Elektryk w Sopocie

Porównaj oferty od Elektryków z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 6 883 260 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
540 552 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Elektryk jest osobą, która może pracować w branży budowlanej i motoryzacyjnej. Do wykonywania tego zawodu potrzebne jest posiadanie odpowiednich uprawnień, które zdobyć można kończąc szkołę średnią i zdając egzamin.

Wiele osób wybierając szkołę średnią zastanawia się, ile zarabia elektryk. Decyzja o nauce tego zawodu wydaje się być dobra, bo średnia pensja na samodzielnym stanowisku wynosi około 5000 zł brutto. Więcej może zarobić auto elektryk oraz osoba zajmująca się systemami alarmowymi, ale również branża budowlana gwarantuje całkiem solidne wynagrodzenie.

Największą pensję otrzymać mogą osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, ale w tym przypadku zachodzi konieczność samodzielnego opłacania składek ubezpieczeniowych i prowadzenie ksiąg rachunkowych, co sprawia, że ostateczny zarobek wcale nie musi być wyższy niż na etacie. Pamiętajmy, że praca elektryka wymaga sporej wiedzy i dużego doświadczenia, a wszelkie błędy na etapie prac instalacyjnych mogą skończyć się nawet porażeniem prądem. To właśnie dlatego zawód ten powinny wykonywać osoby odpowiedzialne i odpowiednio wykształcone. Dzięki nim cała instalacja w naszym domu działać będzie zgodnie z oczekiwaniami.

Cena usług elektrycznych waha się w zależności od zakresu prac, jakie trzeba przeprowadzić oraz regionu, w którym będzie wykonywana. Zdecydowanie najdroższe są usługi w dużych miastach. Jeśli zamierzamy wykonać nową instalację w stolicy, elektryk z miasta Warszawa bez wątpienia policzy za usługę zdecydowanie więcej, niż taki sam fachowiec w Rzeszowie czy Zabrzu. W branży budowlanej bardzo często rozlicza się na podstawie ilości punktów, jakie wykonuje specjalista. Każdy włącznik światła, gniazdko elektryczne czy punkt oświetleniowy wyceniany jest na określoną stawkę. Znając projekt instalacji elektrycznej można więc bez trudu policzyć, ile będzie nas kosztować jego realizacja.

Uśredniając stawki krajowe, można przyjąć, że wykonanie jednego punktu elektrycznego to koszt około 50-70 zł. Cena ta zawiera wyłącznie prace instalacyjne. Tzw. biały montaż liczony jest według odrębnej stawki. Musimy się jednak liczyć, że w trakcie prac monterskich pojawiają się również dodatkowe opłaty takie jak montaż skrzynki z bezpiecznikami, założenie alarmu czy innych rzeczy potrzebnych inwestorowi w domu. Warto więc poprosić o ostateczny kosztorys, by mieć absolutną pewność, iż wyliczona przez nas na podstawie ilości punktów kwota nie przekroczy naszego budżetu.

Elektryk Sopot - ranking najlepszych firm

Elektryk Sopot

Wojtech Elektronik

11 opinii

Uwierz w wieloletnie doświadczenie Wojtech Elektronik. Ta znana firma elektryczna jest ceniona w branży na terenie Sopotu za drobiazgowe realizowanie usług elektrycznych. Pełen zakres usług elektrycznych, oświetleniowych i instalacyjnych od serwisu instalacji po wykonanie całej instalacji od podstaw i pomoc w zakupie niezbędnych produktów instalacyjnych to dla tych zdolnych profesjonalistów typowy pakiet usług.

MGO elektryk Mateusz Gosz - Doświadczony Elektryk Sopot

Doświadczony Elektryk Sopot

6 opinii

Klient, który szuka znakomitej usługi elektrycznej powinien koniecznie zgłosić się do tego elektryka i poznać dobre ceny oraz oferowaną jakość. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

Usługi elektryczne "Wierzba" Krzysztof Wierzba - Znakomity Elektryk Sopot

Usługi elektryczne "Wierzba" Krzysztof Wierzba

3 opinie

Sprawdź Usługi elektryczne Wierzba Krzysztof Wierzba jeśli szukasz znakomitych elektryków działających na terenie Sopotu oraz w sąsiednich miastach. Nie zwlekaj - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

SALUX Szymon Kułak - Instalacje Elektryczne Sopot

SALUX Szymon Kułak

2 opinie

Nadal szukasz dobrej firmy od instalacji elektrycznych? Wykorzystaj kompetencje SALUX Szymon Kułak. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

TOMES - Elektryk Sopot

TOMES

9 opinii

Elektryk z właściwym doświadczeniem w kwestii instalatorstwa elektrycznego nagradzany pozytywnymi opiniami przez Klientów. ABC instalacji elektrycznych dla domu, mieszkania, a także firmy i biura od usług naprawczych po realizację kompletnej instalacji i pomoc w zakupie wymaganych produktów instalacyjnych to dla tych zdolnych specjalistów od elektryczności standardowa metoda działania.

GOTIA sp. z o.o. - Dobry Elektryk Sopot

Dobry Elektryk Sopot

1 opinia

Jeśli poszukujesz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z GOTIA sp. z o.o. są dla Ciebie stworzeni. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

DEKORCENTRUM spółka z o.o. - Fenomenalna Firma Elektryczna Sopot

DEKORCENTRUM spółka z o.o.

10 opinii

To jedna z najlepszych firm elektrycznych zatrudniających elektryków z tak dużym doświadczeniem zawodowym, realizujących prace w miejscowości Sopot i w całym powiecie. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

AT SERWIS Adam Terentjew - Pierwszorzędna Firma Elektryczna Sopot

Pierwszorzędna Firma Elektryczna

Firma elektryczna oferująca swoje usługi elektryczne w miejscowości Sopot i w okolicznych miastach. Wybierz ich numer, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

PRESTIGO Agnieszka Biernacka - Solidne Usługi Elektryczne w Sopocie

Solidne Usługi Elektryczne w Sopocie

Nie wątp w wykwalifikowaną grupę pracowników PRESTIGO Agnieszka Biernacka. Ta renomowana firma elektryczna jest rozchwytywana w branży w miejscowości Sopot za dokładne realizowanie usług elektrycznych. Wybierz ich numer i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

Elektryka - Paweł Zając - Usługi Elektryczne Sopot

Elektryka - Paweł Zając

Usługi elektryczne nie mają dla nich żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi w zakresie wymiany instalacji elektrycznej. Już nie czekaj i poproś o ofertę - na pewno będziesz zadowolony!

9 Zleceń - Elektryk Sopot

Zlecenie dla elektryka, przeniesienie punktów elektrycznych, 51-100m², Sopot

Zakres zlecenia: przeniesienie punktów elektrycznych Rodzaj obiektu: mieszkanie Liczba punktów elektrycznych: 1 Powierzchnia obiektu: 51-100m² Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywat...

 • Sopot

2022-09-26 do 2022-10-04

Zlecę prace z instalacją elektryczną, 201-300m², Sopot

Zakres zlecenia: usunięcie awarii elektrycznej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Liczba punktów elektrycznych: do 50 Powierzchnia obiektu: 201-300m² Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba ...

 • Sopot

2022-09-11 do 2022-09-19

Elektryk - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 49 368 Elektryków najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Korzystne Roboty Elektryczne Sopot

Ten Klient, który nadal nie znalazł robót elektrycznych, pomimo że poszukuje od sam nie wiesz jak dawna, zgłosił nam zapytanie o treści - Zapytanie dla firmy, pomiary elektryczne, 201-300m². To właśnie Twoja oferta może rozwiązać problem Klienta. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Sopot

2022-09-11 do 2022-09-19

Rewelacyjne Prace Elektryczne Sopot

Zakres zlecenia: wymiana instalacji elektrycznej Rodzaj obiektu: mieszkanie Liczba punktów elektrycznych: 51 - 100 Powierzchnia obiektu: 51-100m² Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pry...

 • Sopot

2022-08-30 do 2022-09-07

Dobry Elektryk Sopot

Zakres zlecenia: wymiana instalacji elektrycznej Rodzaj obiektu: mieszkanie Liczba punktów elektrycznych: 30 Powierzchnia obiektu: 67m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna...

 • Sopot

2022-07-05 do 2022-07-13

Potrzebny elektryk, wymiana instalacji elektrycznej, 51-100m², Sopot

Zakres zlecenia: wymiana instalacji elektrycznej Rodzaj obiektu: mieszkanie Liczba punktów elektrycznych: do 50 Powierzchnia obiektu: 51-100m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba p...

 • Sopot

2022-06-27 do 2022-07-05

Zlecenie dla elektryka, montaż instalacji elektrycznej, 7500m², Sopot

Warto by było zaproponować współpracę jeśli Twoja działalność jest zawiązana z zamiłowania do elektryki i świadczy perfekcyjne usługi elektryczne na obszarze Sopotu, jak również okolicznych miast i powiatów. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

 • Sopot

2022-06-06 do 2022-06-14

Zapytanie dla firmy, przeniesienie punktów elektrycznych, 4m², Sopot

Zlecający, który potrzebuje fantastycznej usługi elektrycznej winien koniecznie zgłosić się do elektryka takiego, jak Ty i poznać dobre ceny oraz oferowaną jakość. Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Sopot

2022-05-10 do 2022-05-18

Szukam firmy, wykonanie nowej instalacji elektr., 42m², Sopot

Jeśli elektryka to sfera działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Ten Zleceniodawca napisał "Szukam firmy, wykonanie nowej instalacji elektr., 42m²". Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Sopot

2022-04-26 do 2022-05-04

Otrzymaj zlecenia dla Elektryków

Najczęstsze pytania o usługach elektrycznych

Jakie usługi świadczy elektryk?

Elektryk odpowiada za wszelkie prace związane z instalacją elektryczną. W ramach kompleksowych usług elektrycznych wykonuje:

 • projekt instalacji elektrycznej,
 • przyłącze elektryczne do domu,
 • nową instalację elektryczną,
 • wymianę instalacji elektrycznej,
 • punkty elektryczne,
 • montaż rozdzielni,
 • przeróbki instalacyjne,
 • montaż urządzeń elektrycznych,
 • montaż osprzętu elektrycznego,
 • pomiary elektryczne wraz z raportem pomiarowym.

Jeśli w Twoim mieszkaniu doszło do awarii elektrycznej, skorzystaj z usług elektryka w ramach pogotowia elektrycznego. W krótkim czasie fachowiec przyjedzie do Ciebie i naprawi usterkę.

Jak wybrać elektryka?

Wybór elektryka powinien być przemyślany. Przed podjęciem decyzji sprawdź, czy firma świadcząca usługi elektryczne:

 1. Posiada legalną działalność.
 2. Mile widziana jest też strona www.
 3. Posiada odpowiednie i aktualne uprawnienia do wykonywania instalacji i pomiarów elektrycznych.
 4. Podpisuje umowy.
 5. Zapewnia gwarancję na darmowe naprawy elektryczne w ustalonym w umowie okresie.
 6. Bierze na siebie załatwienie wszystkich formalności w zakładzie energetycznym.
 7. Oferuje ceny rynkowe, czy może zawyża/zaniża stawkę.

Szukając elektryka, rozeznaj się wśród rodziny i znajomych czy na portalach ogłoszeniowych (np. Oferteo.pl). Wybierz osobę kompetentną, doświadczoną i polecaną.

Jakie uprawnienia powinien mieć elektryk?

Do legalnego wykonywania zawodu każdy elektryk powinien posiadać niezbędne i aktualne uprawnienia.

Do najpopularniejszych należą uprawnienia SEP oraz uprawnienia budowlane (UB).

Uprawnienia SEP dzielą się na trzy różne grupy:

 • G1 kursy elektryczne (uprawnienia do pracy na stanowisku eksploatacji E i dozoru D przy prądzie do 1 KV),
 • G2 kursy energetyczne,
 • G3 kursy gazowe.

Świadectwa kwalifikacyjne D oraz E mają okres ważności do 5 lat.

Jaki jest koszt wymiany instalacji elektrycznej?

Koszt wymiany instalacji elektrycznej przede wszystkim zależy od zakresu i skomplikowania wykonywanych prac.

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu średnio kosztuje od ok. 80 do 100 zł za m2.

W przypadku samej robocizny za punkt elektryczny zapłacisz ok. 55 zł, natomiast za okablowanie 5 – 15 zł/mb. Oczywiście do robocizny trzeba też doliczyć materiały elektryczne.

Jeśli zdecydujesz się na wymianę instalacji elektrycznej w starszym mieszkaniu ok. 50 m2, zapłacisz mniej więcej 5000 zł.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Elektryków
Udostępnij znajomemu