Elektryk w Szamotułach

Porównaj oferty od Elektryków z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 430 632 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 236 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Elektryk jest osobą, która może pracować w branży budowlanej i motoryzacyjnej. Do wykonywania tego zawodu potrzebne jest posiadanie odpowiednich uprawnień, które zdobyć można kończąc szkołę średnią i zdając egzamin.

Wiele osób wybierając szkołę średnią zastanawia się, ile zarabia elektryk. Decyzja o nauce tego zawodu wydaje się być dobra, bo średnia pensja na samodzielnym stanowisku wynosi około 5000 zł brutto. Więcej może zarobić auto elektryk oraz osoba zajmująca się systemami alarmowymi, ale również branża budowlana gwarantuje całkiem solidne wynagrodzenie.

Największą pensję otrzymać mogą osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, ale w tym przypadku zachodzi konieczność samodzielnego opłacania składek ubezpieczeniowych i prowadzenie ksiąg rachunkowych, co sprawia, że ostateczny zarobek wcale nie musi być wyższy niż na etacie. Pamiętajmy, że praca elektryka wymaga sporej wiedzy i dużego doświadczenia, a wszelkie błędy na etapie prac instalacyjnych mogą skończyć się nawet porażeniem prądem. To właśnie dlatego zawód ten powinny wykonywać osoby odpowiedzialne i odpowiednio wykształcone. Dzięki nim cała instalacja w naszym domu działać będzie zgodnie z oczekiwaniami.

Cena usług elektrycznych waha się w zależności od zakresu prac, jakie trzeba przeprowadzić oraz regionu, w którym będzie wykonywana. Zdecydowanie najdroższe są usługi w dużych miastach. Jeśli zamierzamy wykonać nową instalację w stolicy, elektryk z miasta Warszawa bez wątpienia policzy za usługę zdecydowanie więcej, niż taki sam fachowiec w Rzeszowie czy Zabrzu. W branży budowlanej bardzo często rozlicza się na podstawie ilości punktów, jakie wykonuje specjalista. Każdy włącznik światła, gniazdko elektryczne czy punkt oświetleniowy wyceniany jest na określoną stawkę. Znając projekt instalacji elektrycznej można więc bez trudu policzyć, ile będzie nas kosztować jego realizacja.

Uśredniając stawki krajowe, można przyjąć, że wykonanie jednego punktu elektrycznego to koszt około 50-70 zł. Cena ta zawiera wyłącznie prace instalacyjne. Tzw. biały montaż liczony jest według odrębnej stawki. Musimy się jednak liczyć, że w trakcie prac monterskich pojawiają się również dodatkowe opłaty takie jak montaż skrzynki z bezpiecznikami, założenie alarmu czy innych rzeczy potrzebnych inwestorowi w domu. Warto więc poprosić o ostateczny kosztorys, by mieć absolutną pewność, iż wyliczona przez nas na podstawie ilości punktów kwota nie przekroczy naszego budżetu.


Ranking najlepszych elektryków w Szamotułach

Elektryk Szamotuły

Wyjątkowa Wymiana Instalacji Elektrycznej Szamotuły

41 opinii

W przypadku, gdy potrzebujesz wyjątkowej wymiany instalacji elektrycznej i wymagasz wysokiej jakości w korzystnej cenie to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Dolata Electric. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Elektryk, Elektroinstalacje Piotr Kusiak - Doskonałe Instalacje Elektryczne Szamotuły

Elektryk, Elektroinstalacje Piotr Kusiak

24 opinie

Na wypadek jeśli nadal potrzebujesz ekspertów od instalacji elektrycznych to trafiłeś w dobre miejsce - Elektryk Elektroinstalacje Piotr Kusiak jest do Twoich usług. Szamotuły i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Przedzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

MONOVOLT Kompleksowe Usługi Elektryczne - Dobry Elektryk Szamotuły

MONOVOLT Kompleksowe Usługi Elektryczne

15 opinii

Ten elektryk realizuje się od wczesnej młodości i jest specjalistą stale gotowym do podjęcia nowego zlecenia - MONOVOLT Kompleksowe Usługi Elektryczne to doskonały wybór dla Ciebie. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

INSTAL-ELEKTRO ROBERT KUBICKI - Świetne Usługi Elektryczne Szamotuły

INSTAL-ELEKTRO ROBERT KUBICKI

11 opinii

Ten specjalista działa w rejonie województwa i świadczy rozmaite usługi elektryczne. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

GRAWER-KA - Rewelacyjna Wymiana Instalacji Elektrycznej Szamotuły

GRAWER-KA

3 opinie

Zleć usługę wymiany instalacji elektrycznej fachowcom z miejscowości Szamotuły. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. Na terenie Szamotuł są jednymi z najlepszych. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

ELMI Michał Matuszewski - Doświadczony Elektryk w Szamotułach

Doświadczony Elektryk w Szamotułach

1 opinia

Klient, który szuka znakomitej usługi elektrycznej powinien koniecznie zgłosić się do tego elektryka i poznać dobre ceny oraz oferowaną jakość. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

Elektro-Progres - Perfekcyjne Pogotowie Elektryczne Szamotuły

Elektro-Progres

10 opinii

To perfekcyjne pogotowie elektryczne z Szamotuł to prawdziwi zawodowcy, z którymi opłaca się współpracować, gdyż mają doświadczenie. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - zobacz!

"_MITRONIC_" ELEKTRYK Michał Langer - Kompetentne Pogotowie Elektryczne Szamotuły

"_MITRONIC_" ELEKTRYK Michał Langer

1 opinia

Jeżeli szukasz jakości wykonywanych usług to specjaliści z _MITRONIC_ ELEKTRYK Michał Langer są dla Ciebie idealni. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Mateusz Bator elektro mat - Rewelacyjne Instalacje Elektryczne Szamotuły

Mateusz Bator elektro mat

3 opinie

Uwierz specjalistom w dziedzinie instalacji elektrycznych i zatrudnij Mateusz Bator elektro mat. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

IDEA instalacje - Wysokiej Klasy Wymiana Instalacji Elektrycznej Szamotuły

IDEA instalacje

1 opinia

Jeśli poszukujesz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z IDEA instalacje są dla Ciebie stworzeni. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Najnowsze z 21 zleceń na instalacje elektryczne w Szamotułach

Zlecenie dla elektryka, wykonanie przyłącza elek. Licznik inteligentny, do 10mb, Wronki

Klient, który potrzebuje usługi elektrycznej winien już dziś zgłosić się do Ciebie i poznać niskie ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Dłużej nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

 • Wronki

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 2 dni temu

Dobre Roboty Elektryczne Szamotuły

Podjęcie decyzji o wyborze robót elektrycznych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista poradź i wybierz dostosowane do potrzeb rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Zlecenie dla elektryka. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Klienta.

 • Szamotuły

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 4 dni temu

Solidna Elektryka Szamotuły

Zakres prac: montaż nowej instalacji elektrycznej Typ budynku: dom Liczba punktów elektrycznych: 26 - 50 Projekt instalacji: Klient posiada projekt Zakres usługi: montaż gniazdek/włączników, montaż oświetlenia, montaż okablowa...

 • Szamotuły

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 8 dni temu

Znakomita Firma Elektryczna Szamotuły

Wyślij ofertę Klientowi jako firma elektryczna oferująca swoje usługi elektryczne w miejscowości Wielkopolskie oraz na obszarze Wielkopolskiego. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

 • Wronki

2023-01-24 do 2023-02-01

Zlecenie na montaż instalacji elektrycznej w domu, 26-50pkt. el., Obrzycko

Zakres prac: montaż nowej instalacji elektrycznej Typ budynku: dom Liczba punktów elektrycznych: 26 - 50 Projekt instalacji: Klient posiada projekt Zakres usługi: montaż gniazdek/włączników, montaż oświetlenia, montaż okablowa...

 • Obrzycko

2023-01-23 do 2023-01-31

Rewelacyjne Prace Elektryczne Szamotuły

Zleceniodawca szuka rewelacyjnej jakości wykonywanych usług, pisząc - Szukam firmy do instalacji elektrycznej. To ogłoszenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Zadzwoń i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Duszniki

2023-01-17 do 2023-01-25

Szukam firmy do inst. odgromowej, budynek przemysłowy 7000m², Pniewy

Jako elektryk działający na obszarze Wielkopolskiego i świadczący rozmaite usługi elektryczne poznaj potrzeby zleceniodawcy, który pisze zapytanie o treści "Szukam firmy do inst. odgromowej, budynek przemysłowy 7000m²". Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Pniewy

2023-01-17 do 2023-01-25

Zlecenie na wymianę instalacji elektrycznej w domu, 60pkt. el, Wronki

Zakres prac: wymiana starej instalacji elektrycznej Typ budynku: dom Liczba punktów elektrycznych: 60 Projekt instalacji: Klient nie ma projektu, ale wie czego oczekuje Zakres usługi: montaż gniazdek/włączników, montaż oświetl...

 • Wronki

2023-01-04 do 2023-01-12

Dam zlecenie na drobne prace elektryczne, dom, 3pkt. el., Szamotuły

Typ budynku: dom Liczba punktów elektrycznych: 3 Zakres prac: montaż lub naprawa włącznika/włączników światła, montaż lub naprawa gniazdka/gniazdek Termin rozpoczęcia prac: jak najszybciej...

 • Szamotuły

2022-12-30 do 2023-01-07

Zlecenie na drobne prace elektryczne, 2pkt. el., Myszkowo

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi elektrycznej Twoja firma prześciga konkurentów. Renoma, którą tworzysz sprawia, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania Klientów. Jeśli chcesz poznać dokładne informacje skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Myszkowo

2022-12-28 do 2023-01-05

Otrzymaj zlecenia dla Elektryków

Najczęstsze pytania o usługach elektrycznych

Jakie usługi świadczy elektryk?

Elektryk odpowiada za wszelkie prace związane z instalacją elektryczną. W ramach kompleksowych usług elektrycznych wykonuje:

 • projekt instalacji elektrycznej,
 • przyłącze elektryczne do domu,
 • nową instalację elektryczną,
 • wymianę instalacji elektrycznej,
 • punkty elektryczne,
 • montaż rozdzielni,
 • przeróbki instalacyjne,
 • montaż urządzeń elektrycznych,
 • montaż osprzętu elektrycznego,
 • pomiary elektryczne wraz z raportem pomiarowym.

Jeśli w Twoim mieszkaniu doszło do awarii elektrycznej, skorzystaj z usług elektryka w ramach pogotowia elektrycznego. W krótkim czasie fachowiec przyjedzie do Ciebie i naprawi usterkę.

Jak wybrać elektryka?

Wybór elektryka powinien być przemyślany. Przed podjęciem decyzji sprawdź, czy firma świadcząca usługi elektryczne:

 1. Posiada legalną działalność.
 2. Mile widziana jest też strona www.
 3. Posiada odpowiednie i aktualne uprawnienia do wykonywania instalacji i pomiarów elektrycznych.
 4. Podpisuje umowy.
 5. Zapewnia gwarancję na darmowe naprawy elektryczne w ustalonym w umowie okresie.
 6. Bierze na siebie załatwienie wszystkich formalności w zakładzie energetycznym.
 7. Oferuje ceny rynkowe, czy może zawyża/zaniża stawkę.

Szukając elektryka, rozeznaj się wśród rodziny i znajomych czy na portalach ogłoszeniowych (np. Oferteo.pl). Wybierz osobę kompetentną, doświadczoną i polecaną.

Jakie uprawnienia powinien mieć elektryk?

Do legalnego wykonywania zawodu każdy elektryk powinien posiadać niezbędne i aktualne uprawnienia.

Do najpopularniejszych należą uprawnienia SEP oraz uprawnienia budowlane (UB).

Uprawnienia SEP dzielą się na trzy różne grupy:

 • G1 kursy elektryczne (uprawnienia do pracy na stanowisku eksploatacji E i dozoru D przy prądzie do 1 KV),
 • G2 kursy energetyczne,
 • G3 kursy gazowe.

Świadectwa kwalifikacyjne D oraz E mają okres ważności do 5 lat.

Jaki jest koszt wymiany instalacji elektrycznej?

Koszt wymiany instalacji elektrycznej przede wszystkim zależy od zakresu i skomplikowania wykonywanych prac.

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu średnio kosztuje od ok. 80 do 100 zł za m2.

W przypadku samej robocizny za punkt elektryczny zapłacisz ok. 55 zł, natomiast za okablowanie 5 – 15 zł/mb. Oczywiście do robocizny trzeba też doliczyć materiały elektryczne.

Jeśli zdecydujesz się na wymianę instalacji elektrycznej w starszym mieszkaniu ok. 50 m2, zapłacisz mniej więcej 5000 zł.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Elektryków