Fundamenty w Golubiu-Dobrzyniu

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 402 219 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 828 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Golubiu-Dobrzyniu

Fundamenty Golub-Dobrzyń

EkspertBud

1 opinia

Jeśli w dalszym ciągu szukasz ekspertów od fundamentu to skorzystaj z kwalifikacji EkspertBud. Golub-Dobrzyń i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Eurodom Tomasz Kozłowski - Perfekcyjne Fundamenty Pod Dom w Golubiu-Dobrzyniu

Perfekcyjne Fundamenty Pod Dom w Golubiu-Dobrzyniu

6 opinii

Nadal szukasz specjalisty od fundamentów pod dom? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Eurodom Tomasz Kozłowski. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

USŁUGI BUDOWLANE KRAKOWSKI CZESŁAW - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Golub-Dobrzyń

Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Golub-Dobrzyń

1 opinia

Pragniesz znaleźć solidnego specjalistę z zakresu pierwszorzędnej izolacji fundamentów z Twojego rejonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma USŁUGI BUDOWLANE KRAKOWSKI CZESŁAW jest Twoim rozwiązaniem. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Perfectinterior - Doskonałe Kopanie Fundamentów Golub-Dobrzyń

Perfectinterior

1 opinia

Wiele długich lat pracownicy firmy Perfectinterior świadczą usługi z zakresu doskonałego kopania fundamentów, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Czar-Dom - Porządny Fundament Golub-Dobrzyń

Czar-Dom

1 opinia

Jeżeli szukasz dobrej współpracy to specjaliści z Czar-Dom są dla Ciebie idealni. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

"GOL-D CONSTRUCTION " Krzysztof Bożek - Porządne Płyty Betonowe Golub-Dobrzyń

"GOL-D CONSTRUCTION " Krzysztof Bożek

Nadal szukasz specjalisty od fundamentów pod dom? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry GOL-D CONSTRUCTION Krzysztof Bożek. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

Usługi remontowo budowlane - Doskonałej Jakości Wzmacnianie Fundamentów Golub-Dobrzyń

Usługi remontowo budowlane

Jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj kompetencje Usługi remontowo budowlane. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

eM-budownictwo Mateusz Okruciński - Rewelacyjne Wylewanie Fundamentów Golub-Dobrzyń

Rewelacyjne Wylewanie Fundamentów Golub-Dobrzyń

Zleć zadanie wylewania fundamentów fachowcom firmy eM-budownictwo Mateusz Okruciński z miejscowości Golub-Dobrzyń. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Golubia-Dobrzynia nie mają sobie równych. Skontaktuj się i otrzymaj wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Zakład Remontowo-Budowlany Zbigniew Misiaszek - Profesjonalne Płyty Betonowe Golub-Dobrzyń

Zakład Remontowo-Budowlany Zbigniew Misiaszek

Na wypadek jeśli poszukujesz dobrej firmy od płyt betonowych to wykorzystaj doświadczenie Zakład Remontowo-Budowlany Zbigniew Misiaszek. Golub-Dobrzyń i okolice to główny obszar ich działania. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Kopaccy sp. z o.o. - Solidny Fundament Golub-Dobrzyń

Kopaccy sp. z o.o.

Uwierz specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Kopaccy sp. z o.o.. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Aby otrzymać wycenę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Najnowsze z 28 zleceń na fundamenty w Golubiu-Dobrzyniu

Zlecę wykonanie fundamentów, 85m², Golub-Dobrzyń

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 85m² Informacje dodatkowe: projekt Dom w plumeriach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Golub-Dobrzyń

2022-11-20 do 2022-11-28

Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów Golub-Dobrzyń

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 144m² Informacje dodatkowe: Homekoncept 67 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Golub-Dobrzyń

2022-09-20 do 2022-09-28

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m², Rogowo

Chcesz przyjąć zlecenie na wykonanie fundamentów, a nie znalazłeś Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m² to wspaniały pomysł. Skontaktuj się z nimi od razu.

 • Rogowo

2022-07-19 do 2022-07-27

Pierwszorzędne Usługi Wykonania Fundamentów Golub-Dobrzyń

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: 2022-09-26...

 • Wąbrzeźno

2022-08-09 do 2022-08-09

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Wąbrzeźno

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: do 120 metrów Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Wąbrzeźno

2023-01-04 do 2023-01-11

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Rypin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Murowany dom letniskowy z żelbetowymi stropami pod antresole Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: Grunt jednorodny ale gliny namuły wie...

 • Rypin

2022-08-23 do 2022-08-31

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 35m², Rypin

Zlecający szuka rewelacyjnej jakości wykonywanych usług, pisząc - Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 35m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

 • Rypin

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 3 dni temu

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 35m², Rypin

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: słupy fundamentowe w kwadracie 8 x 8m. Głębokość 1,2m 20 stuk słupów 5 kolumn w...

 • Rypin

2022-09-07 do 2022-09-15

Rewelacyjna Budowa Fundamentów Golub-Dobrzyń

Jako wieloletni specjalista, który świadczy usługi budowy fundamentów na ponadprzeciętnym poziomie pomóż osiągnąć cele Klientowi, który jest sprawdzony. Już teraz określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Rypin

2022-10-18 do 2022-10-26

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Rypin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Rypin

2022-12-31 do 2023-01-08

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe Golub-Dobrzyń

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 15m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Puszcza rządowa

2023-01-24 do 2023-02-01
dodano 6 dni temu

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Szer.7m Długość 8m . Dom drewniany Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesi...

 • Strzygi

2023-01-19 do 2023-01-27

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 35m², Kamionki Małe

To zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 35m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Kujawsko-pomorskiego i okolic. Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Kamionki małe

2023-01-15 do 2023-01-23

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m², Ostaszewo

Ten Klient w dalszym ciągu poszukuje specjalisty od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Ostaszewo

2022-07-20 do 2022-07-28

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Toruń

2022-09-12 do 2022-09-13

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Bądź pewny, że Konsumenci zlecający wykonanie fundamentów są sprawdzeni. Skontaktuj się z nim jako profesjonalista od wykonania fundamentów. Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji skontaktuj się - naprawdę warto.

 • Toruń

2022-11-06 do 2022-11-14

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 501m², Toruń

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 501m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Toruń

2022-10-18 do 2022-10-26

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów

Pracując w branży usług wykonania fundamentów od kilkunastu lat, głównie na obszarze miejscowości Toruń, ale także pobliskich miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę.

 • Toruń

2022-11-14 do 2022-11-22

Budowa Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia budowy fundamentów skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie, które brzmi - Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m². Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

 • Toruń

2022-10-06 do 2022-10-14

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Jako ekspert przedstaw doskonałą ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy zapewnili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Bez wątpliwości zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

 • Toruń

2022-11-02 do 2022-11-10

Najlepsze Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 800m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Toruń

2022-07-23 do 2022-07-31

Solidna Budowa Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Poznaj szczegóły zapytania o treści "Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m²". Umów się na rozmowę od razu.

 • Toruń

2022-09-01 do 2022-09-09

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m², Toruń

Poszukiwane są pierwszorzędne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca najlepszych specjalistów do realizacji wymagań Klienta z zakresu fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Toruń

2022-11-29 do 2022-12-07

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 106m², Brodnica

Jeśli dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to Twoje najważniejsze zalety jako fachowca od wykonania fundamentów to wykonaj zlecenie - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 106m². Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Brodnica

2022-07-27 do 2022-08-04

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 201-300m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zachęcamy do zadawania pytań.

 • Brodnica

2023-01-14 do 2023-01-22

Wyjątkowa Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: 11x9 hala stalowa ramowa wykonanie stóp fundamentowych niwelacja ...

 • Lipno

2023-01-05 do 2023-01-13

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 3000m², Aleksandrów Kujawski

Poszukujesz zleceniodawcy jako ekspert od solidnego wykonania fundamentów w rejonie Aleksandrowa Kujawskiego lub w przyległych powiatach? Dzięki temu, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Aleksandrów Kujawski

2023-01-05 do 2023-01-13

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Cierpice

Zlecający szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Skontaktuj się teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

 • Cierpice

2022-07-26 do 2022-08-03

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów