Fundamenty w Chełmnie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 426 917 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 058 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Chełmnie

Fundamenty Chełmno

FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA

10 opinii

FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Chełmna i okolic. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

Budimar Sp z o.o. - Znakomity Fundament Chełmno

Znakomity Fundament

23 opinie

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Budimar Sp z o.o.. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Lemar-Bud Usługi Budowlane - Świetne Wzmacnianie Fundamentów Chełmno

Świetne Wzmacnianie Fundamentów

2 opinie

Według Ciebie świetne wzmacnianie fundamentów to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z Lemar-Bud Usługi Budowlane posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

BARTBUD BARTOSZ NIEWIADOMSKI - Staranny Fundament Chełmno

Staranny Fundament Chełmno

6 opinii

Wciąż szukasz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z doświadczenia BARTBUD BARTOSZ NIEWIADOMSKI. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

TOM-BUD - Wyjątkowe Wylewanie Fundamentów Chełmno

Wyjątkowe Wylewanie Fundamentów

3 opinie

Starasz się odnaleźć solidnego fachowca z zakresu wyjątkowego wylewania fundamentów z Chełmna, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma TOM-BUD jest Twoim rozwiązaniem. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Zakład Produkcyjny GOLD Fenster - Profesjonalne Wzmacnianie Fundamentów Chełmno

Zakład Produkcyjny GOLD Fenster

1 opinia

Poszukujesz specjalisty od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj kompetencje Zakład Produkcyjny GOLD Fenster. Aby otrzymać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Ostrowski - Świetne Płyty Betonowe Chełmno

Świetne Płyty Betonowe Chełmno

Ostrowski świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z miejscowości Chełmno i z sąsiednich miast. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Uni-Dam - Świetny Fundament Chełmno

Uni-Dam

Zaufaj fachowcom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Uni-Dam. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

ilek zenon - Pierwszorzędne Płyty Betonowe w Chełmnie

Pierwszorzędne Płyty Betonowe w Chełmnie

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij ilek zenon. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby poznać dopasowaną ofertę.

CERBEX - Doskonałe Płyty Betonowe Chełmno

CERBEX

Firma CERBEX świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z Chełmna i z sąsiednich miast. Ażeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Najnowsze z 25 zleceń na fundamenty w Chełmnie

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Chełmno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-04-01...

 • Chełmno

2022-07-24 do 2022-07-24

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 1000m², Wielki Konopat

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 1000m² Informacje dodatkowe: Poszukuję firmy do fundamentów pod rozbudowę hali magazynowej (stopy, podwaliny) Ter...

 • Wielki konopat

2022-09-07 do 2022-09-15

Solidne Usługi Wykonania Fundamentów Chełmno

Szukane są solidne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 301-500m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca wykwalifikowanych fachowców do realizacji zleceń z dziedziny fundamentów, poznaj szczegóły zlecenia. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Świecie

2022-09-13 do 2022-09-21

Znakomite Fundamenty Chełmno

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Świecie

2022-09-10 do 2022-09-18

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Świecie

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Świecie

2022-10-02 do 2022-10-10

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Świecie

Zdecyduj się na zlecenie dotyczące solidnej budowy fundamentów od wiarygodnych zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Świecia. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Świecie

2022-11-03 do 2022-11-11

Tanie Konstrukcje Betonowe Chełmno

Oferujesz korzystną propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz temu Klientowi mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego potrzeb. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Świecie

2022-11-17 do 2022-11-25

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 150m², Świecie

Zapytanie o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 150m² jest zaadresowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz skupia się na Klientach z Świecia oraz przyległych powiatów. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Świecie

2023-01-28 do 2023-02-05
dodano 6 dni temu

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 133m², Wałdowo

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 133m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Wałdowo

2023-01-04 do 2023-01-12

Fundamenty

Zlecający napisał zlecenie brzmiące "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m²". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie fundamentów wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Grudziądz

2022-10-30 do 2022-11-07

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 160m², Grudziądz

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 160m² Informacje dodatkowe: atos2 z extradom Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Grudziądz

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano 8 dni temu

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Grudziądz

2022-07-23 do 2022-07-31

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów Chełmno

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Grudziądz

2022-11-23 do 2022-12-01

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 40m², Grudziądz

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 40m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie fundamentów wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Grudziądz

2022-11-02 do 2022-11-10

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów

Bądź pewny, że Konsumenci zlecający wykonanie fundamentów są pewni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako ekspert od wykonania fundamentów. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Kamionki małe

2023-01-15 do 2023-01-23

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m², Ostaszewo

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m²", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Ostaszewo

2022-07-20 do 2022-07-28

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Dobrcz

Na wypadek jeśli wciąż jako ekspert od fundamentów szukasz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Kujawsko-pomorskiego bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Dobrcz

2023-01-19 do 2023-01-27

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 224m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Dobrcz

2022-10-09 do 2022-10-17

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe

Podjęcie decyzji o wyborze konstrukcji betonowych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź i dobierz spełniające oczekiwania rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 62m². Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Włóki

2022-09-12 do 2022-09-20

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 145m², Nekla

Udowodnij Zlecającemu, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie w miejscowości Kujawsko-pomorskie i okolicy, więc jeśli szuka znakomitych konstrukcji betonowych to niezwłocznie powinien poznać Twoją Firmę. Zadzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Nekla

2022-07-31 do 2022-08-08

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 28m², Dobrcz

Klient, który szuka usługi wykonania fundamentów powinien niezwłocznie zgłosić się do specjalisty takiego, jak Ty i zobaczyć na własne oczy dobre ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Dobrcz

2022-11-13 do 2022-11-21

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m², Dobrcz

Zlecający szuka rewelacyjnej jakości wykonywanych usług, pisząc - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

 • Dobrcz

2022-12-18 do 2022-12-26

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Dobrcz

Świadcząc usługi wykonania fundamentów od lat, przede wszystkim na obszarze miejscowości Kujawsko-pomorskie, ale także okolicznych powiatów możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Zadzwoń i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Dobrcz

2023-01-09 do 2023-01-17

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 160m², Toporzysko

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 160m² Informacje dodatkowe: Ogrzewana płyta fundamentowa pod budynek parterowy z poddaszem użytkowym (strop...

 • Toporzysko

2022-10-05 do 2022-10-13

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 800m², Przysiek

Wykonaj prace dotyczące fantastycznego wykonania fundamentów od sprawdzonych Konsumentów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Kujawsko-pomorskiego lub okolicy. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Przysiek

2022-09-05 do 2022-09-13

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów