Fundamenty w Tucholi

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 434 128 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 400 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Tucholi

Fundamenty Tuchola

Rydzkowski Przemysław

1 opinia

Jeszcze szukasz profesjonalistów od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie Rydzkowski Przemysław. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Usługi Remontowo Budowlane Mateusz Nitka - Znakomite Wzmacnianie Fundamentów w Tucholi

Znakomite Wzmacnianie Fundamentów w Tucholi

1 opinia

Jeżeli nadal szukasz ekspertów od wzmacniania fundamentów to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Usługi Remontowo Budowlane Mateusz Nitka. Tuchola - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

M&A - Doskonałej Jakości Wzmacnianie Fundamentów Tuchola

M&A

1 opinia

Jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj kompetencje MA. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

A.S-BRUK Arkadiusz Stopa - Profesjonalne Fundamenty Pod Dom Tuchola

Profesjonalne Fundamenty Pod Dom Tuchola

1 opinia

Jeszcze szukasz profesjonalistów od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie A.S-BRUK Arkadiusz Stopa. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

AS-KOP Słomiński - Świetna Płyta Fundamentowa Tuchola

AS-KOP Słomiński

Wykonanie płyty fundamentowej będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. AS-KOP Słomiński ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Nie zwlekaj - przedzwoń i otrzymaj ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Przedsiębiorstwo Budowlane "POL-MAX" Łukasz Walczuk - Świetne Wzmacnianie Fundamentów Tuchola

Przedsiębiorstwo Budowlane "POL-MAX" Łukasz Walczuk

Nadal szukasz profesjonalistów od wzmacniania fundamentów? Skorzystaj z kwalifikacji Przedsiębiorstwo Budowlane POL-MAX Łukasz Walczuk. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Sobmar - Wysokiej Klasy Wylewanie Fundamentów Tuchola

Sobmar

Chcesz znaleźć sprawdzonego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Sobmar jest na to najlepszym rozwiązaniem. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Grzegorz Przybylski - Najlepsze Wylewanie Fundamentów Tuchola

Grzegorz Przybylski

Chesz znaleźć sprawdzonego specjalistę z zakresu najlepszego wylewania fundamentów do realizacji zaplanowanych działań? Firma Grzegorz Przybylski jest Twoim rozwiązaniem. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

CBS POLCAN - DOM Adam Lawrenz (Centrum Budownictwa Szkieletowego) - Wysokiej Klasy Kopanie Fundamentów Tuchola

CBS POLCAN - DOM Adam Lawrenz (Centrum Budownictwa Szkieletowego)

Starasz się odnaleźć solidnego specjalistę z zakresu wysokiej klasy kopania fundamentów z Tucholi, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma CBS POLCAN - DOM Adam Lawrenz Centrum Budownictwa Szkieletowego jest do Twojej dyspozycji. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

GIERBUD - Pierwszorzędny Fundament Tuchola

Pierwszorzędny Fundament Tuchola

Według Ciebie pierwszorzędny fundament to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

Najnowsze z 24 zleceń na fundamenty w Tucholi

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Tuchola

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Tuchola

2023-01-15 do 2023-01-23

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 78m², Śliwice

Dla Zleceniodawcy, który nadesłał zlecenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 78m², znalezienie idealnych konstrukcji betonowych jest niełatwe, jednak Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego rozwiązania. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Śliwice

2023-01-15 do 2023-01-23

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Tuchola

To zlecenie o treści - Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z Tucholi oraz przyległych powiatów. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Tuchola

2022-11-17 do 2022-11-25

Fachowe Usługi Wykonania Fundamentów Tuchola

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 36m² Informacje dodatkowe: To będzie 6 metrów na 6 metrow Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w ro...

 • Lubiewo

2022-11-13 do 2022-11-21

Budowa Fundamentów Tuchola

Jako ekspert z branży najwyższej klasy usług wykonania fundamentów i budowy fundamentów, świadczący usługi dla Klientów z Kujawsko-pomorskiego i sąsiednich powiatów - przeanalizuj zapytanie o treści "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m²". Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

 • Rosochatka

2022-10-26 do 2022-11-03

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Tuchola

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to,w pełnym tego słowa znaczeniu, majstersztyk? Jako najlepszy partner do współpracy poznaj szczegóły zlecenia, które brzmi - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m². Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Tuchola

2022-09-18 do 2022-09-26

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 107m², Legbąd

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 107m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Legbąd

2022-08-26 do 2022-09-03

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Czersk

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Czersk

2022-10-05 do 2022-10-13

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 90m², Czersk

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 90m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Czersk

2023-01-27 do 2023-02-04

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zapytania, które ma treść "Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m²". Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

 • Czersk

2023-01-17 do 2023-01-25

Zlecę wykonanie fundamentów, 90m², Świekatowo

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 90m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Świekatowo

2023-01-15 do 2023-01-23

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 74m², Pordenowo

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 74m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Pordenowo

2022-08-27 do 2022-09-04

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 310m², Chojnice

Ten Klient uważa, że świetne fundamenty to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zapytanie o treści "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 310m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Przez to, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Chojnice

2022-10-13 do 2022-10-21

Wykonanie Fundamentów Tuchola

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi wykonania fundamentów na bardzo dobrym poziomie wykonaj zlecenie od Klienta, który jest sprawdzony. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Sępólno Krajeńskie

2022-08-11 do 2022-08-19

Zlecę wykonanie fundamentów, do 100m², Sępólno Krajeńskie

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę opłacalnych konstrukcji betonowych gwarantując przy tym fachową obsługę, a na życzenie także usługi dodatkowe, bez wątpienia zaciekawisz tego Zleceniodawcy, który pisze - Zlecę wykonanie fundamentów, do 100m². Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Sępólno Krajeńskie

2022-09-19 do 2022-09-27

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 6m², Karsin

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: Wiata garazowa Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 6m² Informacje dodatkowe: 4 stopy fundamentowe o wymiarach 50x50x100cm Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zar...

 • Karsin

2022-11-14 do 2022-11-22

Najwyższej Klasy Konstrukcje Betonowe Tuchola

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 133m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Wałdowo

2023-01-04 do 2023-01-12

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Wierzchucin Królewski

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Wierzchucin Królewski

2022-11-14 do 2022-11-22

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 301-500m², Świecie

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 301-500m² Informacje dodatkowe: zlecę wykonanie ław i stóp fundamentowych pod halę magazynową Termin rozpo...

 • Świecie

2022-09-13 do 2022-09-21

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Świecie

2022-09-10 do 2022-09-18

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Świecie

Jeżeli jako dobra firma od fundamentów szukasz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Świecia na pewno dasz dowód Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Świecie

2022-10-02 do 2022-10-10

Doskonałe Konstrukcje Betonowe

Podjęcie decyzji o wyborze konstrukcji betonowych nie jest łatwe, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista daj wskazówki i dobierz dopasowane rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². Zaprezentuj ofertę dla tego Klienta - nawiąż kontakt niezwłocznie.

 • Świecie

2022-11-03 do 2022-11-11

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 54m², Świecie

Zlecający szuka rewelacyjnej jakości wykonywanych usług, pisząc - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 54m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

 • Świecie

2022-11-17 do 2022-11-25

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 150m², Świecie

Potrzebujesz klienta jako specjalista od najlepszego wykonania fundamentów w miejscowości Świecie lub na terenie Świecia? Skontaktuj się z nimi od razu.

 • Świecie

2023-01-28 do 2023-02-05
dodano 8 dni temu

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów