Fundamenty w Radziejowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 397 156 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 550 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Radziejowie

Fundamenty Radziejów

Pierwszorzędne Wzmacnianie Fundamentów

10 opinii

Właśnie wybierasz solidnego profesjonalistę do realizacji swoich planów? Altius Sp. z o.o. z Radziejowa jest na to najlepszym rozwiązaniem. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Firma Remontowo Budowlana SAI-BUD - Staranne Płyty Betonowe Radziejów

Staranne Płyty Betonowe

4 opinie

W dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od płyt betonowych? Skorzystaj z kwalifikacji Firma Remontowo Budowlana SAI-BUD. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Kaschebe - Profesjonalne Ławy Fundamentowe Radziejów

Kaschebe

4 opinie

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od ław fundamentowych? Skorzystaj z doświadczenia Kaschebe. Aby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

BUDRON - Rewelacyjne Wylewanie Fundamentów Radziejów

Rewelacyjne Wylewanie Fundamentów

8 opinii

Starasz się odnaleźć godnego zaufania specjalistę z zakresu rewelacyjnego wylewania fundamentów z Radziejowa do realizacji zaplanowanych działań? Firma BUDRON jest gotowa Ci pomóc. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Mat-Bud - Najlepszy Fundament Radziejów

Mat-Bud

1 opinia

Firma Mat-Bud oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Radziejowa oraz przyległych powiatów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

mik-bud - Znakomity Fundament w Radziejowie

Znakomity Fundament w Radziejowie

5 opinii

Nadal potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry mik-bud. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Umów się na rozmowę już teraz i poznaj ofertę.

Usługi Budowlane DEKORBUD - Pierwszorzędne Kopanie Fundamentów Radziejów

Pierwszorzędne Kopanie Fundamentów Radziejów

Zleć prace dotyczące kopania fundamentów ekspertom firmy Usługi Budowlane DEKORBUD z miejscowości Radziejów. Urzekną Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Radziejowa nie mają sobie równych. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Przem-Bud - Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Radziejów

Perfekcyjne Kopanie Fundamentów

Perfekcyjne kopanie fundamentów to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są prawdziwymi ekspertami w branży. Aby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

Dawdam - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Radziejów

Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Radziejów

Chesz znaleźć godnego zaufania specjalistę z zakresu pierwszorzędnej izolacji fundamentów, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Dawdam jest do Twojej dyspozycji. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Zakład PHU Barbara Barczyk - Fantastyczne Wykonanie Fundamentów Radziejów

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów

Gdy poszukujesz dobrej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Zakład PHU Barbara Barczyk są dla Ciebie stworzeni. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Najnowsze z 26 zleceń na fundamenty w Radziejowie

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Piotrków Kujawski

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu wykonania fundamentów realizuj zlecenie na wykonanie fundamentów. Poznaj szczegóły zapytania - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Piotrków Kujawski

2022-12-15 do 2022-12-23

Wyjątkowa Budowa Fundamentów Radziejów

Masz zamiar przyjąć zlecenie na budowa fundamentów, a nie masz Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 35m² to świetny wybór. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej.

 • Topólka

2022-11-15 do 2022-11-23

Fundamenty Radziejów

Ten Klient jeszcze poszukuje specjalisty od fundamentów. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 35m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Jeśli chcesz otrzymać Klienta skontaktuj się od razu - warto.

 • Topólka

2022-09-11 do 2022-09-19

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Radziejów

Jeżeli jako profesjonalista od fundamentów poszukujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Radziejowa na pewno dowiedziesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Radziejów

2022-09-05 do 2022-09-13

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Radziejów

Zlecający szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Skontaktuj się teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

 • Radziejów

2022-09-05 do 2022-09-13

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Radziejów

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi wykonania fundamentów Twoja firma przewyższa konkurentów. Renoma, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie uszczęśliwić odbiorców. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Radziejów

2022-08-29 do 2022-09-06

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 201-300m², Lubraniec

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Dom parterowy, dach płaski, rysunki prześle na mail. Wycena z materiałem i bez. Zac...

 • Lubraniec

2022-09-11 do 2022-09-19

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Izbica Kujawska

2022-12-18 do 2022-12-26

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 34m², Włocławek

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 34m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Włocławek

2022-10-01 do 2022-10-09

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, do 100m², Włocławek

Zlecający, który potrzebuje najlepszej usługi wykonania fundamentów powinien już dziś zgłosić się do Ciebie i zobaczyć na własne oczy niskie ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Pokaż propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Włocławek

2022-07-14 do 2022-07-22

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe Radziejów

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Dodaj komentarz lub załącz...

 • Włocławek

2022-10-20 do 2022-10-28

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Włocławek

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Projekt HK01EN HomeKONCEPT01 ENERGO Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesi...

 • Włocławek

2022-12-11 do 2022-12-19

Zlecę wykonanie fundamentów, 70m², Włocławek

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Włocławek

2022-09-25 do 2022-10-03

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², Włocławek

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Włocławek

2022-10-07 do 2022-10-15

Fundamenty

Próbujesz znaleźć zlecenie do wykonania jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Włocławek

2022-10-13 do 2022-10-21

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 2000m², Włocławek

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 2000m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Włocławek

2022-11-12 do 2022-11-20

Fachowe Usługi Wykonania Fundamentów Radziejów

Szukasz Klienta jako warty uwagi specjalista od fachowych usług wykonania fundamentów z Włocławka? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Nie czekaj - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Włocławek

2022-12-06 do 2022-12-14

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 49m², Włocławek

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Domek letniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 49m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Włocławek

2022-10-14 do 2022-10-14

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Powiedz Klientowi, że równie dobrej oferty konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie na terenie Włocławka, więc jeżeli poszukuje rewelacyjnych konstrukcji betonowych to bezzwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Włocławek

2022-08-19 do 2022-08-27

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 20m², Włocławek

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który napisał - "Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 20m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Aby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

 • Włocławek

2022-07-20 do 2022-07-28

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Babiak

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to prawdziwy majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia budowy fundamentów nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem o treści - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m². Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Babiak

2022-09-29 do 2022-10-07

Profesjonalne Fundamenty

Jeżeli nadal jako dobra firma od fundamentów poszukujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 3000m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca na pewno dowiedziesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Aleksandrów Kujawski

2023-01-05 do 2023-01-13

Najlepsze Wykonanie Fundamentów Radziejów

Zlecenie o treści - Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 115m² jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z Kujawsko-pomorskiego i okolic. Ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Strzelno

2023-01-16 do 2023-01-19

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 115m², Strzelno

Poszukujesz zleceniodawcy jako fachowiec od perfekcyjnej budowy fundamentów w rejonie Kujawsko-pomorskiego lub w okolicznych miastach? Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Strzelno

2023-01-16 do 2023-01-19

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 115m², Strzelno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 115m² Informacje dodatkowe: Projekt budynku : Dom w balsamowcach 8 Szerokość : 12 m Długość : 9.90m Wysok...

 • Strzelno

2023-01-16 do 2023-01-19

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Inowrocław

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Jeśli chcesz otrzymać dokładne informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

 • Inowrocław

2023-01-18 do 2023-01-26

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów