Fundamenty w Nakle nad Notecią

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 402 747 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 849 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Nakle nad Notecią

Fundamenty Nakło nad Notecią

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

W przypadku, gdy szukasz profesjonalnego wylewania fundamentów i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

D&K Posadzki Adam Pawelec - Znakomite Płyty Betonowe w Nakle nad Notecią

Znakomite Płyty Betonowe w Nakle nad Notecią

23 opinie

Zaufaj ekspertom w dziedzinie płyt betonowych i zatrudnij DK Posadzki Adam Pawelec. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Altius Sp. z o.o. - Profesjonalny Fundament Nakło nad Notecią

Profesjonalny Fundament Nakło nad Notecią

10 opinii

Wykonanie fundamentu będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Altius Sp. z o.o. ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Wybierz ich numer, aby otrzymać ofertę - nie pożałujesz.

DOM-BET-BUD Wojciech Cichulski - Świetne Ławy Fundamentowe Nakło nad Notecią

Świetne Ławy Fundamentowe

6 opinii

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu poszukujesz ekspertów od ław fundamentowych to powierz tę kwestię specjalistom z DOM-BET-BUD Wojciech Cichulski. Nakło nad Notecią i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Firma Handlowo Usługowa Mirosław Ruszkowski - Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Nakło nad Notecią

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

4 opinie

Zleć zadanie najwyższej klasy wykonania fundamentów fachowcom z firmy Firma Handlowo Usługowa Mirosław Ruszkowski. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Nakło nad Notecią i pobliskich powiatów. Przedzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Marcin Urban - Doskonałej Jakości Fundament Nakło nad Notecią

Doskonałej Jakości Fundament

1 opinia

Jeżeli jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu to powierz tę kwestię specjalistom z Marcin Urban. Nakło nad Notecią to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

PRZEDSIĘBIORSTWO KROLL ANGELIKA KROLL - Profesjonalne Fundamenty Pod Dom Nakło nad Notecią

Profesjonalne Fundamenty Pod Dom Nakło nad Notecią

1 opinia

W przypadku, gdy szukasz profesjonalnego wylewania fundamentów i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry PRZEDSIĘBIORSTWO KROLL ANGELIKA KROLL. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

KEDAM - Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów Nakło nad Notecią

Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów

6 opinii

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od wzmacniania fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry KEDAM. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Wielobranżowa Firma UPH WALEX Jerzy Walkowiak - Pierwszorzędne Płyty Betonowe Nakło nad Notecią

Pierwszorzędne Płyty Betonowe

2 opinie

Firma Wielobranżowa Firma UPH WALEX Jerzy Walkowiak oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z rejonu Nakła nad Notecią i okolic. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Roboty ziemne RAF-KOP - Porządny Fundament Nakło nad Notecią

Roboty ziemne RAF-KOP

1 opinia

Na wypadek jeśli potrzebujesz dobrej firmy od fundamentu to trafiłeś w dobre miejsce - Roboty ziemne RAF-KOP jest do Twoich usług. Nakło nad Notecią i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zadzwoń jeszcze dzisiaj.

Najnowsze z 25 zleceń na fundamenty w Nakle nad Notecią

Najlepsza Budowa Fundamentów Nakło nad Notecią

Planujesz wykonać zlecenie na budowa fundamentów, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m² to dobry pomysł. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

 • Zamość

2023-01-14 do 2023-01-22

Perfekcyjne Fundamenty Nakło nad Notecią

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 75m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Tur

2022-10-22 do 2022-10-30

Doskonałe Wykonanie Fundamentów Nakło nad Notecią

Przekonaj się, że Klienci zlecający wykonanie fundamentów są pewni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako ekspert od wykonania fundamentów. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Wyrza

2022-09-08 do 2022-09-08

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 800m², Szubin-Wieś

Jako specjalista zaproponuj bezkonkurencyjną ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy zapewnili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Bez wątpienia zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 800m²" jest idealne dla Twojej firmy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Szubin-Wieś

