Fundamenty w Świeciu

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 397 201 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 554 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Świeciu

Fundamenty Świecie

Doskonałej Jakości Płyta Fundamentowa

137 opinii

Firma Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Świecia i okolic. Żeby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się - warto.

FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA - Najlepszy Fundament w Świeciu

Najlepszy Fundament w Świeciu

10 opinii

FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Świecia oraz przyległych powiatów. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Kaschebe - Staranny Fundament Świecie

Kaschebe

4 opinie

Kaschebe świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z rejonu Świecia i okolic. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Natimar Marek Greszczeszyn - Solidny Fundament Świecie

Natimar Marek Greszczeszyn

1 opinia

Jeśli nadal poszukujesz profesjonalistów od fundamentu to powierz tę kwestię specjalistom z Natimar Marek Greszczeszyn. Świecie i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - sprawdź!

MURAWEN - Staranne Fundamenty Pod Dom Świecie

Staranne Fundamenty Pod Dom Świecie

3 opinie

Jeszcze poszukujesz specjalisty od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie MURAWEN. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

zakład murarski - Doskonałej Jakości Wzmacnianie Fundamentów Świecie

zakład murarski

1 opinia

Jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj kompetencje zakład murarski. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Marcin Kowalik Izalo - Pierwszorzędny Fundament Świecie

Pierwszorzędny Fundament

1 opinia

Planujesz wybrać rzetelnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Marcin Kowalik Izalo jest na to skuteczną metodą. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

DOM POD KLUCZ - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Świecie

DOM POD KLUCZ

3 opinie

W dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od fundamentów pod dom? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom DOM POD KLUCZ. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Paweł Kordecki - Pierwszorzędne Fundamenty Świecie

Pierwszorzędne Fundamenty Świecie

6 opinii

Zaufaj ekspertom w dziedzinie fundamentów i zatrudnij Paweł Kordecki. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

HURTOWNIA BUDOWLANA GRESTA - Profesjonalne Wzmacnianie Fundamentów Świecie

HURTOWNIA BUDOWLANA GRESTA

3 opinie

Poszukujesz specjalisty od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj kompetencje HURTOWNIA BUDOWLANA GRESTA. Aby otrzymać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Najnowsze z 27 zleceń na fundamenty w Świeciu

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe Świecie

Powiedz Klientowi, że równie dobrej oferty konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie na terenie Świecia, więc jeżeli poszukuje rewelacyjnych konstrukcji betonowych to bezzwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Świecie

2023-01-28 do 2023-02-05
dodano wczoraj o 22:15

Zlecę wykonanie fundamentów, 90m², Świekatowo

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 90m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Świekatowo

2023-01-15 do 2023-01-23

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 133m², Wałdowo

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 133m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Wałdowo

2023-01-04 do 2023-01-12

Doskonałe Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 54m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Świecie

2022-11-17 do 2022-11-25

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Świecie

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę rewelacyjnych konstrukcji betonowych gwarantując przy tym sympatyczną obsługę, a opcjonalnie także usługi dodatkowe, niewątpliwie zainteresujesz tego Zleceniodawcy, który napisał - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Świecie

2022-11-03 do 2022-11-11

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Świecie

Jeśli konkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to Twoje najważniejsze walory jako eksperta od wykonania fundamentów to zrealizuj zlecenie - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Świecie

2022-10-02 do 2022-10-10

Wyjątkowe Usługi Wykonania Fundamentów Świecie

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 301-500m² Informacje dodatkowe: zlecę wykonanie ław i stóp fundamentowych pod halę magazynową Termin rozpo...

 • Świecie

2022-09-13 do 2022-09-21

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Będąc obecnym w branży usług wykonania fundamentów od kilku lat, szczególnie na obszarze Świecia, ale także przyległych powiatów możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Świecie

2022-09-10 do 2022-09-18

Doskonałe Wykonanie Fundamentów Świecie

Przekonaj się, że Klienci zlecający wykonanie fundamentów są pewni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako ekspert od wykonania fundamentów. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Wielki konopat

2022-09-07 do 2022-09-15

Zlecenie na wykonanie 90mb ławy fundametowej, Świecie nad Wisłą

Poszukiwane są solidne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zlecenie na wykonanie 90mb ławy fundametowej. Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednią kadrę do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny wykonania fundamentów, poznaj szczegóły zlecenia. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Świecie nad Wisłą

2022-07-15 do 2022-07-23

Najwyższej Klasy Budowa Fundamentów Świecie

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Świekatowo

2022-07-13 do 2022-07-18

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Chełmno

Możesz zaoferować propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz temu Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Przedłóż dopasowaną propozycję temu Zleceniodawcy - skontaktuj się jak najszybciej.

 • Chełmno

2022-07-24 do 2022-07-24

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Grudziądz

Klient, który planuje zakup doskonałej usługi wykonania fundamentów musi już dziś zgłosić się do Ciebie i poznać niskie ceny oraz oferowaną jakość. Złóż propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

 • Grudziądz

2022-10-30 do 2022-11-07

Najwyższej Klasy Konstrukcje Betonowe

Pokaż Klientowi, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie na terenie Grudziądza, więc jeśli poszukuje najwyższej klasy konstrukcji betonowych to niezwłocznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Skontaktuj się i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

 • Grudziądz

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano 3 dni temu

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m², Grudziądz

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Zadzwoń teraz i wyślij ofertę - nie pożałujesz.

 • Grudziądz

2022-07-23 do 2022-07-31

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Ten Klient pragnąc dotrzeć do konstrukcji betonowych powinien znaleźć Twoją Firmę, która nie ma sobie równych. Wystarczy, że poznasz szczegóły zlecenia - Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m². Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Grudziądz

2022-11-23 do 2022-12-01

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 40m², Grudziądz

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Domek letniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 40m² Informacje dodatkowe: Działka Rodo Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Grudziądz

2022-11-02 do 2022-11-10

Usługi Wykonania Fundamentów

Jako utalentowani specjaliści macie możliwość spełnić wymagania z zakresu usług wykonania fundamentów. Zlecenie brzmi "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 36m²". Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Lubiewo

2022-11-13 do 2022-11-21

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 78m², Śliwice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 78m² Informacje dodatkowe: 9,5 m * 8,5m około Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Śliwice

2023-01-15 do 2023-01-23

Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Dom konstrukcji szkieletowej. 35m2 +adresola Termin rozpoczęcia prac: do uzgodn...

 • Rosochatka

2022-10-26 do 2022-11-03

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Dobrcz

2023-01-19 do 2023-01-27

Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 224m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Dobrcz

2022-10-09 do 2022-10-17

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 62m² Informacje dodatkowe: Projekt domu Mikrus 62 m2 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Włóki

2022-09-12 do 2022-09-20

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 145m², Nekla

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 145m² Informacje dodatkowe: Dom w miodownikach g2 Archon Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Nekla

2022-07-31 do 2022-08-08

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Projekt domu archon dom w miodownikach g2 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu...

 • Nekla

2022-07-15 do 2022-07-23

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m², Dobrcz

Zapytanie o treści - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Kujawsko-pomorskie i okolic. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Dobrcz

2022-12-18 do 2022-12-26

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 28m², Dobrcz

Zleceniodawca, który potrzebuje rzetelnej usługi wykonania fundamentów powinien już teraz zgłosić się do specjalisty takiego, jak Ty i poznać świetne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Dobrcz

2022-11-13 do 2022-11-21

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów