Elektryk w Lesznie

Porównaj oferty od Elektryków z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 396 614 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 527 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Elektryk jest osobą, która może pracować w branży budowlanej i motoryzacyjnej. Do wykonywania tego zawodu potrzebne jest posiadanie odpowiednich uprawnień, które zdobyć można kończąc szkołę średnią i zdając egzamin.

Wiele osób wybierając szkołę średnią zastanawia się, ile zarabia elektryk. Decyzja o nauce tego zawodu wydaje się być dobra, bo średnia pensja na samodzielnym stanowisku wynosi około 5000 zł brutto. Więcej może zarobić auto elektryk oraz osoba zajmująca się systemami alarmowymi, ale również branża budowlana gwarantuje całkiem solidne wynagrodzenie.

Największą pensję otrzymać mogą osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, ale w tym przypadku zachodzi konieczność samodzielnego opłacania składek ubezpieczeniowych i prowadzenie ksiąg rachunkowych, co sprawia, że ostateczny zarobek wcale nie musi być wyższy niż na etacie. Pamiętajmy, że praca elektryka wymaga sporej wiedzy i dużego doświadczenia, a wszelkie błędy na etapie prac instalacyjnych mogą skończyć się nawet porażeniem prądem. To właśnie dlatego zawód ten powinny wykonywać osoby odpowiedzialne i odpowiednio wykształcone. Dzięki nim cała instalacja w naszym domu działać będzie zgodnie z oczekiwaniami.

Cena usług elektrycznych waha się w zależności od zakresu prac, jakie trzeba przeprowadzić oraz regionu, w którym będzie wykonywana. Zdecydowanie najdroższe są usługi w dużych miastach. Jeśli zamierzamy wykonać nową instalację w stolicy, elektryk z miasta Warszawa bez wątpienia policzy za usługę zdecydowanie więcej, niż taki sam fachowiec w Rzeszowie czy Zabrzu. W branży budowlanej bardzo często rozlicza się na podstawie ilości punktów, jakie wykonuje specjalista. Każdy włącznik światła, gniazdko elektryczne czy punkt oświetleniowy wyceniany jest na określoną stawkę. Znając projekt instalacji elektrycznej można więc bez trudu policzyć, ile będzie nas kosztować jego realizacja.

Uśredniając stawki krajowe, można przyjąć, że wykonanie jednego punktu elektrycznego to koszt około 50-70 zł. Cena ta zawiera wyłącznie prace instalacyjne. Tzw. biały montaż liczony jest według odrębnej stawki. Musimy się jednak liczyć, że w trakcie prac monterskich pojawiają się również dodatkowe opłaty takie jak montaż skrzynki z bezpiecznikami, założenie alarmu czy innych rzeczy potrzebnych inwestorowi w domu. Warto więc poprosić o ostateczny kosztorys, by mieć absolutną pewność, iż wyliczona przez nas na podstawie ilości punktów kwota nie przekroczy naszego budżetu.


Ranking najlepszych elektryków w Lesznie

Elektryk Leszno

Wysokiej Klasy Elektryk

13 opinii

Ten, kto planuje kupno usługi elektrycznej powinien niezwłocznie zgłosić się do tego elektryka i zobaczyć na własne oczy niskie ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Usługi Elektryczne Ireneusz Górecki - Solidne Instalacje Elektryczne Leszno

Solidne Instalacje Elektryczne Leszno

7 opinii

Jeszcze szukasz profesjonalistów od instalacji elektrycznych? Wykorzystaj kompetencje Usługi Elektryczne Ireneusz Górecki. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Elektryka w pełnym zakresie od napraw awarii po realizację kompletnej instalacji oraz pomoc w pozyskaniu potrzebnych materiałów instalacyjnych to dla tych znających swoja branżę profesjonalistów pełen standard.

Instalatorstwo elektryczne Daniel Gajska - Nieprzeciętny Elektryk Leszno

Nieprzeciętny Elektryk Leszno

4 opinie

Szukasz solidnego wykonawcy świadczącego usługi elektryczne? Ci elektrycy są wyjątkowi w mieście Leszno. Usługi elektryczne i oświetleniowe od serwisu instalacji po realizację kompletnej instalacji i pomoc w zakupie potrzebnych materiałów instalacyjnych to dla tych zdolnych fachowców pełen standard.

Cable Complex Adam Bzdręga - Wysokiej Klasy Wymiana Instalacji Elektrycznej Leszno

Wysokiej Klasy Wymiana Instalacji Elektrycznej

3 opinie

Pragniesz znaleźć wartego uwagi fachowca z zakresu wysokiej klasy wymiany instalacji elektrycznej, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Cable Complex Adam Bzdręga jest do Twojej dyspozycji. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

ELEKTRO-VOLT - Najlepsza Firma Elektryczna w Lesznie

Najlepsza Firma Elektryczna w Lesznie

2 opinie

Namierzenie najlepszej firmy elektrycznej nie jest proste, dlatego warto zainteresować się ELEKTRO-VOLT - to prawdziwi fachowcy działający na terenie Leszna, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. ABC instalacji elektrycznych dla domu i firmy od serwisu instalacji po realizację kompletnej instalacji oraz pomoc w pozyskaniu niezbędnych materiałów instalacyjnych to dla tych zdolnych profesjonalistów pełen standard.

Instalatorstwo Elektryczne - Doskonałe Instalatorstwo Elektryczne Leszno

Doskonałe Instalatorstwo Elektryczne

1 opinia

Instalatorstwo Elektryczne oferuje swoje usługi. Skupia się na Klientach z miejscowości Leszno oraz przyległych powiatów. Ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

RENEL - Profesjonalne Instalatorstwo Elektryczne Leszno

Profesjonalne Instalatorstwo Elektryczne

1 opinia

Instalatorstwo elektryczne na najwyższym poziomie to dla firmy RENEL pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są zawsze gotowi podjąć się nowego wyzwania. Pełen zakres usług elektrycznych, oświetleniowych i instalacyjnych dla domu i firmy od serwisu instalacji po wykonanie całej instalacji od podstaw i pomoc w zakupie wymaganych produktów instalacyjnych to dla tych wszechstronnych specjalistów od elektryczności całkowity standard.

ELMI Michał Matuszewski - Sumienny Elektryk Leszno

ELMI Michał Matuszewski

1 opinia

Ten elektryk działa w rejonie miejscowości Leszno i oferuje liczne usługi z zakresu perfekcyjnego instalatorstwa elektrycznego. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

GW Group sp. z o.o. - Dobry Elektryk Leszno

Dobry Elektryk

1 opinia

Sprawdź GW Group sp. z o.o. jeśli szukasz dobrych elektryków działających na terenie Leszna lub w okolicy. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

ELEKTRO-SERVIS LESZEK SKIBICKI - Doświadczona Firma Elektryczna Leszno

Doświadczona Firma Elektryczna

1 opinia

Sumienny elektryk proponuje swoje doświadczenie na terenie Leszna i w przyległych miastach. Skontaktuj się i poznaj ofertę - naprawdę warto.

Najnowsze z 24 zleceń na instalacje elektryczne w Lesznie

Perfekcyjne Instalatorstwo Elektryczne Leszno

Dla Klienta wybranie perfekcyjnej firmy elektrycznej nie należy do najprostszych, dlatego polecamy Ci poznać szczegóły zlecenia, niezależnie jako prawdziwy specjalista w kwestii instalatorstwa elektrycznego działający na terenie Leszna, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Wyczerpującą ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Leszno

2023-01-21 do 2023-01-29
dodano 7 dni temu

Dam zlecenie na montaż instalacji elektrycznej w bud. przemysłowym, powyżej 100pkt. el., Leszno

Jako elektryk działający na obszarze Leszna i świadczący rozmaite usługi elektryczne poznaj potrzeby zleceniodawcy, który pisze zapytanie o treści "Dam zlecenie na montaż instalacji elektrycznej w bud. przemysłowym, powyżej 100pkt. el.". Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Leszno

2023-01-07 do 2023-01-15

Fantastyczny Elektryk Leszno

Poszukujesz skrojonego pod Twojej firmy Klienta? Jako solidny profesjonalista wykonujący usługi elektryczne i elektryk bez konkurencji wśród firm elektrycznych z Leszna poznaj szczegóły zapytania o treści "Zapytanie dla firmy o drobne prace elektryczne, mieszkanie, powyżej 5pkt. el.". Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Leszno

2023-01-05 do 2023-01-13

Zapytanie dla firmy od instalacji elektrycznej, Leszno

W dalszym ciągu możesz odpowiedzieć na zlecenie Zleceniodawcy jako specjalista od instalacji elektrycznych. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twojego doświadczenia i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Przedstaw dopasowaną ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie.

 • Leszno

2023-01-04 do 2023-01-12

Doskonała Elektryka Leszno

Typ budynku: dom Powierzchnia pomieszczeń: 51-100m² Zakres zlecenia: Klient prosi o poradę Cel przeglądu lub pomiarów: odbiorczy Termin rozpoczęcia prac: 2023-01-10...

 • Leszno

2022-12-29 do 2023-01-06

Zapytanie dla firmy od instalacji elektrycznej, Leszno

Zakres prac: montaż nowej instalacji elektrycznej Typ budynku: budynek przemysłowy Liczba punktów elektrycznych: 101 lub więcej Projekt instalacji: Klient posiada projekt Zakres usługi: montaż oświetlenia, montaż okablowania i...

 • Leszno

2022-12-12 do 2022-12-20

Odbiór prądu na budowie domu, Leszno

Dla Zleceniodawcy, który napisał - Odbiór prądu na budowie domu, wybranie korzystnych prac elektrycznych jest niełatwe, ale Ty będziesz na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu dopasowanego produktu. Zaprezentuj dopasowaną ofertę temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej.

 • Leszno

2022-12-09 do 2022-12-17

Idealne Prace Elektryczne Leszno

Zakres zlecenia: przeniesienie punktów elektrycznych Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Liczba punktów elektrycznych: do 50 Powierzchnia obiektu: do 50m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jak...

 • Leszno

2022-12-03 do 2022-12-11

Zlecenie dla elektryka, montaż instalacji elektrycznej, 51-100m², Leszno

Zakres zlecenia: montaż instalacji elektrycznej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Liczba punktów elektrycznych: 51 - 100 Powierzchnia obiektu: 51-100m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako...

 • Leszno

2022-11-24 do 2022-12-02

Świetne Roboty Elektryczne Leszno

Zakres zlecenia: montaż instalacji elektrycznej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Liczba punktów elektrycznych: do 50 Powierzchnia obiektu: 101-150m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: ...

 • Leszno

2022-11-20 do 2022-11-28

Otrzymaj zlecenia dla Elektryków

Najczęstsze pytania o usługach elektrycznych

Jakie usługi świadczy elektryk?

Elektryk odpowiada za wszelkie prace związane z instalacją elektryczną. W ramach kompleksowych usług elektrycznych wykonuje:

 • projekt instalacji elektrycznej,
 • przyłącze elektryczne do domu,
 • nową instalację elektryczną,
 • wymianę instalacji elektrycznej,
 • punkty elektryczne,
 • montaż rozdzielni,
 • przeróbki instalacyjne,
 • montaż urządzeń elektrycznych,
 • montaż osprzętu elektrycznego,
 • pomiary elektryczne wraz z raportem pomiarowym.

Jeśli w Twoim mieszkaniu doszło do awarii elektrycznej, skorzystaj z usług elektryka w ramach pogotowia elektrycznego. W krótkim czasie fachowiec przyjedzie do Ciebie i naprawi usterkę.

Jak wybrać elektryka?

Wybór elektryka powinien być przemyślany. Przed podjęciem decyzji sprawdź, czy firma świadcząca usługi elektryczne:

 1. Posiada legalną działalność.
 2. Mile widziana jest też strona www.
 3. Posiada odpowiednie i aktualne uprawnienia do wykonywania instalacji i pomiarów elektrycznych.
 4. Podpisuje umowy.
 5. Zapewnia gwarancję na darmowe naprawy elektryczne w ustalonym w umowie okresie.
 6. Bierze na siebie załatwienie wszystkich formalności w zakładzie energetycznym.
 7. Oferuje ceny rynkowe, czy może zawyża/zaniża stawkę.

Szukając elektryka, rozeznaj się wśród rodziny i znajomych czy na portalach ogłoszeniowych (np. Oferteo.pl). Wybierz osobę kompetentną, doświadczoną i polecaną.

Jakie uprawnienia powinien mieć elektryk?

Do legalnego wykonywania zawodu każdy elektryk powinien posiadać niezbędne i aktualne uprawnienia.

Do najpopularniejszych należą uprawnienia SEP oraz uprawnienia budowlane (UB).

Uprawnienia SEP dzielą się na trzy różne grupy:

 • G1 kursy elektryczne (uprawnienia do pracy na stanowisku eksploatacji E i dozoru D przy prądzie do 1 KV),
 • G2 kursy energetyczne,
 • G3 kursy gazowe.

Świadectwa kwalifikacyjne D oraz E mają okres ważności do 5 lat.

Jaki jest koszt wymiany instalacji elektrycznej?

Koszt wymiany instalacji elektrycznej przede wszystkim zależy od zakresu i skomplikowania wykonywanych prac.

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu średnio kosztuje od ok. 80 do 100 zł za m2.

W przypadku samej robocizny za punkt elektryczny zapłacisz ok. 55 zł, natomiast za okablowanie 5 – 15 zł/mb. Oczywiście do robocizny trzeba też doliczyć materiały elektryczne.

Jeśli zdecydujesz się na wymianę instalacji elektrycznej w starszym mieszkaniu ok. 50 m2, zapłacisz mniej więcej 5000 zł.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Elektryków