w mieszkaniu, 51-100pkt. el., Wrocław

Zakres prac: wymiana starej instalacji elektrycznej Typ budynku: mieszkanie Liczba punktów elektrycznych: 51 - 100 Projekt instalacji: Klient nie ma projektu i prosi o sugestie Zakres usługi: montaż kontaktów Termin rozpoczęc...

 • Wrocław

2024-07-14 do 2024-07-22
dodano 6 dni temu

Znakomity Elektryk

Typ budynku: dom Powierzchnia budynku: 201-500m² Informacje dodatkowe: dach czterospadowy, dom piętrowy Orientacyjna data: 25.07.2024...

 • Wrocław

2024-07-14 do 2024-07-22
dodano 6 dni temu

Otrzymaj zlecenia dla Elektryków

Najczęstsze pytania o usługach elektrycznych

Jakie usługi świadczy elektryk?

Elektryk odpowiada za wszelkie prace związane z instalacją elektryczną. W ramach kompleksowych usług elektrycznych wykonuje:

 • projekt instalacji elektrycznej,
 • przyłącze elektryczne do domu,
 • nową instalację elektryczną,
 • wymianę instalacji elektrycznej,
 • punkty elektryczne,
 • montaż rozdzielni,
 • przeróbki instalacyjne,
 • montaż urządzeń elektrycznych,
 • montaż osprzętu elektrycznego,
 • pomiary elektryczne wraz z raportem pomiarowym.

Jeśli w Twoim mieszkaniu doszło do awarii elektrycznej, skorzystaj z usług elektryka w ramach pogotowia elektrycznego. W krótkim czasie fachowiec przyjedzie do Ciebie i naprawi usterkę.

Jak wybrać elektryka?

Wybór elektryka powinien być przemyślany. Przed podjęciem decyzji sprawdź, czy firma świadcząca usługi elektryczne:

 1. Posiada legalną działalność.
 2. Mile widziana jest też strona www.
 3. Posiada odpowiednie i aktualne uprawnienia do wykonywania instalacji i pomiarów elektrycznych.
 4. Podpisuje umowy.
 5. Zapewnia gwarancję na darmowe naprawy elektryczne w ustalonym w umowie okresie.
 6. Bierze na siebie załatwienie wszystkich formalności w zakładzie energetycznym.
 7. Oferuje ceny rynkowe, czy może zawyża/zaniża stawkę.

Szukając elektryka, rozeznaj się wśród rodziny i znajomych czy na portalach ogłoszeniowych (np. Oferteo.pl). Wybierz osobę kompetentną, doświadczoną i polecaną.

Jakie uprawnienia powinien mieć elektryk?

Do legalnego wykonywania zawodu każdy elektryk powinien posiadać niezbędne i aktualne uprawnienia.

Do najpopularniejszych należą uprawnienia SEP oraz uprawnienia budowlane (UB).

Uprawnienia SEP dzielą się na trzy różne grupy:

 • G1 kursy elektryczne (uprawnienia do pracy na stanowisku eksploatacji E i dozoru D przy prądzie do 1 KV),
 • G2 kursy energetyczne,
 • G3 kursy gazowe.

Świadectwa kwalifikacyjne D oraz E mają okres ważności do 5 lat.

Jaki jest koszt wymiany instalacji elektrycznej?

Koszt wymiany instalacji elektrycznej przede wszystkim zależy od zakresu i skomplikowania wykonywanych prac.

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu średnio kosztuje od ok. 80 do 100 zł za m2.

W przypadku samej robocizny za punkt elektryczny zapłacisz ok. 55 zł, natomiast za okablowanie 5 – 15 zł/mb. Oczywiście do robocizny trzeba też doliczyć materiały elektryczne.

Jeśli zdecydujesz się na wymianę instalacji elektrycznej w starszym mieszkaniu ok. 50 m2, zapłacisz mniej więcej 5000 zł.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Elektryków