Fundamenty w Aleksandrowie Kujawskim

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 427 130 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 069 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Aleksandrowie Kujawskim

Fundamenty Aleksandrów Kujawski

Perfekcyjna Płyta Fundamentowa w Aleksandrowie Kujawskim

137 opinii

Wykonanie płyty fundamentowej będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Skontaktuj się z nimi od razu i poznaj ofertę.

Parati Sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Fundament Aleksandrów Kujawski

Parati Sp. z o.o.

20 opinii

Przygotowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. Parati Sp. z o.o. ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Paweł Piotrowski - Pierwszorzędne Płyty Betonowe Aleksandrów Kujawski

Pierwszorzędne Płyty Betonowe Aleksandrów Kujawski

4 opinie

Firma Paweł Piotrowski oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z rejonu Aleksandrowa Kujawskiego i okolic. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Quaestor S.A. - Doskonałe Kopanie Fundamentów Aleksandrów Kujawski

Quaestor S.A.

2 opinie

Zleć usługę doskonałego kopania fundamentów profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Aleksandrów Kujawski i pobliskich powiatów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

"IWBUD" KACZOROWSKI ARTUR - Świetny Fundament Aleksandrów Kujawski

Świetny Fundament

3 opinie

Właśnie wybierasz godnego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? IWBUD KACZOROWSKI ARTUR z Aleksandrowa Kujawskiego będzie najszybszą drogą. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Zakład Murarski Bernard Fabisiak - Porządne Fundamenty Pod Dom Aleksandrów Kujawski

Zakład Murarski Bernard Fabisiak

2 opinie

Poszukujesz profesjonalistów od fundamentów pod dom? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Zakład Murarski Bernard Fabisiak. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Budownictwo Kujawy Bartłomiej Golec - Najwyższej Klasy Wylewanie Fundamentów Aleksandrów Kujawski

Budownictwo Kujawy Bartłomiej Golec

1 opinia

Powierz prace dotyczące wylewania fundamentów ekspertom firmy Budownictwo Kujawy Bartłomiej Golec z miejscowości Aleksandrów Kujawski. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Aleksandrowa Kujawskiego są w ścisłej czołówce. Wybierz ich numer, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania.

Transport-usługi remontowo budowlane i ogrodnicze - Najlepsza Płyta Fundamentowa Aleksandrów Kujawski

Najlepsza Płyta Fundamentowa

1 opinia

Jeżeli poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Transport-usługi remontowo budowlane i ogrodnicze są dla Ciebie idealni. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

TECH-POL - Staranny Fundament Aleksandrów Kujawski

TECH-POL

Bezkonkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to główne cechy firmy, której specjalnością jest wylewanie fundamentów. Umów się na rozmowę od razu, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Zakład Ogólnobudowlany Dawid Zwoliński - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Aleksandrów Kujawski

Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Aleksandrów Kujawski

Chesz znaleźć godnego zaufania specjalistę z zakresu pierwszorzędnej izolacji fundamentów, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Zakład Ogólnobudowlany Dawid Zwoliński jest do Twojej dyspozycji. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Najnowsze z 30 zleceń na fundamenty w Aleksandrowie Kujawskim

Fundamenty Aleksandrów Kujawski

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Kujawka

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano wczoraj o 08:24

Świetne Fundamenty

Zlecający szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 3000m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

 • Aleksandrów Kujawski

2023-01-05 do 2023-01-13

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Toruń

2022-09-12 do 2022-09-13

Zlecę wykonanie fundamentów, do 100m², Toruń

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Toruń

2022-11-06 do 2022-11-14

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 501m², Toruń

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 501m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Toruń

2022-10-18 do 2022-10-26

Konstrukcje Betonowe Aleksandrów Kujawski

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę dobrych konstrukcji betonowych gwarantując przy tym dobrą obsługę, a dla chętnych też usługi dodatkowe, z pewnością przyciągniesz uwagę tego Zleceniodawcy, który napisał - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m². Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Toruń

2022-11-14 do 2022-11-22

Pierwszorzędne Usługi Wykonania Fundamentów Aleksandrów Kujawski

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Proszę o oferty na wykonanie fundamentu, jak i całości do stanu surowego zamk...

 • Toruń

2022-10-06 do 2022-10-14

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Toruń

Zleceniodawca poszukuje rewelacyjnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². To ogłoszenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

 • Toruń

2022-11-02 do 2022-11-10

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m², Toruń

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Toruń

2022-11-29 do 2022-12-07

Doskonała Budowa Fundamentów Aleksandrów Kujawski

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Poznaj szczegóły zapytania, które ma treść "Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m²". Zachęcamy do zadawania pytań.

 • Toruń

2022-09-01 do 2022-09-09

Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 800m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Toruń

2022-07-23 do 2022-07-31

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Cierpice

Ten Zleceniodawca nadal szuka dobrej firmy od fundamentów. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Cierpice

2022-07-26 do 2022-08-03

Rewelacyjne Usługi Wykonania Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to prawdziwy majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia wykonania fundamentów poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

 • Cierpice

2022-07-26 do 2022-08-03

Znakomite Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 34m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Włocławek

2022-10-01 do 2022-10-09

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 201-300m², Włocławek

Jeśli atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to Twoje najważniejsze zalety jako eksperta od wykonania fundamentów to wykonaj zlecenie - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 201-300m². Przedłóż wyjątkową ofertę dla tego Klienta - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Włocławek

2022-10-20 do 2022-10-28

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Włocławek

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Projekt HK01EN HomeKONCEPT01 ENERGO Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesi...

 • Włocławek

2022-12-11 do 2022-12-19

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Włocławek

2022-09-25 do 2022-10-03

Najwyższej Klasy Konstrukcje Betonowe

Jesteś w stanie zaoferować korzystną propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz temu Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Włocławek

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 2 dni temu

Perfekcyjne Fundamenty

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie fundamentów daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Włocławek

2022-10-13 do 2022-10-21

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 2000m², Włocławek

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to,w pełnym tego słowa znaczeniu, majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia wykonania fundamentów nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem, które ma treść - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 2000m². Złóż bezkonkurencyjną propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Włocławek

2022-11-12 do 2022-11-20

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², Włocławek

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Włocławek

2022-10-07 do 2022-10-15

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Włocławek

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Włocławek

2022-12-06 do 2022-12-14

Doskonała Budowa Fundamentów

Zrealizuj zlecenie doskonałej budowy fundamentów o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m²", jako ekspert z miejscowości Włocławek. Ujmij klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Włocławka jesteś jednym z najlepszych. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Włocławek

2022-08-19 do 2022-08-27

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 49m², Włocławek

Upewnij się, że Zleceniodawcy zlecający wykonanie fundamentów są pewni. Skontaktuj się z nim jako specjalista od wykonania fundamentów. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Włocławek

2022-10-14 do 2022-10-14

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 20m², Włocławek

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: Pod ogrodzenie Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 20m² Informacje dodatkowe: Zlece wykonanie fundamentu pod ogrodzenie glebokosc 50 a na slupach 70 dlugosc 20m ...

 • Włocławek

2022-07-20 do 2022-07-28

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Szukasz pracy jako fachowiec od profesjonalnej budowy fundamentów w miejscowości Radziejów lub w przyległych powiatach? Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Radziejów

2022-09-05 do 2022-09-13

Solidne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: 580 x580 6slupkow podporowych taras Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Radziejów

2022-08-29 do 2022-09-06

Najwyższej Klasy Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Radziejów

2022-09-05 do 2022-09-13

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m², Rogowo

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Rogowo

2022-07-19 do 2022-07-27

Rewelacyjne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: 11x9 hala stalowa ramowa wykonanie stóp fundamentowych niwelacja ...

 • Lipno

2023-01-05 do 2023-01-13

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów