Elektryk w Poznaniu

Porównaj oferty od Elektryków z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 140 165 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
551 740 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Elektryk jest osobą, która może pracować w branży budowlanej i motoryzacyjnej. Do wykonywania tego zawodu potrzebne jest posiadanie odpowiednich uprawnień, które zdobyć można kończąc szkołę średnią i zdając egzamin.

Wiele osób wybierając szkołę średnią zastanawia się, ile zarabia elektryk. Decyzja o nauce tego zawodu wydaje się być dobra, bo średnia pensja na samodzielnym stanowisku wynosi około 5000 zł brutto. Więcej może zarobić auto elektryk oraz osoba zajmująca się systemami alarmowymi, ale również branża budowlana gwarantuje całkiem solidne wynagrodzenie.

Największą pensję otrzymać mogą osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, ale w tym przypadku zachodzi konieczność samodzielnego opłacania składek ubezpieczeniowych i prowadzenie ksiąg rachunkowych, co sprawia, że ostateczny zarobek wcale nie musi być wyższy niż na etacie. Pamiętajmy, że praca elektryka wymaga sporej wiedzy i dużego doświadczenia, a wszelkie błędy na etapie prac instalacyjnych mogą skończyć się nawet porażeniem prądem. To właśnie dlatego zawód ten powinny wykonywać osoby odpowiedzialne i odpowiednio wykształcone. Dzięki nim cała instalacja w naszym domu działać będzie zgodnie z oczekiwaniami.

Cena usług elektrycznych waha się w zależności od zakresu prac, jakie trzeba przeprowadzić oraz regionu, w którym będzie wykonywana. Zdecydowanie najdroższe są usługi w dużych miastach. Jeśli zamierzamy wykonać nową instalację w stolicy, elektryk z miasta Warszawa bez wątpienia policzy za usługę zdecydowanie więcej, niż taki sam fachowiec w Rzeszowie czy Zabrzu. W branży budowlanej bardzo często rozlicza się na podstawie ilości punktów, jakie wykonuje specjalista. Każdy włącznik światła, gniazdko elektryczne czy punkt oświetleniowy wyceniany jest na określoną stawkę. Znając projekt instalacji elektrycznej można więc bez trudu policzyć, ile będzie nas kosztować jego realizacja.

Uśredniając stawki krajowe, można przyjąć, że wykonanie jednego punktu elektrycznego to koszt około 50-70 zł. Cena ta zawiera wyłącznie prace instalacyjne. Tzw. biały montaż liczony jest według odrębnej stawki. Musimy się jednak liczyć, że w trakcie prac monterskich pojawiają się również dodatkowe opłaty takie jak montaż skrzynki z bezpiecznikami, założenie alarmu czy innych rzeczy potrzebnych inwestorowi w domu. Warto więc poprosić o ostateczny kosztorys, by mieć absolutną pewność, iż wyliczona przez nas na podstawie ilości punktów kwota nie przekroczy naszego budżetu.

Elektryk Poznań - ranking najlepszych firm

Elektryk Poznań

Rewelacyjne Wykonanie Instalacji Elektrycznych

130 opinii

Od lat pracownicy Music Line Sp.zo.o. realizują usługi z zakresu rewelacyjnego wykonania instalacji elektrycznej, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Dolata Electric - Wyjątkowy Elektryk Poznań

Dolata Electric

39 opinii

To jedna z najlepszych firm elektrycznych zatrudniających elektryków z tak dużym doświadczeniem zawodowym, działających w miejscowości Poznań i w całym powiecie. Usługi elektryczne i oświetleniowe od serwisu instalacji po projekt i realizację kompletnej instalacji oraz wsparcie w skompletowaniu niezbędnych materiałów instalacyjnych to dla tych znających swoja branżę fachowców standardowa metoda działania.

MONOVOLT Kompleksowe Usługi Elektryczne - Fenomenalny Elektryk Poznań

Fenomenalny Elektryk

15 opinii

Fenomenalny elektryk oferuje swoje usługi na terenie Poznania i w przyległych miastach. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

INSTAL-ELEKTRO ROBERT KUBICKI - Nieprzeciętny Elektryk Poznań

Nieprzeciętny Elektryk Poznań

11 opinii

Szukasz solidnego wykonawcy świadczącego usługi elektryczne? Ci elektrycy są wyjątkowi w mieście Poznań. Usługi elektryczne i oświetleniowe od serwisu instalacji po realizację kompletnej instalacji i pomoc w zakupie potrzebnych materiałów instalacyjnych to dla tych zdolnych fachowców pełen standard.

NetMaster Paweł Nowak - Doskonałe Instalatorstwo Elektryczne Poznań

Doskonałe Instalatorstwo Elektryczne

7 opinii

Ten elektryk działa na terenie województwa i świadczy liczne usługi z zakresu doskonałego instalatorstwa elektrycznego. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby poznać dopasowaną ofertę.

PAWLOTECH Paweł Włodarczak - Solidne Wykonanie Instalacji Elektrycznych w Poznaniu

Solidne Wykonanie Instalacji Elektrycznych w Poznaniu

6 opinii

Planujesz powierzyć wykonanie instalacji elektrycznych, a jeszcze nie znalazłeś firmy elektrycznej? PAWLOTECH Paweł Włodarczak to wspaniały wybór. Elektryka w pełnym zakresie od napraw awarii po realizację kompletnej instalacji oraz wsparcie w skompletowaniu potrzebnych materiałów instalacyjnych to dla tych znających swoja branżę fachowców pełen standard.

Creato electrics - Świetny Elektryk Poznań

Świetny Elektryk Poznań

3 opinie

Elektryk z imponującym doświadczeniem z zakresu świetnych usług elektrycznych dbający o zadowolenie swoich Klientów. Ażeby poznać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

DaVinci Bartosz Wieńć - Świetne Usługi Elektryczne Poznań

Świetne Usługi Elektryczne

3 opinie

Sprawdź fachowość DaVinci Bartosz Wieńć. Ta renomowana firma elektryczna jest rozchwytywana w branży w okolicy Poznania za gruntowne realizowanie usług elektrycznych. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

MAXIMUS - Pierwszorzędna Wymiana Instalacji Elektrycznej Poznań

MAXIMUS

3 opinie

MAXIMUS to wybitni specjaliści z branży pierwszorzędnych usług elektrycznych i wymiany instalacji elektrycznej, obsługujący Klientów z Poznania i okolicznych miast. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Rafloor Rafał Łopatka - Perfekcyjne Usługi Elektryczne Poznań

Rafloor Rafał Łopatka

1 opinia

Uwierz w kompetentną kadrę Rafloor Rafał Łopatka. Ta uznana firma elektryczna jest rozchwytywana w branży na terenie Poznania za szczegółowe podejście do usług elektrycznych. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

282 Zlecenia - Elektryk Poznań

Wykwalifikowany Elektryk Poznań

Jako wykwalifikowany elektryk pasjonując się tym tematem od dzieciństwa i specjalista zawsze gotowy do podjęcia nowego zlecenia odpisz na to zlecenie. Ten Klient napisał "Zapytanie dla firmy, wymiana instalacji elektrycznej, 200m²". Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Poznań

2022-11-26 do 2022-12-04
dodano 6 dni temu

Elektryka Poznań

Jako fachowiec działający w rejonie województwa i świadczący szerokie spektrum usług z zakresu pierwszorzędnej elektryki podejmij współpracę z Klientem, który pisze zapytanie o treści "Zapytanie dla firmy, wymiana instalacji elektrycznej, 38m²". Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Poznań

2022-11-25 do 2022-12-03
dodano 7 dni temu

Elektryk - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 50 753 Elektryków najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Dobra Firma Elektryczna Poznań

Jesteś firmą fachową? Jako uznana firma elektryczna, która jest rozchwytywana w branży w okolicy Poznania za dokładne podejście do usług elektrycznych, podejmij się zlecenia o treści "Zlecenie dla elektryka, wykonanie instalacji odgromowej, 51-100m²". Pokaż dobrą ofertę dla tego Klienta - nawiąż kontakt jak najszybciej.

 • Poznań

2022-11-23 do 2022-11-28

Potrzebny elektryk, montaż instalacji elektrycznej, 151-200m², Poznań

Zakres zlecenia: montaż instalacji elektrycznej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Liczba punktów elektrycznych: 101 - 300 Powierzchnia obiektu: 151-200m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe ja...

 • Poznań

2022-11-23 do 2022-12-01

Prace Elektryczne Poznań

Zleceniodawca szuka dobrej współpracy, pisząc - Szukam firmy, montaż instalacji elektrycznej, 900m². To zlecenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Poznań

2022-11-21 do 2022-11-29

Najwyższej Klasy Prace Elektryczne

Zakres zlecenia: Awaria bezpiecznika Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Liczba punktów elektrycznych: 1 Powierzchnia obiektu: 51-100m² Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba p...

 • Poznań

2022-11-20 do 2022-11-28

Perfekcyjne Instalacje Elektryczne Poznań

Wciąż jesteś w stanie odpowiedzieć na ogłoszenie Zlecającego jako dobra firma od instalacji elektrycznych. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Przedłóż bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę jak najszybciej.

 • Poznań

2022-11-18 do 2022-11-26

Szukam firmy, pomiary elektryczne, 401-500m², Poznań

Zlecający szuka doskonałej jakości wykonywanych usług, pisząc - Szukam firmy, pomiary elektryczne, 401-500m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

 • Poznań

2022-11-18 do 2022-11-18

Zlecenie dla elektryka, pomiary elektryczne, 401-500m², Poznań

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: pomiary elektryczne Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Liczba punktów elektrycznych: powyżej 500 Powierzchnia obiektu: 401-500m² Dostawca materiałów: do uzg...

 • Poznań

2022-11-18 do 2022-11-18

Świetne Instalacje Elektryczne

Jeszcze masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako specjalista od instalacji elektrycznych. Pozwól Klientom skorzystać z Twojego doświadczenia i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

 • Poznań

2022-11-17 do 2022-11-25

Otrzymaj zlecenia dla Elektryków

Najczęstsze pytania o usługach elektrycznych

Jakie usługi świadczy elektryk?

Elektryk odpowiada za wszelkie prace związane z instalacją elektryczną. W ramach kompleksowych usług elektrycznych wykonuje:

 • projekt instalacji elektrycznej,
 • przyłącze elektryczne do domu,
 • nową instalację elektryczną,
 • wymianę instalacji elektrycznej,
 • punkty elektryczne,
 • montaż rozdzielni,
 • przeróbki instalacyjne,
 • montaż urządzeń elektrycznych,
 • montaż osprzętu elektrycznego,
 • pomiary elektryczne wraz z raportem pomiarowym.

Jeśli w Twoim mieszkaniu doszło do awarii elektrycznej, skorzystaj z usług elektryka w ramach pogotowia elektrycznego. W krótkim czasie fachowiec przyjedzie do Ciebie i naprawi usterkę.

Jak wybrać elektryka?

Wybór elektryka powinien być przemyślany. Przed podjęciem decyzji sprawdź, czy firma świadcząca usługi elektryczne:

 1. Posiada legalną działalność.
 2. Mile widziana jest też strona www.
 3. Posiada odpowiednie i aktualne uprawnienia do wykonywania instalacji i pomiarów elektrycznych.
 4. Podpisuje umowy.
 5. Zapewnia gwarancję na darmowe naprawy elektryczne w ustalonym w umowie okresie.
 6. Bierze na siebie załatwienie wszystkich formalności w zakładzie energetycznym.
 7. Oferuje ceny rynkowe, czy może zawyża/zaniża stawkę.

Szukając elektryka, rozeznaj się wśród rodziny i znajomych czy na portalach ogłoszeniowych (np. Oferteo.pl). Wybierz osobę kompetentną, doświadczoną i polecaną.

Jakie uprawnienia powinien mieć elektryk?

Do legalnego wykonywania zawodu każdy elektryk powinien posiadać niezbędne i aktualne uprawnienia.

Do najpopularniejszych należą uprawnienia SEP oraz uprawnienia budowlane (UB).

Uprawnienia SEP dzielą się na trzy różne grupy:

 • G1 kursy elektryczne (uprawnienia do pracy na stanowisku eksploatacji E i dozoru D przy prądzie do 1 KV),
 • G2 kursy energetyczne,
 • G3 kursy gazowe.

Świadectwa kwalifikacyjne D oraz E mają okres ważności do 5 lat.

Jaki jest koszt wymiany instalacji elektrycznej?

Koszt wymiany instalacji elektrycznej przede wszystkim zależy od zakresu i skomplikowania wykonywanych prac.

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu średnio kosztuje od ok. 80 do 100 zł za m2.

W przypadku samej robocizny za punkt elektryczny zapłacisz ok. 55 zł, natomiast za okablowanie 5 – 15 zł/mb. Oczywiście do robocizny trzeba też doliczyć materiały elektryczne.

Jeśli zdecydujesz się na wymianę instalacji elektrycznej w starszym mieszkaniu ok. 50 m2, zapłacisz mniej więcej 5000 zł.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Elektryków
Udostępnij znajomemu