2022-07-22 do 2022-07-30

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 195m², Zielonka

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 195m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Zielonka

2022-08-06 do 2022-08-14

Doskonałe Konstrukcje Betonowe Nakło nad Notecią

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Białe Błota

2022-11-03 do 2022-11-04

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 143m², Gliszcz

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 143m² Informacje dodatkowe: Wymiary budynku 8,15x17,15 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Gliszcz

2022-07-21 do 2022-07-29

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów Nakło nad Notecią

Starasz się odnaleźć Zlecającego jako godny zaufania fachowiec od profesjonalnych usług wykonania fundamentów z Kujawsko-pomorskiego? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Dąbrówka nowa

2022-09-10 do 2022-09-18

Najwyższej Klasy Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 98m² Informacje dodatkowe: Projekt Agis2 bez garazu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Kruszyn

2022-12-18 do 2022-12-26

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², Żnin

Chcesz znaleźć Klienta jako sprawdzony specjalista z zakresu perfekcyjnego wykonania fundamentów z Żnina? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Żnin

2022-07-19 do 2022-07-27

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Gołańcz

Klient, który poszukuje pierwszorzędnej usługi wykonania fundamentów powinien zgłosić się do Ciebie i poznać atrakcyjne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Gołańcz

2022-07-20 do 2022-07-28

Wyjątkowa Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 90m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Damasławek

2022-12-31 do 2023-01-08

Solidna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Smerzyn

2023-01-04 do 2023-01-05

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 80m², Nowe Dąbie

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i świadczysz usługi z zakresu wysokiej klasy budowy fundamentów wykonaj zlecenie, które brzmi - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 80m² i zostało napisane przez pewnego Zleceniodawcę. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

 • Nowe dąbie

2022-11-26 do 2022-12-04

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 134m², Pszczółczyn

Jeśli oferujesz najwyższej klasy usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie miejscowości Kujawsko-pomorskie oraz sąsiednich powiatów to to zapytanie jest zorientowane na Ciebie. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

 • Pszczółczyn

2022-07-21 do 2022-07-29

Świetne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Łabiszyn

2022-12-11 do 2022-12-19

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Łabiszyn

2022-12-29 do 2023-01-03

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 107m², Łabiszyn-Wieś

Szukasz pracy jako fachowiec od najwyższej klasy budowy fundamentów w rejonie Kujawsko-pomorskiego lub w pobliskim rejonie? Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Łabiszyn-Wieś

2023-01-10 do 2023-01-18

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m², Bydgoszcz

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na fantastyczne wykonanie fundamentów w rejonie Bydgoszczy i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej niezawodnej firmy. Żeby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się - to Ci się opłaci.

 • Bydgoszcz

2022-09-30 do 2022-10-01

Perfekcyjne Usługi Wykonania Fundamentów

Przez zapewnianie perfekcyjnej usługi wykonania fundamentów Twoja firma przewyższa konkurentów. Reputacja, którą budujesz powoduje, że jesteś w stanie zadowolić zleceniodawców. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Bydgoszcz

2022-09-07 do 2022-09-15

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 10m², Bydgoszcz

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Działka ROD Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 10m² Informacje dodatkowe: Działka ROD Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Bydgoszcz

2023-01-15 do 2023-01-15

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 121m² Informacje dodatkowe: Projekt indywidualny Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Bydgoszcz

2023-01-10 do 2023-01-18

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 440m², Bydgoszcz

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Moeszkalno-uslugowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 440m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Bydgoszcz

2022-07-22 do 2022-07-30

Solidne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 2000m² Informacje dodatkowe: Budowa hali przemysłowej Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Bydgoszcz

2022-08-09 do 2022-08-17

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 82m², Solec Kujawski

Klient napisał "Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 82m²". Przyjmij usługę solidnej budowy fundamentów jako ekspert w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do realizacji działalności z Kujawsko-pomorskiego i pobliskich miast. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • solec kujawski

2022-08-16 do 2022-08-24

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów