Elektryk w Starogardzie Gdańskim

Porównaj oferty od Elektryków z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 172 878 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
553 166 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Elektryk jest osobą, która może pracować w branży budowlanej i motoryzacyjnej. Do wykonywania tego zawodu potrzebne jest posiadanie odpowiednich uprawnień, które zdobyć można kończąc szkołę średnią i zdając egzamin.

Wiele osób wybierając szkołę średnią zastanawia się, ile zarabia elektryk. Decyzja o nauce tego zawodu wydaje się być dobra, bo średnia pensja na samodzielnym stanowisku wynosi około 5000 zł brutto. Więcej może zarobić auto elektryk oraz osoba zajmująca się systemami alarmowymi, ale również branża budowlana gwarantuje całkiem solidne wynagrodzenie.

Największą pensję otrzymać mogą osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, ale w tym przypadku zachodzi konieczność samodzielnego opłacania składek ubezpieczeniowych i prowadzenie ksiąg rachunkowych, co sprawia, że ostateczny zarobek wcale nie musi być wyższy niż na etacie. Pamiętajmy, że praca elektryka wymaga sporej wiedzy i dużego doświadczenia, a wszelkie błędy na etapie prac instalacyjnych mogą skończyć się nawet porażeniem prądem. To właśnie dlatego zawód ten powinny wykonywać osoby odpowiedzialne i odpowiednio wykształcone. Dzięki nim cała instalacja w naszym domu działać będzie zgodnie z oczekiwaniami.

Cena usług elektrycznych waha się w zależności od zakresu prac, jakie trzeba przeprowadzić oraz regionu, w którym będzie wykonywana. Zdecydowanie najdroższe są usługi w dużych miastach. Jeśli zamierzamy wykonać nową instalację w stolicy, elektryk z miasta Warszawa bez wątpienia policzy za usługę zdecydowanie więcej, niż taki sam fachowiec w Rzeszowie czy Zabrzu. W branży budowlanej bardzo często rozlicza się na podstawie ilości punktów, jakie wykonuje specjalista. Każdy włącznik światła, gniazdko elektryczne czy punkt oświetleniowy wyceniany jest na określoną stawkę. Znając projekt instalacji elektrycznej można więc bez trudu policzyć, ile będzie nas kosztować jego realizacja.

Uśredniając stawki krajowe, można przyjąć, że wykonanie jednego punktu elektrycznego to koszt około 50-70 zł. Cena ta zawiera wyłącznie prace instalacyjne. Tzw. biały montaż liczony jest według odrębnej stawki. Musimy się jednak liczyć, że w trakcie prac monterskich pojawiają się również dodatkowe opłaty takie jak montaż skrzynki z bezpiecznikami, założenie alarmu czy innych rzeczy potrzebnych inwestorowi w domu. Warto więc poprosić o ostateczny kosztorys, by mieć absolutną pewność, iż wyliczona przez nas na podstawie ilości punktów kwota nie przekroczy naszego budżetu.


Wybierz kategorię:

Ranking najlepszych elektryków w Starogardzie Gdańskim

Elektryk Starogard Gdański

Rewelacyjne Pogotowie Elektryczne

22 opinie

To rewelacyjne pogotowie elektryczne z Starogardu Gdańskiego to prawdziwi profesjonaliści, z którymi opłaca się współpracować, gdyż mają solidne doświadczenie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Prąd Z Nieba - Profesjonalne Wykonanie Instalacji Elektrycznych Starogard Gdański

Profesjonalne Wykonanie Instalacji Elektrycznych

20 opinii

Kusząca cena i solidna realizacja powierzonych prac to główne atuty firmy, której specjalnością jest wykonanie instalacji elektrycznych. Skontaktuj się z nimi już teraz i poznaj ofertę.

El - Majko - Dobry Elektryk Starogard Gdański

Dobry Elektryk

12 opinii

El - Majko oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z Starogardu Gdańskiego i okolic. Umów odpowiedni dla Ciebie termin od razu!

TOMES - Sumienna Firma Elektryczna Starogard Gdański

Sumienna Firma Elektryczna Starogard Gdański

9 opinii

Gdy interesuje Cię sumienna firma elektryczna działająca na terenie Starogardu Gdańskiego to skorzystaj z doświadczenia TOMES. Wybierz ich numer natychmiast po więcej szczegółów.

El-elektron - Świetne Usługi Elektryczne Starogard Gdański

El-elektron

6 opinii

Oferuje usługi elektryczne od lat, głównie na obszarze Starogardu Gdańskiego, ale także okolicznych powiatów. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

Usługi elektryczne i pomiarowe Wiesław Budzich - Perfekcyjne Instalatorstwo Elektryczne w Starogardzie Gdańskim

Perfekcyjne Instalatorstwo Elektryczne w Starogardzie Gdańskim

4 opinie

Jeśli szukasz perfekcyjnej usługi elektrycznej w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają odpowiednią kadrę do realizacji zleceń z zakresu instalatorstwa elektrycznego. Już teraz określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

G-konekt - Wyjątkowa Firma Elektryczna Starogard Gdański

G-konekt

4 opinie

Elektryk z wymaganym doświadczeniem z zakresu instalatorstwa elektrycznego wykorzystujący nowoczesne metody pracy. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

GRAWER-KA - Znakomite Instalacje Elektryczne Starogard Gdański

Znakomite Instalacje Elektryczne

3 opinie

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od instalacji elektrycznych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry GRAWER-KA. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

MAGNETIC - Perfekcyjne Wykonanie Instalacji Elektrycznych Starogard Gdański

MAGNETIC

1 opinia

Zaoszczędź pieniądze i zleć swoje zadanie tym fachowcom od wykonania instalacji elektrycznej z miejscowości Starogard Gdański. Ażeby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Firma Usługowo-Handlowa ELIK Jolanta Ellas - Pierwszorzędna Firma Elektryczna Starogard Gdański

Pierwszorzędna Firma Elektryczna Starogard Gdański

1 opinia

Elektryk z wymaganym doświadczeniem z zakresu instalatorstwa elektrycznego wykorzystujący nowoczesne metody pracy. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Najnowsze z 235 zleceń na instalacje elektryczne w Starogardzie Gdańskim

Instalacje Elektryczne Starogard Gdański

Nadal możesz odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zlecającego jako specjalista od instalacji elektrycznych. Pozwól Klientom skorzystać z Twojego doświadczenia i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Starogard Gdański

2022-12-07 do 2022-12-15
dodano 3 dni temu

Zapotrzebowanie na instalację elektryczną, 20m², Zelgoszcz

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę rewelacyjnych robót elektrycznych gwarantując przy tym fachową obsługę, a opcjonalnie również usługi dodatkowe, bez wątpienia zaciekawisz tego Zleceniodawcy, który napisał - Zapotrzebowanie na instalację elektryczną, 20m². Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Zelgoszcz

2022-12-04 do 2022-12-12
dodano 6 dni temu

Zlecenie dla elektryka, montaż instalacji elektrycznej, 151-200m², Bobowo

Zakres zlecenia: montaż instalacji elektrycznej Rodzaj obiektu: mieszkanie Liczba punktów elektrycznych: 101 - 300 Powierzchnia obiektu: 151-200m² Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osob...

 • Bobowo

2022-12-07 do 2022-12-08

Tanie Prace Elektryczne Starogard Gdański

Zakres zlecenia: przegląd elektryczny Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Liczba punktów elektrycznych: do 50 Powierzchnia obiektu: 151-200m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pryw...

 • Zblewo

2022-12-01 do 2022-12-09

Profesjonalne Usługi Elektryczne Starogard Gdański

Zlecający, który planuje kupno usługi elektrycznej musi zgłosić się do elektryka takiego, jak Ty i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz oferowaną jakość. Skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Osowo leśne

2022-11-21 do 2022-11-29

Szukam firmy, instalacja elektryczna, 21-50m², Starogard Gdański

Zleceniodawca, który potrzebuje usługi elektrycznej winien już dziś zgłosić się do elektryka takiego, jak Ty i poznać atrakcyjne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Pokaż wyjątkową ofertę temu Klientowi - nawiąż kontakt jak najszybciej.

 • Starogard Gdański

2022-11-17 do 2022-11-25

Szukam firmy, montaż instalacji elektrycznej, 151-200m², Starogard Gdański

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: montaż instalacji elektrycznej Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Liczba punktów elektrycznych: 101 - 300 Powierzchnia obiektu: 151-200m² Dostawca...

 • Starogard Gdański

2022-11-16 do 2022-11-24

Zapytanie dla firmy, montaż instalacji teletechnicznej, 101-150m², Starogard Gdański

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: montaż instalacji teletechnicznej Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Liczba punktów elektrycznych: 101 - 300 Powierzchnia obiektu: 101-150m² Dosta...

 • Starogard Gdański

2022-11-16 do 2022-11-24

Rewelacyjna Firma Elektryczna Starogard Gdański

Zakres zlecenia: montaż instalacji elektrycznej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Liczba punktów elektrycznych: 51 - 100 Powierzchnia obiektu: 201-300m² Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: os...

 • Starogard Gdański

2022-10-23 do 2022-10-24

Szukam firmy, montaż instalacji teletechnicznej, 201-300m², Starogard Gdański

Jeśli Instalatorstwo elektryczne nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zlecenie jest dla Twojej firmy. Polegając na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Starogard Gdański

2022-10-20 do 2022-10-28

Otrzymaj zlecenia dla Elektryków

Najczęstsze pytania o usługach elektrycznych

Jakie usługi świadczy elektryk?

Elektryk odpowiada za wszelkie prace związane z instalacją elektryczną. W ramach kompleksowych usług elektrycznych wykonuje:

 • projekt instalacji elektrycznej,
 • przyłącze elektryczne do domu,
 • nową instalację elektryczną,
 • wymianę instalacji elektrycznej,
 • punkty elektryczne,
 • montaż rozdzielni,
 • przeróbki instalacyjne,
 • montaż urządzeń elektrycznych,
 • montaż osprzętu elektrycznego,
 • pomiary elektryczne wraz z raportem pomiarowym.

Jeśli w Twoim mieszkaniu doszło do awarii elektrycznej, skorzystaj z usług elektryka w ramach pogotowia elektrycznego. W krótkim czasie fachowiec przyjedzie do Ciebie i naprawi usterkę.

Jak wybrać elektryka?

Wybór elektryka powinien być przemyślany. Przed podjęciem decyzji sprawdź, czy firma świadcząca usługi elektryczne:

 1. Posiada legalną działalność.
 2. Mile widziana jest też strona www.
 3. Posiada odpowiednie i aktualne uprawnienia do wykonywania instalacji i pomiarów elektrycznych.
 4. Podpisuje umowy.
 5. Zapewnia gwarancję na darmowe naprawy elektryczne w ustalonym w umowie okresie.
 6. Bierze na siebie załatwienie wszystkich formalności w zakładzie energetycznym.
 7. Oferuje ceny rynkowe, czy może zawyża/zaniża stawkę.

Szukając elektryka, rozeznaj się wśród rodziny i znajomych czy na portalach ogłoszeniowych (np. Oferteo.pl). Wybierz osobę kompetentną, doświadczoną i polecaną.

Jakie uprawnienia powinien mieć elektryk?

Do legalnego wykonywania zawodu każdy elektryk powinien posiadać niezbędne i aktualne uprawnienia.

Do najpopularniejszych należą uprawnienia SEP oraz uprawnienia budowlane (UB).

Uprawnienia SEP dzielą się na trzy różne grupy:

 • G1 kursy elektryczne (uprawnienia do pracy na stanowisku eksploatacji E i dozoru D przy prądzie do 1 KV),
 • G2 kursy energetyczne,
 • G3 kursy gazowe.

Świadectwa kwalifikacyjne D oraz E mają okres ważności do 5 lat.

Jaki jest koszt wymiany instalacji elektrycznej?

Koszt wymiany instalacji elektrycznej przede wszystkim zależy od zakresu i skomplikowania wykonywanych prac.

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu średnio kosztuje od ok. 80 do 100 zł za m2.

W przypadku samej robocizny za punkt elektryczny zapłacisz ok. 55 zł, natomiast za okablowanie 5 – 15 zł/mb. Oczywiście do robocizny trzeba też doliczyć materiały elektryczne.

Jeśli zdecydujesz się na wymianę instalacji elektrycznej w starszym mieszkaniu ok. 50 m2, zapłacisz mniej więcej 5000 zł.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Elektryków