Elektryk w Lęborku

Porównaj oferty od Elektryków z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 388 010 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 096 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Elektryk jest osobą, która może pracować w branży budowlanej i motoryzacyjnej. Do wykonywania tego zawodu potrzebne jest posiadanie odpowiednich uprawnień, które zdobyć można kończąc szkołę średnią i zdając egzamin.

Wiele osób wybierając szkołę średnią zastanawia się, ile zarabia elektryk. Decyzja o nauce tego zawodu wydaje się być dobra, bo średnia pensja na samodzielnym stanowisku wynosi około 5000 zł brutto. Więcej może zarobić auto elektryk oraz osoba zajmująca się systemami alarmowymi, ale również branża budowlana gwarantuje całkiem solidne wynagrodzenie.

Największą pensję otrzymać mogą osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, ale w tym przypadku zachodzi konieczność samodzielnego opłacania składek ubezpieczeniowych i prowadzenie ksiąg rachunkowych, co sprawia, że ostateczny zarobek wcale nie musi być wyższy niż na etacie. Pamiętajmy, że praca elektryka wymaga sporej wiedzy i dużego doświadczenia, a wszelkie błędy na etapie prac instalacyjnych mogą skończyć się nawet porażeniem prądem. To właśnie dlatego zawód ten powinny wykonywać osoby odpowiedzialne i odpowiednio wykształcone. Dzięki nim cała instalacja w naszym domu działać będzie zgodnie z oczekiwaniami.

Cena usług elektrycznych waha się w zależności od zakresu prac, jakie trzeba przeprowadzić oraz regionu, w którym będzie wykonywana. Zdecydowanie najdroższe są usługi w dużych miastach. Jeśli zamierzamy wykonać nową instalację w stolicy, elektryk z miasta Warszawa bez wątpienia policzy za usługę zdecydowanie więcej, niż taki sam fachowiec w Rzeszowie czy Zabrzu. W branży budowlanej bardzo często rozlicza się na podstawie ilości punktów, jakie wykonuje specjalista. Każdy włącznik światła, gniazdko elektryczne czy punkt oświetleniowy wyceniany jest na określoną stawkę. Znając projekt instalacji elektrycznej można więc bez trudu policzyć, ile będzie nas kosztować jego realizacja.

Uśredniając stawki krajowe, można przyjąć, że wykonanie jednego punktu elektrycznego to koszt około 50-70 zł. Cena ta zawiera wyłącznie prace instalacyjne. Tzw. biały montaż liczony jest według odrębnej stawki. Musimy się jednak liczyć, że w trakcie prac monterskich pojawiają się również dodatkowe opłaty takie jak montaż skrzynki z bezpiecznikami, założenie alarmu czy innych rzeczy potrzebnych inwestorowi w domu. Warto więc poprosić o ostateczny kosztorys, by mieć absolutną pewność, iż wyliczona przez nas na podstawie ilości punktów kwota nie przekroczy naszego budżetu.


Ranking najlepszych elektryków w Lęborku

Elektryk Lębork

Doskonałe Usługi Elektryczne Lębork

46 opinii

Poszukujesz fachowca oferującego usługi elektryczne? Ci elektrycy są wyjątkowi w Lęborku. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Best Rank Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Instalatorstwo Elektryczne Lębork

Best Rank Sp. z o.o.

13 opinii

Instalatorstwo elektryczne na najwyższym poziomie to dla firmy Best Rank Sp. z o.o. pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są zawsze gotowi do owocnej współpracy. Usługi elektryczne i oświetleniowe dla domu, mieszkania, a także firmy i biura od drobnych prac naprawczych po projekt i realizację kompletnej instalacji oraz pomoc w pozyskaniu niezbędnych materiałów instalacyjnych to dla tych zdolnych specjalistów od elektryczności zupełny standard.

Wojtech Elektronik - Wiarygodna Firma Elektryczna Lębork

Wojtech Elektronik

11 opinii

Nie możesz znaleźć solidnego specjalisty świadczącego usługi elektryczne? Ten elektryk jest liderem wśród firm elektrycznych. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Elektryk Pomorze - Fantastyczne Wykonanie Instalacji Elektrycznych Lębork

Fantastyczne Wykonanie Instalacji Elektrycznych Lębork

7 opinii

Bezkonkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze walory firmy Elektryk Pomorze, której specjalnością jest wykonanie instalacji elektrycznych. Skontaktuj się, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

Usługi Elektryczne Sebastian Pupka Lipiński - Dobry Elektryk Lębork

Usługi Elektryczne Sebastian Pupka Lipiński

4 opinie

Firma elektryczna Usługi Elektryczne Sebastian Pupka Lipiński zajmuje się usługami z zakresu wykonania instalacji elektrycznej. Wyróżnia się bardzo dobrymi opiniami Klientów. Ci elektrycy nie mają sobie równych. Nie czekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

G-konekt - Perfekcyjna Firma Elektryczna w Lęborku

Perfekcyjna Firma Elektryczna w Lęborku

4 opinie

Perfekcyjna firma elektryczna oferująca swoje usługi w miejscowości Lębork i w pobliskich powiatach. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Wazutech - Doskonała Wymiana Instalacji Elektrycznej Lębork

Wazutech

3 opinie

Wybierz tych specjalistów jeśli potrzebujesz właściwych ludzi do doskonałej wymiany instalacji elektrycznej w miejscowości Lębork lub okolicy. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby poznać wycenę.

GRAWER-KA - Wyjątkowy Elektryk Lębork

GRAWER-KA

3 opinie

Poszukujesz rzetelnego specjalisty oferującego usługi elektryczne? Ten elektryk jest liderem wśród firm elektrycznych z Lęborka. Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Instalacje Elektryczne "RAFMAG" Jarosław Szwaja - Doświadczona Firma Elektryczna Lębork

Doświadczona Firma Elektryczna

2 opinie

Usługi elektryczne w wykonaniu firmy elektrycznej XYZ to istny majstersztyk. To idealny partner do powierzenia mu wymiany instalacji elektrycznej. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

EL-TEAM - Dobre Pogotowie Elektryczne Lębork

EL-TEAM

1 opinia

Poszukujesz pogotowia elektrycznego do bezzwłocznej realizacji Twojego zapotrzebowania? Dobrze trafiłeś - EL-TEAM już dziś od przyjęcia zamówienia przystąpi do wykonania prac. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Najnowsze z 18 zleceń na instalacje elektryczne w Lęborku

Zlecenie dla elektryka, montaż lub wymiana instalacji, Lębork

Zakres prac: montaż nowej instalacji elektrycznej Typ budynku: budynek użyteczności publicznej Liczba punktów elektrycznych: do 10 Projekt instalacji: Klient posiada projekt Zakres usługi: Demontaż oraz montaż metalowego koryt...

 • Lębork

2023-01-20 do 2023-01-28
dodano 7 dni temu

Elektryk Lębork

Typ budynku: dom Liczba punktów elektrycznych: 5 Zakres prac: montaż lub naprawa gniazdka/gniazdek Termin rozpoczęcia prac: jak najszybciej...

 • Lębork

2023-01-16 do 2023-01-24

Pierwszorzędne Instalacje Elektryczne Lębork

Typ budynku: Kładka dla pieszych Etap budynku: budynek w trakcie projektowania Powierzchnia pomieszczeń: nie dotyczy Rodzaj instalacji: przebudowa sieci Informacje dodatkowe: przebudowa sieci elektrycznej w zakresie ro...

 • Łeba

2023-01-10 do 2023-01-18

Potrzebny elektryk do drobnych prac elektrycznych, mieszkanie, 1pkt. el., Lębork

Typ budynku: mieszkanie Liczba punktów elektrycznych: 1 Zakres prac: montaż oświetlenia, montaż lub naprawa gniazdka/gniazdek Termin rozpoczęcia prac: w ciągu tygodnia...

 • Lębork

2023-01-01 do 2023-01-09

Profesjonalna Elektryka Lębork

Zakres prac: montaż nowej instalacji elektrycznej Typ budynku: dom Liczba punktów elektrycznych: 101 lub więcej Projekt instalacji: Klient posiada projekt Zakres usługi: montaż gniazdek/włączników, montaż okablowania i puszek,...

 • Lębork

2022-12-15 do 2022-12-23

Doświadczony Elektryk

Zakres zlecenia: montaż instalacji elektrycznej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Liczba punktów elektrycznych: 14 Powierzchnia obiektu: 14m² Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatn...

 • Lębork

2022-11-15 do 2022-11-23

Instalacja elektryczna, 51-100m², Lębork

Jeśli elektryka to sfera działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Ten Zleceniodawca napisał "Instalacja elektryczna, 51-100m²". Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Lębork

2022-11-10 do 2022-11-18

Rzetelna Firma Elektryczna Lębork

Zakres zlecenia: montaż instalacji elektrycznej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Liczba punktów elektrycznych: 150 Powierzchnia obiektu: 201-300m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: os...

 • Krępa kaszubska

2022-11-07 do 2022-11-15

Zlecenie dla elektryka, montaż instalacji elektrycznej, 3000m², Lębork

Zakres zlecenia: montaż instalacji elektrycznej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Liczba punktów elektrycznych: powyżej 500 Powierzchnia obiektu: 3000m² Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: G...

 • Lębork

2022-11-04 do 2022-11-12

Perfekcyjna Elektryka

Jeśli elektryka w najlepszym wydaniu to obszar działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. zainteresowany zgłosił "Dam zlecenie, montaż rozdzielni elektrycznej, 51-100m²". Zaprezentuj bezkonkurencyjną ofertę temu Klientowi - nawiąż kontakt niezwłocznie.

 • Lębork

2022-10-14 do 2022-10-22

Otrzymaj zlecenia dla Elektryków

Najczęstsze pytania o usługach elektrycznych

Jakie usługi świadczy elektryk?

Elektryk odpowiada za wszelkie prace związane z instalacją elektryczną. W ramach kompleksowych usług elektrycznych wykonuje:

 • projekt instalacji elektrycznej,
 • przyłącze elektryczne do domu,
 • nową instalację elektryczną,
 • wymianę instalacji elektrycznej,
 • punkty elektryczne,
 • montaż rozdzielni,
 • przeróbki instalacyjne,
 • montaż urządzeń elektrycznych,
 • montaż osprzętu elektrycznego,
 • pomiary elektryczne wraz z raportem pomiarowym.

Jeśli w Twoim mieszkaniu doszło do awarii elektrycznej, skorzystaj z usług elektryka w ramach pogotowia elektrycznego. W krótkim czasie fachowiec przyjedzie do Ciebie i naprawi usterkę.

Jak wybrać elektryka?

Wybór elektryka powinien być przemyślany. Przed podjęciem decyzji sprawdź, czy firma świadcząca usługi elektryczne:

 1. Posiada legalną działalność.
 2. Mile widziana jest też strona www.
 3. Posiada odpowiednie i aktualne uprawnienia do wykonywania instalacji i pomiarów elektrycznych.
 4. Podpisuje umowy.
 5. Zapewnia gwarancję na darmowe naprawy elektryczne w ustalonym w umowie okresie.
 6. Bierze na siebie załatwienie wszystkich formalności w zakładzie energetycznym.
 7. Oferuje ceny rynkowe, czy może zawyża/zaniża stawkę.

Szukając elektryka, rozeznaj się wśród rodziny i znajomych czy na portalach ogłoszeniowych (np. Oferteo.pl). Wybierz osobę kompetentną, doświadczoną i polecaną.

Jakie uprawnienia powinien mieć elektryk?

Do legalnego wykonywania zawodu każdy elektryk powinien posiadać niezbędne i aktualne uprawnienia.

Do najpopularniejszych należą uprawnienia SEP oraz uprawnienia budowlane (UB).

Uprawnienia SEP dzielą się na trzy różne grupy:

 • G1 kursy elektryczne (uprawnienia do pracy na stanowisku eksploatacji E i dozoru D przy prądzie do 1 KV),
 • G2 kursy energetyczne,
 • G3 kursy gazowe.

Świadectwa kwalifikacyjne D oraz E mają okres ważności do 5 lat.

Jaki jest koszt wymiany instalacji elektrycznej?

Koszt wymiany instalacji elektrycznej przede wszystkim zależy od zakresu i skomplikowania wykonywanych prac.

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu średnio kosztuje od ok. 80 do 100 zł za m2.

W przypadku samej robocizny za punkt elektryczny zapłacisz ok. 55 zł, natomiast za okablowanie 5 – 15 zł/mb. Oczywiście do robocizny trzeba też doliczyć materiały elektryczne.

Jeśli zdecydujesz się na wymianę instalacji elektrycznej w starszym mieszkaniu ok. 50 m2, zapłacisz mniej więcej 5000 zł.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Elektryków