Elektryk w Koninie

Porównaj oferty od Elektryków z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 172 727 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
553 166 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Elektryk jest osobą, która może pracować w branży budowlanej i motoryzacyjnej. Do wykonywania tego zawodu potrzebne jest posiadanie odpowiednich uprawnień, które zdobyć można kończąc szkołę średnią i zdając egzamin.

Wiele osób wybierając szkołę średnią zastanawia się, ile zarabia elektryk. Decyzja o nauce tego zawodu wydaje się być dobra, bo średnia pensja na samodzielnym stanowisku wynosi około 5000 zł brutto. Więcej może zarobić auto elektryk oraz osoba zajmująca się systemami alarmowymi, ale również branża budowlana gwarantuje całkiem solidne wynagrodzenie.

Największą pensję otrzymać mogą osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, ale w tym przypadku zachodzi konieczność samodzielnego opłacania składek ubezpieczeniowych i prowadzenie ksiąg rachunkowych, co sprawia, że ostateczny zarobek wcale nie musi być wyższy niż na etacie. Pamiętajmy, że praca elektryka wymaga sporej wiedzy i dużego doświadczenia, a wszelkie błędy na etapie prac instalacyjnych mogą skończyć się nawet porażeniem prądem. To właśnie dlatego zawód ten powinny wykonywać osoby odpowiedzialne i odpowiednio wykształcone. Dzięki nim cała instalacja w naszym domu działać będzie zgodnie z oczekiwaniami.

Cena usług elektrycznych waha się w zależności od zakresu prac, jakie trzeba przeprowadzić oraz regionu, w którym będzie wykonywana. Zdecydowanie najdroższe są usługi w dużych miastach. Jeśli zamierzamy wykonać nową instalację w stolicy, elektryk z miasta Warszawa bez wątpienia policzy za usługę zdecydowanie więcej, niż taki sam fachowiec w Rzeszowie czy Zabrzu. W branży budowlanej bardzo często rozlicza się na podstawie ilości punktów, jakie wykonuje specjalista. Każdy włącznik światła, gniazdko elektryczne czy punkt oświetleniowy wyceniany jest na określoną stawkę. Znając projekt instalacji elektrycznej można więc bez trudu policzyć, ile będzie nas kosztować jego realizacja.

Uśredniając stawki krajowe, można przyjąć, że wykonanie jednego punktu elektrycznego to koszt około 50-70 zł. Cena ta zawiera wyłącznie prace instalacyjne. Tzw. biały montaż liczony jest według odrębnej stawki. Musimy się jednak liczyć, że w trakcie prac monterskich pojawiają się również dodatkowe opłaty takie jak montaż skrzynki z bezpiecznikami, założenie alarmu czy innych rzeczy potrzebnych inwestorowi w domu. Warto więc poprosić o ostateczny kosztorys, by mieć absolutną pewność, iż wyliczona przez nas na podstawie ilości punktów kwota nie przekroczy naszego budżetu.


Wybierz kategorię:

Ranking najlepszych elektryków w Koninie

Elektryk Konin

Najwyższej Klasy Wykonanie Instalacji Elektrycznych Konin

27 opinii

Zleć usługę najwyższej klasy wykonania instalacji elektrycznej profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Konin i okolicznych miast. Zachęcamy do zadawania pytań.

Usługi elektryczne Tomasz Przybylski - Sumienny Elektryk Konin

Usługi elektryczne Tomasz Przybylski

13 opinii

Ten elektryk działa w rejonie miejscowości Konin i oferuje liczne usługi z zakresu perfekcyjnego instalatorstwa elektrycznego. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Instalacje elektryczne Mateusz Borowiak - Świetny Elektryk Konin

Instalacje elektryczne Mateusz Borowiak

6 opinii

Właśnie wybierasz wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Instalacje elektryczne Mateusz Borowiak z Konina jest na to skuteczną metodą. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

DS INSTAL - Rzetelna Firma Elektryczna w Koninie

Rzetelna Firma Elektryczna w Koninie

6 opinii

Ta rzetelna firma elektryczna z Konina to prawdziwi fachowcy, z którymi opłaca się podjąć współpracę, gdyż mają niezbędne doświadczenie. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

INSTALACJE I POMIARY ELEKTRYCZNE - Doświadczona Firma Elektryczna Konin

Doświadczona Firma Elektryczna

3 opinie

Nie wątp w doświadczoną kadrę INSTALACJE I POMIARY ELEKTRYCZNE. Ta znana firma elektryczna jest szanowana w branży w rejonie Konina za całościowe wykonywanie usług elektrycznych. Pełen zakres usług elektrycznych, oświetleniowych i instalacyjnych dla domu, mieszkania, firmy i biura od napraw awarii po projekt i realizację kompletnej instalacji oraz wsparcie w skompletowaniu wymaganych produktów instalacyjnych to dla tych znających swoja branżę fachowców całkowity standard.

ELEKTROMIX - Najlepsze Usługi Elektryczne Konin

ELEKTROMIX

3 opinie

Są w branży usług elektrycznych od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Konin, ale także pobliskich powiatów. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Audiolight - Wyjątkowe Usługi Elektryczne Konin

Wyjątkowe Usługi Elektryczne

2 opinie

Utalentowani pracownicy Audiolight spełnią Państwa wymagania w temacie usług elektrycznych. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Elektro-Dom - Najlepsze Instalacje Elektryczne Konin

Najlepsze Instalacje Elektryczne Konin

1 opinia

Jeszcze poszukujesz dobrej firmy od instalacji elektrycznych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Elektro-Dom. Usługi elektryczne i oświetleniowe dla domu, mieszkania, a także firmy i biura od napraw awarii po wykonanie całej instalacji od podstaw oraz wsparcie w skompletowaniu niezbędnych materiałów instalacyjnych to dla tych zdolnych specjalistów od elektryczności pełen standard.

Epic4energy - Profesjonalne Instalacje Elektryczne Konin

Profesjonalne Instalacje Elektryczne

1 opinia

Uwierz specjalistom w dziedzinie instalacji elektrycznych i zatrudnij Epic4energy. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Już teraz skontaktuj się z nimi.

OICH - Tanie Usługi Elektryczne Konin

OICH

3 opinie

Chesz znaleźć sprawdzonego profesjonalistę od tanich usług elektrycznych z Konina do realizacji zaplanowanych działań? Firma OICH jest do Twojej dyspozycji. Ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Najnowsze z 286 zleceń na instalacje elektryczne w Koninie

Zlecenie dla elektryka, pomiary elektryczne, 101-150m², Konin

Zakres zlecenia: pomiary elektryczne Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Liczba punktów elektrycznych: Klient prosi o poradę Powierzchnia obiektu: 101-150m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe j...

 • Konin

2022-11-19 do 2022-11-27

Perfekcyjna Elektryka Konin

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Zapytanie dla firmy, pomiary elektryczne, 101-150m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Konin

2022-11-19 do 2022-11-27

Najlepsze Instalacje Elektryczne Konin

Zakres zlecenia: montaż instalacji elektrycznej Rodzaj obiektu: mieszkanie Liczba punktów elektrycznych: 1 Powierzchnia obiektu: do 50m² Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna...

 • Konin

2022-11-10 do 2022-11-18

Utalentowany Elektryk Konin

Wykonaj zlecenie jako utalentowany elektryk z wymaganym doświadczeniem z zakresu elektryki. Dla Twojej firmy wykorzystanie nowoczesnych metod pracy to codzienność. Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Konin

2022-11-07 do 2022-11-15

Rewelacyjna Firma Elektryczna Konin

Zakres zlecenia: Doprowadzenie instalacji do ogrodzenia + montaż napędu bramy Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Liczba punktów elektrycznych: do 50 Powierzchnia obiektu: do 50m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient skła...

 • Konin

2022-10-18 do 2022-10-26

Doskonałe Usługi Elektryczne Konin

Zakres zlecenia: przegląd elektryczny Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Liczba punktów elektrycznych: Klient prosi o poradę Powierzchnia obiektu: 51-100m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofe...

 • Konin

2022-09-21 do 2022-09-29

Zlecenie dla elektryka, przegląd elektryczny, 201-300m², Konin

Zakres zlecenia: przegląd elektryczny Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Liczba punktów elektrycznych: do 50 Powierzchnia obiektu: 201-300m² Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna ...

 • Konin

2022-09-15 do 2022-09-23

Zapotrzebowanie na instalację elektryczną, do 50m², Konin

Zakres zlecenia: Podłączenie płyty indukcyjnej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Liczba punktów elektrycznych: Klient prosi o poradę Powierzchnia obiektu: do 50m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie of...

 • Konin

2022-09-06 do 2022-09-14

Znakomity Elektryk

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który pisze - "Dam zlecenie, montaż instalacji elektrycznej, 4m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Konin

2022-08-18 do 2022-08-26

Usługi Elektryczne

Zakres zlecenia: Licznik prądu Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Liczba punktów elektrycznych: Klient prosi o poradę Powierzchnia obiektu: do 50m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: Pod...

 • Konin

2022-07-11 do 2022-07-19

Otrzymaj zlecenia dla Elektryków

Najczęstsze pytania o usługach elektrycznych

Jakie usługi świadczy elektryk?

Elektryk odpowiada za wszelkie prace związane z instalacją elektryczną. W ramach kompleksowych usług elektrycznych wykonuje:

 • projekt instalacji elektrycznej,
 • przyłącze elektryczne do domu,
 • nową instalację elektryczną,
 • wymianę instalacji elektrycznej,
 • punkty elektryczne,
 • montaż rozdzielni,
 • przeróbki instalacyjne,
 • montaż urządzeń elektrycznych,
 • montaż osprzętu elektrycznego,
 • pomiary elektryczne wraz z raportem pomiarowym.

Jeśli w Twoim mieszkaniu doszło do awarii elektrycznej, skorzystaj z usług elektryka w ramach pogotowia elektrycznego. W krótkim czasie fachowiec przyjedzie do Ciebie i naprawi usterkę.

Jak wybrać elektryka?

Wybór elektryka powinien być przemyślany. Przed podjęciem decyzji sprawdź, czy firma świadcząca usługi elektryczne:

 1. Posiada legalną działalność.
 2. Mile widziana jest też strona www.
 3. Posiada odpowiednie i aktualne uprawnienia do wykonywania instalacji i pomiarów elektrycznych.
 4. Podpisuje umowy.
 5. Zapewnia gwarancję na darmowe naprawy elektryczne w ustalonym w umowie okresie.
 6. Bierze na siebie załatwienie wszystkich formalności w zakładzie energetycznym.
 7. Oferuje ceny rynkowe, czy może zawyża/zaniża stawkę.

Szukając elektryka, rozeznaj się wśród rodziny i znajomych czy na portalach ogłoszeniowych (np. Oferteo.pl). Wybierz osobę kompetentną, doświadczoną i polecaną.

Jakie uprawnienia powinien mieć elektryk?

Do legalnego wykonywania zawodu każdy elektryk powinien posiadać niezbędne i aktualne uprawnienia.

Do najpopularniejszych należą uprawnienia SEP oraz uprawnienia budowlane (UB).

Uprawnienia SEP dzielą się na trzy różne grupy:

 • G1 kursy elektryczne (uprawnienia do pracy na stanowisku eksploatacji E i dozoru D przy prądzie do 1 KV),
 • G2 kursy energetyczne,
 • G3 kursy gazowe.

Świadectwa kwalifikacyjne D oraz E mają okres ważności do 5 lat.

Jaki jest koszt wymiany instalacji elektrycznej?

Koszt wymiany instalacji elektrycznej przede wszystkim zależy od zakresu i skomplikowania wykonywanych prac.

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu średnio kosztuje od ok. 80 do 100 zł za m2.

W przypadku samej robocizny za punkt elektryczny zapłacisz ok. 55 zł, natomiast za okablowanie 5 – 15 zł/mb. Oczywiście do robocizny trzeba też doliczyć materiały elektryczne.

Jeśli zdecydujesz się na wymianę instalacji elektrycznej w starszym mieszkaniu ok. 50 m2, zapłacisz mniej więcej 5000 zł.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Elektryków