Fundamenty w Wąbrzeźnie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 387 887 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 089 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Wąbrzeźnie

Fundamenty Wąbrzeźno

Profesjonalne Wylewanie Fundamentów w Wąbrzeźnie

1 opinia

Nie marnuj energii i zleć prace tym zawodowcom w kwestii wylewania fundamentów z miejscowości Wąbrzeźno. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby otrzymać ofertę.

F.B ConcreteHouse Radosław Tomaszewski - Wyjątkowa Izolacja Fundamentów Wąbrzeźno

F.B ConcreteHouse Radosław Tomaszewski

11 opinii

Atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych zadań to najważniejsze zalety firmy, której specjalnością jest izolacja fundamentów. Otrzymaj propozycję już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

OL-BUD - Porządne Wzmacnianie Fundamentów Wąbrzeźno

OL-BUD

1 opinia

Nadal poszukujesz profesjonalistów od wzmacniania fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry OL-BUD. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Midom Michał Smoleński - Perfekcyjny Fundament Wąbrzeźno

Perfekcyjny Fundament Wąbrzeźno

Uważasz, że perfekcyjny fundament to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z Midom Michał Smoleński pomogą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Aby uzyskać ofertę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Damian Sudoł - Staranne Wzmacnianie Fundamentów Wąbrzeźno

Damian Sudoł

Poszukujesz specjalisty od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj kompetencje Damian Sudoł. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Usługi Murarskie - Rewelacyjny Fundament Wąbrzeźno

Usługi Murarskie

Myślisz, że rewelacyjny fundament to trudny temat? Nic bardziej mylnego - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Już teraz określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

KONSTRUKTOR-FIRMA REMONTOWO BUDOWLANA - Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Wąbrzeźno

Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Wąbrzeźno

Zrealizowanie płyty fundamentowej będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. KONSTRUKTOR-FIRMA REMONTOWO BUDOWLANA ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę od razu, a otrzymasz ofertę.

Firma Remontowo-Budowlana Grzywacz Grzegorz - Świetny Fundament Wąbrzeźno

Firma Remontowo-Budowlana Grzywacz Grzegorz

Poszukujesz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z doświadczenia Firma Remontowo-Budowlana Grzywacz Grzegorz. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

FHU SAMKOST MARIUSZ FRĄCZEK - Pierwszorzędne Ławy Fundamentowe Wąbrzeźno

FHU SAMKOST MARIUSZ FRĄCZEK

Właśnie wybierasz sprawdzonego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? FHU SAMKOST MARIUSZ FRĄCZEK z Wąbrzeźna jest na to najlepszym rozwiązaniem. Umów się na rozmowę już teraz, aby otrzymać ofertę.

Usługi Budowlane Waldemar Siekliński - Profesjonalny Fundament Wąbrzeźno

Usługi Budowlane Waldemar Siekliński

Jeśli jeszcze poszukujesz ekspertów od fundamentu to skorzystaj z kwalifikacji Usługi Budowlane Waldemar Siekliński. Wąbrzeźno i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Najnowsze z 28 zleceń na fundamenty w Wąbrzeźnie

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Wąbrzeźno

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: do 120 metrów Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Wąbrzeźno

2023-01-04 do 2023-01-11

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m², Wąbrzeźno

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: 2022-09-26...

 • Wąbrzeźno

2022-08-09 do 2022-08-09

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 144m², Golub-Dobrzyń

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 144m² Informacje dodatkowe: Homekoncept 67 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Golub-Dobrzyń

2022-09-20 do 2022-09-28

Zlecę wykonanie fundamentów, 85m², Golub-Dobrzyń

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 85m² Informacje dodatkowe: projekt Dom w plumeriach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Golub-Dobrzyń

2022-11-20 do 2022-11-28

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Grudziądz

Wybierz zapytanie dotyczące najwyższej klasy budowy fundamentów od sprawdzonych Zleceniodawców zainteresowanych daniem pracy na terenie Grudziądza lub okolicy. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Grudziądz

2022-10-30 do 2022-11-07

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 160m², Grudziądz

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 160m² Informacje dodatkowe: atos2 z extradom Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Grudziądz

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano wczoraj o 11:48

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m², Grudziądz

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu wykonania fundamentów realizuj zlecenie na wykonanie fundamentów. Poznaj szczegóły zapytania - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m². Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Grudziądz

2022-07-23 do 2022-07-31

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe Wąbrzeźno

Wybranie konstrukcji betonowych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec doradź i wybierz najlepsze rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m². Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Grudziądz

2022-11-23 do 2022-12-01

Fantastyczne Usługi Wykonania Fundamentów Wąbrzeźno

Jako wybitny specjalista z branży fantastycznych usług wykonania fundamentów, obsługujący Klientów z Grudziądza i sąsiednich miast - przeanalizuj zapytanie o treści "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 40m²". Wybierz numer, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Grudziądz

2022-11-02 do 2022-11-10

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 106m², Brodnica

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 106m² Informacje dodatkowe: projekt: Ekonomiczny 2 Budynek wytyczony, kierownik budowy wybrany. Można zaczynać od ...

 • Brodnica

2022-07-27 do 2022-08-04

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 201-300m², Brodnica

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Brodnica

2023-01-14 do 2023-01-22

Perfekcyjne Fundamenty Wąbrzeźno

Ten Klient uważa, że perfekcyjne fundamenty to nieprosty temat. Napisał zgłoszenie o treści "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista pomożesz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Rogowo

2022-07-19 do 2022-07-27

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Strzygi

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Szer.7m Długość 8m . Dom drewniany Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesi...

 • Strzygi

2023-01-19 do 2023-01-27
dodano 8 dni temu

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m², Ostaszewo

Powiedz Zlecającemu, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych nie znajdzie na terenie Kujawsko-pomorskiego, więc jeśli poszukuje bezkonkurencyjnych konstrukcji betonowych to koniecznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Ostaszewo

2022-07-20 do 2022-07-28

Świetne Fundamenty

Przygotowanie fundamentów z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 35m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Kamionki małe

2023-01-15 do 2023-01-23

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m², Tereszewo

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Działka ma 1275 m2 Termin rozpoczęcia prac: 2023-03-01...

 • Tereszewo

2022-09-10 do 2022-09-18

Staranne Fundamenty

Klient napisał zlecenie o treści "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie fundamentów wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Zaprezentuj wyjątkową ofertę temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej.

 • Wandowo

2022-09-27 do 2022-10-05

Solidne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Rozajny

2022-11-26 do 2022-12-04

Zlecę wykonanie fundamentów, do 100m², Gardeja

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Lipinscy lmb46l Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Gardeja

2022-12-07 do 2022-12-15

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Rypin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Murowany dom letniskowy z żelbetowymi stropami pod antresole Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: Grunt jednorodny ale gliny namuły wie...

 • Rypin

2022-08-23 do 2022-08-31

Usługi Wykonania Fundamentów

Jako znakomici specjaliści dacie radę spełnić oczekiwania odnośnie usług wykonania fundamentów. Zapytanie brzmi "Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 35m²". Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Rypin

2022-09-07 do 2022-09-15

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Rypin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Rypin

2022-12-31 do 2023-01-08

Wyjątkowa Budowa Fundamentów Wąbrzeźno

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: domek letniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: szukam wykonawcy stopy fundamentowej (przygotowanie i utwardzenie terenu) pod dome...

 • Rypin

2022-10-18 do 2022-10-26

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 15m², Puszcza Rządowa

Jeśli konkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to Twoje najważniejsze walory jako eksperta od wykonania fundamentów to zrealizuj zlecenie - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 15m². Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Puszcza rządowa

2023-01-24 do 2023-02-01
dodano 3 dni temu

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-04-01...

 • Chełmno

2022-07-24 do 2022-07-24

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 301-500m² Informacje dodatkowe: zlecę wykonanie ław i stóp fundamentowych pod halę magazynową Termin rozpo...

 • Świecie

2022-09-13 do 2022-09-21

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Możesz zaoferować godną uwagi propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Jeśli chcesz otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

 • Świecie

2022-09-10 do 2022-09-18

Perfekcyjne Fundamenty

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie fundamentów daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Świecie

2022-10-02 do 2022-10-10

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów